Як зробити ящик для дитячих іграшок своїми руками

Ну хто з батьків може відмовити своєму чаду в покупці іграшки, що сподобалася?

З прилавків змітається все: від дрібних дрібничок до солідних розмірів м’яких звірят і цілих лялькових будинків. Іграшки до будинку несуть і родичі із гостями. У результаті їх асортимент розростається до таких обсягів, що пройти кімнатою не наступивши на якусь машинку або ляльковий посуд, стає неможливим.

Це означає – настав час подумати про те, як зробити ящик для іграшок своїми руками?

Чому не піти шляхом легкого опору і просто не купити якусь систему зберігання в магазині? Тут питання психології та виховання дитини.

Оригінальний ящик для дитячих іграшок, зібраний своїми руками – відмінний спосіб перетворити нудний і процес, що мало подобається, прибирання в цікаве дійство. Так, в ігровій формі, дитину простіше буде привчити до думки про те, що в кімнаті має бути порядок.

Він сам із задоволенням збере все, що було розкидано, і своїми руками відправить скриньку для іграшок на відведене йому місце.

Наскільки складне завдання? Рівно на рівень вашого бажання зайнятися хенд мейдом. Адже зібрати цікаву конструкцію можна буквально з нічого.

Витратні матеріали

«Зробити ящик для дитячих іграшок своїми руками можна практично з усього»

З чим конкретно можна попрацювати, щоб отримати справді симпатичний виріб, що привертає увагу малюка?

Як свідчать фото, зробити ящик для дитячих іграшок своїми руками можна практично з усього. У його ролі можуть виступити:

 • картонні коробки;
 • дерев’яна тара;
 • пластикові ящики;
 • кошики;
 • відра.

ящик для іграшок своїми руками

Зробити ящик для дитячих іграшок можна практично з усього

Зрештою, іграшкове сховище можна просто викроїти і зібрати із залишків тканини. Давайте подивимося, що може вийти з таких основ.

Кілька ідей, як зробити ящик для іграшок своїми руками

Перетворення коробки з картону

Робити ящик під іграшки можна з будь-якої коробки, навіть взуттєвої, але враховуючи, що дитина буде користуватися контейнером по кілька разів на день, все ж таки краще брати щось міцніше і пооб’ємніше. Для заняття таким рукоділлям знадобиться:

 • скотч;
 • клей;
 • набір кольорового паперу;
 • ножиці.

ящик для іграшок своїми руками

Скринька для іграшок з картонної коробки

Послідовність дій

Роботи зі створення ящика для іграшок своїми руками починаються з видалення зайвих деталей у заготівлі.

Потрібно обрізати верхню частину, тобто прибрати елементи коробки, що утворюють кришку. Потім по бокових гранях прорізаються отвори під майбутні ручки.

Далі потрібно буде зміцнити дно та реберні стики. Це робиться за допомогою скотчу.

ящик для іграшок своїми руками

Покрийте поверхню коробки клеєм ПВА

Тепер обклеюємо заготовку кольоровим папером, сідаючи її на ПВА. Для спрощення завдання можна використовувати плівку, що самоклеїться.

Вона практичніша і з її поверхні можна буде видалити бруд.

ящик для іграшок своїми руками

Оклейте коробку кольоровим папером

При виборі колірного рішення, орієнтуйтеся на основні інтер’єрні кольори, що використовуються в декорі кімнати. Тоді зроблений своїми руками ящик для дитячих іграшок не виглядатиме безглуздим елементом декору інтер’єру.

Можна зібрати цілий комплект таких кольорових коробів та забезпечити окреме зберігання м’ячів від машинок та конструкторів.

скринька для іграшок своїми руками

Скринька для іграшок своїми руками

М’який контейнер

Варіант, який відповідає всім вимогам облаштування дитячої. Як зробити таку скриньку для іграшок своїми руками? Почати потрібно із створення каркасу.

Традиційно його роблять із жорсткого дроту, варять із тонких прутів, збивають із дерев’яних рейок.

скринька для іграшок своїми руками

Викройка текстильного ящика

За розмірами каркаса робиться розкрій тканини. Викрійок буде дві: одна для зовнішньої обшивки, друга – для внутрішньої.

На дно рекомендується ставити більш щільний матеріал, типу брезента, тику або мішковини.

скринька для іграшок своїми руками

Виконайте розкрій тканини

Робота своїми руками над ящиком для іграшок продовжиться облаштуванням м’яких стінок. Між тканинними шарами слід закласти товстий шар поролону або замінити його синтепоновими подушками, пошитими власноруч за наявними розмірами.

скринька для іграшок своїми руками

Виверніть готову конструкцію

У першому випадку для надійної фіксації поролону боковушки потрібно простібати. У справу можна пустити великі гарний дизайн гудзика.

Таким чином, вирішиться питання декору виробу. Ідеї створення красивих м’яких ящиків для іграшок своїми руками дивіться на фото.

