Будинок має бути затишним. Це аксіома, проте реалізується задум по-різному. Справа в тому, що бачення затишку у кожної людини своє: комусь добре в аскетичній обстановці, а в когось душа вимагає королівської розкоші.
камін в інтер’єрі залу
Камін, встановлений у залі квартири, принесе із собою атмосферу спокою, особливого тепла, подарує відчуття неповторного комфорту, причому незамінний він буде для інтер’єру будь-якої стилістичної спрямованості. Про те, яким може бути дизайн залу з каміном, ми поговоримо нижче.
прекрасно організована зона відпочинку у залі з каміном
Камін у міській квартирі: утопія чи реальність?
«Знайдіть фото з інтер’єром камінного залу, що сподобався, і перенесіть картинку в реальність»
камін в інтер’єрі сучасної вітальні
Те, що дозволено в приватному будинку, часом неможливе втілити в умовах багатоповерхівки. Вогнища з відкритим вогнем у них ніколи не встановлюються.
Але це зовсім не означає, що доведеться забути про заколисуючий потріскування дров, що горять, і зачаровують танці язичків полум’я.
Сьогодні у дров’яних та газових конструкцій з’явилися гідні приймачі: електро- та еко-каміни.
камін ручної роботи стане родзинкою в інтер’єрі
Останні представлені над ринком у найширшому розмаїтті. Як видно на фото, камін у залі квартири може бути:
- вбудованим;
- кутовим;
- острівним;
- пристінним.
організація ніші для зберігання полін
Яка з цих моделей з’явиться у вашій оселі, багато в чому залежить від того, в якому стані знаходиться приміщення. Якщо це капітальний ремонт, тут політ фантазії нічим не обмежений.
Просто знайдіть фото з інтер’єром камінного залу, що сподобався, і перенесіть картинку в реальність. Готову обстановку частіше доповнюють біокамінами підлогової або настінної фіксації.
Каміни та інтер’єрні стилі
камін, як альтернатива традиційному опаленню
Камін є популярним дизайнерським рішенням у вітальні, інтерпретованих у таких стилістичних напрямках як:
- лофт;
- фьюжн;
- класика;
- прованс;
- модерн;
- хай-тек;
- кантрі;
- мінімалізм.
Дуже вражають фото каміна у залі, оформленому у скандинавському стилі.
Сам камін також може мати характерний стильний дизайн.
Класичний варіант
камін у класичному стилі
Портал класичного каміна має специфічну П-подібну форму. Він масивний, часто декорований колонами та барельєфами. Облицьований камін виключно натуральними матеріалами:
- мармуром;
- малахитом;
- деревом.
У моделей в англійському стилі присутні ковані елементи у вигляді фігурних ґрат, різних огорож тощо. Як може виглядати класична камін у залі квартири, підкажуть фото.
Варіант кантрі
камін в інтер’єрі кантрі
Ці осередки впізнавані по громіздкій балці, що традиційно розташовується у верхній зоні порталу, і широкій «підошві».
Завдяки даним елементам вогнище набуває форми літери «Д». Дизайн камінів простий, але ефектний. Портал фанерований імітацією черепашника або пісковика.
Варіант модерн
скляний камін у сучасному інтер’єрі
Основною цих вогнищ є класика, проте присутня вона у полегшеному вигляді. Конструкція, у тому числі барельєфні прикраси, виглядає «легкою», а її портал має більш прямолінійну форму.
Вона чудово вписується в мінімалістичні інтер’єри, навіть незважаючи на те, що такий камін у залі квартири повністю заповнює собою простір від підлоги до стелі.
Варіант хай-тек
камін в інтер’єрі в стилі хай-тек
Футуристичні форми та незвичайні матеріали – ось характерні риси камінів у стилі хай-тек. Незвичайний дизайн робить осередки практично універсальними, тобто придатними для використання в інтер’єрах будь-якої стилістичної спрямованості.
Цікаві ідеї дизайну залу з каміном
«У дизайні зали з каміном часто чудово виглядає строга симетрія»
фальш-камін
Вписати камін в обстановку кімнати можна у різний спосіб.
Ефектна ніша
чорна камінова ніша ефектно виглядає на тлі білих стін
Рішення ідеальне для мінімалістичних інтер’єрів.Лінійний білий біокамін поміщається в нішу, оброблену в чорних тонах.
Важливо розмістити конструкцію на рівні очей, тоді вона однаково добре видно з будь-якої точки вітальні. Простір під імпровізованим осередком може заповнити така ж контрастна морська галька.
Добре виглядатиме в такій ніші біокамін, стилізований під натуральний. На фото залу з каміном видно, що найбільш ефектно композиція виглядатиме на тлі сірих стін.
