Прямокутна кімната та тонкощі її оформлення

Коли кімнати квартири чи будинку тішать своєю наближеною до квадрата пропорційністю, то проблем із їх оформленням зазвичай не виникає. А ось власникам так званих «пеналів» доводиться в цьому питанні непросто. У витягнутому та вузькому «казематі» спочатку живе дискомфорт, не відчути який просто неможливо.

Що робити, якщо вам належить стати власником саме такої невдало спроектованої квартири? Головне – не зневірятися. Знайте, умілий дизайн прямокутної кімнати перетворить приміщення в комфортно сприймається місце, де буде дуже комфортно знаходитися. Тож з чого ж почати?

Боротьба за візуальний простір

Першочергове завдання при обробці вузької кімнати – перетворити її, на візуальному рівні, з «щілини» на більш пропорційне та зручне в експлуатації приміщення. Для цього доведеться не тільки приділити увагу правильності розміщення меблів, використанню різномастних розділових перегородок, але і радикально попрацювати над декором стелі, стін, підлог. В результаті має вийти функціональна кімната.

дизайн прямокутної кімнати

дизайн прямокутної вітальні

Без застосування прийомів зонування завдання буде нездійсненне. Ви обов’язково повинні будете виділити в такому приміщенні зону відпочинку або робочий куточок, спальне місце або гардеробну, причому зробити це не перегородками, що упираються в стелю, а більш прогресивно, використовуючи легко трансформовані ширми або взагалі, нитяні штори. У цьому випадку у вашій кімнаті не з’явиться просторів, позбавлених природного освітлення.

Дизайн прямокутної кімнати: поради професіоналів

Зробити інтер’єр прямокутної кімнати оригінальним, можна дотримуючись таких рекомендацій:

  1. Оформлення стін. При обробці цих поверхонь потрібно використовувати такі матеріали, які своєю появою візуально розширюватимуть простір. Якщо це шпалери, то раціонально на стіні, де розташоване вікно і протилежній їй, клеїти їх більш насичених і темних кольорів, ніж на двох поверхнях, що залишилися. Добре в цій ситуації працюють глянсові матеріали та дзеркальні поверхні, які застосовують у декорі довгих стін. У такий нехитрий спосіб фахівці роблять форму кімнати більш правильною. Якщо на вузькій стіні розташоване вікно, задрапуйте його широкою на всю стіну важкою шторою. Для цього вам може знадобитися карниз нестандартних розмірів. Штори ж у колірному рішенні повинні бути на порядок темніші від стінового фону.
    дизайн прямокутної кімнативеликі вікна без штор зроблять прямокутною вітальню світлішою та просторішою
  2. Оформлення статі. Покриття для підлоги, втім, як і сама форма підлоги, може бути залучена до процесу зонування. У дизайні прямокутної кімнати виділяти функціональні ділянки можна різною спрямованістю укладання паркетних ламелей або дощок ламінату. Якщо ви зупинилися на останньому матеріалі, укладайте ламінат уздовж короткої стіни. Це додасть роботи, зате ви отримаєте бажаний «розширювальний» ефект. Гарний ефект може дати появу подіуму чи сходинки.
    дизайн прямокутної кімнатикилимок у чорно-білу смужку, яка спрямована по ширині кімнати візуально збільшить приміщення
  3. Оформлення стелі. Ця поверхня в прямокутній кімнаті витягнутої форми ніколи не повинна залишатися в чисто білому виконанні, особливо якщо стелі досить високі. Затишок у приміщення принесуть такі кольори як:

– Сірий;
– бежевий;
– Піщаний.
Хороші в дизайні прямокутної кімнати натяжні стельові варіанти або підвісні. Відмінно, якщо підвісна конструкція повторюватиме малюнок підлогового покриття. Спробуйте зробити по центру стелі такий самий квадратний рельєф і оточити декоративними елементами різних розмірів.

