Саме з передпокою ваші гості починають знайомство з будинком.
А як відомо, перше враження дуже впливає не тільки на загальну думку про інтер’єр квартири в цілому, але і на думку про її господарів.
Тому до оформлення передпокою необхідно підійти з особливою ретельністю, так, щоб знайомство з вашим будинком завжди починалося з позитивних емоцій.
Передпокій є багатофункціональним приміщенням: часто саме тут ми зберігаємо верхній одяг, він розмежовує квартиру від вулиці, тут же ми проводимо останні приготування перед виходом в люди.
Але не варто впадати у відчай, якщо у вас маленький передпокій, оскільки дизайнерам відомо безліч хитрощів, скориставшись якими можна візуально збільшити приміщення і зробити його максимально функціональним.
У цій статті ми хочемо поділитися з вами секретами дизайну маленької передпокою.
Основні складності дизайну маленького передпокою
З появою на ринку безлічі найрізноманітніших оздоблювальних матеріалів та меблів стало набагато простіше втілювати в життя навіть найнеймовірніші дизайнерські задумки.
Причому якщо заздалегідь ретельно все продумати і скласти гарний дизайн-проект, можна дуже вдало розставити акценти і приховати недоліки приміщення.
Зазвичай передпокій — це маленька вузька та довга кімната, до того ж ще й прохідна. Причому не рідко обтяжена дверима в санвузол.
Бувають і маленькі квадратні приміщення. І ось у таких неймовірно важких умовах необхідно створювати красу та функціональність.
Основною проблемою, з якою найчастіше стикаються при оформленні передпокоїв, є навіть не її маленька площа, а нестандартне планування приміщення.
Буде дуже не просто відшукати хороші багатофункціональні меблі, які відрізнялися б компактними розмірами і відповідали вашим вимогам.
Тому якщо ви хочете створити оригінальний дизайн маленького передпокою, то, швидше за все, потрібно виготовлення меблів на замовлення.
Але це навіть і на краще, адже таким чином можна виконати інтер’єр передпокою в єдиному ключі з інтер’єром усієї оселі.
Візуальне збільшення простору маленького передпокою
При оформленні інтер’єру маленької передпокою в “хрущовках” на перший план виходить завдання візуального збільшення простору. Для цього дизайнери мають свої секрети.
По-перше, колірна гама приміщення має бути виконана у світлих, пастельних тонах.
Причому чим більше світла, тим краще, тому подбайте про джерела освітлення, адже природне світло до передпокою практично не потрапляє.
Постарайтеся не перетворити її на похмуре і похмуре приміщення.
При оформленні стінок краще уникати шпалер з великими малюнками та орнаментами, ідеальним виходом стануть однотонні покриття. Незамінним помічником в інтер’єрі маленького передпокою стануть дзеркала, здатні візуально збільшити будь-яке приміщення.
Необхідно розмістити лише найнеобхідніші меблі, причому обов’язково вибрати найбільш функціональні варіанти. До того ж не варто перевантажувати інтер’єр дрібними деталями.
Позбутися зайвих дверей у передпокої допоможе арка, з її допомогою можна додати приміщенню висоти та легкості.
При цьому такий анахронізм, як вбудовані антресолі, необхідно буде демонтувати. Зазвичай там зберігається всякий мотлох, який можна просто викинути або розмістити в нових шафах.
Від величезних шаф також краще відмовитись.
Прикрасивши міжкімнатні двері вітражами, ви не тільки зробите їх красивішими, але й дозволите більшій кількості світла проникати в передпокій, що зробить його світлішим і вільнішим.
Якщо в стінах є ніші, то найкращого місця для встановлення дзеркал і підсвічування вам точно не знайти.
Адже за допомогою багаторазового відображення можна хоча б візуально збільшити простір.
Інтер’єр вузької передпокою
Вузький передпокій краще поділити на кілька функціональних зон. Окремо варто виділити місце для верхнього одягу, розмежувати зону вхідних дверей та входу до кімнат, а також організувати “дзеркальну зону”. Завдяки такому підходу можна оптимізувати простір передпокою.
При вході можна зробити підлогу з керамічної плитки, а далі постелити паркет, ламінат або лінолеум.
Оформіть довгі стіни у світлих тонах, а підлогу та торцеві стіни зробіть трохи темнішими. Не забуваємо і про дзеркала на довгих стінах, за допомогою яких можна розширити вузьке приміщення.
Не скупіться на світ, постарайтеся максимально освітити вузьку передпокій, причому від люстри під стелею краще відмовитися, замінивши її точковими світильниками.
Чудовим рішенням стане дзеркальна стеля, здатна надати приміщенню неймовірну об’ємність.
Як ми вже говорили, громіздкі меблі краще замінити чимось функціональнішим. Дедалі більшою популярністю починають користуватися розсувні шафи-купе.
Завдяки зручному відчиненню дверей ви зможете заощадити такий цінний простір.