Таким чином, в інтер’єрі можна створити помітну горизонталь. Вона стане акцентним центром ситуації.
Камін у перегородці
камін, вбудований у перегородку
Оригінальне рішення для оформлення квартир студій та віталень, поєднаних із кухнею. Легкий біокамін може прикрасити гіпсокартонну перегородку, що відокремлює коридор від зали.
стильна перегородка з біокаміном
Конструкція в стилі мінімалізм не перевантажить простір, а її сріблясто-сірий портал гармонійно перегукуватиметься з корпусами побутової техніки.
Як ще може виглядати інтер’єр камінної зали у незвичайному плануванні квартири, підкажуть фото.
Екокамін для кімнати в стилі лофт
брутальний інтер’єр у стилі лофт
Декоровані зістареною теракотовою цеглою стіни нудні. Заграти інтер’єру новими фарбами допоможе все те саме вогнище, але не простеньке електричне з імітацією полум’я і чорним корпусом, а сучасний біокамін з відкритим вогнем.
Оскільки тепла подібний пристрій багато виділяти не буде, його можна встановити в одній з широких полиць системи зберігання, над якою повісити телевізор.
металевий камін у вітальні в стилі лофт
Цей прийом можна використовувати в інших ситуаціях. Подивіться на фото дизайну залу з каміном, обробленого масивними дошками під шале.
Там також вогнище вбудовується в тумбу, розташовану в зоні ТБ. Оскільки тут буде стояти диван або зручне крісло, милуватися грою вогню буде неймовірно комфортно.
Камін у барній стійці
оригінальна ідея оформлення каміна в барній стійці
Основну перевагу електрокамінів треба використовувати в повному обсязі, тому конструкції часом можна зустріти в найнесподіваніших місцях.
Крім того, що ними комплектують архітектурні елементи, їх спробували вбудовувати в барні стійки. Яким вийшов інтер’єр зали з каміном дивіться на фото.
Пристінні моделі
пристінний камін у класичному інтер’єрі
Біокаміни можуть досить успішно імітувати справжні діючі вогнища. Для цього топку оздоблюють естетично декорованим порталом. У такому дизайні конструкції потрібні в готичних і атр-деко інтер’єрах, в кімнатах, оброблених в стилі бароко, ампір.
Так, наприклад, камінний зал в арт-деко має вражати урочистістю атмосфери. Створити її допоможе високий мармуровий портал у кавовому кольорі, що маскує сучасний електрокамін.
Для максимальної концентрації на відпочинковій зоні в обробці стелі слід передбачити багату люстру. Як ще може виглядати камін у залі квартири, підкажуть фото.
Зовсім інша річ французький шарм. Доповнювати венеціанську штукатурку на стінах, меблі в кремовій велюровій оббивці, етажерки на пузатих ніжках чимось масивним – абсолютний моветон.
Тут потрібен камін витончений, з білим порталом та декором типу патинованого різьблення. Обов’язково присутність надкамінної полиці. На неї виставлятимуться свічники та всілякі статуетки.
камін з надкамінною полицею
У лаконічній неокласиці багатого різьблення на камінному порталі може й не бути. Тут навпаки, набагато цікавіше виглядатиме лаконічне обрамлення топки.
Привернути увагу до камінної зони допоможуть симетрично розташовані бра на стіні, в ідеалі – з білими абажурами. Ідеї, яким може бути загальний дизайн зали з каміном, підкажуть фото.
Мобільна версія
мобільний камін
Нема місця для глобального вогнища – скористайтеся настільною версією екокаміну. Компактна модель у прозорому склі легко поміститься на журнальному столику або невеликому візку.
Перевага такого рішення в тому, що будову нескладно буде переміщати по кімнаті. Як демонструють фото, такий камін доречний у залі, оформленій у східному стилі, дусі арт-деко.
Чудово вписується модель і в урбаністичні інтер’єри.
Острівний біокамін
камін острівного типу в залі
У мінімалістичних інтер’єрах, практично позбавлених декору, камін, що стоїть у центрі кімнати, стане справжньою прикрасою обстановки.
Те, що поставлена конструкція буде на масивну основу, легко коригується за допомогою світлодіодного підсвічування.
Наприклад, острівний камін на фото у залі хай-тек підсвічений по периметру підошви. Створюється ілюзія того, що вогнище ширяє в повітрі.
Живий вогонь
камін зі свічковим осередком
На біокамінах світло клином не зійшлося, тому якщо потрібно створити романтичну атмосферу в залі сміливо купуйте свічкове вогнище.
Щоб вписати його в обстановку кімнати, достатньо правильно оформити портал. У класичному середовищі камін може бути оформлений у чистих білих тонах.
