Дизайн вітальні з каміном: ідеї, що надихають, оформлення зони відпочинку

Для благоустрою центральної кімнати будинку доцільно підібрати неабияке дизайнерське рішення із домінантними деталями інтер’єру, що створюють теплу атмосферу.

Дизайн вітальні з каміном – бездоганна основа затишної обстановки та неповторного колориту у репрезентативної зоні.

Ці архітектурні елементи постійно модернізуються з метою пристосування до різних умов експлуатації: облаштування у приватних будинках та квартирах. Дизайн вітальні з каміном – універсальна база інтер’єру з самобутньою сільською простотою рустика та химерною розкішшю класики.

Домашнє вогнище можна вдало обіграти в будь-якому інтер’єрному жанрі: від аскетичної готики до сучасного модерну.

Дизайн вітальні з каміном: вибір місця розташування

Фаворитом інтер’єрної моди залишається тенденція органічного поєднання природної природності з інноваційними технологіями.

Ефект перебування на природі найкраще створить домівку з сучасно оформленим порталом, що виробляє видимість полум’я, що горить, і звук дров, що тріскаються.

Залежно від просторово-композиційного рішення вдалим розташуванням каміна може стати:

 • Центральна частина акцентної стіни, що добре переглядається з будь-якого місця відпочинку;
 • Кути вітальні, що знаходяться на дальній відстані від м’якого куточка або крісел;
 • Епіцентр репрезентативної зони;
 • Об’ємна ніша, обладнана вентиляційними системами або високопотужною електропроводкою для встановлення фальш-каміна;
 • Стеля, що передбачає монтаж оригінальної підвісного типу, що парить у повітрі.

вітальня з каміном

Камін створює теплу атмосферу у вітальні

З точки зору безпечної експлуатації пожежонебезпечну конструкцію не рекомендується розміщувати:

 • Біля зовнішніх стін та поруч із вікнами через ймовірність великих теплових втрат під час холодів;
 • Поблизу меблів та техніки, щоб уникнути пожежі.

При проектуванні дизайну інтер’єру з домівкою необхідно детально продумати його місцезнаходження. Необхідність зведення фундаменту та димаря нівелює можливість зміни його розміщення.

Місце встановлення каміна обов’язково потрібно погодити з пожежною службою та отримати дозвіл на проведення монтажу. Від цього залежить не лише його термін служби, а й безпека оточуючих.

Дизайн вітальні з каміном у приватному будинку

Щоб наповнити інтер’єр просторого залу нотами шляхетності і аристократизму, раціонально побудувати велично виглядає вогнище з красивим декоративним оздобленням. Для зведення масивного або компактного каміна необхідно підібрати максимально безпечні матеріали для будівництва та оздоблення:

 • Натуральний камінь монументально виглядає, відмінно поглинає продукти горіння та запах диму. Природний матеріал століттями зберігає первозданну форму при дії високої температури під час горіння через високу жаростійкість. Величезна перевага використання натурального каменю як основа – ефектний зовнішній вигляд природного матеріалу. Завдяки цьому не потрібне оздоблення порталу та димаря.

вітальня з каміном

Натуральний камінь збереже свою первозданну форму

 • Вогнетривка цегла шамотного типу має гарне пісочне забарвлення. За рахунок високої теплопровідності він витримує вплив високоградусних температур і сприяє обігріву приміщення. Вогнище з цегли самобутньо виглядає без декору і відмінно піддається оздобленню будь-яким облицювальним матеріалом – венеціанською штукатуркою, керамічною плиткою, сталевими листами або гіпсовими панелями. Портал із цегляною кладкою без оформлення органічно доповнить вигляд вітальні в індустріальному стилі або лофт.

вітальня з каміном

Камін із цегляним оздобленням ідеально впишеться в стиль лофт

Необмежений простір залу у приватних володіннях відкриває безмежні можливості для дизайну вітальні у будинку з каміном. Доречним доповненням цього візуального центру картини інтер’єру стане оригінальна броня, вбудована в стіну або окремо розташована недалеко від порталу.

