Панно в інтер’єрі ванної кімнати

Якою б якісною не була ваша кахельна плитка у ванній, одноманітність геометрії її кладки та математична правильність фону з часом починає дратувати. І вже зовсім неважливо, що її обрамляє гарний фриз, а поверхнею самої плитки йдуть розсипи блискучих вкраплень. Все одно душа прагне чогось новенького.

Пожвавити інтер’єр здатне панно з гофрованого паперу, мозаїки, плитки. І не варто думати, що такий дизайн буде коштувати нечуваних грошей. Його не важко зробити навіть своїми руками і з підручних матеріалів. Тут головне знати, як поєднувати стиль та розхідники. Ось із цим і розбиратимемося в подробицях.

панно в інтер'єрі ванної

панно в інтер’єрі ванної кімнати

З чого створюються панно

З чого створюють панно. Нюанси вибору сюжетної композиції. Як не помилитися з розмірами панно. Оригінальні панно для ванної своїми руками. Декілька загальних порад з техніки складання панно.

панно з кахельної плитки

Специфіка мікроклімату в приміщенні змушує акцентуватися на доборі типу матеріалу, з якого надалі створюватиметься зображення. Саме від його якості безпосередньо залежить наскільки вдалою та симпатичною вийде картинка. Ви здивуєтеся, але додати до ванної панно з мозаїки – не єдиний варіант її прикрасити. Зображення можна викласти з:

Панно для ванної кімнати з кахельної плитки

панно в інтер'єрі ванної

плиткове панно у ванній

Кахель для обробки ванних – безумовно лідируючий матеріал, що користується на ринку величезним попитом. Основною перевагою кераміки є широта асортименту, пишність кольорової палітри, простота монтажу та бюджетність рішення. У випадку з ванною плитка практично не має недоліків, за винятком низької міцності. У принципі кахель досить легко розбити.

Глазурь на ньому розтріскується і відпаде від основи навіть при ударі невеликої сили. Загалом, якщо ви не збираєтеся використовувати площі приміщення як арену для метання дротиків, молота та інших снарядів, можете сміливо збирати панно для ванної кімнати з плитки.

Керамограніт

Матеріал також має найвищий рейтинг популярності. Міцна, з однорідною структурою, що є цілісним монолітом керамогранітна плитка часто використовується для облицювання підлог у громадських місцях, так що можете уявити рівень її міцності та довговічності.

Панно для ванної з панелей ПВХ

панно в інтер'єрі ванної

панно із пластикових панелей

Зрозуміло, що пластик в обробці використовується тільки в економ-проектах, тому розраховувати на високоякісний декор спочатку не доводиться. Таке рішення актуальне як тимчасовий варіант або в ситуації, коли господарі воліють часто оновлювати обстановку в приміщенні.

Замінити набридлу картинку на нову можна буде буквально за кілька годин і скромну суму, якщо збирати пластикове панно для ванної своїми руками.

Панно для ванної з мозаїки

панно в інтер'єрі ванної

панно з мозаїки з квітковим принтом

Фотоплітка

Нове слово в інтер’єрі дизайну. За допомогою такої плитки створюють панно для ванної кімнати у найяскравіших та найсоковитіших фарбах. Це може бути будь-який візерунок або краєвид. Фотоплитку часто укладають на всю стіну, хоча інші варіанти також виглядають більш ніж актуально.

Найбільшою популярністю користуються екзотичні зображення з буянням дикої природи, пляжами. Часто зустрічаються в інтер’єрі панно з водоспадами, барвистими рибками, гігантськими медузами, перлинами. Гармонійно вписуються у ванну панно з плитки з фото вітрильних човнів та великі зображення квітучих орхідей.

панно в інтер'єрі ванної

фотоплитка в інтер’єрі ванної кімнати

У сучасних інтер’єрах часто можна побачити сімейні фото. Це може бути цілісна картина чи розкидане пазлами зображення. Для створення панно на всю стіну будуть потрібні фотографії у високій якості, а це коштуватиме грошей. А ось невеликі елементи такої мозаїки для панно для ванни обійдуться набагато дешевше.

Як варіант, допускається використання декількох різних фото. Фотоплиткою можна оформити не лише стіну. Вона добре виглядає в обрамленні дверних отворів, зони розміщення дзеркал. Якщо викласти нею нішу та облаштувати там грамотне підсвічування, то взагалі можна отримати у ванній арт-об’єкт.

