Багети на стінах в інтер’єрі з фото

Коли мова заходить про багети, то перед очима більшості аудиторії відразу ж постають картинні галереї. Це, звичайно, правильно, але сьогодні цей елемент знайде абсолютно нове застосування.

Дизайнери широко задіяли його у декорі приміщень. Багет в інтер’єрі – це престижно та модно. Їм прикрашають не лише стіни, а й стелю.

Наявність такого оздоблення викликає непідробне захоплення. Бажання отримати щось подібне у власному будинку виникає вже в ході перегляду фотографій багетів в інтер’єрі.

Тож чому б не втілити мрію в реальність, адже це не такий витратний захід, як може здатися? Зацікавились? Тоді давайте знайомитись з багетами ближче.

Походження багету

Колись багетами називали різьблену планку з дерева, що йшла виключно на виготовлення картинних рам. Поступово ареал її застосування розширювався, і сьогодні до цього поняття увійшли:

 • плінтус;
 • молдинг;
 • лиштва;
 • галтелі.

За допомогою цих різновидів багетів в інтер’єрі організують простір, декорують стіни, стелі, оформляють отвори, загалом розставляють акценти.

багет в інтер'єрі

Декор дверного отвору багетом

Види багетів

Асортимент сучасних молдингів є досить різноманітним. Одні на вигляд практично ідентичні багетам колишніх часів, даремно, що зроблені вони часом з чистої синтетики.

Інші своїм металевим блиском асоціюються із космічними технологіями. Подивіться фото багетів в інтер’єрі: ви не знайдете двох однакових рішень.

На виготовлення планок сьогодні йде дерево, пінопласт, гіпс та не тільки. Кожен матеріал хороший за своїм, але все ж таки знати його провідні характеристики буде не зайвим.

Це допоможе підібрати в інтер’єр багет саме тієї якості, яка впишеться в загальний стиль і не зіпсує враження від ремонту за кілька місяців.

Отже, розпочнемо знайомство.

багет в інтер'єрі

Багет в інтер’єрі

Дерев’яні багети

Дерево вважають матеріалом, здатним нести в обстановку неповторний комфорт та особливий затишок.

З нього часто виробляють стельові жолобники. Але багети з дерева в інтер’єрі відповідають не тільки лише за декоративність, та й за створення лікувального мікроклімату.

З останнім завданням чудово справляються вироби з ялини та сосни.

Багети їх хороші в усіх відношеннях, включаючи ціну. Однак до розкішних апартаментів їх не допускають.

Тут потрібно щось шикарніше, що піднімає престиж інтер’єру до захмарних висот.

Порівняйте, як виглядають на фото багети в інтер’єрі, зроблені з хвойних порід, горіха або вишні. Різниця буде досить помітною. Що вже говорити про фризи з червоного дерева та йому подібних матеріалів!

багет в інтер'єрі

Дерев’яні багети принесуть особливий затишок

Але повернемося до вихідних характеристик. Позитивними якостями дерев’яних багетів можна вважати їх екологічність, простоту монтажу, можливість реалізації різних дизайнерських ідей.

З недоліків варто відзначити низьку пластичність, а також схильність до гниття та деформування багетів в інтер’єрах із високою вологістю.

багет в інтер'єрі

Дерев’яний багет не підійде для вологих приміщень

Гіпсові жолобники

Вироби позбавлені недоліків дерев’яних конструкцій. Сьогодні їх часто використовують для оформлення багатих інтер’єрів, де потрібно реалізувати найскладніші дизайнерські розробки.

Найчастіше гіпсовий фриз має вигляд високохудожньої ліпнини, тому здатний зробити обстановку витонченою та дорогою. Як виглядає гіпсовий багет в інтер’єрі дивіться на фото.

багет в інтер'єрі

Гіпсовий багет в інтер’єрі

Перевагою роботи з гіпсом є можливість відлити з нього жолобники будь-якої декоративної складності.

З недоліків слід відзначити велику вагу таких багетів та їх крихкість. Це змушує запрошувати для монтажу декору професійних будівельників.

Пластикові молдинги

Такої якості багет в інтер’єрі часто доповнює стельові гіпсокартонні конструкції і обрамляє натяжні стелі. Зовні – це планка із замковими пазами.

В основному виріб випускають у білому кольорі. Це зручно, тому що дозволяє адаптувати оздоблення під будь-яку інтер’єрну палітру.

У продажу також можна знайти декоративні варіанти молдингів, що імітують фактуру дерева та мармуру.