дизайн прямокутної кімнати

пісочна стеля у прямокутній вітальні

Велика роль розширенні таких просторів відводиться освітленню. Зазвичай лампи підсвічування розташовують по периметру стелі, люстру – в центрі та підвісний світильник або бра в робочій зоні. Один нюанс – не використовуйте громіздких та складно конструкційних люстр.

  1. Розстановка меблів. Щоб не посилювати «ефект коридору», не ставте меблі у вузькій кімнаті вздовж довгих стін, навіть якщо це дуже зручно. Кімната стане ще довшою і відповідно вже.

Якщо кімната, що оформляється, звужується від вікна, то в його районі можна організувати робоче місце з книжковою шафою, столом, полицями, а в центрі приміщення розставити м’який куточок з великим плоским телевізором. Потрібен гардероб? Постарайтеся не відводити під нього вузьку стіну і тим більше не декоруйте дзеркальними дверцятами.

Це також сильно подовжить простір. А якщо вікно знаходиться на довгій стіні, то в дизайні такої прямокутної кімнати вузька поверхня буде просто ідеальна для обладнання шафи-купе. Його дверцята декоруються в тон стінок, завдяки чому кімната стає коротшою і отримує більш пропорційну форму.

дизайн прямокутної кімнати

дворядне розташування меблів кімнаті

Комфортна прямокутна вітальня

Дизайн прямокутної вітальні заграє фарбами при правильно підібраному текстилі та інших предметах обстановки

Відчуття простору в такій нестандартній кімнаті з’явиться разом із широким дверним отвором. В ідеалі встановити при вході у вітальню розсувні двері. Подібна конструкція дверей найбільше підходить і в ролі розділової грані від кухні. У цьому випадку головне, щоб зовнішній декор дверного полотна був виконаний відповідно до дизайну суміжних приміщень.

На підлозі вітальні краще поселити світлий ламінат. З його допомогою всі об’ємні елементи інтер’єрної композиції набудуть легкості. Укоротити довжину вітальні здатні і викладені у паралелі з короткими стінами паркетні планки. Доречним у дизайні підлоги прямокутної кімнати буде візерунок з квадратів. Затишок та розслаблюючі нотки в атмосферу вітальні принесе пухнастий квадратний килим, розміщений у відпочинковій зоні.

дизайн прямокутної кімнати

острівний варіант розміщення меблів у прямокутній вітальні

У кольоровому виконанні вузької вітальні варто використовувати світлі тони:

  1. Білі.
  2. Світло сірі.
  3. Бежові.
  4. Блідо-блакитні.
  5. Світло-зелені.
  6. Кремові.
  7. Бузкові.

Вони реально допоможуть у розширенні приміщення та замаскують мінуси планування. Стильно виглядатимуть стінові поверхні, низ яких обклеєний візерунчастими боями, а верх пофарбований ідентичним тоном фарбою. І тут на сприйняття простору вплине горизонтальна лінія поділу фактурних матеріалів.

дизайн прямокутної кімнати

Дизайн прямокутної вітальні у світлих тонах

Бажаєте додати вітальні яскравості – вводите помаранчевий, рожевий, блакитний кольори, але робіть це пропорційно, не перевантажуючи ними інтер’єр. А ще дизайн прямокутної вітальні заграє фарбами при правильно підібраному текстилі та інших предметах обстановки.

Вибираючи кольори для фону вітальні, орієнтуйтеся, наскільки вона сонячна та освітлена. У кімнаті з вікнами на південь знадобляться холод блакитного, коричневого, сірого, фіолетового та білого тонів. У вітальні, що «дивляться» на північ не обійтися без помаранчевого тепла та життєствердної зелені.

Зробити вітальню виразною зможуть контрасти. Наприклад, в кімнаті з нішами останні обробляють більш насичені тони, ніж основні стінові поверхні.

дизайн прямокутної кімнати

в даному випадку темно-синій колір стін візуально звужує простір прямокутної вітальні

Зрушити короткі стіни і наблизити їх до центру, зробивши кімнату більш-менш схожою на квадрат, допомагають гарячі тони: червоний, теракотовий, чорний. Довгим стінам краще залишатися прохолодними та світлими.

