Дизайн маленької дитячої кімнати

Яке щастя мати в дитинстві власний куточок! Якщо це велика світла кімната у просторій квартирі – чудово, але якщо вона крихітна, це не менш цікаво. Звичайно, її оформлення потребує особливо ретельного опрацювання.

Підійдіть до вибору дизайну маленької дитячої кімнати з усією серйозністю, озброївшись любов’ю, фантазією та порадами професіоналів.

Є чимало прийомів, що дозволяють вирішити непросте завдання – розмістити в обмеженому просторі все необхідне так, щоб залишилося достатньо місця для рухливих ігор. І, крім того, оформити дитячу спальню стильно, зробивши її не лише зручною, а й дуже симпатичною.

Дитяче ліжко над робочим столом

Дитяче ліжко над робочим столом

Маленька дитяча: предмет заздрощів однолітків

Це дорослі вигадали, що все велике – найкраще. Діти, які ще не потрапили в полон стереотипів, люблять свої маленькі дитячі кімнати, над дизайном яких чаклували мама та тато.

Парадоксально, але саме крихітна дитяча часто стає предметом заздрості ровесників. Що ж робить її такою привабливою?

 1. Діти відчувають себе маленькими, і їм затишно в приміщенні, яке пропорційно їх зростанню.
 2. Оскільки кімната і так невелика, ніхто не робить замах на їхню територію.
 3. В ній не міститься багато речей, тому легше підтримувати порядок.
 4. Працюючи над дизайном маленької дитячої кімнати, батьки знаходять несподівані рішення, що роблять її стильною та зовсім несхожою на інші.

Шафа у вигляді дитячого замку

Шафа у вигляді дитячого замку

Хто з нинішніх дорослих у далекому дитинстві не любив ховатися в куренях, наметах, чи просто під столом? Ці уявні норки, печери, гнізда – ті затишні місця, де діти почуваються у повній безпеці.

Те, що дорослим здається крихітною кімнаткою, для дітей – величезний світ, і вони – його господарі.

Відмінною особливістю маленької дитячої кімнати є те, що немає можливості поставити в ній спільну шафу і перетворити її на склад несезонних речей.

Тут буде тільки те, що потрібно дитині – і це чудово! Малюк швидко запам’ятає, що де лежить, і зможе самостійно прибирати свої речі та іграшки. Та й підлітку нескладно зайвий раз протерти підлогу.

Дизайн маленької дитячої кімнати має бути продуманим та стильним, щоб компенсувати нестачу простору виразною естетикою.

Індейський стиль у дитячій кімнаті

Індейський стиль у дитячій кімнаті

Меблі: геть усе зайве

Якщо дитяча кімната маленька, при розробці її дизайну, доведеться відсікати все зайве. В першу чергу треба визначитися, які меблі дійсно необхідні і якими вони повинні бути.

Головна мета при виборі та розміщенні меблів – залишити максимальний ігровий простір.

Двоповерхове ліжко для дітей різного віку

Двоповерхове ліжко для дітей різного віку

Системи зберігання

Коли все лежить на своїх місцях, у кімнаті стає просторіше, тоді як хаос навіть велику залу перетворить на тісну комору. Уникайте безладу за всяку ціну. Необхідно передбачити зручні для дитини та компактні системи зберігання.

У дизайні маленької дитячої кімнати є два підходи до вибору систем зберігання:

 1. високі шафи або стелажі;
 2. низькі тумби та скрині.

У першому випадку досягається велика ємність систем зберігання та економиться площа. Шафи не повинні доходити до стелі, інакше вони візуально звузять приміщення. Недолік високих меблів у тому, що погляд все одно упирається в стінки шаф, і кімната здається ще меншою.

Причому цей варіант підходить для старших дітей, але і їм незручно буде користуватися верхніми полицями.

Робоча зона під ліжком

Робоча зона під ліжком

Сучасні дизайнери рекомендують для маленької дитячої кімнати низькі меблі, щоб оку було десь розгулятися. Для зберігання речей та іграшок купуються модні зараз скрині, невисокі комоди та шафки – дитині зручно самостійно ними користуватися. Звісно, їх має бути занадто багато, ніж займати значну площу.