багет в інтер'єрі

Пластиковий стельовий багет

Пластикові моделі легкі, недорогі, естетичні. Про останнє наочно говорять фото багетів в інтер’єрі.

Крім того, молдинги відрізняються однорідністю структури, не бояться ультрафіолету, не схильні до вигоряння, не гниють. Вони легко ріжуться, просто підганяються і готові служити віками.

багет в інтер'єрі

Пластиковий багет відрізняється тривалим терміном служби

Алюмінієві багети

Легкі металеві конструкції використовують у декорі сучасних інтер’єрів. Особливо актуальний такий багет у хай-теці, поп-арті, авангарді, де є необхідність у облагородженні криволінійних форм.

У алюмінієвий багет в інтер’єрі «одягають» не тільки стелі чи стіни: їм прикрашають дзеркала, постери, фотографії.

багет в інтер'єрі

Алюмінієвий багет ідеально впишеться в сучасний інтер’єр

Молдинги з пінопласту

Виріб користується завидною популярністю через свою дешевизну та непогані декоративні якості, але не варто зваблюватися.

Пінопластовий багет – рішення тимчасове, тому що матеріал схильний кришитися. Декор і сам втрачає привабливість, і псує вигляд решти.

багет в інтер'єрі

Молдинги з пінопласту з часом можуть кришитися

Поліуретанові жолобники

Дуже потрібний матеріал. На відміну від гіпсу і дерева, поліуретан легкий, але це не заважає йому бути міцним, багет з поліуретану, що з’явився в інтер’єрі, зможе прослужити довгі роки.

Оздоблення не страшні впливу вологи і пересушеного повітря, а для робіт з її збирання не потрібно специфічних умінь.

Оскільки карнизи відрізняються вражаючою гнучкістю, їх легко можна буде монтувати на стелі найскладнішої конструкції або збирати з них хитромудрі фігури на стінових поверхнях.

Як виглядатимуть композиції з поліуретанових багетів на стінах в інтер’єрі, шукайте фото.

Поліуретанові жолобники

Поліуретанові жолобники прослужать довгі роки

Фризи з такого матеріалу відмінно переносять фарбування, тому їх не важко адаптувати до обстановки. Порадує споживачів асортиментна різноманітність виробів.

Тут є моделі для модерну та класицизму, ампіру та рококо.

багет в інтер'єрі

Фризи з поліуретану можна пофарбувати в будь-який колір

Оформлення стелі

«Багети в інтер’єрі можуть бути задіяні в організації підсвічування»

Багет в інтер’єрі, що використовується в оформленні стелі, має подвійне навантаження. До його обов’язків входить:

1. Замаскувати шов стику стіни та стельової поверхні.

2. Прикрасити собою приміщення.

багет в інтер'єрі

Оформлення стелі багетом

Встановлювати декор просто. Деталі садять на клей. Складом обробляють і деталь, і поверхню, до якої її фіксуватимуть.

За бажання обійтися без прирізки кутів можна придбати кутові моделі молдингів.
багет в інтер'єрі

Монтаж стельового багету

Багети в інтер’єрі можуть бути задіяні і в організації підсвічування. Такий стельовий плінтус відрізняється потовщенням у нижній частині та способом монтажу.

Його фіксують не впритул до поверхні, а відступивши від неї 20 сантиметрів. Попередньо по периметру стелі пускається світлодіодна стрічка.

Подивіться фото багетів в інтер’єрі, наскільки цікаво це виглядає.

багет в інтер'єрі

Стельовий плінтус з підсвічуванням

Дизайн стін

У оздобленні цих поверхонь багет виявляє всю свою різноманітність і різноманітність. Його завдання також неоднозначні.

Він повинен привернути увагу до певної ділянки, наприклад фото-галереї, то стати елементом зонування простору. В останньому випадку він маскує стик у місці переходу різнофактурної обробки секторів, чим робить інтер’єр більш гармонійним.

багет в інтер'єрі

Декор стін багетом

Якщо уважно придивитися до фото багетів на стінах в інтер’єрі, то, напевно, від вашої уваги не вислизне оригінальність обробки ними ніш. Цим нехитрим способом вдається акцентувати архітектурне включення і представити його в загадковому та романтичному вигляді. Крім молдингів до ніші додають підсвічування. Завершальним штрихом стане поява гарної штори з легкого матеріалу.
багет в інтер'єрі

Оздоблення ніш багетом

Здивувати когось наповненням обстановки картинами та різноманітного змісту постерами складно, тому в дизайні приміщення потрібно піти далі та не зациклюючись на стандартних декорах, залишити від них лише багети в інтер’єрі.

