Як і будь-яка стильна річ (наприклад, рояль, старовинний автомобіль або смокінг), інтер’єри в чорно-білій гамі ну дуже вимогливі до своїх власників. Тому багато хто й задається питанням: мовляв, чорно-біла кухня – чи не занадто?
Чому б і ні, подумають одні і візьмуть якийсь час на роздуми. Інші ж, не замислюючись, скажуть, що готові до метаморфоз просто зараз. А деякі взагалі до сих пір шукають де можна вигідно купити матраци з навантаженням до 110 кг (відповідь: за посиланням).
Тож така кухня буде для справжніх консерваторів і для тих, хто вітає модерністські течії, правильним рішенням. Впустіть в оформлення кухні чорний і білий кольори, і ви побачите, як такий дизайн підкреслить і форму меблів, і функціональні зони, і підніме настрій оточуючим.
Інтер’єр монохромної кухні
Як і будь-яка стильна річ (наприклад, рояль, старовинний автомобіль або смокінг), інтер’єри в чорно-білій гамі ну дуже вимогливі до своїх власників. Тому багато хто й задається питанням: мовляв, чорно-біла кухня – чи не занадто? Чому б і ні, подумають одні і візьмуть якийсь час на роздуми. Інші ж, не замислюючись, скажуть, що готові до метаморфоз просто зараз.
Тож така кухня буде для справжніх консерваторів і для тих, хто вітає модерністські течії, правильним рішенням. Впустіть в оформлення кухні чорний і білий кольори, і ви побачите, як такий дизайн підкреслить і форму меблів, і функціональні зони, і підніме настрій оточуючим.
У чому переваги інтер’єру чорно-білої кухні?
“Контраст розділить кухню в чорно-білих тонах на кілька функціональних зон”
Отже, ви визначилися з вибором: чорно-білий інтер’єр кухні ─ і все тут. Знайте: тепер у вас можливостей безліч. Судіть самі. Гра на візуальному сприйнятті простору? Будь ласка! Досить буде грамотного підбору пропорцій цих діаметрально протилежних відтінків, кількох акцентів на певних аксесуарах або елементах декору, включно з милим букетом живих квітів, зміни деяких елементів меблів – і в підсумку, ви отримаєте нову, до невпізнання, кухню.

Чорно-біла кухня з яскравими акцентами
До того ж, контраст розділить кухню в чорно-білих тонах на кілька функціональних зон: обідню – світлішу, і зону приготування їжі – темнішу. Тож подивіться на кухню очима професійного дизайнера і подумайте, які елементи декору ви оберете, щоб дати вашій кухні бути на піку моди не тільки сьогодні. Є ще й завтра.

Зонування чорно-білої кухні кольором
Психологія двох кольорів: рецепт гармонії тонів
Втілити в життя задуманий проєкт, змусити в унісон “звучати” обрані для інтер’єру кухні чорно-білі тони (на перший погляд, зовсім непоєднувані) – завдання не з легких, і для найдосвідченіших фахівців теж. Діяти треба обережно, зважуючи всі “за” і “проти”, інакше найнезначніша помилка може замість позитивної бурі емоцій і захоплення викликати суцільний негатив, ─ в кращому разі, втому і поганий настрій.
Зробіть ставку на пальму першості в чорно-білому союзі. Як? Нехай один із представників дуету переважає в інтер’єрі, а інший скромно (або трохи зухвало ─ це вам вирішувати) його доповнює. Розглянемо, що ж вийде в результаті.
Домінанта – білий колір
Якщо приміщення малогабаритне, то тут треба діяти не за принципом “хочу так, а не інакше!” ─ тут і вибору практично немає. Залишеному в пріоритеті білому завжди додасть статусності глибокий чорний. Уявіть, який вигляд матиме біла кухня з чорним глянцевим фартухом, з чорною стільницею або технікою відповідних відтінків! Солідно і колоритно, чи не так?

Домінування білого кольору в інтер’єрі кухні
Вам і цього мало? Хочете помпезності? Доповніть чорну побутову техніку такого ж кольору обіднім столом. Тільки слід пам’ятати, що “розбавляти” чорне все одно доведеться (наприклад, шпалерами або контрастним малюнком на фасаді кухонного гарнітура).

