Витончені фрески в прикрасі кухонного інтер’єру

З античних часів витончені фрески використовувалися в оформлення палаців та особняків знатних вельмож, храмів. Нині цей чудовий вид мистецтва переживає нове народження. Інтерес до респектабельного, унікального декору стрімко зростає у всьому світі.

Неймовірна чарівність настінних зображень гарантує максимальну привабливість інтер’єру. Багато хто вважає, що цей прийом доречний тільки для стильних віталень або комфортних спалень. Однак фото фресок в інтер’єрі кухні, які розміщені в інтернеті, дозволяють оцінити переваги такої прикраси в цих приміщеннях.

Особливості сучасних фресок

Фрескою називається настінний напрямок у живописі. Для створення унікального малюнка поверхня спеціально готується, малюнок створюється художником вручну. У виконанні таких шедеврів потрібні не лише здібності до живопису, натхнення, а й величезне терпіння. Це трудомістка робота, яка потребує багато часу, сил.

Сучасні виробники оздоблювальних матеріалів не залишили поза увагою зростаючий інтерес споживачів до цього декору. Зараз для того, щоб створити фреску на стіні на кухні або у вітальні необов’язково запрошувати професійного художника.

В асортименті ринку є матеріали на основі, що самоклеїться, з якими впорається кожен.

фрески на кухні

З фресками на самоклеючій основі впорається кожен

Охочих включити фреску в інтер’єр кухні, забезпечити їй унікальність, є можливість вибрати технологію нанесення, від якої залежать естетичні показники, властивості зображення. Основою може бути

 • штукатурка,
 • полотно,
 • жорстка поверхня,
 • флізелінові шпалери.

фрески на кухні

Фреска забезпечить унікальність інтер’єру кухні

У виборі виду слід враховувати фінансові можливості. Фрески, виготовлені на різних видах матеріалів істотно відрізняються в ціні.

Безперечні переваги традиційної фрески

Класичний спосіб настінного живопису має високий попит у любителів вишуканих, престижних інтер’єрів. Чарівність такої фрески незаперечна. Поверхня стіни оштукатурюється рельєфним матеріалом. Потім вона забарвлюється у потрібний тон для фону. На ньому створюється зображення. У розписі використовуються міцні фарби із природних компонентів.

Фото фресок на кухні, виконаних за такою технологією, дозволяють переконатися у неймовірній привабливості цього декору.

фрески на кухні

Фреска на кухні в сучасному інтер’єрі

Незважаючи на те, що цей спосіб вважається класичним, він трохи відрізняється від того, що використовувався в античні часи, у Середньовіччі. Наразі у створенні фресок застосовується інноваційна технологія, розроблена майстрами Італії.

Для зміцнення шару штукатурки використовується металева армувальна сітка. Склади сумішей включають наповнювачі, що забезпечують матеріалу підвищену еластичність. Фрески, створені за цією методикою:

 • ідеально імітують старовинні роботи художників;
 • мають стійкість до вологи;
 • не вигоряють під прямим сонячним промінням;
 • протягом багатьох років зберігають первісний вигляд.

фрески на кухні

Фрески можуть зберігати свій первісний вигляд багато років

Істотною перевагою такої технології є доступна вартість робіт. У тематиці малюнків обмежень немає. Можна вибрати варіант, виходячи з особливостей інтер’єру, його стилю. Декор є екологічно безпечним, у його створенні використовуються лише натуральні матеріали.

Унікальна фреска на полотні

В елітних інтер’єрах давно використовується технологія фресок на полотні. Майстри готують, вирівнюють поверхню стіни, художник вручну створює зображення, штучно його старить, надаючи вигляду фрески, виготовленої кілька століть тому.

Такий декор ідеально прикрашає приміщення, надає йому величного, античного вигляду. Але вартість роботи на індивідуальне замовлення висока, доступна для вузького кола споживачів.

Є можливість придбати готовий варіант обробки. У фотокаталог фресок для кухні представлені твори, створені в Італії, Іспанії. Сучасне виробництво включає кілька етапів. На полотні розподіляється розчин із вапняного порошку та дрібного піску.