Як оправа стін вони можуть бути виготовлені з будь-якого матеріалу, що гармоніює зі стилістикою загального рішення.

З багетів можна зробити настінну композицію, зібравши три або більше рамок формату А3 і закріпивши їх на невеликій відстані в геометричному або хаотичному порядку.

Як оправу можна взяти всю стіну. Такий прийом часто використовують у класичних ситуаціях.

Можливі варіанти використання багетів на стінах в інтер’єрі підкажуть фото.

багет в інтер'єрі

Стінна композиція з багетів

Обрамлення елементів декору

Все, що має зробити інтер’єр живим і привабливим, потребує дизайнерського доопрацювання. Просто гравюри, дзеркала, гобелени, що висять на стінах – можуть не донести ідею своєї появи в обстановці, і будуть виглядати на стінах чужинцями.

Але варто їх лише обрамити декоративним багетом і вони чудовим чином перетворяться.

Аксесуари набудуть нового звучання і без проблем впишуться в простір.

багет в інтер'єрі

Картини в багеті надають інтер’єру закінченого вигляду

Перегляньте приклади використання багетів в інтер’єрі на фото і спробуйте провести простий експеримент.

Візьміть непоказне строгої прямокутної форми дзеркало і зробіть для нього рамку, просто нарізавши і наклеївши на поверхню відповідного розміру багетні планки.

Тепер поверніть його на місце та оцініть результат. Ви помітите, як зміниться навколишній простір.

багет в інтер'єрі

Дзеркало, обрамлене багетом

Кілька дизайнерських порад щодо використання багетів в інтер’єрі

«Габаритні багети в інтер’єрі маленьких кімнат виглядають безглуздо, більше того, вони помітно ускладнюють простір і уявляють його ще тіснішим»

Потреба корекції кімнатного простору виникає часто. Чи знаєте ви, що до вирішення цієї проблеми можна залучити молдинги? Вузькі стельові моделі зроблять приміщення вище.

Багет, пущений по стінах вертикально, зробить обстановку суворішою та офіційнішою.

У горизонтальному укладанні він додасть кімнатній атмосфері динаміки.

багет в інтер'єрі

Вертикальні багети додадуть інтер’єру динаміки

Широкі жолобники повинні прикрашати просторі приміщення. Габаритні багети в інтер’єрі маленьких кімнат виглядають безглуздо, більше того, вони помітно ускладнюють простір і уявляють його ще тіснішим.

Як часто ми бачимо фото інтер’єрів із багетами на стінах у рельєфному виконанні! Для того щоб підібрати в свою обстановку щось подібне, орієнтуйтеся на колірне, фактурне та стилістичне рішення обробки приміщень. Слід зазначити, що молдинги білого кольору універсальні.

Вони можуть бути додані в атмосферу з будь-яким фоном. Якщо ж є бажання задіяти в декорі кольорові багети, то перед тим, як їх кріпити, зробіть пробну примірку.

Пофарбуйте невеликий шматочок планки у вибраний відтінок, прикладіть до поверхні та подивіться, що вийде.

багет в інтер'єрі

Кольоровий багет в інтер’єрі

При додаванні багетів в інтер’єр дотримуйтесь міри, враховуйте стиль дизайну простору, що оформляється, аналізуйте видане невгамовною фантазією, і тоді не буде приводу шкодувати про витрачені зусилля і засоби. Отриманий ефект зможе тішити око довгі роки.

Багет у стильному інтер’єрі: створюємо гармонійний простір

Сьогодні багет вважається найважливішим нюансом інтер’єрного декору. Оригінальної конструкції елемент легко буде вписаний у загально інтер’єрну концепцію і навіть може стати акцентною деталлю оформлення простору. Виступити органічним доповненням йому допоможе повна відповідність ідеї дизайнерського задуму.

Тобто колористика багета, його фактура, формат мають бути співзвучні зі стилістичним рішенням приміщення.

Подивіться фото багетів в інтер’єрі. Як тонко вони наголошують на приналежності стилю до того чи іншого напрямку. Ви ніколи не сплутаєте кантрі з бароко чи модерн із класикою.

Причому в таке оздоблення можна обрамити не тільки картини, а й:

 • арку;
 • дзеркало;
 • нішу;
 • книжкову полицю;
 • дверний отвір.

багет в інтер'єрі

Оригінальне оформлення книжкових полиць багетом

І це не весь перелік ідей використання. Як можна задіяти багети на стінах в інтер’єрі, подивіться на фото, а поки спробуємо розглянути наочні приклади декору ними приміщень, вирішених в найбільш популярних стилях.

