Спальня з балконом: секрети дизайну

Спальні у стандартних квартирах рідко бувають просторими. Їх непросто обставити, бо треба заощаджувати кожен сантиметр площі. Шафа та ліжко – ось, мабуть, і все, що можна собі дозволити. Ситуацію можна змінити, якщо до кімнати примикає балкон, а ще краще – лоджія.

Їх метри можна включити в планування спального простору, що реально допоможе вирішити питання його розширення. Дизайн спальні з балконом може бути найрізноманітнішим. На додатковій території вийде чудовий будуар або куточок релаксу. Цікавою буде ідея імпровізації робочого кабінету. Як це реалізувати, ми й розглянемо у цій статті.

дизайн спальні з балконом

Куток релаксу на балконі

Об’єднуємо території

Знести або змінити конструкцію несучих стін неможливо, тому що на це ніхто не дасть дозволу, а ось прибрати віконний блок, склити лоджію та утеплити її – ви можете сміливо. Після реконструкції в інтер’єрі кімнати залишиться підвіконна тумба, декор якої потрібно обіграти. Але про це ми поговоримо згодом.

дизайн спальні з балконом

Робоче місце на балконі

Не можна буде перемістити в зону балкона батареї. Вони мають залишитися на основній площі спальні. Перераховані вище правила порушувати не варто, тому що незаплановані дії можуть призвести до вельми негативних результатів. Ви можете не просто зіпсувати інтер’єр своєї квартири, а й привести в аварійний стан цілий будинок. Погодьтеся, такі проблеми вам не потрібні.

дизайн спальні з балконом

Дизайн спальні з балконом

Переваги перепланування

Основним ефектом затіяного перепланування стане розширений простір. Тепер ви зможете дозволити собі використовувати в дизайні спальні з балконом ті види матеріалів і предмети меблів, про які раніше навіть не думали.

дизайн спальні з балконом

Об’єднання спальні з балконом допоможе збільшити простір

Крім цього:

 • Ваш будинок стане набагато комфортнішим, а значить, і продати житло можна буде набагато дорожче
 • Відсутність додаткових перегородок та рам дозволить світлу вільно проникати в кімнату
 • Ви зможете реалізуватися у справі оформлення нестандартного простору та зробити його родзинкою домашнього інтер’єру.

дизайн спальні з балконом

Робочий кабінет на місці балкона

Нюанси планування простору з’єднаної з балконом спальні

Кімната відпочинку є тим місцем у будинку, яке має реально налаштовувати на релакс і спокійний сон, тому її обстановка повинна відповідати вашим баченням цих понять, а атмосфера – приносити задоволення. Цього ви досягнете лише за умови, що зумієте зробити дизайн спальні, об’єднаної з балконом, однаково гармонійним на всіх ділянках отриманого простору.

У ситуації, коли балкон планується відвести під додаткову відпочинкову зону, розгороджувати площі кімнати не рекомендується навіть візуально.

дизайн спальні з балконом

Куток відпочинку та будуар на балконі

Юридичні аспекти перепланування

Перш ніж зайнятися з’єднанням спальні з площею балкона, потрібно узгодити ці дії з дозвільними органами та отримати на всі види робіт відповідні документи. Щоб це зробити, ви повинні мати проект перебудови.

З’єднати балкон та кімнату можна двома способами:

 • Видалити лише балконний блок.
 • Повністю демонтувати ділянку разом із підвіконною частиною стіни.

дизайн спальні з балконом

Видалення віконного блоку найпростіший спосіб об’єднання спальні та балкона

Обидва варіанти є повноцінними перепланувальними роботами, тому буде великою помилкою вважати, що в першому випадку, коли не торкається капітальна стіна, можна діяти без будь-яких погоджень. Походи державними установами чекають на вас у будь-якому випадку.

дизайн спальні з балконом

Об’єднання спальні та балкона

Конструкція багатоповерхової будівлі має певний ступінь стійкості та жорсткості. З часом її перемички та шви зношуються, тобто, будівля «старіє» природним, передбаченим та безпечним шляхом.

Якщо ви в ході зміни дизайну спальні з балконом з відкритого простору останнього зробите приміщення, що опалюється, то процес деформації може піти в непередбачуваному напрямку, і наскільки згубними стануть наслідки, передбачити буде складно навіть компетентним фахівцям. Знесення перегородки, яка за сумісництвом є частиною зовнішньої стіни будинку, і того небезпечніше, тому що ця, нехай невелика ділянка, вважається складовою гігантської площі несучої конструкції.

Так що вирушайте за консультацією до інженера-будівельника та архітектора, які переглянуть вашу ситуацію і створять для вас проект перепланувальних робіт.

