Все, що потрібно знати про римські карнизи

Римські штори популярні в нашій країні. Їх активно використовують для віконного декорування житлових та нежитлових приміщень. Прийшли вони до нас з давніх-давен і майже в незмінному вигляді використовуються в оформленні сучасних інтер’єрів. Основним їх елементом виступає карниз для римських штор – так називається унікальне кріплення полотен, оснащене спеціальним механізмом для його підйому, опускання та фіксації у певному положенні.

Тільки з’явившись на нашому ринку, цей виріб став активно користуватися попитом у споживачів, які оцінили його сильні сторони – практичність, естетику та підвищену зручність у використанні. Докладніше про кріплення римських штор розповімо у нашій статті.

Розбираємося в поняттях та визначеннях

Римські штори – стильний елемент декору. Вони прості та лаконічні, що дозволяє використовувати їх у приміщеннях, виконаних у мінімалістичних стильових напрямках. Ідеально підійдуть вони до інтер’єру в стилі хай-тек, лофт і т.п. До сильних сторін цих незвичайних завіс можна віднести:

 • Практичність;
 • Функціональність;
 • Естетичний зовнішній вигляд;
 • Наявність власних стилістичних особливостей.

карниз для римських штор<

Римські штори підійдуть до будь-якого інтер’єру

Незважаючи на те, що цей варіант драпірування вікна називають ноу-хау ХХ століття, історія римських штор налічує кілька століть. Принципово новими є лише їх сучасні карнизи, що є не просто пристосуванням для кріплення їх до віконних отворів, а складним механізмом управління, що дозволяє регулювати висоту і положення завіс. Оновлена була і фурнітура римських штор, що служить, у тому числі й їхньою окрасою.

карниз для римських штор

Карниз для римських штор може бути прикрасою

Варіанти кріплень для римських штор

Карниз для римських штор можна зустріти в асортименті будівельних магазинів. Цей виріб стабільно має попит у споживачів. Карнизи римського типу бувають 3 типи. Один від одного вони відрізняються виглядом, розміром та способом встановлення. Ви можете купити:

 • Римський карниз міні;
 • Класичний римський карниз;
 • Скошений карниз римського типу.

Вибирати потрібно саме той варіант, який ідеально впишеться в загальний інтер’єр приміщення, де його планується встановити, буде повністю задовольняти вимоги, що висуваються до нього, задовольнить вас за ціною і стане функціональним механізмом, що дозволяє легко змінювати положення римської штори.

Затребуваним у споживачів є римський міні-карниз. Він має стандартні розміри, що відповідають габаритам віконних отворів квартир міських багатоповерхівок. Призначені ці моделі для встановлення римської штори на віконну раму, що робить їх ідеальними для невеликих приміщень, оскільки візуально розширює внутрішній простір і не створює ефект нагромадження.

Використання міні карнизу римського типу залишає підвіконня відкритим, що дозволяє використовувати його як ще одну функціональну поверхню. Ці моделі кріплень для римських штор рекомендується встановлювати у кухнях та дитячих кімнатах. Доречними вони будуть і у внутрішніх приміщеннях громадських будівель, у тому числі й там, де спостерігається підвищена прохідність людей.

карниз для римських штор

Римські штори з міні-карнизом

Класичний римський карниз також має стандартні розміри. Відмінною рисою його є те, що використовується він для навішування римської штори виключно на віконний отвір. Тому ідеальним для встановлення він буде в спальнях, вітальні та інших приміщеннях, де потрібне щільне драпірування вікна.

При встановленні цього типу карниза шторне полотно, перебуваючи в опущеному стані, зіллється зі стіною, що створить всередині кімнати приголомшливий ефект цілісного простору.

карниз для римських штор

Класичний карниз закриває вікно повністю

Скошені римські карнизи встановлюють на мансардні вікна. Вони мають спеціальні конструкційні особливості, що, втім, не впливає на естетику зовнішнього вигляду вікна, декорованого римськими шторами.