Перш ніж зробити плиткове або пластикове панно для ванної із зображенням із сімейного альбому, добре подумайте, чи готові ви бачити це фото щодня, та ще й по кілька разів? Як би не довелося робити швидкий ремонт.

Скляна плитка

панно в інтер'єрі ванної

скляне панно робить інтер’єр стильним

Зі скла можна зробити панно з рифленою, матовою або глянсовою поверхнею. Настінний декор додатково обладнується різного типу підсвічуванням. Скляна плитка, що використовується на панно у ванній кімнаті, пропонується в різних відтінках, що дозволяє викладати з неї досить гарні композиції.

Скляна картина на стіні може стати яскравим акцентом. Подібні декори найчастіші гості сучасних інтер’єрів. На склі чудово виглядають голографічні візерунки, отже простори для польоту фантазії у разі є.

Одноплиткові панно в інтер’єрі ванної кімнати

панно в інтер'єрі ванної

одноплиткове панно можна встановити самостійно навіть за відсутності певних навичок

Чи збираєтеся зібрати панно для ванної своїми руками, але не маєте особливих практичних навичок у даній справі? Не біда! Вам на допомогу прийде одноплиткове панно. Це особливий вид декору, який несе певний сюжет. Його тематикою може стати геометрія, світ тварин та рослин, фантастичні сюжети.

Малюнок на панель наноситься барельєфним способом. У комплекті до нього завжди йдуть додаткові керамічні конструкції. Використовують елемент для оформлення вузьких просторів у приміщенні. Фактурність малюнку на панно для ванної з однієї плитки дозволяє посилити візуальний ефект від декору. Одним із останніх хітових рішень стало нанесення на плиткову поверхню фотографій знаменитостей та просто привабливої зовнішності людей.

панно в інтер'єрі ванної

панно, що складається з двох плиток

Що відрізняє такі панно від традиційних кахельних? Насамперед, розміри декоративної частини. По-друге, одноплиткові варіанти неможливо купити без фону, що супроводжує. Це дозволяє їм не загубитися та не втратити актуальності в інтер’єрі кімнати.

З кількох елементів

панно в інтер'єрі ванної

панно у вигляді пазла

Найпопулярніший вид панно для ванної для збирання своїми руками. У цьому варіанті малюнок збирається з кількох пазлів. Ось тільки елементи мають однакову форму і відрізняються рівністю країв, що полегшує монтаж любителям. Зображення може бути розбите за принципом диптиха, триптиха або розгортатися на всю стіну.

Плиткові, із панелей пвх, панно для ванної монтуються традиційним способом. Вони укладаються стик у стик, щоб не утворювалися шви, і полотно мало цілісний вигляд.

Не треба бути семи п’ядей у лобі, щоб зрозуміти, особливих вишукувань і фігурних картин, як у разі мозаїчних панно для ванної кімнати, тут не викласти. Стандартна плитка не приймає ніяких хитромудрих поворотів, так що зображення буде строго квадратної або прямокутної конфігурації.

3D панно

панно в інтер'єрі ванної

панно із зображенням морських мешканців

Декор із 3D ефектом для ванної кімнати – справжня знахідка. Він дозволяє уявити, зазвичай, невеликий простір, досить об’ємним, а часом і безмежним.

Об’ємні зображення на плитку панно для ванни наносяться методом фотодруку, тому щоб захистити фотопринт від псування її обпалюють. Після випалу матеріалу будуть не страшні жодні агресивні дії. Справа в тому, що в процесі випалу фарби встигають глибоко проникнути в плиткову поверхню і зафіксуватися там надійно. Потім на плитку буде нанесений шар захисної глазурі, що зробить її надзвичайно привабливою.
панно в інтер'єрі ванної

кахельне панно виготовляється під певні розміри приміщення

3D панно справді унікально виглядає в інтер’єрі. З його появою змінюється як сприйняття простору, а й хід часу. Сьогодні можна замовити виготовлення панно для ванної кімнати з гофрованого паперу, пластику або взагалі зробити його своїми руками, але все ж таки об’ємні зображення завжди залишаться поза конкуренцією. Кахельні панно також можуть виготовити під конкретне планування приміщення.

