Затишок на вашій кухні

Сьогодні знайти час на спілкування буває ой як не просто, причому не те що з друзями, а навіть із членами власної сім’ї, от і доводиться збирати всіх на розмови чи вранці, чи вечорами, прийшовши з роботи.

Оскільки цей час збігається з часом сніданку чи вечері, то виходить, що така «розмова» найчастіше відбувається на кухні. І це ще одна нагода зробити це специфічне та багатофункціональне приміщення максимально комфортним.

Затишна кухня має стати справжньою оазисом домашнього тепла, здатного підтримати сімейну згуртованість.

Комфортні умови для домашнього кухаря

Часом сучасні жінки, особливо мешканки мегаполісів, намагаються проводити у своїй кухні якнайменше часу і скоєно не тому, що вони зайняті кар’єрним просуванням або у них відверто не вистачає часу на приготування, а через те, що на їхній кухні зовсім неправильно організовано робочу зону.

Хазяйці доводиться метатися з кута в кут, щоб створити щось їстівне. Адже це неймовірно втомлює! Тому, створюючи свою милу кухню, обов’язково скористайтеся таким дизайнерським ходом, як правило, трикутника.

Воно говорить, що холодильник, плита і раковина мають стати вершинами уявного трикутника, тому що господиня під час роботи на кухні в основному пересувається між цими трьома точками.

затишна кухня

кутова затишна кхня

У затишній кухні ці точки завжди розташовані на невеликій відстані, тому суттєво скорочують тимчасові витрати на приготування їжі.

Прекрасною ідеєю виявиться поділ кухні на зони. Ідеально, якщо обідня група розташовуватиметься на суттєвому віддаленні від плити.

Не використовуйте обідній стіл як робочу поверхню, краще подумайте, як організувати зручну площу для цього в районі «кухонного трикутника».

Кухонне начиння

Робоча зона вашої кухні тільки тоді стане практичною, коли все часто використовуване начиння розташовуватиметься у вас під рукою.

На великій просторій кухні вирішити питання з її раціональним розміщенням не буде проблематично, а що робити в обмеженому просторі, в якому ні на що не вистачає місця?

затишна кухня

стелаж  для зберігання різного кухонного начиння

Вихід є: не використовуйте в декорі такої кухні стандартні гарнітури. Обставте кімнату меблями, замовленими за своїми начерками.

Працюючи над декором затишної кухні, задійте кожен квадратний сантиметр, причому не лише підлоги, а й стін. У невеликій кімнаті має бути велика кількість навісних шаф і полиць.

При цьому на них і в них повинні зберігатися тільки реально потрібні вам на кухні речі, а не марні елементи декору, які займають дороге місце і не несуть ніякої практичної користі.

Також не варто купувати для скромної кухні не надто потрібні вам побутові прилади, особливо таку техніку, яка дублює функції вже наявної в побуті.

затишна кухня

відкриті полиці над кухонною плитою

Ну який сенс купувати аерогриль та духову шафу для випікання пирогів, якщо можна купити одну мікрохвильову піч з комплектом даних опцій, яка до того ж може використовуватися для розігріву їжі?

Як створюється затишна кухня

Для створення затишного інтер’єру, звичайно ж, потрібно і правильно оформити стіни, і придбати гарні меблі, але основну частину роботи в цьому напрямку виконають:

  1. Текстиль.
  2. Освітлення.
  3. Мили дрібнички.

затишна кухня

затишна кухня з островом

Ігри зі світлом

Неможливо зробити атмосферу кухні комфортною, якщо вона неправильно освітлена. Повірте, вам не допоможуть жодні хитрощі! Оскільки ми говоримо про специфічне приміщення, то й світло у ньому розподіляється незвично.

З одного боку, кухня повинна бути яскраво освітлена, щоб ви без зусиль могли відшукати потрібну штучку в шафі, приготувати вечерю або провести прибирання, а з іншого – світло, що ллється, повинно бути м’яким, максимально розсіяним і створювати легку інтимну загадковість, що сприяє відпочинку і розмовам . Але як це зробити?

Найкращий спосіб вирішити всі питання та отримати по-справжньому затишну кухню – різнорівневе освітлення.

Почнемо розмову зі стельового підсвічування. Її основне призначення – підтримати у вечірній час освітлення на належному рівні.

Раціонально робити таке підсвічування, що частково включається, тоді вам буде набагато простіше регулювати інтенсивність освітлення відповідно до ситуації.

затишна кухня

комбінування точкового підсвічування з підвісними світильниками

При облаштуванні стельової системи освітлення можна використовувати:

  1. Вбудовані точкові прилади.
  2. Накладні світильники.
  3. Шинні світильники.
  4. Світлодіодні стрічки.

Робоча зона потребує більш яскравого та сфокусованого підсвічування. З таким завданням чудово справляються:

  1. Накладні світильники. Вони можуть бути люмінесцентними, галогенними або світлодіодними. Ці моделі подають спрямовані потоки світла, тому процес приготування стає дійсно комфортним. Будь-який з перерахованих вище типів світильників монтують під навісними шафами, точніше сказати, на їх нижні поверхні.
  2. Незвичайно сприйматиметься підсвічування всередині відкритих полиць.
  3. Чудовим варіантом є і скляний фартух із вбудованим підсвічуванням.

затишна кухня

класична люстра з настінними бра створить комфортне освітлення

Не повинна бути обійдена увагою і обідня зона. Тут прекрасним рішенням стане красивий світильник, що низько висить над столом, з оригінальним плафоном або абажуром.