карниз для римських штор

Скошений карниз для римських штор

Конструкційні елементи римських карнизів

Сучасний карниз для римських штор має унікальну конструкцію. Базова його конструкція складається з кількох складових частин:

 • Профілю. Він є основою римських карнизів. Виконується він, як правило, з металу і відрізняється міцністю, надійністю та стійкістю до деформацій.
 • Відвіси. Цей елемент використовується для навішування полотна, що є основою римських штор.
 • Підйомного механізму та тягнучої системи. Ці елементи призначені для керування полотнами римських штор, регулювання та фіксації їх положення у вікні.
 • Додаткова фурнітура. До неї відносяться ланцюжки, гачки, липучки і т.д. Основним їх завданням є забезпечення функціональності карнизу.

карниз для римських штор

Конструкція римських штор

На сучасному споживчому ринку римські карнизи зустрічаються у базової комплектації. Придбати ви можете складні кріплення римських штор, додатковий функціонал яким забезпечують такі елементи:

 • Відкрита підйомна система. Вона надає римським шторам естетичного вигляду і робить їх справжньою окрасою віконного отвору. При підйомі вона забезпечує компактне намотування римської штори на вал за допомогою спеціальних ланцюжків. Для її фіксації використовуються бічні гачки та зачепи. Цей тип кріплення використовується, якщо римська штора є єдиним віконним оформленням.

карниз для римських штор

Відкрита підйомна система

 • Підйомний механізм на пружині із закритою або відкритою напрямною. Цей тип кріплення ідеально підійде для встановлення на мансардне вікно. До переваг його віднести можна сильну естетичну складову, функціональність та практичність.

карниз для римських штор

Підйомний механізм на пружині із закритою або відкритою напрямною

Великий вибір карнизів для римських штор дозволяє підібрати оптимальний варіант для будь-якого, навіть нестандартного вікна, який органічно впишеться в загальний інтер’єр і стане його повноцінним доповненням.

Види механізмів підйому римських штор

Основним робочим елементом римських карнизів є підйомний механізм. На нього покладено функцію регулювання полотен римських штор, їх піднімання та опускання. На сучасному споживчому ринку можна знайти моделі карнизів для римських штор, які, залежно від типу підйомного механізму, можна розділити на великі групи:

карниз для римських штор

Ручний підйомний механізм

 • Електромеханічні.

карниз для римських штор

Електромеханічна система керування

І ті, й інші відмінно підходять для встановлення в житлові та нежитлові приміщення. Вони стануть ідеальним варіантом кріплення римських штор, що мають шнуровий механізм підйому.

Структура підйомного механізму

Існує ще одна класифікація римських карнизів, що суттєво полегшує споживачам вибір ідеально відповідних і за ціною, і за експлуатаційними характеристиками моделей. Придбати можна:

 • Карниз з кордовим (мотузковим) механізмом підйому. Вони є ідеальним співвідношенням якості та ціни. Використовувати їх рекомендується для декорування віконного отвору римськими шторами, виконаними з легкого матеріалу, що струмує.

карниз для римських штор

Кордовий механізм підйому

 • Карниз із ланцюжково-роторним механізмом підйому. Ці вироби мають міцний стрічковий корд. Його підйом і опускання за допомогою блоків, що обертаються, приводить в дію спеціальний ланцюжок, що фіксує римську штору в певному положенні.

карниз для римських штор

Ланцюгово-роторний механізм підйому

 • Карниз із автоматизованою системою управління. Ці вироби підійдуть для встановлення в “розумний будинок”. Регулювання положення та фіксація полотен виконується з пультом дистанційного керування.

карниз для римських штор

Карниз з автоматизованою системою керування

Якому підйомному механізму римського карниза віддати перевагу, вирішувати вам. Віддавати перевагу рекомендується моделям, представленим відомими виробниками, що гарантують їхню високу якість виготовлення, функціональність і довговічність.

Матеріал виготовлення карнизів для римських штор

Карнизи та фурнітура для римських штор виконуються з різного матеріалу, що дозволяє підібрати ідеальний варіант під будь-який інтер’єр. На сучасному ринку товарів для інтер’єрного оформлення представлені моделі кріплень римського типу:

 • Пластика;
 • Алюмінія;
 • Дерева.