Що ще важливо, так це правильно висвітлити настінну картину, щоб вона здалася у всій своїй красі. На практиці це все успішно реалізувати досить непросто, тому збирати 3D-панно для ванної своїми руками, не будучи фахівцем у будівельній галузі, краще не намагатися.

FreeSize

У дизайнерській справі цим терміном називають малюнки без обмежень розмірів. Картини можна практично нескінченно нарощувати чи комбінувати.

панно в інтер'єрі ванної

Фрисайз підходить для ванн з великими стелями

Подібний декор реалізується у двох варіантах. Перший дуже зручний для оформлення приміщень із надто високими стелями. Сюжет таких плиткових мозаїчних або пластикових панно для ванних кімнат розділений на частини по вертикалі. Збільшення розміру відбувається за рахунок нарощування полотна в середній частині.

Якщо це зображення дерева, то міксувати тут нема чого. Коріння однозначно піде вниз, гілляста крона – вгору, а ось зі стовбуром можна пограти і витягнути його настільки, наскільки це потрібно інтер’єру.

панно в інтер'єрі ванної

у фризайзі картини можна постійно нарощувати

Другий варіант фрисайза – це набір елементів без чітких меж. Ви не отримаєте чіткої картинки, наприклад, що зображає фрегат або квітку. На кожній плитці панно для ванної кімнати в цьому випадку є завершений епізод з деякими частинами інших складових сюжету. Це дозволить зібрати картину згідно з власними видіннями.

За таким принципом створюється все від зоряного неба та абстрактних композицій до цілком земних польових просторів. Причому робляться ці панно для ванної з плитки одного набору. Просто виявляємо фантазію та все! Змінити картинку можна будь-якої миті.

Нюанси вибору сюжетної композиції

«Переважно, щоб на картині переважали пастельні тони, оскільки яскраві пластикові або панно з мозаїки в маленькій ванні будуть «викрадати» простір»

панно в інтер'єрі ванної

Зображення на панно – повноцінний елемент декору

Вибираючи оздоблення для приміщення ванної, потрібно не забувати, що картина має стати повноцінним елементом декору, а значить гармонійно вписатися в простір і за габаритністю, і кольоровим рішенням.

У малогабаритному приміщенні доречнішими будуть монохромні композиції, можливо з невеликими, але виразними зображеннями. Переважно, щоб на картині переважали пастельні тони, тому що яскраві пластикові або панно з мозаїки в маленькій ванні будуть красти простір.

У великі кімнати можна вибирати композиції, що містять темні та контрастні кольори. Щоб декор вписався в готову обстановку, потрібно правильно підібрати його сюжет.

панно в інтер'єрі ванної

мозаїчне панно із зображенням світанку створює розслаблюючу атмосферу

За стилями інтер’єрів

Для ретро інтер’єрів ідеальні абстрактні композиції.

Для створення релаксаційної обстановки найбільше підійдуть пляжні пейзажі, зображення мешканців океанічних глибин, різноманітних черепашок. З’явитися такі панно на панелях пвх мають у ванній, оформленій у середземноморському стилі.

Класичні інтер’єри та стиль бароко чудово доповнить плиткова кладка у ніжних тонах. На панно можуть бути природні пейзажі, у тому числі зображення різноманітних сортів квітів, а також фото метеликів.

панно в інтер'єрі ванної

мозаїчне панно в інтер’єрі сучасною ванною

Графічні картини та мозаїчні панно – знахідка для ванної кімнати в етнічному стилі.

Східні напрямки дизайну кімнати вимагатимуть яскравості колірних рішень та незвичайності орнаментів. А ось для кантрі все навпаки має бути вирішене у стриманій палітрі.

Для ванн, що інтерпретуються в прованському стилі, актуальні зображення об’ємних кольорів з пелюстками пастельного кольору.

панно в інтер'єрі ванної

панно з рослинним орнаментом в інтер’єрі ванної, оформленої у східному стилі

Вибираючи панно для декору ванною, дивіться, щоб мозаїчна плитка мала матову поверхню та була світлого кольору. Для невеликих приміщень сміливо можна вибирати матеріали, що імітують будь-які природні фактури, наприклад, забарвлення шкір, зріз дерева, бамбук.