Гра зі світлом та кольором
Щоб не помилитися, доцільно скористатися світлою палітрою фарб у декоруванні передпокою. Відмінним варіантом стануть теплі та нейтральні світлі відтінки. Ці кольори зроблять приміщення світлішим і візуально збільшать його. Причому не обов’язково використовувати чистий білий, у пошуках оптимального варіанта комбінуйте тони.
Завдяки освітленню можна дивним чином грати з об’ємом приміщення. Бажано розосередити світильники по стінах або зробити підсвічування шаф і дзеркал. За допомогою світла можна сконцентрувати увагу на вдалих ділянках коридору або затемнити некрасиві ділянки. У шафі обов’язково має бути своє освітлення.
Направивши промені світла на стіни у вузькій передпокої можна візуально розширити її, а спрямоване світло на білу низьку стелю візуально зробить його вище.
Важливо, щоб коридор був виконаний в єдиному стилі з іншими кімнатами вашого будинку. Тільки так можна досягти гармонійного інтер’єру всього приміщення.
Підлога, стеля та стіни
Слід пам’ятати грамотно користуватися малюнками на шпалерах: горизонтальні лінії візуально розширять приміщення і опустять стелю, а вертикальні навпаки звузять його і піднімуть стелю.
Шпалери з великими малюнками не припустимі тісному коридорі. Незамінними стануть настінні покриття пастельних, бежевих, оливкових та світло-сірих тонів. Контрастні відтінки будуть дуже добре виглядати в невеликому приміщенні.
Складні конструкції не припустимі в декоруванні стелі, вони повинні бути максимально простими і рівними. Найкращим рішенням стануть глянцеві натяжні або дзеркальні стелі, які мають стати найсвітлішою зоною коридору.
Світлі покриття для підлоги здатні розширити передпокій. Особливо це буде виглядати, якщо колір підлоги в коридорі буде таким же, як і в інших кімнатах. У такий спосіб створюється ілюзія продовження приміщення. Плитку та ламінат краще викладати по діагоналі, так приміщення виглядатиме більше.
Якщо в коридор виходить відразу кілька дверей (кімната, санвузол і т.д.), то бажано, щоб колір дверей збігався із забарвленням стін.
Таким чином вони розчиняться в тісному приміщенні і не відволікатимуть на себе увагу. По можливості слід взагалі відмовитися від непотрібних дверей, замінивши їх арками, інакше заскліть двері або вставте в них вітражі.
Меблі для маленької передпокою
Ідеальним рішенням стане невелика багатофункціональна дзеркальна шафа-купе.
Обов’язково заздалегідь продумайте його внутрішню архітектуру, щоб з найбільшим зиском використовувати навіть неглибокі меблі. Не поганим варіантом є також кутові вітальні.
Для взуття краще придбати невелике взуття, яке може одночасно виконувати функції столика або крісла.
Передбачте зверху просторі полиці для зимового одягу та речей, якими ви не користуєтесь.
Свій вибір краще зупинити на світлих меблях, проте нижній рівень все ж таки краще зробити трохи темнішим, таким чином бруд буде менш помітним.
Прагніть компактні та багатофункціональні рішення, величезні шафи та верхні антресолі відразу ж відправляйте на звалище.
Кутовий передпокій
Не менш ефективним засобом у боротьбі за корисні квадратні сантиметри стане і кутовий передпокій. Адже коридор з подібними меблями не тільки виглядає оригінально, але й відрізняється високою практичністю, оскільки передпокій встановлюється в кутку.
А якщо обладнати її дзеркалами, то можна досягти неймовірного ефекту, коли приміщення виглядатиме наче панорама, що дуже актуально при невеликих розмірах.
Дзеркала не обов’язково повинні мати правильну форму, можна вигадати щось своє, досить просто включити фантазію.
Коридор з кутовою передпокою виглядатиме дуже незвичайно, якщо лінії меблів закруглити. Подібне рішення відмінно впишеться у класичний стиль та стиль кантрі.
А ось строгий і прямолінійний модерн не любить округлостей, тому для нього краще підібрати незграбні меблі.
Використання аксесуарів
Вибираючи аксесуари в маленький передпокій, слід максимально дотримуватися принципів мінімалізму. Адже безліч дрібних деталей лише захаращуватиме інтер’єр.
Не забувайте продумати місце для таких начебто таких дрібниць, як парасольки, ключі, ложечка для взуття. У маленькому приміщенні кожен аксесуар має виконувати корисну функцію.
Незамінними елементами інтер’єру можуть стати різні полички для телефону, настінна ключниця, годинник, стійки для капелюшків, оригінальні вішалки та інше.
Гармонійні поєднання кольорів, правильно спрямоване світло і функціональні меблі здатні перетворити ваш маленький передпокій на чудовий пролог всього домашнього інтер’єру.
Сподіваємося з нашої статті ви почерпнули для себе цікаву інформацію, яка допоможе оформити навіть найменшу передпокій і зробити її хоча б трохи, але більше.
Автор статті надає поради та рекомендації щодо ефективного дизайну та організації простору в маленькому передпокої.