Пластикові карнизи для римських штор належать до економ класу. З цього матеріалу виконуються моделі, що мають ланцюжкову систему керування. Цей варіант кріплення римських штор відрізняється малою вагою, компактністю та довговічністю. Пластикові карнизи здатні витримувати тривалі навантаження, а багата кольорова гама дозволяє підібрати кріплення під будь-який інтер’єр.

карниз для римських штор

Пластиковий карниз для римських штор

Алюмінієві карнизи використовуються для римських штор, виконаних із щільного, важкого матеріалу, що дозволяє повністю затемнити кімнату навіть у літній сонячний полудень. Цей варіант кріплення оснащується, як правило, автоматичною системою керування. Встановлюють їх у житлових та нежитлових приміщеннях. Чудово підходять вони для декорування віконних отворів кімнат зі збільшеною висотою стелі.

карниз для римських штор

Алюмінієвий карниз для римських штор

Дерев’яні карнизи виглядають елегантно та стильно. Вони будуть незамінні в приміщеннях із класичним, сільським, старовинним чи еко інтер’єром. Кріплення з дерева ідеально поєднуватимуться з римськими шторами з натурального матеріалу – льону, сатину, бавовни. Оснащуються вони кордовим механізмом підйому і є цілком доступними за ціною.

Переваги карнизів для римських штор

Щойно з’явившись над ринком, римські штори стали затребувані серед споживачів. Особливу роль у цьому відіграла досконала конструкція їхнього кріплення. Переваги, які мають карнизи для римських штор, очевидні:

 • Встановлення цих механізованих пристроїв може бути виконане навіть у важкодоступних місцях. Встановити їх можна, в тому числі і на нестандартні вікна, що відрізняються від звичайних форм, розміру та місця розташування.
 • Римські карнизи забезпечують шторам як естетичний зовнішній вигляд, а й роблять їх функціональними. Повністю опущені полотна перешкоджатимуть проникненню в приміщення денного світла, а трохи підняті на потрібну відстань – дозволять повноцінно регулювати рівень освітлення.
 • Карнизи римського типу підходять для кріплення різних типів полотен, від тюлю, шовку та кисеї до оксамиту, велюру та гобелену.
 • Додатково використовувана фурнітура для римських штор надає їм естетичного вигляду і дозволяє підібрати підходящий варіант під будь-який інтер’єр.

карниз для римських штор

Додаткова фурнітура надасть карнизу естетичного вигляду

Що стосується вартості карнизів за римським типом, то широкий асортимент моделей дозволить підібрати варіант і економ, і преміум класу, що робить ці пристрої доступними для людей з різним бюджетом.

Розміри карнизів для римських штор

Сучасні виробники представляють на суд споживачів карнизи для римських штор різного розміру. Це дозволяє використовувати їх для встановлення на віконні рами та віконні отвори стандартного та нестандартного розміру. Тому перед вибором оптимально відповідного кріплення потрібно в першу чергу ретельно заміряти параметри віконного отвору або рами (залежно від того, де планується використовувати римську штору).

Для звичайних віконних отворів підійде класичний карниз стандартних розмірів. Цей тип кріплення встановлюється на стіну та не займає зайвого простору. Римська штора з карнизом такого розміру здатна повністю затемнити кімнату та створити зі стінами єдине ціле.

Для збільшених вікон створені римські карнизи збільшеного розміру. Майже всі моделі оснащені механізованими підйомними механізмами. Пов’язано це з тим, що для підйому та утримання об’ємних полотен потрібне певне зусилля. Впоратися вручну з регулюванням римських штор, встановлених на габаритному вікні, буде дуже важко.

карниз для римських штор

Розміри карнизу для римських штор

Що стосується невеликих вікон, то для них ідеально підійдуть міні карнизи за римським типом. Кріпляться вони безпосередньо на віконну раму так, щоб штора щільно прилягала до скла, не закриваючи підвіконня, тобто, дозволяючи використовувати його як одну з функціональних зон. Даний тип карниза створений для малогабаритних приміщень, він чудово економить внутрішній простір і навіть трохи візуально розширює його.