Як бачите, варіантів рішень багато, і прислухатися до порад професіоналів треба, але все ж таки, яким буде панно для ванної кімнати: мозаїчним, пластиковим, скляним або 3D, дешевим або зробленим на замовлення – вирішуватимете виключно ви.

Як не помилитися з розмірами панно?

панно в інтер'єрі ванної

одноплиткове панно, обрамлене дзеркальним кахлем, як головний елемент декору у ванній

В інтер’єрі будь-якої кімнати повинна панувати гармонія, і ванна в цьому плані теж не виняток. У своєму прагненні зробити її красивою важливо не переборщити. Занадто багато декору зіпсує атмосферу, і спокійно прийняти ванну після складного трудового дня вже не вийде.

Багато вирішуватиме як малюнок, так і розміри картини. З чого б не було зроблено панно для ванної – з мозаїки, панелей пвх або інших матеріалів – його можна розмістити так, що воно або приховає очевидні огріхи у плануванні та дизайні приміщення, або виставить їх на показ. Другий варіант не потрібен нікому, тож зосереджуємося на першому.

панно в інтер'єрі ванної

панно у ванній кімнаті, оформленої в рожевих тонах

Найпростіше вирішувати питання власникам ванних великих площ. Тут можна розгортати зображення на всю стіну і вигадувати незвичайні декори. Добре виглядатимуть панно у ванній дельфіни з мозаїки, марини, зображення кораблів, особливо вітрильники. Як завжди, у тренді жива природа.

Кілька порад

У ванних кімнатах середніх габаритів не розгорнешся. Тут під декор можна виділити трохи більше 2/3 площі акцентної стінки. Щодо тематики, то вона може бути будь-якою.

панно в інтер'єрі ванної

чорно-біле панно чудово виглядає у білій ванні

У малогабаритних кімнатах доведеться коригувати сприйняття простору на візуальному рівні, тому під малюнок фахівці пропонують виділити один із її кутів. Декор навіть не обов’язково мати сюжет. В даному випадку це може бути хоч панно з гофрованого паперу, зроблене своїми руками, хоч куплена абстракція, що тішить чіткістю контурів.

панно в інтер'єрі ванної

мозаїчне панно з абстрактним малюнком

Якщо в будинку є діти, можна зосередитися на них і зробити ванну улюбленим місцем. Щоб малюкам було цікавіше митися та освоювати ази гігієни, на стіну кімнати рекомендують помістити зображення мультяшних та казкових героїв. Ось тільки постарайтеся все ж таки витримати водну тематику. Нехай це будуть мозаїчні панно для ванни з образами Немо, Дорі, Русалочки або цілим сюжетом з Мойдодира. Старшим дітям сподобаються зображення піратів, диких тварин, щось із теми подорожей.

Оригінальне панно для ванної своїми руками

«Для нефахівців, людей, які не мають особливих знань у рукоділлі, найкраще починати працювати над панно для ванної з мозаїки»

панно в інтер'єрі ванної

панно для ванної своїми руками

Купувати та наймати чи зробити самому? Одвічне питання. Обидва варіанти варті уваги, однак, якщо ви дійсно хочете отримати приміщення з ексклюзивним інтер’єром, то все ж таки краще попрацювати над декором особисто. Мало того, що сам процес позитивний, так ще й обійдеться витівка набагато дешевше.

Для нефахівців, людей, які не мають особливих знань у рукоділлі, краще починати працювати над панно для ванної з мозаїки. Щоб усе вийшло з гарантією, а якщо що й не вийшло, то не було б помітно іншим, треба зупинитись на абстракції. Знайдіть відповідну картинку та перенесіть її на великий ватман або фанерний лист.

панно в інтер'єрі ванної

Самостійно можна викласти панно невеликих розмірів

Робочим матеріалом може бути смальта. Вона доступна за ціною та представлена у великій колірній різноманітності. Визначтеся з палітрою та закупіть смальту в кожному кольорі хоч із невеликим запасом. Перш ніж викладати мозаїчне панно у ванній кімнаті на стіні, спробуйте попрактикуватися з процесом на підлозі.

Розкладіть заготовку, і злегка змастивши клеєм, покладіть свої місця мозаїчні елементи. Оцініть шедевр, що вийшов, і якщо вас все влаштовує, то можете сміливо мазати підготовлену під декор поверхню будівельним клеєм, і починати по черзі переносити на неї смальту. Після завершення процесу кладки затирайте зазори затиркою.

