Стильна та функціональна дитяча кімната для двох хлопчиків – це особливий світ, який живе за законами хлоп’ячого братства.
Тут стильно не те, що мило-красиво, а те, що «круто» з погляду ваших пацанів. І функціонально не те, що затишно-зручно, а те, що може трансформуватися, дистанційно керуватися і не ламатися (по можливості).
В ідеалі кімната повинна бути обладнана так, щоб повністю відповідати інтересам ваших хлопців.
Вирішальне значення для вибору дизайну дитячої кімнати для двох хлопчиків має вік ваших синів.
Якщо для малюків ви обладнаєте її відповідно до свого смаку і міркувань зручності та безпеки, то старші хлопці всі принципові рішення захочуть взяти на себе – і цьому в жодному разі не можна противитися. Тим не менш, ви не повинні вимкнути себе з процесу.
Ваша думка про доцільність, стиль та фінансову доступність буде почута, осмислена, і навіть у спірній ситуації компромісний варіант буде знайдено.
Розглянемо дизайн дитячої кімнати для двох хлопчиків, виходячи з їх віку.
Двоє малюків в одній кімнаті
Зонування
Перша проблема, яку необхідно вирішити під час проектування дитячої кімнати, призначеної для двох хлопчиків, – розділити її на індивідуальні зони для кожної дитини або на загальні зони різного призначення.
Поки діти маленькі, саме батьки вирішують, як виглядатиме майбутня дитяча. Швидше за все, вони виділять дві зони:
- спальну,
- ігрову.
При мінімальній різниці у віці до 1-3 років розумно робити зони загальними. Спальна зона, відгороджена стелажем або ширмою, дасть можливість одному з малюків поспати довше. А гратимуть вони все одно разом.
У спальній зоні достатньо мати ліжка та індивідуальні комоди для речей. У ящиках комодів легше сортувати речі та знаходити їх. Бажано на скриньки наклеїти спеціальні стікери із забавними зображенням шкарпеток, штанців, майок – так дитина швидше навчиться стежити за своїми речами.
У дитячій кімнаті для двох хлопчиків не рекомендуються двоярусні ліжка, якщо обидві дитини віком до 6 років. При нестачі місця можна використовувати ліжка, коли одне висувається з-під іншого.
Під ігрову зону виділіть площу більше, ближче до вікна, до світла. Найважливіше у дитячій кімнаті – вільний простір для рухливих ігор двох хлопчиків. Килим буде дуже доречним, на ньому можна і перекидатися, і поборотися.
Окрім загального стелажу, передбачте індивідуальні полички чи ящики – у кожного знайдуться улюблені, особисті іграшки чи книжки, якими він неохоче ділиться. Це теж треба шанувати.
І не забудьте про спортивні снаряди, у дитячій кімнаті для двох хлопчиків їх не буває надто багато – спортивні стінки, тарзанка, турнік, канат мають бути у синів чи не з народження.
Стиль
Кімната виграє, якщо буде оформлена в певному стилі. Для хлопчиків молодшого віку можна використовувати теми:
- Морський стиль
- Пірати
- Мультяшки (Роботи, Тачки)
- Джунглі
- Космос
- Підводний світ.
Кімната сильно виграє, якщо буде оформлена у певному стилі.
Замість тематичного оформлення можна використовувати монохромне або поліхромне забарвлення, бажано вибрати кілька кольорів.
Рекомендується пастельна гама (крім рожевого та бузкового) або чисті кольори у поєднанні з нейтральним та темним.
Зазначимо: рожевий дизайн кімнати для дівчинки став настільки традиційним, що хлопчаки з образою сприймуть навіть згадку про цей, загалом, позитивний колір, втім, як і чимало дівчат, яких дратують нудотні шаблони.
Нейтральні кольори:
- Білий
- Світло-сірий
- Молочний
- Бежовий.
Чисті кольори:
- Зелений
- Жовтий
- Синій
- Червоний.
Неяскраві кольори:
будь-який чистий колір у суміші із сірим стає неяскравим.
Природно, для спальної зони вибираємо неяскраві та нейтральні кольори – бежевий, оливковий, сіро-синій. Як пофарбувати ігрову зону залежить від темпераменту дітей.
Якщо вони легко збуджуються, треба відмовитися (або мінімізувати) червоний і помаранчевий колір. Якщо вважаєте, що їх корисно розгальмувати – сміливо використовуйте яскраві плями кольорів.
Особливості оформлення стін, підлоги, вікон
Багато батьків вважають за краще не журитися над будь-якою подряпиною або олівцевими каракулями на стінах. Як поєднати це із привчанням до порядку?
З’явилося чимало способів компромісно вирішити цю проблему.
- Оклейте стіну дитячої кімнати для двох хлопчиків в ігровій зоні шпалерами, призначеними для малювання. Можна оформити це як панелей потрібної висоти. Нехай малюють, можна періодично підклеювати нові шпалери. А коли підростуть – знадобиться перепланування, новий ремонт, ось тоді й оформіть стіни у більш серйозному стилі. Єдине, про що потрібно буде домовитися з дітьми – що малювати можна саме на цих стінах, а не біля ліжок і не на кухні. Втім, можливі варіанти.
