Кілька слів про сіру спальню

Сірий колір, напевно, найнезвичайніший із усього спектру, а все тому, що в нього є особлива місія. Це так званий проміжний відтінок. Він абсолютно нейтральний і є межею між чорним і білим.

Розташувавшись між ними, сірий, змінюючи яскравість своїх відтінків, то максимально наближається до чорного, прагнучи повністю позбавитися від колірного тону, то спадає до білої палітри, що об’єднала сім спектральних кольорів. За цю широту сірої душі його і люблять дизайнери.

Вони із задоволенням створюють на його основі чудові інтер’єри. Особливо добре виходить сіра спальня. Її декор оформляється з максимальним використанням унікальних якостей кольору, насамперед у плані поєднання з іншими відтінками.

Головне правило при виборі компаньйона сірому – слабка насиченість кольору. Звертайте увагу на бляклість, світлість, глибину хроматичних тонів, що вибираються: чим яскравіше виражені ці показники, тим більше підібрані кольори наближаються до сірого.
сіра спальня

Монохромний дизайн спальні в сірому кольорі

Сірий, хоч і вважається «ніяким», проте його відтінки теж впливають на людську психіку. Світла частина спектру не провокує емоційного напруження, а ось темна дуже гнітить, тому основою спального інтер’єру найчастіше стають перші. Але давайте про все по порядку.

Спальна кімната в сірому кольорі та сучасному дизайні – це інтер’єр, що повністю відповідає всім функціональним вимогам, що висуваються до цього приміщення, як до місця основного відпочинку.

Нейтральність кольору не б’є у вічі, не відволікає і знімає емоційну напругу. У сірій спальні кольору може бути відведена фонова роль та акцентна. Така спальня може з’явитися у будь-якому будинку.

Для молодих буде розроблений декор з модними дизайнерськими тенденціями, зрілішим людям запропонують монохром, який не напружує контрастними перепадами. Велика кількість сірого кольору породжує почуття захищеності, оскільки він асоціюється з металом, міцною бетонною стіною, яка не пропускає сторонні звуки – загалом, з безпекою.

Підсилить асоціативний ефект наявність шумоізолюючого килима на підлозі кімнати.
сіра спальня

стіни в інтер’єрі спальні в сірих тонах

Сіра спальня: тонкощі облаштування

Для того, щоб у сірій спальні було комфортно, потрібно вивчити декоративні властивості обраного для декору кольору. Що ж у ньому особливого?

 1. У сучасному баченні сірий колір комбінується з будь-якими відтінками, причому співвідношення пропорцій при цьому абсолютно нерегульоване.
 2. Вибір відтінку сірого для фону має здійснюватися з урахуванням розміру площі та архітектурних особливостей кімнати. Дуже важлива ступінь освітленості, причому у нічний, а й у денний час. Продумайте кожен крок і тоді результат вас гарантовано не розчарує.
 3. У невеликих спалень використовуйте тільки світлий спектр сірого, тому що він може зорово коригувати об’єм.
 4. У спочатку темних кімнатах, які страждають на відсутність сонячного світла, темно-сірий теж не бажаний.
 5. У колірних комбінаціях напарником сірого має ставати лише ідентичний за насиченістю колір – тоді їх можна буде гармонійно збалансувати. Якщо цим нюансом знехтувати, то концентрованіший відтінок буде гасити і пригнічувати бляклого побратима. Коротше кажучи, концепція така: що темніший відтінок сірого, то яскравішим має бути його напарник.
 6. Інтер’єр сірої спальні може бути непривабливим, якщо добірка квітів для нього проводитиметься непродумано. Не варто сподіватися на нейтральність його фону, будь-які комбінації мають бути попередньо перевірені на естетичність і лише потім втілені у життя.

сіра спальня

сіра спальня на мансардному поверсі

Як досягти гармонії в сірому інтер’єрі

«Темно-блакитним тонам у сірій спальні нічого не варто занапастити чуттєвість стосунків, а це не найкращим чином позначиться на подружньому житті»

Що з’явиться в обробці спальні, вирішують, природно, господарі. Їхні переваги, звичайно ж, пріоритетні, але це не привід ігнорувати поради професіоналів. Погодьтеся, обраний колір повинен перетворити на спальню на оазис затишку. Щоб не помилитися у розрахунках, запам’ятайте наступне:

 1. Сіро-блакитні інтер’єри діють вуспокаююче.
 2. Сіро-зелені композиції знімають втому.
 3. Сіро-червоні контрасти збуджують пристрасті.
 4. Сіро-жовті дарують відчуття тепла.
 5. Сіро-фіолетові пригнічують і викликають цілковитий дискомфорт.

сіра спальня

поєднання сірого з жовтим в інтер’єрі спальні

Сірий з білим

Білий колір, з’явившись у декорі сірої спальні, змусить його заграти новими витонченими фарбами. Ось тільки не зациклюйтесь на стерильному тоні, оберіть щось з легкою жовтизною, наближене до блідо-лимонного. Цей колір може з’явитись на меблевих фасадах. Результат – у вашій спальні вмить оселиться спокій.