Контрастна побутова техніка чорного кольору
Якщо в пріоритеті чорний колір
Домінуючий чорний зобов’язує. Він вважає себе “королем” відтінків у стилях необароко, гламур, готика, йому роздолля подавай. Ось і любить він не стиснуте “квадратами”, просторе приміщення, та ще й щоб стелі були високі. Тож правило друге, після вибору пальми першості, – простір, призначений для кухні, який “пишається” габаритами, оскільки він сам (чорний) здатний пригнічувати, робити меншою і без того маленьку кухню.

Переважання чорного кольору в інтер’єрі монохромної кухні
Із цими відтінками розібралися. На черзі третій. Який вибрати, адже он їх скільки?!
Чорно-білій кухні потрібен третій відтінок
За допомогою насиченого помаранчевого, всіх відтінків червоного, бузкового, синього і зеленого можна вдихнути життя, настрою в інтер’єр. У ці відтінки нехай будуть “одягнені” штори, текстиль, а також посуд і меблі.
“Любовний трикутник”: чорно-біло-червона кухня
Скажете, що ви не дизайнери-гуру, бо тільки вони можуть не дати чорно-червоному інтер’єру стати занадто нав’язливим і драматичним? Так, ви не гуру, але зробити кухню класичною вам під силу точно. Як варіант ─ кухня, де в пріоритеті червоний і 2 вже нам знайомих кольори.
Уже сам по собі тандем білого з чорним (тим паче, що білий може бути кришталево-сніговим, кольору слонової кістки і топленого молока) дасть вам зрозуміти, що ви на правильному шляху. А якщо, приміром, чорно-червоні кухонні меблі розмістите на світлішому тлі, створите так звану ілюзію простору, то ви не тільки збільшите об’єм приміщення, а й не втомитеся від сприйняття занадто насичених відтінків. Білий колір ─ відтінок взаємозамінний; замість нього підійдуть бежевий, карамель, пісочно-жовтий, кремовий.

Чорно-біло-червона кухня
Тож сьогодні ваш день, і це контрастне тріо – просто бомба, яка здатна (не без вашої допомоги, звісно) навіть найскромнішу кухню, з її дешевими аксесуарами, недорогими меблями перетворити на щось, чому заздритиме будь-хто, хто сюди заходить. Тож нехай тільки спробує хтось сказати, що ваш варіант дизайну чорно-біло-червоної кухні ─ тривіальний і зухвало зухвалий!
Матеріали для виготовлення кухонь
Виробничі потужності багатьох будівельних компаній і висококваліфіковані меблеві майстри ─ справжні гуру своєї справи ─ можуть запропонувати інтер’єри кухонь у чорно-білому кольорі:

Скляні поверхні на чорно-білій кухні
- із пластику;
- з МДФ, покриті емаллю;

Кухонні меблі з МДФ
- у плівці ПВХ;
- з кліфу, ДСП;
- зі шпону та з масиву дерева.

Чорно-біла кухня з масиву дерева
Чорно-біла кухня та її стиль
“Чорний і білий поєднуються в дизайні кухні будь-якого стилю, за винятком провансу і кантрі”
Одні віддають перевагу класиці або мінімалізму, інші ─ арт-деко, третім до душі хай-тек. Пощастило всім, тому що ці 2 протилежних кольори – чорний і білий – поєднуються в дизайні кухні будь-якого стилю, за винятком провансу і кантрі.
У класичному стилі
Людській фантазії немає меж, тому дизайнери в один голос твердять, що колірному різноманіттю тут не місце. Перевагу віддайте такому варіанту: нижня/верхня частина гарнітура чорні або білі. Стіни фарбуйте або обклеюйте в однотонний колір.

Інтер’єр кухні в класичному стилі
Авангардизм, хай-тек, мінімалізм
Ці стилі існують за рахунок контрасту, чітких форм і ліній, особливо, якщо дотримуватися певної тематики. Тож і білий, і чорний почуваються в дизайні кухні як риба у воді.

Чорно-біла кухня в стилі хай-тек
Ретро
Справжня віддушина для цієї “пари”. Ці кольори наповнять простір старовиною, ніби щойно побували в часі, коли в моді були чорно-біле кіно, косички та білі шкарпетки. Своєрідної гостроти додадуть всілякі аксесуари в стилі “хенд мейд”, що ще більше підкреслить особливий смак мешканців вашого будинку.

Аксесуари створять справжню ретро атмосферу в інтер’єрі кухні
Модерн
Для цього стилю головне ─ комфорт і простота, тож кращого варіанту, ніж цей чорно-білий дует в інтер’єрі кухні, і не придумаєш. Глянець самого гарнітура і блиск його елементів – це і необхідність, і додаткова прикраса. Нехай у вашій кухні будуть у достатній кількості скло і метал. Це стосується також фурнітури, техніки, посуду.