При комбінуванні високих і низьких меблів високу шафу краще розмістити в кутку або біля вузької стіни (якщо кімната витягнута).

У дитячій кімнаті, особливо якщо вона маленька, повинні зберігатися тільки ті речі, якими дитина активно користується в даний момент, інакше ніякі дизайнерські трюки не врятують від захаращення та тісноти.

Книжкові стелаж у ліжках

Книжковий стелаж у ліжках для ліжка

Ліжко

Для дитини старше 6 років можна придбати або замовити ліжко на рівні другого ярусу, тоді під нею мають повноцінну робочу або ігрову зону.

Звичайне ліжко має сенс забезпечити висувними ящиками. Нерідко в дизайні маленьких дитячих кімнат використовують металеві ліжечка на високих ніжках – їхня легка, ажурна конструкція не приховує простір.

Можливі й інші, дорожчі та менш поширені варіанти. Наприклад, відкидне ліжко, вбудоване в шафу, але воно підходить для підлітків.

Яскрава маленька дитяча кімната

Яскрава маленька дитяча кімната

Робоче (ігрове) місце

Крім столу та стільчика, ігрова зона передбачає наявність вільної площі в дитячій, і це – найголовніша проблема дизайну маленької кімнати.

Як створити простір: візуальні ефекти

Існують правила дизайну, які допомагають візуально зробити маленьку дитячу кімнату просторішою:

 1. світлі кольори, як і білий, розширюють приміщення;
 2. холодні відтінки блакитного, бірюзового, зеленого додадуть легкості;
 3. глянцева стеля здається вище;
 4. кімната здається просторішою за відсутності строкатості – обмежтеся двома-трьома кольорами (відтінками);
 5. зробіть акцент на «п’ятій стіні» – підлозі, залишивши достатній простір вільним і покривши його максимально великим ефектним килимком.

Робочий куточок у дитячій кімнаті

Робочий куточок у дитячій кімнаті

Освітлення: чим більше, тим краще

Достатнє та продумане освітлення – природне, загальне та точкове – важливий елемент дизайну маленьких дитячих кімнат. Особливу увагу приділіть темним куточкам.

Вдале підсвічування стін точковими світильниками візуально віддалить їх і розширить простір.

велике вікно в маленькій дитячій кімнаті

велике вікно у маленькій дитячій кімнаті

Дизайн маленької дитячої кімнати: інший світ

У якому стилі оформити крихітну дитячу, якому кольору віддати перевагу і який декор внесе яскраві акценти?

Стиль та індивідуальність

Вибір стилю дитячої залежить від віку дитини, її інтересів, від того, хлопчик це чи дівчинка. Якщо він уже виріс з дитинства, радиться з малюком і тим більше підлітком.

Це чудово – розробляючи дизайн дитячої, візуалізувати мрії і створювати особливу атмосферу в його маленькій кімнаті. Вигадуйте, приймайте рішення та робіть ремонт разом.

Завжди пам’ятайте, що для дизайну невеликого простору висуваються особливі вимоги.

Для маленького приміщення вибирають стиль, не перевантажений елементами декору. Краще уникати тотально-тематичного оформлення на кшталт якогось мультфільму чи книжки: дитина росте, і смаки змінюватимуться. І найголовніше – враховуйте індивідуальність дитини.

Стилістична дитяча кімната

Стилістична дитяча кімната

Спортивним дівчаткам та хлопчикам можна радити стилі морський, сафарі, мілітарі, в які органічно вписуються антресолі, канати та шведські стінки. Маленьким фантазерам сподобається космічний дизайн.

Палацовий стиль (для романтичних панянок), лицарський чи ковбойський (для начитаних хлопчиків) у маленьких кімнатах небезпечний – створює відчуття тісноти.

Але якщо дитина наполягає, доведеться виявити смак і не перебрати з декором. Віддайте перевагу світлим і дуже світлим відтінкам з переважанням бежевих, пастельних тонів та білого з обов’язковими акцентами насиченого рожевого або синього/коричневого кольору – і цей неймовірний казковий світ стане головним спогадом про дивовижне дитинство.