Чого не можна робити, то це перевантажувати сіро-білу кімнату предметами обстановки. А ось що потрібно зробить обов’язково, так це гарно висвітлити її і наповнити яскравими аксесуарами, як яскраві подушки, статуетки, картини, незвичайні покривала. Гарні в обстановці сірої спальні та живі рослини.
сіра спальня

класичний сірий дует з білим кольором в спальній кімнаті

Сірий із чорним

У світло-сірій палітрі непогано адаптується чорний колір. Його присутність покращує обстановку і підкреслює її стильність. Цілком успішно з цим завданням може впоратися і тріо з білого, сірого та чорного, головне в цьому випадку не зарватися з останнім.

Сірий з рожевим та фіолетовим

Сіра спальня з фіолетовими акцентами є досить приємною. Шпалери в такому декорі можуть бути не тьмяними, а відливати сріблом. У такому ж контексті можуть бути підібрані й меблі з покривалом. Сіро-рожеві рішення теж м’які, якщо використовуються ніжні відтінки.
сіра спальня

Тандем сірого з фіолетовим в інтер’єрі спальні

Сірий з вогненними квітами

Кажуть, що спальня – це не те приміщення, де треба використовувати червоні та помаранчеві кольори, але це правильно тільки в деякій частині. Відтінки, що кричать і горять, звичайно, будуть зайвими, а от приглушені цілком можуть наповнити сіру спальню комфортом.

Сірий із зеленим

Сіро-зелений тандем буде стомлюючим, якщо будуть використані максимально насичені кольори. Фахівці для колірних комбінацій беруть тільки м’які відтінки зелені, вводячи їх у оббивці меблів, абажурах торшерів, ліжках. Розчиняючись на світло-сірому тлі, ці фарби дарують обстановці природну умиротвореність.

сіра спальня

зелений колір “оживить” нудний та холодний інтер’єр сірої спальні

Сірий з блакитним

Сіро-блакитні рішення для спальні ідеальні. Атмосфера таких інтер’єрів завжди легка та повітряна, Сіро-блакитна кімната буде просторою, якщо не використовувати у декорі яскравих відтінків. За твердженням психологів, темно-блакитним тонам у сірій спальні нічого не варто занапастити чуттєвість стосунків, а це не найкраще позначиться на подружньому житті.

Щодо сірого, то він теж не завжди залишається домінуючим. Його цілком можуть залишити на постільній білизні, меблях та аксесуарах. Сіро-блакитні мотиви можуть бути розбавлені акцентами інших кольорів, тільки не потрібно їх додавати салютними розсипами.

У якому стилі виконати спальню?

«Хороша сіра спальня і в шикарних вінтажних, і в ретро декорах»

Сірі фарби в інтер’єрі спальні можуть стати основою будь-якого стилістичного рішення, наприклад, популярного тепер лофта. Одна зі стін при цьому залишиться з необробленою фактурою, грубою і необтесаною. Такий ефект не складно отримати, використовуючи штукатурку.

сіра спальня

сіра спальня в класичному стилі

Хороша сіра спальня і в шикарних вінтажних, і ретро декорах. У її обстановці завжди багато дзеркал, срібла, кришталю та природних матеріалів, а сірий колір їх сприймає з великим ентузіазмом.

Що стосується меблів, що вони підбираються з глянсовими фасадами. Завершеність обстановці надають блискучі сірі штори та інші додаткові аксесуари.

Кілька секретів монохромного інтер’єру

За бажання зробити спальню монохромно сірою, вам доведеться тонко зіграти на поєднанні фактур. Щоб наповнити обстанеку життям і додати до неї динамізму, розбавляйте сірий фон яскравими елементами.

Поєднуйте відразу кілька відтінків спектру в приміщенні та збільшуйте простір за рахунок використання білих аксесуарів. Не бійтеся великої кількості блискучих поверхонь. Нехай у спальні з’являться хромовані люстри шовку, атлас, глянець натяжних стель та безліч дзеркал.

Прикрасьте сіру спальню орнаментами, картинами та абстракцією. Любителі аскетичних обстановок отримають бажане, якщо оформлять стіни сірими шпалерами, приховують вікна за темно-сірими портьєрами та прикрасять свою кімнату картинами у графітових рамах.
сіра спальня

поєднання фактур в інтер’єрі сірої спальні

Висновок

Сірий колір любимо аристократами, а ці люди знаються на естетиці. Відтінки сірого стають чудовим тлом, що дозволяє застосовувати в інтер’єрі складні, яскраві і дуже глибокі кольори. І зауважте, при цьому сіра спальня ніколи не справляє враження несмачної, хитливої і химерної кімнати. На сірому фоні практично неможливо зробити колірну помилку, тож не бійтеся дати волю своїй фантазії!

5/5 - (13 голосів)

2 думки про “Кілька слів про сіру спальню

 1. Avatar of Рафаэль
  Рафаэль :

  Як ви вважаєте, які переваги та недоліки має сірий колір для оформлення спальні?

 2. Avatar of Kaies
  Kaies :

  Автор статті висвітлює вплив сірого кольору на атмосферу спальні, його здатність додавати простору елегантності, затишку та комфорту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.