Принципи оформлення столової вітальні

Мати окрему кімнату для їди – розкіш, для багатьох недозволена.

Ось і доводиться крутитися з останніх сил, щоб перетворити свою крихітну кухоньку на щось більш комфортне і привабливе для домочадців, починати перепланування і розробляти дизайн їдальні вітальні, яка зовсім скоро з’явиться в будинку.

дизайн столової вітальні

дизайн столової вітальні у світлих тонах

Об’єднуючи простір

Приміщення такого планування являє собою поєднання обідньої та гостьової зон.

До нього нерідко примикає кухня, але її простір, у цій ситуації, сприймається як вторинна складова загального декору. Ключовим моментом в оформленні єдиної їдальні стане створення дійсно гармонійного простору, який крім загальних стилістичних ознак матиме чітке зонування.

дизайн столової вітальні

диван виконує роль функціонального роздільника зон вітальні та їдальні

Їдальня у квартирі може бути організована в кімнаті для прийому гостей, на суміщених з кухнею площах або у спеціально виділеному для цього приміщенні в будинку. У ній повинна панувати атмосфера умиротворення, комфорту, затишку – тільки в цьому випадку кімната, що знову з’явилася, стане улюбленим місцем збору всіх домочадців.

Щоб впоратися з цим завданням, доведеться попітніти над дизайном майбутньої вітальні: наповнити декор нетривіальними аксесуарами, обставити оригінальними меблями, а також забезпечити простір правильним освітленням.

Основні принципи дизайну

До їдальні вітальні висуваються такі вимоги:

 1. Простор. У кімнаті повинні вільно розміщуватися всі члени сім’ї та гості, що прийшли.
 2. Функціональність використання простору.
 3. Організація зон для відпочинку та прийому їжі.
 4. Підвищена комфортність, тобто врахування всіх побажань та потреб членів сім’ї.

дизайн столової вітальні

дизайн столової вітальні в класичному стилі

Виконувати ці умови потрібно обов’язково, як би складно не було підходити до втілення в життя. Конкретизація реалізації вищезазначених вимог багато в чому залежатиме від обраного стилю дизайну вітальні. У цій кімнаті може бути відтворено і ампір, і класика, і вінтаж, проте не забувайте, що тут буде місце відпочинку, тому перевага має надаватися «спокійним» напрямкам.

Від насолоди їжею та відпочинком відволікати не повинно ніщо. Найчастіше їдальню вітальню стилізують у класичному варіанті, що включає:

 1. Пастельно-світле основне тло.
 2. Наявність арок.
 3. Дорогі меблі з натуральних матеріалів.
 4. Дзеркала.

дизайн столової вітальні

стіна їдальні, оформлена штучним каменем, розмежовує простір у приміщенні

Поверхня стінок може мати вигляд натуральної необробленої штукатурки. Їх можна викладати мозаїчними фрагментами або прикрашати майолікою. Підлоги в їдальні вітальні можна вистилати паркетом, керамічною плиткою, керамогранітом, стилізованим під камінь або дерево, а також ламінатом.

У декорі обов’язково повинні бути присутні предмети художнього кування. Меблі ставляться з натурального дерева та з дорогою оббивкою. Вітаються антикварні світильники та картини.

Специфічний дизайн їдальні вітальні

У дизайні їдальні вітальні потрібно облаштувати не тільки затишне містечко для сімейних трапез, але й зробити обстановку приємною для прийому гостей та спільних посиденьок з друзями

Одним із канонів столово-вітальня інтер’єру є єдність колірного рішення. Тільки в цьому випадку кімнаті вдасться вражати не якофонією оздоблювальних матеріалів, зібранням різноманітних меблів та перевантаженістю декору, а цілісністю простору та спільністю дизайнерських концепцій.

Це не означає, що в декорі не можуть бути використані більше кількох кольорів – розробка стилю цієї специфічної кімнати дозволяє пограти з тонами і ввести в загальне тло яскраві акценти з фактурних матеріалів.

дизайн столової вітальні

балкова стеля в інтер’єрі вітальні поєднаної зі їдальнею

Великою підмогою у створенні інтер’єру стає якісне освітлення приміщення. Багаторівневі стелі потрібно забезпечити точковими світильниками або вбудованим підсвічуванням.

Над гостьовою та обідньою частиною можуть висіти люстри. Не слід забувати використовувати і природне освітлення. Віконна зона буде чудовим місцем для розміщення обіднього столу.

У дизайні їдальні вітальні потрібно облаштувати не тільки затишне містечко для сімейних трапез, але й зробити обстановку приємною для прийому гостей та спільних посиденьок із друзями.