- Для вгамування спраги самовираження та розвитку творчих здібностей ваших синів використовуйте сучасні дошки для малювання крейдою. Це теж відверне дітей від настінного розпису. Можна встановити і дошки для фломастерів, але випрати речі буде важче.
Для підлоги підходять матеріали, що легко миються – якісний лінолеум, ламінат, дерево. Якщо ви вирішите використати килимове покриття, зверніть увагу на клейову підкладку – вона не повинна випромінювати неприємний запах, а також подбайте про миючий пилосос.
Намагайтеся обійтися без громіздких штор у дитячій кімнаті, для хлопчиків підійдуть жалюзі або легкі завіси у відповідному стилі.
Питання безпеки
Усі матеріали повинні мати сертифікат безпеки. Ідеальні меблі з натурального дерева, дерев’яний паркет, Для стін рекомендуються паперові або склошпалери (під водоемульсійне фарбування), пробкові панелі.
Облаштовуючи дитячу кімнату для двох рухливих хлопчиків (а іншими вони не бувають), слід особливо уважно підійти до вибору та кріплення меблів.
Гострі кути, фурнітура, що виступає, провокують травми, яких могло б і не бути. Стелажі та полиці мають бути закріплені дуже надійно: завжди є ймовірність, що їх використовують не за призначенням – як спортивні снаряди.
Не упустіть з уваги м’яке покриття у спортивному куточку.
Дитяча кімната для двох хлопчиків – школярів
Зонування
Принципова особливість кімнати школярів – необхідність виділення робочої зони для виконання уроків та творчих завдань.
Крім того, настав час виділити індивідуальні зони для кожного. Частину дозвілля хлопці проводитимуть спільно, але уроки та якісь захоплення вимагатимуть усамітнення.
Спальну зону, при нестачі площі, можна залишити і загальною, але комфортніше і правильніше все ж таки зробити роздільні.
Розглянемо два варіанти зонування дитячої кімнати для двох хлопчиків-школярів – оптимальний та компромісний.
Оптимальне зонування:
- Дві спальні зони
- Дві робочі зони
- Спільна зона відпочинку.
Зонування при дефіциті площі:
- Спальна зона
- Дві робочі зони
- Спільна зона відпочинку.
За будь-якого планування не забуваємо про спортивні снаряди, зазвичай для них знаходять місце в загальній зоні.
Оформлення спальної зони і, в першу чергу, вибір типу ліжок, визначається дефіцитом місця, оскільки саме на спальній зоні найпростіше заощадити квадратні метри.
По-мінімуму, в ній розташовуються дві шафи та ліжко. Хоча іноді вибір ліжка диктується оригінальним стилем оформлення і чудово, якщо при цьому звільняється додатковий простір.
Розглянемо варіанти планування дитячої кімнати, відштовхуючись від типу ліжок, які підходять для двох хлопчиків шкільного віку:
- При найбільшому дефіциті площі можна влаштувати антресольні ліжка – обидві під стелею. Вони можуть бути навіть з ширмами, що забезпечує ізольованість території. Антресольні ліжка чудово вписуються в морський стиль, стиль джунглі (імітуючи «будиночок на деревах»), космічний (можна зробити замість бар’єрчика ліжка великі прорізи-ілюмінатори). Оформлені оригінальним чином, вони перетворюють хлопчачу кімнату на ексклюзивну, роблячи її предметом захоплення та заздрощів усіх друзів.
У цьому випадку не важко виділити відокремлені робочі зони біля вікна і залишиться достатньо місця для загальної зони відпочинку. - Двоярусне ліжко, з ширмами або без, дозволяє створити індивідуальні зони для сну на малій площі. Шафи для речей у цьому випадку, по можливості, розташовуються по обидва боки ліжка. Для двох робочих зон виділяється достатня територія біля вікна, решта – загальна зона відпочинку.
- Інший варіант із двоярусним ліжком. Вона встановлюється торцем до стіни дитячої кімнати, поділяючи її на зони двох хлопчиків. При цьому у першого ярусу роблять глуху праву стінку, а у верхнього – ліву (або навпаки, не важливо). З таким розміщенням двоярусного ліжка хлопці отримують відразу дві досить ізольовані індивідуальні зони – і спальне, і робоче. Решта простору буде використана під загальну зону відпочинку.
- Ліжка-трансформери, що забираються в шафу. Якщо шафи-ліжка розташовані біля стіни, планувальне рішення відповідає варіанту 1. Можна розмістити такі шафи «стінка до стінки», розділивши кімнату навпіл аналогічно варіанту 3. Зонування таке саме.
- У дитячій кімнаті для двох хлопчиків шкільного віку можна використовувати і такий рідкісний тип ліжок, як викочування з-під подіуму. Вдень вони взагалі невидимі. Подіум можна влаштувати біля вікна – на ньому розмістяться дві робочі зони. Або біля протилежної стіни, тоді на подіумі знаходиться зона для відпочинку – теж цікавий варіант, що дає простір для фантазії. Висота подіуму 35-50см.