У сучасному ж інтер’єрі його краще сховати в нішу, встановивши на основу з купи каміння або гравію.
Особливості розташування каміна в зоні TV
розташування ТБ над каміном надає інтер’єру гармонійної завершеності
Дизайн залу з каміном завжди непростий, однак у разі коду камінна зона поєднується з зоною TV, до оформлення простору потрібно підійти максимально відповідально.
Проблема в тому, що обидва об’єкти є самодостатніми і є акцентними точками інтер’єру. Щоб вони не перетягували ковдру, слід гармонізувати простір.
Важливим параметром стане розмір елементів. Їхні габарити мають бути практично ідентичними.
габарити каміни та телевізора практично ідентичні
Маленький камін померкне з усім своїм свіченням на фоні великого екрану, так само як і телевізор з маленькою діагоналлю виглядатиме безглуздою точкою над розкішним.порталом.
Приклади грамотно спланованих інтер’єрів залу шукайте на фото.
Каміни з панорамною топкою
камін з панорамним осередком
Незвичайні осередки затребувані у багатофункціональних просторах. Їх використовують у кількох цілях одразу, одна з яких – зонування території.
Вони можуть, як вбудовуватися у всілякі перегородки, і виступати як самостійних предметів обстановки. Як саме буде встановлений камін повністю залежить від тонкощів дизайн-проекту.
дизайн каміна зі скляним осередком у стилі кантрі
Панорамне скління наділяє осередок унікальним даром полегшувати інтер’єр. Розділові конструкції позбавляються своєї громіздкості, а капітальні перегородки – масштабності, тому такі моделі часто вбудовують у перестінки, що розмежовують кухню та зону прийому гостей, або робочу частину кімнати та куточка відпочинку.
Від появи такого каміна в залі квартири ситуація завжди тільки виграє.
камін зі скляним осередком
Щодо безпеки експлуатації, то вона стовідсоткова. Осередок збирається з товстого загартованого надміцного скла, так що розбити його випадково не вийде.
Каміни та дзеркала
маленьке дзеркало, як декоративний елемент у вітальні
Багатьом здається, що камінам місце лише у просторих апартаментах. Компактні вогнища на біопаливі цілком можуть бути встановлені в малогабаритних просторах, де кожен сантиметр на рахунку.
велике надкамінне дзеркало зробить інтер’єр залу світлішим та об’ємнішим
Адаптувати їх до інтер’єрної стилістики допоможуть звичайні дзеркала. Наприклад, камін у малогабаритному залі на фото найчастіше має світлий портал. Над ним розташовується дзеркальне панно.
Останнє активно працює розширення простору.
У камінній зоні може з’явитися і дзеркало в кованій рамі або іншому декорі, що відповідає обстановці.
Камін як центральний композиційний елемент
камін як центральна акцентна частина інтер’єру
Щоб зробити осередок акцентною зоною, не обов’язково виносити його до центру кімнати. Він цілком може бути встановлений у кутку або під стіною, втоплений у нішу. Тут важливо буде те, як він обіграний в інтер’єрі.
Якщо подивитися на фото камінів у залі квартири, можна зробити такі висновки.
при формуванні каміна головне дотримуватися правил симетрії
Привертати увагу може оригінального дизайну портал, габарити вогнища, незвичайне горіння, підсвітка, установка навколо високих парних конструкцій, наприклад, скляних вітрин, на полицях яких красуватимуться предмети антикваріату або всілякі колекції.
Останні підкреслять важливість зони і дадуть змогу грамотно організувати решту простору. В даному випадку вираз «танцювати від грубки» набуває реального сенсу.
Бездоганність симетрії
розташування різних предметів підкреслять важливість зони
У дизайні зали з каміном часто чудово виглядає строга симетрія. Вона притаманна класичної обстановки, інтер’єрів у дусі прованс. Осередок у цьому випадку встановлюють біля торцевої стіни.
Осю симетрії стає килим, що лежить на підлозі. На ньому ставиться довгий журнальний стіл. По обидва боки від столу розташовуються дивани. Уздовж стін за диванами можуть бути виставлені стелажі або інші предмети.
Висновок
Камін у залі квартири – це не стільки тепло, скільки надзвичайно затишна обстановка, в якій так приємно проводити час із близькими людьми.
А ще це чудовий спосіб ненав’язливо продемонструвати свою респектабельність та наявність почуття смаку, змусити зазвучати свій будинок по-новому.
“Вибачте, я не зовсім розумію це. Що таке “камін в інтер’єрі вітальні”? Це щось з дизайну чи архітектури? Будь ласка, поясніть детальніше.”
Автору вдалося чудово описати, як камін може стати візуальним і функціональним центром вітальні, додавши їй унікального шарму і затишку.