Утримайтеся від спокуси оформити дитячу в стилі улюбленого мультфільму диснеїв. Незважаючи на велику кількість відповідних тематичних шпалер і навіть меблів такий дизайн не сприяє розвитку художнього смаку дитини, для якої поняття прекрасного звужується до стилю корпоративної реклами.

У той же час дуже модно використовувати «мультяшні»  акценти – фотошпалери (не на всю стіну), наклейки – але тільки не в тотальному варіанті.

Біла дитяча кімната в сільському стилі

Біла дитяча кімната в сільському стилі

Найбільш універсальним та поширеним у дизайні маленької дитячої кімнати залишається стиль мінімалізму, лаконічний та функціональний, у якому головним виразним засобом є колір.

Колір та малюнок

У невеликому приміщенні темні кольори візуально наближають стіну, і кімната здається меншою. Чим світліший відтінок, тим більш відкритим стає простір.

Але це не означає, що треба відмовитися від темних або яскравих кольорів, їх можна використовувати в меблів та декорі для створення сміливих акцентів. Наймодніші фарби цього сезону – зелений лайм, томатний червоний та яскравий аква.

Смуги, особливо широкі, добре працюють в обмеженому просторі, створюючи ілюзію довжини чи висоти.

Горизонтальні створюють відчуття перспективи в далечінь, вертикальні – вгору, роблячи таким чином кімнату довшою або вищою. . Щоб внести контраст та додати глибину, використовуйте різні фактури.

Настінні візерунки в дитячій кімнаті

Настінні візерунки в дитячій кімнаті

У дитячому дизайні використовуйте більш темні або яскраві кольори в нижньому ярусі, на рівні очей або нижче, щоб маленька кімната не здавалася ще меншою.

Виділяйте кольором один великий елемент. Якщо одну стіну фарбуєте більш яскравим, інші повинні бути нейтральними.

Використовуйте співвідношення 2:1 – два нейтральних кольори, що заповнюють значні поверхні та один насичений контрастний колір для виділення одного великого та кількох невеликих за масштабом об’єктів.

Звичайно, колірна гама не може не залежати від віку та статі дитини.

Думка дітей при виборі кольору повинна бути врахована неодмінно. Це дуже загадковий момент, коли одна дитина відкидає якийсь колір, а в іншої вона викликає резонанс.

Настінні візерунки в дитячій кімнаті 2

Настінні візерунки в дитячій кімнаті 2

Загальні закономірності такі: діти молодшого віку (до 6 років) радісно сприймають яскраві фарби, старші діти тяжіють до пастельних відтінків, підлітки нерідко воліють глибокі, насичені тони, різкі контрасти, великі форми.

Дівчатка молодшого та середнього віку зазвичай затишно почуваються у теплій пастельній палітрі, поєднанні білого з яскравими квітами. Було б помилкою думати, що вони божеволіють від рожевого – більшість дівчат втомлюється від нього ще в молодшому віці.

Хлопчики з пастельної палітри вибирають зазвичай холодні або нейтральні відтінки – синій, зелений, бежевий, а ставши старшими, традиційно надають перевагу нейтральним холодним кольорам – сірий, коричневий, блакитний, сіро-зелений, сіро-синій. Щоб маленька кімната не стиснулася в розмірах від темної гами, вибирають, по можливості, світліші відтінки або становлять контрастні поєднання з білим або сріблясто-сірим.

Яскраві картинки в дитячій

Яскраві картинки в дитячій

Декор та аксесуари

У маленькій кімнаті краще уникати декору заради декору, нехай він буде функціональним. Світильники підсвічують стіни та стелю, роблячи приміщення повітряним.

Дзеркало розширює кімнату, як вікно в дзеркалі. Відкриті полиці-консолі візуально прозорі, не забирають простір. М’який пуф служить ще й кошиком для білизни.

Римська рол-штора у згорнутому стані теж свого роду невидимка. А текстильні фіранки краще кріпити не над віконною рамою, а під стелею і до самої підлоги – так зорово зростає глибина і висота приміщення. Для кімнат дівчаток вибирають повітряну тканину, для хлопчиків – щільну, важку.