Після висихання основи художник створює зображення за допомогою натуральних фарб. Потім створюються потертості, що надають вигляду старовинної фрески.

фрески на кухні

Фреска ідеально прикрашає кухню в будь-якому стилі

Оздоблення з використанням готового полотна не викличе особливих складнощів:

 • на поверхню стіни наноситься надійний клей, призначений для важких шпалер;
 • закріплюється полотно з фрескою;
 • зображення обробляється захисним складом, в основі якого міститься віск.

Мити цей декор не можна, але воно має високу стійкість до зовнішніх впливів, довго зберігає первісну красу.

Фреска на флізелінових шпалерах

Багато споживачів уже оцінили переваги флізелінових шпалер. Однією з переваг цих матеріалів є відмінне вирівнювання стіни, усунення будь-яких дрібних дефектів. Вони є чудовою основою для фресок. На поверхню наноситься тонкий шар штукатурки, на якому створюється зображення.

За цією технологією фрески на стіні в кухні можуть традиційно створюватися художниками вручну. Але є й економічніший спосіб. Зараз в арсеналі фахівців є професійні принтери, які здатні перенести на основу будь-яке потрібне зображення. Цей спосіб:

 • забезпечує безмежний вибір малюнків, картин;
 • гарантує високу точність перенесення, насиченість фарб;
 • заощаджує витрати на створення декору.

фрески на кухні

На флізелінову основу можна перенести будь-яке зображення.

Фрески, створені на флізеліновій основі, можна штучно постаріти. Для цього використовується спеціальне просочення. Її нанесення на зображення створює мережу з найдрібніших тріщин. Фреска ідеально імітує роботу давніх майстрів.

Важкі фрески та самоклеючі матеріали

Є особливий вид фресок, які мають високу художню цінність. Ці зображення мають солідну товщину, вагу, на їх краях створюються спеціальні сколи. Непрофесіоналу складно відрізнити такі роботи від фресок, що збереглися з античних часів. Для цих дорогих прикрас потрібно жорстка основа, здатна витримати високе навантаження.

Найдоступнішим варіантом для бажаючих використовувати фрески в інтер’єрі кухні без великих витрат є напівфабрикати на основі, що самоклеїться. Такі матеріали також виготовляються італійськими, іспанськими брендами. До недоліків цього декору можна віднести:
фрески на кухні

Готові фрески прикрасять інтер’єр кухні без великих витрат

 • необхідність ретельно підготувати основу, оскільки всі найменші вади будуть помітні;
 • ефекту старовини в цих зображеннях немає;
 • малюнок створюється цифровою технологією, не є унікальним.

Однак і в цій категорії можна знайти ідеальну прикрасу для інтер’єру. У фотокаталогах фресок на кухні є багато цікавих, красивих зображень у різних тематиках.

Позитивні якості декору, його специфіка

Зростаюча популярність цього виду декору обумовлена його очевидними перевагами. Фреска:

 • є унікальною прикрасою, надає інтер’єру індивідуальності;
 • має високу міцність, збереже красу в складних кухонних умовах;
 • може створюватися на будь-яких видах поверхонь;
 • екологічно безпечна;
 • може використовуватися в будь-якому стилі інтер’єру;
 • довго зберігає первозданний вигляд.

фрески на кухні

Фреска створюється на будь-яких видах поверхонь

Численні фото фресок на кухні, що викладені на сайтах інтернету, дозволяють переконатися в привабливості таких елементів інтер’єру. Вибрати варіант можна як для просторого, так і невеликого приміщення. Розміри зображень, створених вручну, вибираються з урахуванням вільної площі.

Фрески в дизайнерських стилях

Особливою популярністю користуються штучно зістарені фрески, що імітують старовинний живопис. Тому склалася думка, що цей декор є доречним лише в класичних оформленнях. Справді, на сайтах можна побачити багато фото інтер’єрів із фрескою на кухні в стилях класика, антик. Але не варто обмежувати сферу застосування цього декору. Завдяки інноваційним технологіям створення настінної прикраси, використовувати це оздоблення можна в будь-якому оформленні, навіть в ультрасучасному.