Комфортна прямокутна спальня

Відвернути увагу від параметрів спальні можна, ввівши в дизайн прямокутної кімнати акцентну пляму

Розробляючи дизайн-проект для вузької спальні, основний акцент також робиться на «оквадрачивании» приміщення. Використовуйте форму квадрата в інтер’єрі та дизайні прямокутної кімнати у будь-яких інтерпретаціях. Він може проявитися в картинній рамі, туалетному столику, тумбі чи пуфі. Чим більше предметів обстановки асоціюватимуться з квадратом, тим краще.

Виправити непропорційне приміщення можна за допомогою меблів. Відмінно, якщо ви замовите якісь непропорційні та нестандартні варіанти, які можна буде вписати в кути. У надто витягнутій спальні добре облаштувати під короткою стіною вбиральню або встановити там шафу. Біля ліжка потрібно ставити квадратні тумби або столик із стільницею такої ж форми. У спальні нагоді квадратний пуф або крісло так само правильних рівнобедрених форм.

дизайн прямокутної кімнати

мінімалістичний дизайн прямокутної спальні

Біля вікна місце столу глибокої конструкції з висувними ящиками. Його можна оточити навісними полицями чи стелажами. Така композиція добре сприйматиметься. Під довгими стінами ставляться ергономічні меблі, які виділяються своїми нестандартними параметрами. Можна використовувати в дизайні прямокутної кімнати дуже вузькі меблі.

Вона також дозволить зберегти ширину проходів, які у випадку зі звичайними габаритними меблями забезпечити буде зовсім не просто. Тумбу можна замінити низько повискою поличкою. Вийде невбито і простір буде заощаджено.

Грати з формою спальні можна за допомогою променів світла. Уздовж вузьких стін вам варто розмістити елементи точкового освітлення. Відмінно спрацює коктейль їхніх торшерів та настільних ламп. Перебуваючи на різних рівнях, вони зможуть виділяти певні зони приміщення та наголошувати на красі інтер’єру. І, звичайно, не відмовляйтеся від центрального освітлення, тільки робіть його м’яким і розсіяним.

дизайн прямокутної кімнати

ламінат покладений уздовж короткої стіни візуально розширює простір вузької спальні

Відволікти увагу від параметрів спальні можна, ввівши в дизайн прямокутної кімнати акцентну пляму. Створіть, використовуючи колірні комбінації, центр, що зорово притягує, і невдале планування відійде на другий план.

Комфортна прямокутна дитяча

У прагненні вкоротити вузьку дитячу, створюйте акценти на коротких стінах. Фарбуйте їх, обклеюйте виразними шпалерами, що виділяються на загальному тлі, наносите на них малюнки та прикрашайте яскравими деталями. Не бійтеся контрастів. В енергійній дитячій вони дуже доречні. Відвернуть і взагалі змусять забути про довжину стін 3D та фотошпалери.

У високих дитячих стінах можуть з’явитися вертикальні смуги, проте краще, якщо вони не заповнять весь простір, а будуть нанесені ділянками, наприклад, на стіни в робочому куточку або біля ліжка.

дизайн прямокутної кімнати

дизайн прямокутної їдальні

У дизайні стелі прямокутної дитячої кімнати краще використовувати світлі тони. Гарні в цьому плані прості за фактурою шпалери, а ось підвісні конструкції та новомодні натяжні стелі в даному випадку ускладнять простір.

Вузька дитяча потребує специфічного покриття для підлоги. Воно неодмінно має бути екологічним та теплим. Поряд із цим йому ще й доведеться прикрадати довжину кімнати, тому свій вибір варто зупиняти на паркеті. У разі неможливості його укласти використовуйте ламінат. Укладаючи останній, розташовуйте ламіни перпендикулярно довгим стінам. Паркет теж підбирається з чітким прямокутним малюнком і його дощечки кладуться за принципом, що й ламінатні дошки.

