Ретро стиль в інтер’єрі вітальні

Актуальність ретро-стилю в інтер’єрному дизайні незаперечна. Він, як жоден інший, здатний зберегти в будинку особливу атмосферу затишку та забезпечити загальний комфорт.

Вітальня в ретро стилі подарує нове життя старовинним речам та антикварним предметам меблів, проте, якщо таких у вашому побуті немає, їх цілком можна буде замінити так званим новоділом – сучасними речами, стилізованими під старовину.

Цю гілку ретро охрестили вінтажем і часто використовують у декорі віталень.

вітальня в ретро стилі

Інтер’єр вітальні в ретро-стилі

Займаючись створенням вінтажного інтер’єру, головне не змішувати стилістичні нюанси, характерні для часових періодів минулого. Скажімо, оббитий шкірою диван з характерною для 30-х голів завищеною спинкою буде безглуздо виглядати в оточенні пластикових меблів епохи 70-х і т.д.

Породом з минулого

З ходом часу предмети побуту, які використовували наші бабусі, набувають нальоту старовини і стають по-справжньому вінтажними. Саме цей факт дає подібним речам шанс знову повернутися до кімнати. І в цьому випадку, чим старіший вигляд речі, тим вона стильніше виглядає в інтер’єрі.

На пошуки вінтажних предметів потрібно вирушати на блошині ринки. За фінансової можливості вище за середнє є сенс відвідати антикварні магазини. Зрештою можна просто залізти на горище бабусиного будинку. Там також може виявитися багато цікавих речей. Можливо, деяким із них доведеться дещо підкоригувати зовнішній вигляд, але результат коштуватиме зусиль.

вітальня в ретро стилі

вітальня в ретро-стилі в помаранчевих тонах

Можна піти іншим шляхом і придбати для вітальні, що оформляється в ретро стилі, типові для обстановки, проте зроблені сучасними майстрами меблі. Особливо гарна вона може бути, якщо зроблена на замовлення. У цьому випадку фахівці пропрацюють її екстер’єр до дрібниць. Повірте, до ретро вигляду вашої вітальні не зможуть пред’явити претензій навіть найприскіпливіші історики.

Якщо ж ви не настільки цінуєте старовину і не маєте на меті перетворювати свою вітальню на музей, вас цілком можуть задовольнити речі, що мають лише легкий натяк на ретро.

Важливі у відтворенні у вітальні атмосфери минулого аксесуари. Шукати їх непросто. Доведеться витратити чимало часу, проте результат таких титанічних праць радуватиме неповторністю обстановки.

вітальня в ретро стилі

відкриті полиці у вітальні у стилі ретро

А що ж потрібно для того, щоб отримати вітальню у ретро стилі, скажімо, 20-х? Перш за все, м’які меблі з красивими підлокітниками з натурального дерева, що стоять на високих ніжках.

Крісла, як і дивани, потрібно покрити накидками або прикрасити мереживними серветками. Стільницю круглого столика теж треба ховати під скатертиною чи серветкою. Це було прийнято робити для захисту меблів від подряпин та бруду.

Характерними для будинків тих часів були етажерки та прості відкриті полиці, на яких зазвичай красувалися порцелянові статуетки чи фотографії.

Створюємо ретро інтер’єр

Що ж до меблювання вітальні в ретро стилі, то в її обстановці неодмінно повинні бути присутніми пара крісел і всепоглинаючий своїми габаритами, м’який диван

Найкращим «одягом» для стін вітальні стилю ретро стануть шпалери. В ідеалі це тканинні версії. Їм віддають перевагу за натуральність та практичність. Фон стін краще вибирати з бежевого спектру, іноді можна навіть пограти переливом відтінків палітри.

вітальня в ретро стилі

дизайн вітальні в ретро-стилі з каміном

Підлоги в такій кімнаті варто зробити з ламінату, що імітує малюнок світлих деревних порід. Прикрасити поверхню підлоги добре килимом круглої форми в коричневих тонах, де зображені сірі вулички старого містечка.

Стеля вітальні в ретро-стилі може бути оформлена декількома способами. Найпоширеніших два:

  1. Гіпскартон.
  2. Натяжне полотно.

На останнє можна нанести навіть зображення, наприклад, у таких самих сірих тонах, як і малюнок на розглянутому вище килимі. Останнім штрихом до стельової обробки стануть білі стельові плінтуса.