Тобто в атмосфері цієї кімнати має бути і певна офіційність, і легкість. І домагатися цього потрібно всіма доступними способами, адже кімната, що несе соціальне навантаження, для світських та товариських людей стала необхідною.

дизайн столової вітальні

єдине колірне рішення в оформленні інтер’єру вітальні їдальні

Як оформити інтер’єр

Крім обов’язкових для таких приміщень меблів, на кшталт серванту, буфету, столу, стільців тощо, у дизайні їдальні вітальні неодмінно повинні бути м’який куточок, телевізор з великим екраном, музичний центр

Поєднуючи кухню зі їдальнею, слід продумати, як зробити розширений простір комфортним і багатофункціональним.

І перше, що треба зробити у цьому напрямі – це відокремити їдальню частину від робочої зони. Найкраще з цим завданням впорається арочний отвір, встановлений замість дверей. Він надасть інтер’єру стильності та додасть кімнаті світла та простору.

Добре зонують простір в сучасних інтер’єрах стелі в кілька рівнів, підлога з перепадами висоти, сходами, що з’єднуються, розсувні двері різної форми.

Застосування в дизайні просторів столової вітальні різнофактурних та різнокольорових матеріалів дає можливість знайти вдалі комбінації обробки кімнати і таким чином також розділити простір на зони.

дизайн столової вітальні

камін, як традиційний атрибут вітальні поєднаної зі їдальнею

Так як кухня – це приміщення, що вимагає регулярного прибирання, причому вологої, оформляти її краще в плитці або шпалерами, що миються, а ось в їдальні будуть потрібні матеріали, що створюють комфорт і затишок, що дарують обстановці.

Тут чудові будуть шпалери з текстилю, під фарбування, а також килимові покриття для підлоги.

Поєднання їдальні та вітальні зони стане неймовірно практичним варіантом, тому що в цьому випадку з’являється можливість швидкого переміщення після вечері у куточок відпочинку, щоб і вже там, при м’якому світлі та в комфортних кріслах, продовжити спілкування.

Розділяти ці ділянки кімнати можна легкими перегородками, які стають додатковою інтер’єрною прикрасою, або меблями, які наповнюють весь простір затишком.

дизайн столової вітальні

для поділу простору вітальні їдальні використовується дерев’яна стійка

Крім обов’язкових для таких приміщень меблів, на кшталт серванту, буфету, столу, стільців і т.п., в дизайні вітальні їдальні неодмінно повинні знаходитися м’який куточок, телевізор з великим екраном, музичний центр. Це ті предмети, які надають обстановці комфорту та сприяють релаксові.

Важко переоцінити присутність у декорі каміна, що особливо стоїть на тлі венеціанської штукатурки. Інтер’єри часів епохи Відродження та в дусі еклектики – чудове рішення для кімнат з таким багатофункціональним навантаженням.

дизайн столової вітальні

розподіл зон вітальні їдальні за допомогою освітлення

Тонкощі меблювання специфічного приміщення

Оскільки кімната по суті є комбінацією декількох зон, то і в її оформленні може використовуватися ціла комбінація стилів, головне, щоб вони були співзвучні один з одним. Намагайтеся купувати меблі комплектами, але якщо це з якоїсь причини нереально, то стежте за тим, щоб стільці відповідали дизайну столу, а крісла – дивану.

Меблі в їдальні – це не тільки стіл зі стільцями, це ще і буфет, і красиві відкриті полиці.

дизайн столової вітальні

білий колір дивана та м’яких стільців у дизайні вітальні їдальні

У дизайні класичної їдальні буде чудово виглядати різьблені меблі в темно-коричневих, з вишневим відливом, тонах. У скандинавському інтер’єрі більш доречні комплекти меблів з вибіленого дерева, а в сучасному декорі напрямки ганьби-тек не обійтися без вражаючого чіткістю ліній скляного столу з хромованими ніжками.

У вітальні, що ділить площу зі їдальнею, повинні розташовуватися меблі з аналогічного матеріалу. Багато сучасних меблевих компаній випускають серії однотипних меблів, які продаються не гарнітурами та комплектами, а окремими одиницями, що дозволяє споживачам самостійно компонувати їх при меблюванні нестандартних кімнат.

дизайн столової вітальні

світло-коричневі меблі роблять вітальню їдальню більш затишною

Правильне зонування – успішний дизайн

Найважливішим моментом у створенні складного інтер’єру центральної кімнати стане поділ її площі на багатофункціональні зони.