Чим ще можна поправити ситуацію? Придивіться до дверей дитячої. Якщо є можливість, обов’язково розширте отвір та облаштуйте його орними полотнами. Що стосується колірного рішення, то гармонізуйте двері з покриттям для підлоги.

дизайн прямокутної кімнати

дворядне розташування меблів у вузькій прямокутній кухні

Зонування у дитячій – хід безпрецедентний та обов’язковий. Тут має бути спальна частина, куточок для навчання, простір для ігор, зона зберігання, наскільки можна – гардероб. У дизайні прямокутної та витягнутої кімнати виконати поділ на зони буде непросто. Таку кількість куточків у вузькому просторі жорстко розмежувати навряд чи вдасться. Тому, перш ніж їм зайнятися «ділом» неподільного, виконайте виміри простору, причому разом з усіма нішами, поглибленнями та виступами, а також оцініть можливість облаштування в дитячому другому ярусі. Цілком можливо, що вам доведеться поєднувати зону відпочинку та спальний куточок, а робочу частину робити так, щоб вона легко трансформувалася в місце для ігор та спілкування.

Функціонально розділити площу можна:
– Розстановкою меблів;
– Колірними комбінаціями на стінах;
– Світловим оформленням;
– Залучаючи ширми, стелажі.

дизайн прямокутної кімнати

розміщення меблів в один ряд у прямокутній ванні

Останні особливо хороші при розподілі на зони дитячої, де мешкатимуть одразу двоє малюків. Нехай їхній особистий простір і буде невеликим, проте він буде індивідуально декорованим і чітко вираженим. Іноді можна замінити стелаж високою підставкою для живих кольорів. У кімнаті одразу ж оселиться казкова атмосфера.

Висновок

Зіткнувшись з питанням розробки дизайну прямокутної кімнати, багато хто просто впадає в ступор і, як бачите, зовсім дарма. Хоча кімнати і витягнуті, що заважає наповнити їх горезвісним затишком, проте завдання цілком здійсненне. Поєднання оптичних ілюзій з грамотним розташуванням меблів представляє будь-яке, навіть найвужче приміщення в кращому вигляді, так що експериментуйте і живіть в гармонійному просторі.

5/5 - (1 голос)

2 думки про “Прямокутна кімната та тонкощі її оформлення

  1. Avatar of Ryuh
    Ryuh :

    1. Назва: Назва тексту може бути недостатньо привабливою для читача. Варто розглянути можливість її зміни на більш привабливу та динамічну, наприклад, “Секрети оформлення прямокутних кімнат”.

    2. Вступ: Вступний розділ може бути недостатньо зацікавлюючим. Варто додати більше контексту або викласти проблему, яку буде вирішувати цей текст.

    3. Структура: У тексті може бути недостатньо чіткої структури. Варто поділити текст на розділи або підрозділи, щоб зробити його більш зрозумілим та легким для сприйняття.

    4. Зміст: В тексті можуть бути занадто загальні поради. Варто додати більше конкретних прикладів та практичних порад.

    5. Мова: Мова тексту може бути занадто формальною або складною для розуміння. Варто спростити мову та зробити її більш доступною для широкої аудиторії.

    6. Висновок: Висновок може бути недостатньо сильним або переконливим. Варто зробити його більш сильним та переконливим, підкресливши ключові моменти тексту.

  2. Avatar of Муакинь
    Муакинь :

    Як читач, мені цікаво дізнатися про різні способи оформлення прямокутної кімнати, адже це досить поширена форма простору в багатьох будинках. Я сподіваюсь, що в тексті будуть розкриті тонкощі розміщення меблів, вибору кольорової гами, освітлення та інших елементів декору, які допоможуть візуально збільшити простір, зробити його більш затишним або, навпаки, просторішим. Я також сподіваюсь на конкретні приклади і поради, які можна легко втілити в життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.