скринька для іграшок своїми руками

Приклад коробів для іграшок з тканини

Контейнер з дерева

Найдовговічніша модель, іграшки в якій зможе зберігати не одне покоління. Якщо передача у спадок не входить у ваші плани, то дерев’яний ящик не складно буде перекваліфікувати в меблевий елемент іншого функціоналу, наприклад, переробити його в міні-комод або зручний для сидіння пуф.

Щоб знадобиться і як зробити ящик для дитячих іграшок своїми руками з дерева?

В якості витратних матеріалів підійдуть:

 • дошки;
 • елементи від вже непотрібних меблів;
 • міцна фанера.

ящик для іграшок своїми руками

Необхідні витратні матеріали

Зрозуміло, що працювати з такими розхідниками краще татам. Їм простіше буде знайти ідеальний варіант кріплення елементів у кожному конкретному випадку та вирішити питання обробки деревини.

Алгоритм дій

Щоб ящик для іграшок, зроблений своїми руками вийшов якісним, не лінуйтеся зробити малюнок майбутньої конструкції на аркуші паперу із зазначенням розмірних параметрів та способу пересування.

Далі підготуйте все необхідне в роботі: кріплення, петлі, пилку, викрутки, молотки, дриль та інше. Запасіться столярним клеєм. Він додасть конструкції міцності.

Погляньте на фото ящиків для іграшок, зроблених своїми руками. Там обов’язково знайдуться варіанти із кришками. Це дуже практично, оскільки дозволить предмету обстановки виступити у кількох іпостасях одночасно. Для їх складання потрібно заготовити 6 деталей: 4 бічні стінки, дно і кришку.

Всі елементи, крім останнього, з’єднуються шурупами і клеєм. Кришка фіксується на петлях.

скринька для іграшок своїми руками

Задекоруйте зібрану скриньку

Дерево, використане в роботу, має бути ретельно ошкурене своїми руками, щоб ящик для іграшок не мав шорсткостей і скал ні зсередини, ні зовні. Це питання безпеки дитини, так що поставтеся до неї серйозно.

Якщо планувалося зробити конструкцію мобільною, її доведеться поставити на меблеві колеса.

Як декорувати таку річ? Справа смаку. Допустимо зберегти натуральний малюнок дерева і просто розкрити ящик кількома шарами лаку. Можна розфарбувати його в найнепередбачуваніші кольори або розписати тематичними малюнками.

Цікава така ідея, як зробити дизайн ящика для іграшок своїми руками у техніці пэчворк. Для цього знову-таки використовуватимуться фарби.

скринька для іграшок своїми руками

Для мобільності прикріпіть меблеві колеса

Класикою вважається фарбування контейнера однотонною фарбою та оформлення випиляними з дерева фігурками тварин, геометричними фігурками, літерами.

На кришку ящика можна прикріпити м’який матрацик веселого забарвлення, тоді на ньому вийде ще й з комфортом посидіти. У малогабаритній дитячій такий предмет обстановки цілком може замінити стілець.

ящик для іграшок своїми руками

Дерев’яний ящик для іграшок своїми руками

Креативні ящики для дитячих іграшок своїми руками і не тільки

«Гідна альтернатива ящику для іграшок стане своїми руками зроблений гамак»

Зберігати іграшки в принципі можна будь-що, так що включайте фантазію і вперед!

Раритетна валіза

Відрита в надрах комори дідів валіза – справжня знахідка! Його можна перетворити на чудовий елемент декору інтер’єру і за сумісництвом зробити з нього своїми руками ящик для зберігання іграшок. Все, що потрібно – змінити його дизайн будь-яким зручним способом.

Продумуючи варіанти обробки, враховуйте, що зовнішній вигляд виробу повинен перегукуватися із загально інтер’єрним рішенням. Так його простіше буде вписати ситуацію дитячою.

ящик для іграшок своїми руками

Скринька для іграшок зі старої валізи

Пластмасова тара

Як зробити ящик для дитячих іграшок своїми руками? Можна зібрати тарні ємності в єдину конструкцію, спорудивши щось на зразок комода. Але в цьому випадку доведеться попрацювати над створенням дерев’яного каркасу, що не кожному під силу.

Є такий варіант, як просто розставити їх по кімнаті. Однак виглядатиме це нудно, навіть при тому, що елементи яскраві та різнокольорові.

ящик для іграшок своїми руками

Стелаж для іграшок із ящиків

Зовсім в іншому ракурсі постане дитяча з хаотично набитими своїми руками ящиками для іграшок на стіні. Така композиція створить мальовничий безлад та послужить чудовим сховищем дитячим скарбам. Причому у дитини з’явиться можливість вибирати, що куди покласти.

Наприклад, машини він збиратиме у червоний контейнер, а книжки – у зелений. Щоб малюк не плутався, кожну скриньку можна промаркувати відповідними картинками.

скринька для іграшок своїми руками

Розділіть скриньки за кольорами

Автомобільні шини

Ідея більш підходяща для дачі. Для того щоб зібрати такий ящик для дитячих іграшок своїми руками, достатньо поставити один на одного дві-три автопокришки.

Для більшої декоративності їх можна пофарбувати у різні кольори або прикрашати іншим оригінальним способом.