дизайн спальні з балконом

Будуар у просторі балкону

Маючи на руках такий документ, ви зможете рухатись далі. Наступним закладом, який має схвалити ваші задуми щодо корекції дизайну пощади спальні з балконом, стане бюро технічної інвентаризації. Там оцінять представлений вами проект в аспекті безпеки та дадуть техпаспорт. Отримавши чергове “добро”, вам залишиться лише зібрати стандартний комплект паперів для завершального етапу узгодження, куди увійдуть:

 • Заява з проханням дозволити суміщення балкона з житловою площею.
 • Документи, які підтверджують, що квартира знаходиться у вашій власності.
 • Узгоджувальні акти, підписані сусідами та домочадцями.
 • Укладання МНС та СЕС, що підтверджують безпеку задуму.

Важливо знати, що деякі з цих паперів мають занадто обмежений термін дії, буквально кілька днів, тому не затягуйте з їхньою подачею, інакше доведеться йти за довідками вдруге.

дизайн спальні з балконом

Об’єднання балкона та спальні чудовий варіант перетворення простору

Дизайн спальні з балконом

Наявність зеленого куточка зробить оригінальним дизайн спальні з балконом та наповнить її атмосферу свіжістю

Коли узгоджувальні проблеми будуть подолані, настане той приємний момент, заради якого все це, власне, і починалося. Ви зможете зайнятися безпосередньо розробкою дизайну майбутньої просторої спальні, і першим кроком у цій справі стане розподіл її площ на зони.

Цей етап пропустити не можна, тому що саме зонований простір дозволить правильно розставити пріоритетні акценти в атмосфері.

дизайн спальні з балконом

Зонування простору дуже важливий етап перепланування

Пам’ятаєте, ми говорили про підвіконну стіну, яка, можливо, залишиться в плануванні? Так от її дуже просто перетворити на місце комфортного відпочинку. Для того достатньо встановити зверху широке підвіконня надійної конструкції та застелити його м’яким матрацом з подушками.

Лежачи на такому незвичайному ложі, ви зможете спостерігати за тим, що відбувається в навколишньому світі, насолоджуватися видом просторів, що відкриваються.

дизайн спальні з балконом

Балкон можна перетворити на місце комфортного відпочинку

Якщо вас не спокушає така ідея дизайну обстановки спальні з балконом, просто поставте під цю стіну затишне крісло або диван. Цим ви теж досягнете потрібного ефекту. Непогано біля м’яких меблів поставити маленький столик. Краще вибрати модель на коліщатках. Цей обстановка повинен бути мобільним, тому що його часто доводиться переміщати по кімнаті.

Варіантів створення куточків релаксу може бути безліч, так що не соромтеся фантазувати, перераховані вище, просто вважаються найпоширенішими.

дизайн спальні з балконом

Куток відпочинку з м’якими меблями

Любителі домашніх квітів можуть облаштувати в ділянці знаходження підвіконної стіни невеликий зимовий сад. У тій же зоні, за відсутності залишків стінної капітальної конструкції, можна звести скляну перегородку і перетворити її на оранжерею.

Наявність зеленого куточка зробить оригінальним дизайном спальні з балконом і наповнить її атмосферу свіжістю. У такій кімнаті завжди буде приємно перебувати, незалежно від того, що діється за вікном.

дизайн спальні з балконом

Зелений куточок на балконі освіжить простір спальні

Можна залишити площу балкона під заняття спортом. Панорамне вікно створить ілюзію, що заняття відбуваються на свіжому повітрі. Тренажери, що стоять тут, нікому не заважатимуть, та й іншому спортивному інвентарю тут нескладно відшукати місце.

дизайн спальні з балконом

Проект спортивної зони на балконі

У зоні колишнього балкона можна розставити стелажі з книгами – ви отримаєте міні-бібліотеку в будинку. Встановіть там комп’ютерний стіл і посуньте до нього зручне крісло – ви створите аналогію робочого кабінету в мініатюрі.

дизайн спальні з балконом

Невелика бібліотека з робочим місцем на балконі

Як створити дизайн проект

«Зробіть віконний отвір, що вийшов у дизайні спальні після суміщення її з балконом, максимально великим»

Якщо ви готові самостійно попрацювати над дизайном своєї спальні, з’єднаної з балконом, то начитайте зі штудування дизайнерських пропозицій та аналізу побаченого. Обов’язково складіть план нової кімнати, причому зробіть це з дотриманням масштабів. Це дозволить у повному обсязі побачити картину майбутніх перетворень і вчасно відкоригувати проблеми.

дизайн спальні з балконом

Робочий кабінет у класичному стилі на балконі

Якщо ви людина ґрунтовна, то вам підійде презентабельна класична обстановка. Ви повинні використовувати матеріали, що затверджують торжество розкоші:

 • Дорогі шпалери в пастельних рішеннях.
 • Паркет або, в крайньому випадку, його високоякісний замінник.
 • Красивий текстиль.