вітальня з каміном

Оригінальна броня прикрасить інтер’єр вітальні

Оформлення вітальні з каміном у квартирі

Технічний прогрес настільки зробив крок вперед, що у мешканців квартир також є можливість облаштувати зал архітектурним елементом інтер’єру з функцією обігріву.

В ідеалі підібрати безпечний і естетично привабливий камін, що створює видовищний ефект вугілля, що горить, або полін. До таких відносяться нетривіальні модифікації обладнання:

 • Біо-каміни бездоганно підходять для квартири через відсутність вимог до розташування та абсолютної нешкідливості для навколишнього середовища. Вони функціонують за рахунок використання палива рослинного походження, яке не виділяє запах, дим, гази та інші шкідливі продукти горіння. Візуально він нагадує широкоформатний газовий пальник, обмежений порталом з оргскла, нержавіючої сталі, дерев’яних або кам’яних панелей. Найбільш виграшно виглядають повітряні еко-каміни з прозорим обрамленням, інстальовані на стіновій перегородці.

вітальня з каміном

Біо-камін ідеально підійде для квартири

 • Газові каміни одночасно виконують функцію декору та обігріву вітальні. При їх використанні не утворюється сажа і кіптява. Вони бувають закритого, відкритого, вбудованого та стаціонарного типу. Завдяки універсальності їх можна розмістити будь-де, будь то стіна або спеціалізована підставка.

вітальня з каміном

При використанні газового каміна не утворюється кіптява

За бажанням організувати зону відпочинку зі спокійною обстановкою актуально розглянути варіант дизайну залу з каміном у квартирі.

Фото різноманітних планувальних рішень з інсталяцією цього архітектурного елемента дозволять створити цілісні графічні композиції та правильно вибрати місце для встановлення.

Стилетворча роль камінів у дизайні вітальні

Живий вогонь здатний не тільки наповнити будинок теплою енергетикою, а й будь-якому інтер’єру надати індивідуальних рис. Розміщення каміна у вітальні доречно при використанні різноманітних стилістичних концепцій:

 • Класиці імпонує зведення монолітних порталів з димарями, обробленими гранітом, мармуром або клінкерною цеглою. В оточенні повинні бути крісла з червоного дерева. Для наповнення камінної полиці варто використовувати бронзові свічники, антикварний настільний годинник, фоторамки з дорогоцінних металів.

вітальня з каміном

Камін з мармуровим порталом для вітальні у класичному стилі

 • Барокко властива обробка камінного порталу ліпниною та гіпсовими панелями з ажурним декором. Над вогненним осередком розумно повісити зістарене дзеркало в масивній бронзовій рамі з хитромудрими елементами декору, що гармонійно перегукуються з фігурним обрамленням топки.

вітальня з каміном

Розкішний портал з ліпниною у стилі бароко

 • Кантрі легко впізнається по габаритному кам’яному каміну, що візуально нагадує піч у сільському будинку. Щоб об’ємна споруда не займала левову частку простору, розумно розмістити її в кутку кімнати. Для будівництва потрібно вибирати необроблений камінь із грубою фактурою та природним забарвленням.

вітальня з каміном

Камін із натурального каменю в стилі кантрі

 • Сучасні напрямки дизайну (мінімалізм, хай-тек та модерн) вітають встановлення газових та електричних камінів лаконічної форми без декоративних вишукувань. Для обрамлення топки використовують прямолінійні металеві, скляні або пластикові панелі.

вітальня з каміном

Вітальна кімната з каміном в лаконічному стилі мінімалізм

Інтер’єри віталень з естетикою різних стилів дизайну унікальні по-своєму, але їх об’єднує використання домашнього вогнища як головну деталь обстановки.

Електричні каміни в дизайні вітальні

При нестачі місця для зведення топки, порталу, димаря оптимально розглянути варіант розміщення електричного обладнання з подібним функціоналом та естетичним виглядом.

Більшість моделей електрокамінів оснащуються LED-екранами, що демонструють реалістичний живий вогонь та палаючі дрова.