панно в інтер'єрі ванної

оригінальне панно з різних за кольором, розмірів та форм кахлю

Якщо немає грошей навіть на смальту, то беріть в обіг бій кахельної плитки, а ще краще керамограніту. Панно для ванної з такої плитки вийде анітрохи не гірше за мозаїчну. Витратним матеріалом можна розжитися в будь-якому будівельному магазині безкоштовно.

З такою ж легкістю створюються декори з каменю та скла.

Кілька порад

панно в інтер'єрі ванної

панно з квітковим принтом

Дешево та красиво оформити ванну допоможе техніка декупаж. Вибраний малюнок в даному випадку також друкують на кальці або плівці, після чого його можна буде використовувати для створення пластикового панно у ванній своїми руками. Підійде такий варіант і для прикрашання плитної кладки, ось тільки наносять кольорову плівку на плитку або пвх панелі після розміщення основи на стіні.

Щоб картинка не втратила своєї краси, її потрібно після монтажу розкрити захисним шаром лаку. Звичайно, він повинен бути безбарвним. Можливо таке панно, створене своїми руками, у ванній довго і не протримається, але його завжди можна змінити новим, чи не так?

панно в інтер'єрі ванної

панно, що складається з трьох плиток

Ще однією цікавою ідеєю може стати створення настінного декору із винних пробок. Зробити композицію з такого матеріалу найпростіше. Пробки кріпляться на основу в рамці за допомогою клейового пістолета або складу «Дракон». Їх можна розрізати навпіл уздовж або впоперек, у такий спосіб збільшується кількість матеріалу. Пробки можна розфарбувати або укласти у довільному порядку.

Розкішно в інтер’єрі ванної шебі-шик виглядатиме панно з гофрованого паперу із зображеннями півонії. Над його створенням можна попрацювати як самому, і замовити картину спеціалісту.

Рекомендації з техніки складання панно

панно в інтер'єрі ванної

сюжетна лінія панно може бути різноманітною, головне, щоб вона вписувалася в інтер’єр

Зробити панно для ванної з мозаїки або інших матеріалів не надто складно, але й не просто. Як і у будь-якій роботі, тут є свої нюанси. Пробуйте свої сили в найпростіших дизайнерських проектах, наприклад, одноплиткове панно, що передбачають в інтер’єрі ванної. Якщо ви хоч раз клали кахель, то із завданням монтажу впораєтеся на відмінно.

Зі збірними картинами доведеться повозитися. Зображення потрібно ідеально з’єднати і не перекосити, так що потрібно попрацювати схилями і нитками, щоб розмітити стіну під кладку. Викладати у ванній панно з плитки на всю стіну треба починати знизу, відштовхуючись від плінтуса або краю ванни.

панно в інтер'єрі ванної

панно з мозаїки у вигляді картини

Немає готовності возитися із дрібними елементами? Можна скористатися виробничими заготовками картин. У них камінці, шматочки скла або плитки вже закріплені на спеціальній сітці, так що вам просто потрібно буде перенести всю цю красу на стіну, надрукувавши сітку в шар будівельного клею. Наявні зазори після висихання композиції затирають гумовим шпателем спеціальним складом.

Висновок

Зробити своїми руками ефектне панно для ванни це відмінний спосіб не тільки самовиразитися. Оновлений з душею інтер’єр обов’язково підніматиме настрій усім домочадцям, і гарантовано перетворить простий санвузол на райський куточок, де можна буде відпочити душею та тілом.

Тож якщо ваша фантазія відрізняється буйністю, а руки готові творити дива – не стримуйте своїх поривів. Як знати, можливо це стане не просто вашим хобі, а послужить поштовхом до початку повноцінного бізнесу?

5/5 - (1 голос)

2 думки про “Панно в інтер’єрі ванної кімнати

  1. Avatar of Чарльз
    Чарльз :

    О, так, звичайно, панно в ванній – це саме те, що вирішить всі проблеми дизайну. Хто потребує функціональності та зручності, коли можна просто вішати на стіни випадкові предмети мистецтва?

  2. Avatar of Лежасвиун
    Лежасвиун :

    Панно в ванній – не просто декор, але й відображення душі господаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.