Необмежені можливості вибору тематики зображень дозволяють знайти цікаве рішення з урахуванням характеру обстановки, атмосфери, яку потрібно створити в кухні. В інтер’єрі можуть з’явитися:

 • античні руїни, відомі пам’ятки;
 • середньовічні замки та палаци;
 • романтичні мотиви Ренесансу;
 • прекрасні природні пейзажі;
 • урбаністичні панорами;
 • портрети знаменитостей; карта світу та ін.

фрески на кухні

Тематика фрески підбирається з урахуванням характеру ситуації

При виборі зображення фрески на стіну на кухні потрібно орієнтуватися на основні відтінки, інші види обробки. У такому разі оформлення вийде гармонійним, а унікальний декор стане у всій красі, стане гідною прикрасою інтер’єру.

Настінний живопис у класичних стилях

Класичні стилі часто обираються для оформлення кухонь. Вони надають приміщенню вишуканого, елегантного вигляду. Популярність цих напрямків від змін моди практично не залежить, можна не змінювати обстановку багато років, вона відповідатиме стандартам.

Фото фресок в інтер’єрах кухонь в класичному стилі представлені в інтернеті. Є багато варіантів для таких оформлень. Вони відрізняються характером, тематикою:

 • імітація античного розпису забезпечить велич, помпезність;
 • природні пейзажі надають комфортності;
 • зображення в стилі Ренесанс створюють романтичну атмосферу;
 • міські панорами вносять нотки витонченості.

фрески на кухні

Природні краєвиди створюють комфортну атмосферу

Цей декор чудово підходить для провансу, кантрі. Ці оформлення відрізняються затишком, теплом. Вони гармонійно виглядають сільські і садові пейзажі, поля з соняшниками, лавандою. У провансі можна створити види морського узбережжя. У цих інтер’єрах часто використовуються різні натюрморти, імітації цегляної кладки.
фрески на кухні

Міська панорама внесе нотки витонченості

Фреска стане ідеальною окрасою будь-якого етнічного стилю. Особливою популярністю нині користуються східні напрямки. У японському, китайському інтер’єрі чудово виглядатиме квітуча сакура, бамбук, пагода. Можна вибрати для кухні модний африканський стиль, прикрасити картинами джунглів або савани. Фрески на стіні на кухні допоможуть підтримати обраний напрямок, зробити його більш виразним.

Сучасні оформлення з фресками

Сучасні технології надають можливість створювати будь-які зображення ручним розписом або за допомогою принтерного перенесення. Цей декор може використовуватися в хай-теці та мінімалізмі, лофті та арт-деко, індастрал та фьюжн. Нескладно підібрати картини, що відповідають цим напрямкам за тематикою. На фото фресок на кухню у сучасних стилях можна побачити:

 • портрети у стилі поп-арт;
 • міські пейзажі;
 • тривимірну графіку;
 • композиції з геометричних фігур;
 • технічні креслення;
 • механізми та ін.

фрески на кухні

Фреска на кухні в сучасному стилі

Такі зображення стають особливістю інтер’єру, забезпечують йому унікальність. Повна відповідність тематики та канонів оформлення гарантує бездоганну гармонію.

Розміщення фресок у кухонному інтер’єрі

Кухня має специфічний інтер’єр. Традиційно одну зі стін займає гарнітур із робочою зоною. Розмістити на ній повноцінне зображення неможливо. Цей декор є презентабельною прикрасою, необхідно показати всі його переваги. Оптимальним варіантом є розміщення фрески на кухні на стіні, не зайнятій іншими предметами. Не варто встановлювати меблі, що загороджують зображення, це може зіпсувати враження, не дозволить уявити малюнок у всій красі.
фрески на кухні

Фреску створюють на вільній від меблів стіні

Доцільно створення фрески в інтер’єрі для кухні великих розмірів. Цьому декору потрібен простір. Однак є можливість прикрасити унікальним зображенням та невелике приміщення. Якщо вільної стіни для малюнка немає, фреска може стати фартухом, розташованим у робочій зоні. Є види декору, яким не страшні:

 • волога,
 • пар,
 • високі температури,
 • краплі жиру.