вітальня з каміном

Електричні каміни реалістично імітують живий вогонь

Електрокаміни в інтер’єрі вітальні – відмінна альтернатива дров’яним архітектурним спорудам, що потребують спеціалізованих умов встановлення та експлуатації. Електроустаткування достовірно відтворює ефект топки, що горить, і тління вугілля. Обігрівачі у вигляді камінів мають численні переважні особливості:

 • Елементарна установка.
 • Мобільність техніки. Можливість зміни її розташування дозволяє легко виконати демонтаж при ремонті або при бажанні змінити розміщення камінної зони.
 • Економна експлуатація. Не потрібно робити запас палива.
 • Простота догляду. Відсутня необхідність регулярного чищення топки від сажі та кіптяви.
 • Екологічність. На відміну від дров’яних камінів при експлуатації не виділяється чадний газ. Деякі моделі обладнуються зволожувачами з метою створення оптимального мікроклімату у теплій вітальні зі свіжим повітрям, де комфортно перебувати у будь-яку погоду.

вітальня з каміном

Змінити розташування електричного каміна не складе труднощів

Різні модифікації обладнання відрізняються конфігурацією, розмірами, дизайном зовнішнього корпусу. Широкий модельний ряд електрокамінів поєднує функціональну особливість – обігрів приміщення. При використанні техніки з цією метою важливо звернути увагу на показник потужності, що впливає на здатність опалення залу певної площі.

Застосування фальш-камінів

З метою швидко перетворити інтер’єр вітальні чи створити святковий антураж напередодні різдвяних, новорічних вечорів раціонально встановити штучний камін.

Для цього необхідно вибрати презентабельне місце у залі. Стандартно виглядають імітації топки у ніші чи кутку приміщення.

Незвичайно виглядає острівне розміщення порталу панорамного типу центром кімнати або будь-якому іншому місці, віддаленому від стіни. Його головна особливість полягає у створенні широкоформатного огляду вмісту топки.

Фальш-каміни ідеально підходять для облаштування віталень з мінімальним розміром площі. Варіативні параметри та форми порталів надають можливість вибрати прямолінійну чи асиметричну модель будь-яких габаритів.

вітальня з каміном

Інтер’єр вітальні з фальш-каміном

Естетично привабливі декоративні каміни мають високий попит у справжніх цінителів домашнього затишку через неповторні особливості:

 • Абсолютної безпеки використання у вітальні, де без нагляду можуть бути маленькі діти та домашні тварини;
 • Універсальність установки в статичному або підвісному положенні;
 • Можливості самостійно створити штучний портал або видозмінити набридлий дизайн фабричної моделі;
 • Многофункціональним використанням як імітація каміна, книжкової полиці або підставки для розміщення декоративних елементів інтер’єру – статуеток, свічок, ваз або цукерниць.

вітальня з каміном

Фальш-каміни безпечні для дітей та тварин

Штучна основа фальш-каміна виготовляється з поліуретану, гіпсокартону, фанерних листів, дерев’яних дощок та інших матеріалів. Це дозволяє підібрати оптимальний варіант для інтер’єру залу, що відбиває канони будь-якого стилю дизайну.

Як зробити камін своїми руками

Щоб продемонструвати творчий підхід до облаштування вітальні, доцільно самостійно зробити унікальний декоративний камін:

 • Для створення порталу відмінно підійдуть листи гіпсокартону, ЛДСП чи МДФ.

вітальня з каміном

Портал із дерева для каміна

 • Для декорування основи можна використовувати фільонки або молдинги з поліуретану з різьбленими візерунками, що візуально нагадують ліпнину. Оригінально виглядає обробка фактурною фарбою з ефектом каменю чи деревини. Найпростіший варіант прикраси – оформлення шпалерами, що створюють видимість цегляної кладки або кахельного облицювання.