вітальня в ретро стилі

натяжна стеля з фотодруком у вітальні в ретростилі

Сучасні технології дозволяють друкувати малюнки на лляному полотні, яке в інтер’єрі вітальні можна використовувати в оббивці дивана або зробити з нього стінові полотна, відповідно до загального інтер’єру. Настінні смужки краще робити у вигляді тонких, півметрової ширини вертикалей. Загальне тло полотна має бути коричневе.

По ньому потрібно пустити сірі елементи в тему з рештою декору. Навіть при тому, що малюнки матимуть різноманітну тематику, колірна відповідність створюватиме гармонійну загальну атмосферу.

Що ж до меблювання вітальні в ретро стилі, то в її обстановці неодмінно повинні бути пари крісел і всепоглинаючий своїми габаритами, м’який диван. Дизайн їхньої оббивки має повторювати основну лінію декору. У сучасній обстановці складно обходитися без побутових приладів, проте їх потрібно вміло маскувати, щоб вписати в ретро інтер’єр.

Вдалим ходом стане розміщення телевізора на стіні. Під ним можна комод світлого дерева на таких же характерних високих ніжках. З боків від нього ставляться низькі тумби, що мають єдиний ящик. У центрі вітальні має з’явитися журнальний столик, що стоїть на килимі.

Причому тут має бути дотримана пропорційність форм, тобто стіл із круглою стільницею ставиться на такий же круглий килим, а з прямокутною кришкою – на прямокутний.

вітальня в ретро стилі

м’які крісла у ретро стилі

Не можна забувати про аксесуари ретро декору. У вітальні можуть з’явитися:

  1. Квіти у глянцевих горщиках.
  2. Круглий годинник у настінному варіанті.
  3. Фото у простеньких дерев’яних рамочках. Їх мають ряди на одній зі стін.

Доповнять картину штори приємно бежевого тону, що виділяються на тлі стін насиченістю фарб. Бажано, щоби на них не було малюнка. Картинок цілком достатньо у ретро кімнаті.

вітальня в ретро стилі

симетричне розміщення меблів у вітальні в ретро-стилі

Вітальні в ретро-стилі: екскурс в інтер’єри другої половини минулого століття

Вітальні шістдесятих часів не були захаращені меблями. У них стояв тільки буфет, крісла та диван. Покривалами для м’яких меблів часто виступали картаті пледи або взагалі килими. На поличці за дверцятами буфета красувався блискучий білизною простий посуд.

Не було нонсенсом монтаж у вітальні швейної машини. З аксесуарів іноді можна було зустріти вази дивовижного чеського кришталю. На стінах із творів мистецтв були присутні лише картини, виконані у техніці карбування.

Особливо цінним предметом у вітальні вважався трельяж. Він говорив про певний достаток господарів. У сучасній інтерпретації вітальні в ретро-стилі тих часів цей аксесуар теж буде незайвим.

вітальня в ретро стилі

вітальня у стилі ретро 70-х років

Висвітлення кімнати забезпечував торшер, що має тканинний абажур.

У сімдесяті обстановка у вітальні стала зазнавати істотних змін, оскільки в побуті з’явилося таке досягнення меблевої промисловості як «стінка».

80-ті роки

Строкатість інтер’єрів вісімдесятих пам’ятають багато хто. Вони реально були перенасичені кольорами та різноманітністю форм. Девіз тих часів: велика кількість меблів та килимів, тому відтворювати це все сьогодні було б справді екстремально.

Завершувала все вищеперелічене «пишнота» гігантська, яка часом заважала ходити по малогабаритній хрущовській вітальні, щедро прикрашена декорацією люстра.

вітальня в ретро стилі

вітальня у стилі ретро 70-х років

Висновок

Вітальня в ретро стилі не повинна виглядати несмачно, тому перш ніж почати її оформляти та напихати меблями зробіть попередній ескіз бажаного, причому в кількох різноманітних інтерпретаціях і тоді ви зможете точно визначитися – якою їй бути.

Ваша вітальня залишиться затишним житловим приміщенням, а не трансформується в антикварну лавку.

Оцініть цю публікацію

3 думки про “Ретро стиль в інтер’єрі вітальні

  1. Avatar of Муакинь
    Муакинь :

    Цей текст просто дивовижний! Він не тільки детально описує ретро стиль у інтер’єрі, але й надихає на творчість та нові ідеї. Тепер я точно знаю, як оформити свою вітальню!

  2. Avatar of Булат
    Булат :

    “Ретро в інтер’єрі вітальні – це не старість, це вишуканість минулого часу.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.