Лаконічний інтер’єр у стилі модерн
5 порад щодо підбору фартуха для чорно-білих кухонь
Підходити до підбору фартуха слід дуже ретельно, а тим паче, для чорно-білої кухні. І це правда. Але який варіант най-най? Який стане захистом від забруднень і обличчям інтер’єру кухні?
Перерахуємо, які взагалі бувають матеріали для фартуха на чорно-білій кухні, і які в них особливості:
- мозаїка, яка служить довше за інші матеріали;
практичний матеріал бетон; - загартоване скло ─ матеріал, за яким легко доглядати;
- екологічне натуральне дерево/МДФ (пресована тирса);
- нержавіюча сталь ─ можна використовувати в будь-якому інтер’єрі, але в догляді складна.
Отже, переходимо до вибору фартуха для кухні в чорно-білих кольорах.
Варіантів кілька:
Тільки ці 2 кольори. Чорний сам по собі енергетично дуже сильний колір Порада така: фартух нехай буде білого кольору, щоб не було перевантаження простору. Чорний фартух ─ лише в одному випадку: якщо “провідну скрипку” в інтер’єрі грає протилежний колір. Ну, і само собою зрозуміле ─ додаткове освітлення робочої зони.

Чорний фартух, як яскравий акцент в інтер’єрі
Соковитих відтінків. Завдання такого фартуха ─ оживити інтер’єр. Чудовим варіантом буде червоний, навіть занадто насичений. Добре виглядають інші відтінки (наприклад, помаранчевий, зелений, бірюзовий, жовтий). У всіх цих випадках фартух ─ головний колірний акцент у дизайні чорно-білої кухні. Не завадять такого ж кольору квіти у вазі, посуд, стільці.

Яскравий фартух пожвавить інтер’єр кухні
Скло з фотодруком. Тут є одне “але”: не перестаратися. Якщо зображення на фартусі, наприклад, яскраво-червоні квіти на білому тлі ─ то все добре, це чудова деталь інтер’єру. Нічне місто, пейзаж, що живуть власним життям, можуть знизити комфортність кухні до нуля. До того ж, такі зображення візуально зливаються з аксесуарами, яких і так більш ніж достатньо.

Фартух із фотодруком
Мозаїчна плитка. Не можна точно відповісти на питання про те, якій саме колірній гамі віддає перевагу мозаїка на кухні в чорно-білих тонах, оскільки вона має на увазі не тільки використання одразу декількох відтінків, а й строкатість кольору.

Мозаїчний фартух для кухні
Варіанти мозаїки:
- одноколірна (тільки в чорних або тільки в білих відтінках);
- монохромна (наявність сірого, чорного, білого);
- кольорова (яка створює ту саму строкатість).

Монохромна мозаїка
Якщо вам до душі кольорова мозаїка, можна завітати до супермаркетів будматеріалів ─ там стільки різновидів мозаїки! Залишається тільки вибрати той, який впишеться в інтер’єр чорно-білої кухні:
- Кассіопея.
- Бежева мозаїка.
- Блакитна мозаїка.
- Смарагдова смальта.
- Єгипетська мозаїка.
- Персей.
- Пшениця.
- Сірий мармур.
- Гербери.

Яскрава мозаїка відмінно впишеться в інтер’єр чорно-білої кухні
Якщо не підібрали, то дизайнери допоможуть не переборщити, і ризик помилитися з вибором кольору буде мінімальним.
Нержавіюча сталь. Такий фартух підходить для дизайну чорно-білої кухні в стилі хай-тек, основа якого ─ пропорції, матеріали та колірна гамма, підібрані правильно. Зроблять простір візуально розширеним, світлим і просторим багато пластику, скла, а також різні конструкції з металу й особливо освітлення. Ну і куди без поєднання, сріблястого, металевого, помаранчевого і жовтого з білим і чорним!