Якщо оформлення дитячої, предмети меблів та елементи декору становлять ідеальний ансамбль – ця гармонія в дизайні маленької кімнати  створить відчуття свята та сприятливо позначиться на розвитку дитини.

Оздоблювальні матеріали

В обмеженому просторі маленької дитячої до екологічних властивостей матеріалів, що використовуються в дизайні кімнати, висуваються особливо високі вимоги. Вони повинні:

 1. не виділяти пари хімічних сполук;
 2. не не накопичувати статичні заряди  і притягувати пил;
 3. легко чиститись.

Найчистіші матеріали, що не містять летких органічних сполук – латексна фарба, паперові шпалери, меблі з цільного дерева (на відміну від фанери або ДСП), лляні або бавовняні штори. Дуже актуальні натуральні тканини в домашньому текстилі – рушниках, постільній білизні, домашньому одязі.

Невелика дитяча кімната для маленької дитини

Невелика дитяча кімната для маленької дитини

Віддавайте перевагу твердим покриттям для підлоги – будь-які килими накопичують алергени. Сучасне рішення – натуральний дерев’яний настил, класика, що не минає.

З нових матеріалів можна рекомендувати покриття з бамбука, пробки та якісного лінолеуму. Килими рекомендуються бавовняні або з інших натуральних волокон, обов’язкова умова – вони повинні регулярно стиратися.

Для стелі підійдуть натяжні стелі, вони можуть бути глянсовими – тоді приміщення здаватиметься вищим. Обштукатурена і побілена стеля в невеликому приміщенні потребує додаткового підсвічування, щоб створювати відчуття легкості – врахуйте цей момент і підберіть відповідну люстру.

Для обробки стін також використовуються безпечні нейтральні матеріали, фарбування латексними фарбами по штукатурці та склошпалерам, паперові шпалери.

Плівкові вінілові покриття слід виключити, вони виділяють у повітря шкідливі хімічні речовини.

Дитяче ліжко з горищем

Дитяче ліжко з горищем

Коли дітей двоє

Особливості дизайну маленької дитячої кімнати очевидні – в його основі лежить меблі-трансформер та використання кількох рівнів у зонуванні.

Єдине, за рахунок чого можна ущільнити простір – це зона сну. Двоярусні ліжка (для тих, хто старше 6 років), ліжка, що висуваються з подіуму, висувні ліжка-ящики, а також матраци-трансформери, що забираються в стіну або шафу.

Людство переселилося в маленькі квартири великих міст і нагромадило величезний досвід розміщення на кількох квадратних метрах всього необхідного так, щоб залишилося місце станцювати лезгінку (краков’як, тектонік, танець маленьких каченят).

Особливо проблематичним є розміщення у маленькій кімнаті двох підлітків – сестри та брата. Якщо не вдається зонувати простір так, щоб кімнатка була розділена хоча б мобільною перегородкою – цей варіант не розглядати краще.

Бонус: великий секрет

На закінчення хочеться відкрити один секрет. Якщо у вашої дитини є захоплення, яке втілюється в якісь об’єкти, здатні відігравати роль елементів декору – фотографії, малюнки, моделі, спортивні кубки, шедеври рукоділля, музичні інструменти – зробіть їх якорем, навколо якого і сформується дизайн маленької дитячої кімнати.

Дизайн маленької дитячої кімнати 17 - Int Mebel

4/5 - (8 голосів)

3 думки про “Дизайн маленької дитячої кімнати

 1. Avatar of Каспар
  Каспар :

  “Ну, я не знаю, на що тут звертати увагу. Це ж просто маленька кімната. Чому не можна просто поставити туди ліжко і шафу?”

 2. Avatar of Куприян
  Куприян :

  – Дизайнер робить проект дитячої кімнати. Замовник питає: “А де ж місце для дитини?”
  – Дизайнер: “Ой, точно! Забув додати місце для акумулятора від пульта!”

 3. Avatar of Марин
  Марин :

  О, точно, тому що декорування маленької дитячої кімнати – це настільки складна наука, що заслуговує окремої статті. Наступним кроком буде дисертація на тему “Оптимальний розмір блокнота для заміток”?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.