вітальня з каміном

Фарбування порталу в білий колір

 • Для наповнення фальш-топки дизайнери рекомендують використовувати об’ємні свічки різної величини у природному вигляді або з декупажним дизайном. Для візуального збільшення внутрішньої частини порталу необхідно встановити дзеркала на периметрі топки. Вони зорово примножать вогняне сяйво свічок. Ефектно в середині рукотворного фальш-каміна виглядатимуть шишки та соснові поліни, що випромінюють приємний аромат хвої.

вітальня з каміном

Складання декору для наповнення порталу

При проектуванні самобутнього домівки своїми руками варто орієнтуватися на навколишні предмети обстановки. Нетривіальну цільну композицію для інтер’єру залу можна скласти з розміщення книжкових шаф біля стін, відкритих збірок поезії всередині топки та колекційних свічників на порталі. Творчий підхід дозволить створити своїми руками та встановити неповторний декоративний камін у вітальні. Фото дизайну цього архітектурного елемента інтер’єру в різному виконанні надихнуть на облаштування унікального центру загальної уваги.

вітальня з каміном

Власними руками можна створити неповторний декоративний камін

Тонкощі оформлення дизайну вітальні з каміном

Домашнє вогнище зі зігріваючим і розслаблюючим ефектом незамінне за бажання нівелювати надмірну холодність і строгість навколишнього оточення, властивої залам з естетикою хай-тека або класики. Звична картина інтер’єру вітальні здатна заграти новими вогняними фарбами при обладнанні каміна, якщо дотримуватися рекомендацій досвідчених декораторів:

 • Камінний камін у дизайні вітальні заміського будинку красномовно вкаже на данину віковим традиціям. Він бездоганно підкреслить естетику шале, класики чи вінтажу. Природна фактура вапняку, талькомагнезиту, гіпсу, бутового або дагестанського каменю має солідний вигляд без усілякої зовнішньої обробки.

вітальня з каміном

Вітальня з каміном з каменю для заміського будинку

 • Фальш-каміни елементарні в установці та невибагливі у догляді. Їх розумно використовуватиме благоустрою малогабаритних залів. Камінний портал у квартирних умовах завжди виглядає неабияк і благородно. Він чудово виконує роль фокусної деталі обстановки, що магнетичним чином притягує до себе погляди оточуючих.

вітальня з каміном

Фальш-каміни завжди виглядають оригінально

 • Непересічний декор порталу у вітальні з превалюючими етнічними мотивами актуально виконати глиняними глечиками або вазами з букетами польових квітів. Навколишню зону відпочинку необхідно облаштувати кріслом-гойдалкою із в’язаною накидкою або покласти на підлогу килимок з овечого пуху. Сучасний характер інтер’єру залу з легкістю підкреслить штучний камін з топкою, оформленою панно з 3D-ефектом у вигляді вогнища, що падає, метеорита або вулкана, що вивергається.

вітальня з каміном

Лаконічна модель каміна в сучасному стилі

Дизайн вітальні з каміном – візитна картка затишного будинку, що демонструє оточуючим індивідуальний естетичний смак та здібності господарів створювати гостинну обстановку. Чарівна аура камінної зони найкращим чином сприяє спілкуванню і розміреному відпочинку в колі близьких або друзів. Жоден інший елемент інтер’єру не здатний більш яскраво виглядати і створювати утихомирюючу атмосферу в будинку.

Відео

4/5 - (21 голос)

2 думки про “Дизайн вітальні з каміном: ідеї, що надихають, оформлення зони відпочинку

 1. Avatar of Ролан
  Ролан :

  Цей текст дійсно викликає інтерес. Я з нетерпінням очікую дізнатись більше про ідеї дизайну вітальні з каміном. Мені цікаво, як автор підходить до оформлення зони відпочинку, які матеріали він рекомендує використовувати та які кольорові схеми вважає найбільш вдалими. Також мені хотілося б побачити варіанти розміщення меблів та декору, щоб камін гармонійно вписувався в інтер’єр.

 2. Avatar of Святослав
  Святослав :

  Ах, так, дизайн вітальні з каміном – це звісно крайній пункт в списку пріоритетів кожної освіченої людини. Як же ми раніше жили без роздумів про оформлення зони відпочинку?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.