Є власний розмір карнизів і для мансардних вікон. Для них передбачені скошені моделі. Якщо ж ви власник будинку або нежитлового приміщення, вікна якого мають незвичайну геометричну форму, то завжди можна замовити виготовлення карниза для римських штор за індивідуальним ескізом. Це дозволить йому ідеально вписатися у віконний отвір та доповнити інтер’єр кімнати.

карниз для римських штор

Римські штори можна замовити для вікна будь-якої форми

Правила кріплення карнизів для римських штор

Карниз для кріплення йде, як правило, у комплекті з римськими шторами, що суттєво полегшує покупцю вибір. Більше того, продається все це в базовій комплектації, тобто з усією необхідною для навішування та користування фурнітурою та інструкцією для користувача. У ній докладно описано всі етапи монтажу кріплення римської штори та особливості її експлуатації. Інструкція йде загальна на всі моделі, але з описом нюансів установки римських штор:

 • Без вставок;
 • Зі вставками;
 • З аркою;
 • З еркером;
 • Зі скосом і т.д.

Це дозволяє користувачеві виконати їх монтаж самостійно, не вдаючись до допомоги сторонніх спеціалістів. Загалом правила встановлення римської штори виглядають так:

 • Вибираємо місце встановлення римського карнизу;
 • Виконуємо розмітку в місці майбутнього кріплення карниза, залежно від його моделі;
 • Просвердлюємо стіну в місцях встановлення бічних кронштейнів;
 • На встановлені кріплення навішуємо карниз;
 • Встановлюємо обтяжливу планку в полотно;
 • За допомогою липучки кріпимо планку, що обтяжує, до карниза і міцно затискаємо їх разом;
 • Перевіряємо міцність карниза та роботу механізму підйому та фіксації полотна;
 • Перевіряємо кріплення штори.

карниз для римських штор

Інструкція з встановлення римських штор

У цьому роботи з встановлення римської штори з карнизом вважатимуться закінченими. Тепер ваш віконний отвір набув принципово нового вигляду. Штора при правильному догляді служитиме вам багато років без втрати свого естетичного зовнішнього вигляду.

Як вибрати карниз для римських штор?

Ми розповіли про всі особливості карнизу для римських штор і тепер переходимо до його вибору. На сучасному споживчому ринку цей варіант кріплення декорування вікна представлений у широкому асортименті. Для того, щоб правильно вибрати модель, необхідно врахувати низку аспектів, а саме:

 • Вибираючи тип карниза та його підйомний механізм, поцікавтеся гранично допустимим навантаженням на нього та максимальною вагою полотна, яке він витримає.
 • Від римського карнизу завдовжки понад 4 метри краще відмовитись. Як свідчить практика, таке кріплення перестав бути довговічним. Справа в тому, що через великі навантаження занадто великий ризик деформації як самого карниза, так і його підйомного механізму. Для оформлення габаритного віконного отвору краще вибрати два невеликі за довжиною карнизи.
 • Від римського карнизу краще відмовитися, якщо ви плануєте використовувати його разом із щільною та важкою шторою, довжина полотна якої перевищує 3 метри;
 •  Зверніть увагу на наявність третього центрального кронштейна кріплення при виборі масивної моделі карнизу за римським типом.

карниз для римських штор

Тип карнизу залежить від ваги полотна

Що стосується вибору дизайну кріплення та самих римських штор, то він залежатиме від характеру приміщення, де його планується встановити і особливості його інтер’єру. Вибираючи комплект римських штор для кухні, віддавайте перевагу практичним, простим у догляді та мало сприйнятливим до забруднення та агресивної дії вологи моделям.

При використанні їх для декорування вікна спальні або іншої житлової кімнати вибирайте варіанти, виконані з натуральних матеріалів з високими показниками екологічності.

карниз для римських штор

Вибір карнизу для римських штор залежить від характеру приміщення

І ще кілька рекомендацій щодо вибору комплекту римських штор дають професійні дизайнери інтер’єрів. Вони дозволяють використовувати цей варіант декорування навіть у ванних кімнатах, вибираючи для цього водонепроникні полотна. Римські штори сумісні з тюлем та кисеєю.

Як зменшити карниз римського типу?