Їдальня та вітальня частини повинні чітко візуалізуватися, але при цьому не повинна порушуватись загальна стилістика оформлення простору. Погодьтеся, абсолютно недоречно в дизайні вітальні їдальні буде виглядати спроба злиття провансу з поп-артом. Тому, зосередившись на обробці, максимум уваги приділіть єдності стильового рішення та збереження балансу між зонами.

Розділити кімнату на ділянки можна різними способами, але найбільш ефектним способом зонування все ж таки залишається контрастування.

У цьому випадку в обробці вітальні та їдальні будуть використовуватися оздоблювальні матеріали, діаметрально протилежні за фактурою та кольором.

дизайн столової вітальні

широка арка поділяє простір вітальні, поєднаної зі їдальнею

Є ще один варіант проведення зонування, але для непрофесіоналів він становить певну складність. Проблема в тому, що в інтер’єрі потрібно провести лінію поєднання різнооформлених зон, шляхом введення в декор схожих за фактурою та кольором елементів обстановки.

Зробити це потрібно дуже тонко і ненав’язливо, щоб при створенні дизайну вітальні не перевантажити простір акцентами і не привнести в нього хаос.

Поради дизайнерів

Якщо ви збираєтеся порадувати себе присутністю в будинку такої кімнати як їдальня, то вам неодмінно доведеться зіткнутися з проблемою її зонування, а для цього потрібно знати, які взагалі способи зробити це існують у дизайнерській справі. Погляньмо, чим користуються в подібній роботі професіонали.

дизайн столової вітальні

поєднання аксесуарів у дизайні інтер’єру вітальні їдальні

Перегородки

Це яскравий, незбитий і досить екзотичний для наших інтер’єрів спосіб поділу приміщення на окремі зони, який зовсім не означає, що в кімнаті має з’явитися глуха стіна.

У цьому контексті набагато зручніше використовувати барвисту ширму, барну стійку, місткий комод або взагалі банальну штору. На перегородки в дизайні вітальні можуть покладатися функціональні обов’язки або їх можна встановлювати виключно в декоративних цілях.

Наприклад, при бажанні максимально використовувати простір кімнати, між диваном та трапезним столом можна звести перегородку у вигляді високого стелажу, полички якого будуть заповнені книгами, вазами та іншими інтер’єрними аксесуарами.

дизайн столової вітальні

у даному випадку книжкова шафа розділяє простір вітальні та їдальні

Глобальні конструкції

У деяких випадках дизайнери прагнуть зонувати простори такими світовими конструкціями, як перегородки з гіпсокартону.

Цей матеріал дозволяє втілювати в життя заповітні бажання замовника. Перегородка з’єднає підлогу та стелю, що створить інтимну атмосферу усамітнення, порадує плавними лініями, а також матиме ніші, в яких можна буде розмістити декоративні елементи.

Такі конструкції в дизайні столової вітальні можуть мати вигляд арок чи геометричних фігур.

Стеля

Зонування може бути проведене за допомогою облаштування багатоярусної стелі. Для їдальні вітальні це просто чудова ідея! Крім того, що поверхня стель над кожною зоною може бути оброблена різними матеріалами, так її ще можна додатково виділити специфічним освітленням.

Люстра над столом і м’яко струмене світло над диваном розставлять остаточні інтер’єрні акценти.

дизайн столової вітальні

біла стеля в інтер’єрі вітальні їдальні вносить в інтер’єр стриманість та елегантність

Колір

Дизайнери люблять наголошувати на єдності простору, граючи квітами. Щоб зберегти гармонію балансу, вони практикують принцип домінування.

Превалюючий у вітальні зоні колір вводиться в їдальні зоні акцентними вкрапленнями – або навпаки, основний фоновий колір їдальні з’являється у вітальні куточку в аксесуарах і текстилі. Таким чином, простягається інтер’єрна нитка єдності простору.

Висновок

Дизайн їдальні вітальні, через функціональну складність кімнати, завжди перетворюється на захоплююче заняття, що вимагає творчого підходу.

Перейміться ідеєю, вкладіть у процес душу, і це приміщення стане улюбленим місцем проведення часу для всіх домочадців!

4/5 - (9 голосів)

3 думки про “Принципи оформлення столової вітальні

 1. Avatar of Зюнулаонс
  Зюнулаонс :

  Автор статті надає поради та рекомендації щодо естетичного та функціонального оформлення столової зони вітальні.

 2. Avatar of Неуквечхи
  Неуквечхи :

  Автору вдалося чудово розкрити тему оформлення столової вітальні, пропонуючи цікаві та корисні рекомендації.

 3. Avatar of Лопц
  Лопц :

  – Ти знаєш, який головний принцип оформлення столової вітальні?
  – Ні, який?
  – Щоб з кожного крісла був доступ до холодильника!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.