Класика

Стиль елегантний, що яскраво демонструє своє багатство. Щоб стати органічною складовою такого інтер’єру, багет повинен як мінімум бути гідним втіленням забутої розкоші.

Ідеальним варіантом можна вважати дерев’яний багет з покритою ліпниною та пофарбованою золотом або молочною фарбою поверхнею.

багет в інтер'єрі

Багет для спальні в класичному стилі

Барокко

Багет в інтер’єрі бароко – символічний елемент, що підкреслює багатство і становище в суспільстві власника будинку.

Оскільки стиль є деяким симбіозом класичного напряму і модерну в його кращих проявах, включаючи складність і тяжіння до великої кількості дрібних деталей, то і багети, що з’являються в ньому повинні вражати своєю дорожнечею, розкішшю і красою.

Це під силу виробам із дорогоцінних порід дерев. Як мають виглядати багети на стінах в інтер’єрі бароко, дивіться на фото.

багет в інтер'єрі

Багет в інтер’єрі бароко підкреслює розкіш обстановки

Сучасний авангардизм

Приміщення, оформлене в авангардному напрямку дизайну, пишно. Воно виділяється зухвалістю рішень, сміливістю їхньої подачі.

Все, що з’являється в обстановці, є традиціям, що кричить протестом, і основним елементом у руйнуванні звичних стереотипів стане багет.

багет в інтер'єрі

Яскравий багет чудово впишеться в сучасний інтер’єр

Відмінно впишеться в обстановку орієнтальна модель обрамлення в яскравому соковитому кольорі з орнаментальним чорнінням або золотим тисненням. Подивіться на фото багетів в інтер’єрі кітч та треш. Будучи простими плоскими, вони беруть яскравість кольорів.

Декор може з’явитися в червоному і насиченому зеленому тоні або кольоровому коктейлі з ефектом фарб, що пролилися, що приваблює дивністю змішування жовтого з волошковим і фіолетовим.

Мінімалістична лаконічність

Гармонізувати простір, що тяжіє аскетизму, вдасться графічним багетом. Лаконічність обрамлення, простота його форми і максимальна легкість дозволить облагородити дзеркала, твори сучасних живописців, графічні малюнки, модні нині фото в дусі ретро, і при цьому не порушити основну стилістичну концепцію.

багет в інтер'єрі

Лаконічний багет гармонізує мінімалістичний простір

Незвичайні ідеї використання багету в інтер’єрі

Людська фантазія невтомна та постійні пошуки нових рішень дають часом несподівані результати. Щодо багетів також є чимало цікавих напрацювань.

Наприклад, сьогодні набирає популярності такий дизайнерський прийом як оформлення багетом дверних та віконних отворів.

Він виявився чудовою альтернативою наличникам і чудово гармонує з віконною палітуркою.

Як виглядає у цій ролі багет в інтер’єрі, дивіться на фото.

багет в інтер'єрі

Оформлення багетом віконних отворів

Ще одне нетривіальне використання матеріалу – оформлення акваріумів. Молдинги, що імітують дерево, вигідно підкреслюють декоративність домашньої водойми і ще більше наближають глядачів прекрасного до природи.

багет в інтер'єрі

Багет підкреслює декоративність акваріума

Просто чудово виглядає продубльований ще однією лінією стельовий багет. Прийом неймовірно ефектний, але застосувати його можна тільки в квартирах з високою стелею.

Як це робиться? Перегляньте фото багетів на стінах в інтер’єрі. Від стелі оздоблення відступається 5-10 сантиметрів і по периметру приміщення пускається додаткова тонка, рівна, світлих тонів смуга молдингів.

Ненав’язлива композиція виглядає елегантно і додає інтер’єру благородства, не виходячи за межі лаконічної стриманості.

багет в інтер'єрі

Продубльований багет для кімнат з високою стелею

Висновок

Дивлячись на фото багетів в інтер’єрі, мимоволі приходить розуміння того, що в наші руки відданий справді чудовий інструмент, правильно звертаючись з яким свій будинок можна уявити в найвигіднішому і привабливому світлі.

Відео

5/5 - (10 голосів)

Одна думка про “Багети на стінах в інтер’єрі з фото

 1. Avatar of Гаспар
  Гаспар :

  Автору вдалося детально і цікаво розкрити тему використання багетів на стінах в інтер’єрі, доповнивши статтю яскравими та виразними фото.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.