На місці колишнього балкона можна оформити зону лаунж. Для цього вам знадобиться шкіряний диван, відкриті полиці під книги та журнальний стіл. Замість дивана можна поставити крісло-гойдалку з теплим пледом та декількома декоративними подушечками.

дизайн спальні з балконом

Невелика лаунж зона з гамаком на місці балкона

Зробіть віконний отвір, що вийшов у дизайні спальні після суміщення її з максимально великим балконом, і перед вашими очима завжди буде чудовий ландшафт. Цілком виправданим буде рішення зробити зроєні шафи в цій частині спальні. Вони можуть бути як відкритою конструкцією, так і мати дверцята.

дизайн спальні з балконом

Додатковий простір для книжкових полиць під час об’єднання балкона та спальні

Не варто досконально копіювати чиїсь ідеї спального декору. Обстановка в кімнаті повинна тішити саме вас і насамперед вам має бути в ній затишно. Спосіб розміщення меблів, палітра кольору фону повинні резонувати з вашим душевним настроєм. Так що не копіюйте, а робіть.

дизайн спальні з балконом

Класичний дизайн спальні з балконом

Стилістичні замальовки

Створити дизайн спальні сьогодні можна у найширшому стилістичному діапазоні, адже для цього є і відповідні матеріали, і гідні фантазії. В інтер’єрі можуть виникнути плавні лінії, багаторівневі стелі, незвичайної краси підсвічування, комбінаційні колірні рішення. Для невеликих просторів найкращий світлий фоновий спектр. Таким чином його можна буде додатково збільшити.

дизайн спальні з балконом

Світлі тони обробки візуально збільшують простір

Не забувайте, що у дизайні спальні, навіть із доданою площею балкона, головне – це створити нормальні умови для сну. Це означає, що пріоритетом в обстановці має мати спокій. Ультрамодні насичені кольори швидко охолонуть, тому їх краще додавати в декор виключно в акцентах. Так їх простіше замінити при нагоді.

Дуже добре сприймається обстановка перепланованої кімнати, якщо обробка з’єднаних зон виконана в єдиному кольорі, але матеріалами різної фактури. Таким же чином можна виконати поділ кімнат на зони за допомогою різнофактурності покриття для підлоги.

дизайн спальні з балконом

Контрастні кольори підлоги зорово зонують простір

Можливо, у ролі колірних акцентів ви побачите подушки або настінні панно. А може, ви центральним елементом зробите узголів’я ліжка. Загалом вирішуйте самі. Індивідуальність в інтер’єр може принести тільки втілення ваших фантазій.

дизайн спальні з балконом

Возголів’я ліжка як центральний елемент дизайну

Простежте, щоб текстиль, що з’явився у дизайні вашої спальні з балконом, був у гармонії з основним тлом інтер’єру та поєднувався між собою. Покривало на ліжку повинне перегукуватися зі шторами або в колірній концепції або малюнку.

дизайн спальні з балконом

Текстиль в оформленні спальні та балкона повинен поєднуватися між собою

Декор стін також може виконуватись різними матеріалами. Якщо ви доглядаєте шпалери, то можете не зациклюватись на їхній текстурі. Підійде для оздоблення спальні штукатурка, пробкові панелі, текстиль, скляні або мозаїчні панно. Можна зробити крок ще далі і використовувати в обробці цифровий друк.

дизайн спальні з балконом

Єдиний стиль декору спальні та балкону

Оригінальним рішенням буде задекорувати стіни гламурним розписом чи взагалі своїм фото. Єдиною умовою вибору обробки стане її екологічність.

Освітлення спальні

Створюючи систему освітлення у видозміненій спальні, не обмежуйтесь банальною центральною люстрою. Активніше використовуйте підсвічування у вигляді вбудованих та точкових світильників та світлодіодних стрічок. Вони можуть з’явитися не тільки в зоні балкона, а й над ліжком або в оранжереї. До речі, підсвічений міні-сад стане розкішною окрасою декору.

дизайн спальні з балконом

Додаткове освітлення простору балкона світлодіодними світильниками

Штори в інтер’єрі

Оскільки ми займаємося дизайном, перш за все, спальні, нехай і поєднаної з балконом, вікна в приміщенні доведеться затемняти. Для цих цілей підійдуть будь-які портьєри та завіси, але найкраще із завданням впораються рулонні штори або жалюзі. Простір вони не поглинають, а свою роботу виконують відмінно. Їхня присутність дозволить без проблем регулювати ступінь освітленості кімнати, що дуже важливо для комфортного денного відпочинку.

дизайн спальні з балконом

Жалюзі на вікнах допоможуть затемнити простір спальні

Висновок

Список рекомендацій можна продовжувати нескінченно, проте дизайн спальні з балконом повинен виконуватися виключно з індивідуальним підходом, тому розвивайте подані нами ідеї і нехай ваш сон буде безтурботним.

Оцініть цю публікацію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.