Їхні поверхні очищаються від будь-яких забруднень. Фартух-фреска стане ефектною окрасою невеликої кухні, зробить її оригінальною, привабливою. Тематика зображення вибирається відповідно до специфіки інтер’єру. Це можуть бути страви, що стимулюють апетит, ягоди та фрукти, квіткові композиції та ін.

фрески на кухні

Фартук-фреска стане ефектною прикрасою

Хорошим варіантом для маленької кухні є вставки-фрески невеликих розмірів. Вони можуть розміщуватись на будь-якій стіні. Фото інтер’єрів з фресками на кухні допоможуть обрати потрібну тему для створення необхідної атмосфери. Можна нанести гарні краєвиди, натюрморти на меблеві фасади.

Створення фрески своїми руками

Власники житла, які мають художні навички, чудовий смак, можуть не наймати художників, не набувати готових зображень. Їм під силу створити фрески на стіні на кухні своїми руками. Витратні матеріали для цього декору можна знайти у спеціалізованих магазинах. Ручний розпис вимагатиме чимало сил і часу, але результат заслуговує на такі старання. Зображення, виконане за власною творчою ідеєю, буде унікальним, грамотно обрані тематика, палітра відтінків дозволять картині гармонійно вписатися у конкретний інтер’єр.

Прикрасити обстановку оригінальним декором можна, не маючи таланту художника. Потрібно переглянути фото фресок в інтер’єрі кухні, вибрати простий варіант зображення або зробити ескіз самостійно. Після цього можна розпочинати роботу. Для створення фрески потрібно:

 • якісно вирівняти поверхню;
 • нанести штукатурку, покрити її ґрунтовкою;
 • створити потрібне тло;
 • на звороті ескіз зафарбувати грифелем;
 • прикласти до стіни лист для отримання сліду;
 • якщо потрібно обвести лінії;
 • виконати фарбування малюнка;
 • після висихання фарб покрити картину восковим складом або лаком.

фрески на кухні

Прикрасити фрескою інтер’єр можна не володіючи талантом художника

Звичайно, у такий спосіб створити зображення, подібне до тих, що красуються на дизайнерських фото фресок на кухні, навряд чи вдасться. Але якщо докласти старання та терпіння, виконувати роботу акуратно, в інтер’єрі з’явиться гідна прикраса. Висока якість сучасних фарб, наявність захисного шару забезпечить зображенню збереження протягом кількох років.

Готові фрески та трафарети

Якщо художніх навичок немає, але фото інтер’єрів з фрескою на кухні викликали сильне бажання створити таку ж прикрасу, можна використовувати способи, доступні для кожного.

У сучасних стилях не часто використовуються складні краєвиди, панорами. Мінімалізм, лофт, ганьби-тік можуть прикрашатися композиціями з геометричних фігур, різними механізмами. Для створення таких малюнків можна скористатися трафаретами, для роботи з якими особливих навичок не потрібно. Якщо самостійно вигадати малюнок складно, можна переглянути фото фресок на кухні в сучасних стилях.
фрески на кухні

Для створення розпису на стінах можна скористатися трафаретами

Трафарети виготовляються із щільного картону, крейдованого паперу. Вирівняна оштукатурена поверхня покривається фоновим відтінком. У нанесенні малюнків із трафаретом використовується поролонова губка або кисть. Високе зображення потрібно покрити захисним шаром.

Самостійно можна впоратися із готовими фресками, шпалерами. Стіну потрібно:

 • оштукатурити,
 • загрунтувати,
 • відшліфувати,
 • покрити тонким шаром шпаклівки.

фрески на кухні

З наклейкою готової фрески впорається кожен користувач

У наклеюванні використовується склад, призначений для флізелінових шпалер. Якщо вибирається готова іспанська, італійська фреска для кухні у фотокаталозі відомих брендів, разом із нею у комплекті продається клей для закріплення на стіні. З цією роботою впорається кожен користувач. Важливо діяти акуратно, заздалегідь нанести розмітку для точного розташування матеріалів. Надлишки клею, що виступають за краї, необхідно прибирати одразу. Клейовий склад наноситься на основу.

Відео

5/5 - (1 голос)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.