ящик для іграшок своїми руками

Короб для зберігання з автопокришок

Дерев’яна тара

На вигляд непоказні конструкції можна перетворити на справжній шедевр. Варіантів дизайну дерев’яних ящиків сила-силенна. Цікаво виглядає, наприклад, декор книжковими корінцями.

Ще один креативник – скринька-скейтборд. Виріб фарбують та ставлять на ходову платформу скейтборду.

Такий іграшковий склад легко перемістити в будь-який куточок будинку. Як ще зробити ящик для іграшок своїми руками, підкажуть фото.

ящик для іграшок своїми руками

Функціональна скринька для іграшок

Текстильні сховища

Замість скриньки можна зробити м’яку конструкцію для зберігання іграшок у вигляді мішка. Розв’язати мотузку і витягти вміст не складно буде навіть найменшій дитині. Відмінним рішенням є прозорі мішки, що шиються з тканини та вінілової плівки.

Прозорі стіни дозволять швидко знайти потрібний предмет, без висипання всього вмісту на підлогу.

ящик для іграшок своїми руками

Прозорі мішки для іграшок із зав’язками

Гідною альтернативою ящику для іграшок стане своїми руками зроблений гамак. Його часто підвішують над узголів’ям ліжка та зберігають там м’які іграшки.

Робиться це для того, щоб малюк міг завжди дістати улюбленого зайчика чи собачку. Спати в компанії пушистиків набагато спокійніше.

ящик для іграшок своїми руками

Гамак для м’яких іграшок

Автопаркінг

Хлопчисько має солідну колекцію невеликих машинок? Запропонуйте йому паркувати їх у гаражі-вуллі. Конструкція є багатоярусною будовою, сконструйованою з несучих основ рулонів туалетного паперу.

Як можна зібрати своїми руками альтернативу скриньці для іграшок, дивіться на фото.

скринька для іграшок своїми руками

Стелаж для машинок із втулок

У принципі процес не трудомісткий. Картонні бобіни склеюються між собою боками. Щоб машинки не випадали задню стінку, можна закрити одним загальним шматком картону.

Дещо подібне, але у відповідному декорі (з стрічками, бантиками, стразами) можна запропонувати і дівчаткам. Адже не обов’язково конструювати своїми руками цілу скриньку для дитячих іграшок, якщо зберігати в ній планується лише якісь дрібниці.

ящик для іграшок своїми руками

Органайзер із втулок для зберігання дрібниць

Веселі відерки

Місію системи зберігання іграшок можна покласти на пластикові та цинкові відра.

Добре, якщо ємності спочатку будуть різнобарвними. Інакше їх доведеться декорувати самостійно. На пластиці добре триматиметься аплікація, а ось непоказні цинкові відра доведеться фарбувати.

Можна попрацювати над оформленням декоративним скотчем. Цей матеріал дозволить реалізувати будь-які фантазії. Шукайте ідеї, як зробити ящик для дитячих іграшок із відер своїми руками, на фото.

скринька для іграшок своїми руками

Яскраві відра для зберігання іграшок

Висновок

Питання зберігання іграшок може виявитися і не такою вже великою проблемою, якщо не полінуватися вирішити його радикально.

Як бачите за контейнерами, під них зовсім не обов’язково бігти в магазин. Достатньо підшукати відповідну ідею як зробити ящик для іграшок своїми руками в інтернеті та реалізувати її в житті.

Незліченні багатства дитини будуть гармонійно розподілені на скромних теренах дитячої за лічені години.

Відео

4/5 - (12 голосів)

6 думок про “Як зробити ящик для дитячих іграшок своїми руками

 1. Avatar of Ваненлан
  Ваненлан :

  “Руками створюємо ящик для іграшок, серцем – світ дитячих радощів.”

 2. Avatar of Nors
  Nors :

  Цей текст викликає в мене позитивні емоції, я відчуваю себе зацікавленим. Ідея зробити ящик для дитячих іграшок своїми руками звучить дуже корисною, особливо для батьків з маленькими дітьми. Це не тільки допоможе зорганізувати простір, але й може стати чудовим способом залучити дітей до відповідальності за свої речі. Я очікую, що текст містить докладні інструкції та можливо навіть ілюстрації для кращого розуміння процесу. Я також сподіваюсь, що матеріали, які потрібні для цього проекту, легко доступні та не дуже дорогі.

 3. Avatar of Доалмаопс
  Доалмаопс :

  “Щоб створити ящик для іграшок, потрібно не лише дерево та гвозді, але й любов до дитячих мрій.”

 4. Avatar of Дакв
  Дакв :

  Автор ділиться інструкціями та порадами щодо самостійного виготовлення ящика для дитячих іграшок.

 5. Avatar of Kobebaomk
  Kobebaomk :

  О, так, звичайно, тому що купити готовий ящик для іграшок в магазині – це надто просто. Обов’язково потрібно витратити години свого часу, щоб виконати цю роботу самостійно. Це ж так цінно, коли можна показати всім своє вміння працювати з деревом, ну або показати, як ти можеш порізати палець гострим інструментом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.