Фартух із нержавіючої сталі візуально збільшить простір
Доказом стилю слугує присутність металу: хромовані ручки, рейлінги, з нержавіючої сталі побутова техніка. Сталь ─ матеріал гігієнічний, він простий у догляді, що для кухні дуже важливо. Є й мінус: висока вартість матеріалу, а оскільки фартух займе не один “квадрат”, то вирахуйте, скільки ви заплатите за сам матеріал і роботу. Якщо потягнете, тоді починайте.
Як бачите, різновидів багато. Тож серед такої великої кількості варіантів кухонного фартуха ви неодмінно підберете той самий, перед яким встояти буде складно.
Шпалери для чорно-білої кухні
Вони мають бути щільними, під фарбування, щоб за допомогою трафарету можна було нанести малюнок або візерунок. Шпалери з великим малюнком ─ теж непоганий варіант. Дизайнери радять ще й білі шпалери, оскільки чорний колір і так буде присутній.

Шпалери з великим малюнком ідеально впишуться в інтер’єр чорно-білої кухні
Декорування кухні: вибираємо оздоблювальні матеріали
Інтер’єр чорно-білої кухні має бути виконаний у строго тематичних тонах, і це правда, але фахівці рекомендують, щоб ви зупинили свій вибір на контрастних виробах.
Один зі “штрихів” у такій кухні – це не тільки велика кількість білих матеріалів із додаванням чорного для невеликого приміщення, не тільки контрастні експерименти для великого, а й підлогове покриття, на якому найбільше радять акцентувати увагу дизайнери. Варіантів безліч, деякими безпрограшними будуть:
- укладання в шаховому порядку плитки;

Підлога з шаховим малюнком на кухні
- керамічна мозаїка (поєднання з коричневим, червоним, зеленим);
- однотонна підлога (тоді меблі, стеля і стіни ─ виключно інших відтінків);

Інтер’єр чорно-білої кухні з однотонною підлогою
- більш витратний варіант ─ інкрустація декоративними елементами (наприклад, декоративний візерунок на підлозі);

Підлога з декоративним візерунком
Дуже важливо пам’ятати, що абсолютно все має гармоніювати в загальному дизайні кухні. Біле і чорне здатне розділити зони:
- світлі відтінки – їдальня;
- робоча зона ─ темна плитка.
Існує безліч чорно-білих кухонних інтер’єрів. Наприклад, який вигляд мають меблі, фасад яких чорного і білого відтінків? І взагалі, якими мають бути меблі в подібних тонах? Усе залежить від “квадратів” приміщення. Чим їх більше, тим краще. Кухня велика ─ темний гарнітур буде саме те. Низькі стелі ─ значить, вибирайте білі шафки. В інших випадках відтінки комбінуйте.

Виділення функціональних зон у кухні
І жодних вишукувань: лаконічна і проста конфігурація полиць і шаф переважно з глянцевим покриттям, оскільки глянець уже і є “родзинка”. Можна застосувати в оформленні поверхні як виняток (і то по мінімуму!) декоративне оздоблення зі скляними і матовими вставками.
Нюанси оформлення інтер’єру чорно-білої кухні
Перефразовуючи відомий вислів з приводу того, що “в людині все повинно бути прекрасним…”, скажемо, що і кухня матиме душу, якщо ви вдихнете в неї свою. Ми розглянули кожен фрагмент дизайну чорно-білої кухні окремо. Тепер спробуємо зібрати воєдино те, що найбільше підходить вашій кухні, і подивимося, що вийде.
Щоб згладити контраст між протилежностями і досягти гармонії в оформленні простору, треба:
Використовувати чорний і білий кольори не тільки в меблях; це ідеальний варіант і для підлоги (про це вже було сказано: йдеться про покладену в шаховому порядку плитку).
Щоб фартух був чорного кольору (з рельєфними/фактурними покриттями: плитка під цеглу, рельєфний кахель, однотонна мозаїка), а вся кухня ─ білою. В інтер’єрі кухні поєднання білого верху з чорним низом має чудовий вигляд.

Чорний фартух згладить контрасти в інтер’єрі кухні
Глянцеві фасади ─ глянцева і стільниця, матова стільниця – без жодного блиску дверцята з дерева.
Для чорно-білої кухні стільницю вибирати з чорним покриттям, бажано зі штучного/натурального каменю.

Для чорно-білої кухні обирайте стільницю чорного кольору
Поєднання двох кольорів під час оформлення вікна
Сьогодні стільки різновидів тканини для штор, що будь-яка фантазія одразу втілюється в життя. Щоправда, завжди має спрацьовувати принцип: “не нашкодь”, бо чорно-білі образи у великій кількості можуть перенаситити приміщення і зробити його нудним, а вас ─ дратівливими.
Хочете, щоб інтер’єр кухні в чорно-білому кольорі не сприймався набором контрастних плям? Під час вибору текстилю керуються такими правилами:
- щоб прикрасити віконний отвір і розділити простору кухню на зони, використовуються нитяні чорно-білі штори;

Чорно-білі нитяні штори
- чорні штори з білим принтом призначені для просторої кухні, де багато світла;

Чорні штори підійдуть для просторої кухні
- якщо меблі чорні, то штори ─ тільки білі (дрібний контрастний малюнок ─ як виняток).