Якщо така конструкція для стилю оформлення вашої затишної кухні здається занадто громіздкою, використовуйте кілька витончених підвісів з невеликими плафонами.

У випадку, коли стіл примикає до стіни, можна використовувати бра, що виливають світло безпосередньо на поверхню.

Запам’ятайте, правильно підібрані освітлювальні конструкції:

  1. Прекрасно доповнять обстановку кухні.
  2. Підкреслять переваги інтер’єру.
  3. Приховують від поглядів сторонніх наявні вади.

затишна кухня

три невеликі підвісні світильники для освітлення обіднього столу

Декоративні включення як джерела затишку

Особлива атмосфера в кімнаті з’являється лише при наповненні її стильними аксесуарами та декоративними елементами.

Похмуре приміщення вмить перетвориться з появою в декорі оригінального годинника, розписних сервізів, ваз і статуеток. Обстановка на такій кухні буде дещо урочистою, але від цього не стане менш приємною.

Підкреслити домашній затишок кімнати допоможуть дитячі малюнки, магнітики на холодильнику і, звичайно ж, квіти горщика.

На столі може красуватися чайник, оточений чашками, або стояти фрукти у гарному плетеному кошику.

Як використовувати предмети і скільки декоративних елементів буде присутній на вашій затишній кухні, ви вирішите в індивідуальному порядку.

Головне, щоб усі введення були гармонійно узгоджені між собою та з навколишнім простором.

затишна кухня

квіти як головний декоративний елемент в інтер’єрі кухні

Затишні кухні та почуття стилю

У дизайні теж існують модні тенденції, тому сучасні кухні все частіше зустрічають нас мінімалістичними, модерновими чи хай-теківськими інтер’єрами.

Ці напрямки полюбилися обивателям за чіткість ліній, простоту форм, неперевантаженість меблями та можливість бачити в декорі такі сучасні матеріали як пластик, метал та скло.

Мінімалістичний декор

Кухня, що має такий інтер’єр, завжди світла та простора. Характерною рисою мінімалізму стала монохромність, яка неодмінно надає кухні обсягу та розширює простір.

затишна кухня

затишна кухня у стилі мінімалізм

Щоб отримати затишну кухню, домінуючим кольором краще зробити якийсь відтінок зі світлого кольору.

Меблі в такій кухні є в мінімальній кількості. Всі предмети, що з’явилися в атмосфері, мають плоскі фасади та прямі силуети.

Холодність мінімалістичного декору можна згладити присутністю предметів із натурального дерева.

Оскільки такий інтер’єр вимагає хорошого освітлення, то на вікнах мінімалістичних кухонь ніколи не з’являються штори. Їх замінюють жалюзі, легкі завіси, що струмують, з органзи, кисеї, тюлю або ролети.

Хай-тек у декорі кухні

Цей стиль ідеальний для таких багатофункціональних приміщень, як кухні. Він робить обстановку в них сучасною та не позбавленою оригінальності.

затишна кухня

інтер’єр затишної кухні в стилі hi-tech

Головними перевагами цього декору залишаються практичність, барвистість, чудова освітленість та чіткість ліній.

 

У затишній хай-теківській кухні також використовується система різнорівневого освітлення. Меблі ставляться тільки необхідна, але її конструкція завжди має додаткові функціональні можливості. Інтер’єр у дусі хай-тек – царство скла та металу, тому й меблі привертають увагу своїми незвичайними фасадами та великою кількістю хромованих елементів.

Її доповненням стає сучасна техніка, якої у подібному декорі має бути багато.

Наповнювати атмосферу затишком радять аксесуарами з натурального каменю, дерева та живими квітами. Вони справді вміють вписатися в стилістичну концепцію напряму.

затишна кухня

стиль прованс створить затишну та по-справжньому сімейну атмосферу на кухні

Кілька порад, що декорують кухню своїми руками

Якщо ви вирішили облагородити кухню своїми руками, то почніть зі штор. Підберіть для оформлення вікна такий їхній фасон і матеріал, які б чудово поєднувалися з іншою обстановкою інтер’єру.

Але справді затишною кухня стане, якщо ви пошиєте з подібної тканини чохли на стільці та прикрасите їх орнаментом чи бантами. Залишки крою можна пустити на пошиття прихваток та фартуха.

Додають колориту обстановці в’язані ажуром скатертини та вишивка на однотонному текстилі.

Не обминайте підлогу. Покладіть на них килимки із соломи або клаптеві доріжки.

затишна кухня

підлогові килими роблять інтер’єр кухні більш затишним

Затишна кухня створюється методом спроб і помилок, тому запасайтеся ідеями та терпінням. Вам, звичайно, доведеться попрацювати, але кінцевий результат стане справжньою нагородою.

Отже, «включайте» фантазію і сміливо беріться за справу!

Відео – затишна кухня

5/5 - (10 голосів)

2 думки про “Затишок на вашій кухні

  1. Avatar of Гаасавдэз
    Гаасавдэз :

    Автор статті намагається допомогти читачам створити комфортну, затишну атмосферу на своїй кухні.

  2. Avatar of Бюоз
    Бюоз :

    Хмм, дивно, але я не зовсім розумію, про що йдеться. Що значить “затишок на кухні”? Чи це про інтер’єр, чи про атмосферу? Допоможіть, будь ласка, зрозуміти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.