Сучасні римські карнизи, представлені відомими виробниками подібних товарів, є міцними, якісними та довговічними виробами. Незважаючи на те, що підбираються вони під певний віконний отвір або раму вікна, їх дозволяється переважувати на інше місце. Якщо це буде віконце з меншими розмірами ніж те, де карниз до цього висів, то його, як і саму римську штору, потрібно буде зменшити. Зробити це можна своїми руками:

 • Зробити правильні виміри віконного отвору, де планується встановити карниз, що був у вживанні, разом з римською шторою;
 • Змінити довжину регулювального шнура – зменшити його рекомендується рівно на стільки сантиметрів, на скільки ви зменшуватимете довжину шторного полотна;
 • Відрізати зайву тканину, залишивши від поставленої позначки 2 – 4 см для завороту та маскування лінії зрізу;
 • Тканину, що залишилася для виконання завороту, підвернути з виворітного боку і проклеїти монтажним клеєм;
 • Зміцнювати штору до карниза можна лише після того, як клей висохне.

карниз для римських штор

При необхідності римську штору можна зменшити

Купуючи карниз з римською шторою в комплекті, ви можете бути впевнені в тому, що купуєте практичний, функціональний і довговічний виріб, який служитиме багато років, не втрачаючи своїх експлуатаційних характеристик.

Способи кріплення шторного полотна до римського карнизу

У це складно повірити, але є кілька варіантів кріплення римських штор до карнизів, що обговорюються в нашій статті. До найпоширеніших їх можна віднести:

 • Ліпучки;
 • Петлі та зав’язки.

Липучки дозволяють без проблем знімати римську штору з карниза для її очищення від забруднень і легко кріпити її назад незліченну кількість разів. Такий варіант кріплення дозволить навіть змінити шторне полотно, коли власнику захочеться щось змінити у загальному інтер’єрі.

карниз для римських штор

Липучка дозволяє легко знімати римську штору з карниза

Наявність завісок і петель для кріплення робить римські штори схожими на звичайні моделі. Головною їхньою відмінністю буде підйомна система управління ними.

Римський карниз встановити можна будь-де. Місце його розміщення не впливає на функціональність і естетичність зовнішнього вигляду цього виду кріплення.

Практичні рекомендації для тих, хто збирається купити карнизи для римських штор

Римські штори стрімко набирають популярності нашій країні. Вони активно використовуються професійними дизайнерами для встановлення в житлові та нежитлові інтер’єри. Якщо ви зібралися доповнити свій інтер’єр римської штори, то при виборі карнизу для її кріплення зверніть увагу на наступні моменти:

 • Встановлений карниз або інший варіант кріплення римської штори не повинні порушувати функціональність вікна, стулки повинні вільно відкриватися та закриватися.
 • Римські карнизи, що мають автоматизований механізм управління, кріпити дозволяється тільки на віконний отвір. Ці моделі мають власну велику вагу, тому використовувати їх для встановлення на раму дуже ризиковано.

карниз для римських штор

Карниз з автоматизованим керуванням кріпиться на віконний отвір

 • При декоруванні вікна з вузьким підвіконням карниз для римської штори не рекомендується встановлювати на раму.
 • Під час встановлення карниза краще використовувати «рідну» фурнітуру для римських штор, оскільки вона ідеально для них підходить.

Римські штори є універсальним варіантом оформлення вікна. Вся їхня краса розкривається за наявності правильного кріплення. Найкращим його варіантом буде спеціальний римський карниз, про який йшлося у нашій статті. Купити його можна у будь-якому спеціалізованому магазині.

Відео

5/5 - (11 голосів)

2 думки про “Все, що потрібно знати про римські карнизи

 1. Avatar of Meatva
  Meatva :

  – Ти знаєш, як визначити, що римський карниз автентичний?
  – Ні, як?
  – По мусору від вечерій Цезаря, який там застряг!

 2. Avatar of Penavgad
  Penavgad :

  “Хм, я взагалі не розумію, про що тут йде. Що таке римські карнизи? Це щось зв’язане з архітектурою чи з історією? Вибачте, але я втратився…”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.