Під чорні меблі вибирайте світлі штори
Освітлення кухні чорно-білих тонів
Яка кухня без системи освітлення! Будь-яка кухня (незалежно від того, в яких відтінках вона виконана) не повинна відчувати дефіциту ні в денному світлі, ні в штучному. Вивчити наведені нижче правила ─ завдання першорядної важливості для кожного, хто стикається з кухнями чорно-білого кольору:
- використовувати в робочій зоні додаткові лампи;
потрібно збільшити кількість світильників, якщо багато темних відтінків;

Для темної кухні потрібні додаткові світильники
- світло має литися потоком прямо від стелі, тоді глянець слугуватиме чудовим світловідбивачем; так ви доб’єтеся збільшення простору і надання приміщенню певної таємничості;

Глянцеві поверхні відбивають велику кількість світла
- якщо стелі невисокі, але хочеться більше чорного, то вихід такий: у гарнітура кухні роблять білий верх і чорний низ;

Гарнітур із чорним низом і білим верхом візуально збільшить висоту стель
- робоче підсвічування: накладні світильники на нижній частині підвісних меблів, а саме: галогенні/світлодіодні стрічки/софіти;

Підсвічування робочої поверхні галогенними світильниками
- обладнаний світлодіодним підсвічуванням скляний фартух;

Фартух зі світлодіодним підсвічуванням
- простий і дуже красивий варіант – підсвічування стельового плінтуса.

Підсвічування стельового плінтуса
Кутові чорно-білі кухні ─ серце кожного будинку
Колекція кухонь Sollievo, пряма Amore, хіт продажів Alba, острівна Gagliano, виконані в чорно-білих відтінках, – будь-яка з них може підкупити тих, хто хоче розчинитися в глибині чорного і непідробній ніжності білого.

Кутовий кухонний гарнітур
Висновок
Отже, ви зупинилися на варіанті чорного з білим. Як би ви не розподілили ці кольори в кухні, вона завжди підкреслюватиме ваш статус. Це не тільки свіжо; це завжди в дусі часу, модно і солідно. Головними складовими якісного, вами народженого дизайну завжди були, є і будуть гармонія відтінків і правильні геометричні форми.
Загалом, віддайте роль першої скрипки білому і чорному, дайте волю своїй фантазії та інтуїції ─ і ви одразу зрозумієте, як обладнати кухню в чорно-білих тонах так, щоб хотілося тут перебувати завжди, не тільки за трапезою.
Черно-белый дизайн кухни, серьезно? Это же не кино нуар, а место, где я хочу наслаждаться яркими цветами овощей и фруктов. Кто хочет просыпаться и видеть перед собой серую картину, даже если это стильно?
Автору вдалося чудово розкрити тему дизайну чорно-білої кухні, демонструючи глибокі знання та професійний підхід.
Хоча текст надає деякі корисні поради та ідеї щодо дизайну чорно-білої кухні, він містить декілька областей, які можна покращити.
1. Деталізація: Потрібно більше конкретних деталей та прикладів щодо того, як створити ефективний чорно-білий дизайн. Чи є певні матеріали або відтінки, які працюють краще за інші? Включення цього збільшить цінність для читача.
2. Візуальні елементи: Додавання зображень або схем може значно покращити зрозуміння читачем ідеї автора. Це допоможе читачам уявити, як може виглядати чорно-біла кухня.
3. Структура: Текст може бути більш структурованим. Замість того, щоб просто перечислити різні ідеї і поради, можна організувати їх у логічні розділи або підрозділи.
4. Мова: Деякі речення здаються трохи складними або незрозумілими. Перегляд мови і, можливо, спрощення деяких фраз можуть зробити текст більш доступним для широкого кола читачів.
5. Практи
О, так, звичайно, чорно-біла кухня. Вибачте, що я не врахував цей вишуканий вибір для людей, які не можуть вирішити, який колір вони насправді люблять. Ну що може бути краще за поєднання двох найбільш оригінальних кольорів в сучасному дизайні, чи не так?
“В простоті – сила”