- Нарешті, банальні, але, безумовно, дуже зручні – два звичайні ліжка. Простору дитячу кімнату для двох хлопчиків можна просто розділити навпіл, і кожен із них сам вирішить, де поставить ліжко, а де робочий стіл. Якщо площа дозволяє, для зони відпочинку залишиться достатньо місця. Для позначення меж зон підійдуть невеликі стелажі, спортивні снаряди. Іноді між ними вільно розміщується спільна зона відпочинку.
Стиль
При облаштуванні кімнати школярі беруть найактивнішу участь у виборі стилю оформлення. Більше того, ми рекомендували б вважати їх вибір вирішальним.
Але запропонувати для обговорення кілька варіантів просто потрібно. Мультяшне оформлення дитячої кімнати для двох хлопчиків, що підросли, відкидаємо відразу – навіть якщо це молодші школярі, через пару років воно їм набридне.
Здається, вони легко з цим погодяться (хоча, як знати, можливо, ваш старший син – майбутній великий мультиплікатор?).
Рекомендовані стилі оформлення:
- Морський стиль
- Пірати
- Джунглі
- Космос
- Підводний світ
- Трансформери, роботи
- Спорт
- Подорожі.
У порівнянні з кімнатою малюків, у дитячій кімнаті для двох хлопчиків-школярів майже не залишається місця для ніжних пастельних кольорів.
Можна поряд з іншими кольорами сміливо використовувати сірий, коричневий, чорний, якщо це не суперечить вибраному стилю.
Оформлення стін, підлоги
Геть розмальовані шпалери, а від дошки для крейди чи фломастерів не відмовляйтесь.
Стіни дитячої кімнати для двох хлопчиків-школярів оформляються вже без розрахунку на вандалізм. А ось особливі вимоги до підлоги не скасовуються.
Він повинен бути неслизьким, міцним і легко чиститися (митися) – адже забиратися у своїй кімнаті хлопці будуть самі.
Питання безпеки
До меблів дитячої кімнати для двох хлопчиків головна вимога – міцність. На міцність меблі будуть випробувані неодноразово і в самому жорсткому режимі.
Тому, якщо вони зроблені на основі ДСП, то повинні бути укріплені дерев’яними брусками. Найнадійніші меблі – дерев’яні або металеві.
Округлені кути, фурнітура, що не чіпляється за одяг, вбережуть від зайвих садна під час рухливих ігор. Усі матеріали та обладнання повинні мати сертифікати безпеки.
Стелажі та полиці мають бути закріплені дуже надійно: завжди є ймовірність, що їх використовують не за призначенням – як спортивні снаряди.
Особливості дитячої для двох хлопчиків з великою різницею у віці
Якщо в дітей віком велика різниця у віці, особливо, якщо молодший – дошкільник, а старший – підліток, має сенс розділити кімнату на дві зони.
Щоб молодший брат не зазіхав на територію старшого, відокремте зони невисокою шафою, стелажем. Оскільки активність малюка повністю контролювати не вдасться, необхідно використовувати високі підвісні полиці, закриті шафи для зберігання найбільш цінних, тендітних чи небезпечних предметів.
Зона старшого брата має бути більшою за площею.
… можна використовувати і такий рідкісний тип ліжок, як викочування з-під подіуму. Вдень вони взагалі невидимі
Якщо обидва брати школярі, то значна різниця у віці ніяк не вплине на принципи зонування. Колірне та стильове рішення дитячої кімнати для двох хлопчиків з великою різницею у віці може бути різним для їх індивідуальних зон.
– Мамо, а чому в нас з братом в кімнаті два ліжка?
– А щоб ти мав куди переселятись, коли брат забирає твою половину.
Ваш текст “Дитяча кімната для двох хлопчиків” має багато потенціалу, але є декілька областей, де можна покращити.
1. Деталізація: Ви могли б додати більше описів та деталей про саму кімнату – які кольори використовуються, які меблі є в кімнаті, які аксесуари ви використовуєте для декорування.
2. Персоналізація: Це було б добре, якщо б ви розглянули індивідуальні інтереси та вподобання обох хлопчиків. Це допоможе зробити кімнату більш особистою та комфортною для них.
3. Практичність: Важливо також зосередитись на практичності дизайну. Врахуйте, що дитяча кімната повинна бути безпечною, зручною для гри та відпочинку, а також має достатньо місця для зберігання.
4. Структура тексту: Текст могла б бути більш структурованою, з чітким вступом, основною частиною та висновком.
5. Правопис: Уважно перевірте текст на наявність граматичних та орфографічних помилок,
Дитяча кімната для двох хлопчиків – це не просто простір з меблями та іграшками. Це місце, де вони вчаться, відпочивають, граються та розвиваються. Кожен елемент інтер’єру в цій кімнаті має відігравати свою роль у формуванні їхнього характеру, здоров’я та навичок.
При розробці концепції кімнати для двох хлопчиків, важливо взяти до уваги їхні індивідуальні інтереси і вікові особливості. Наприклад, якщо один з них захоплюється науками, а інший – спортом, то дизайн кімнати повинен відображати обидва цих інтереси. Можливо, одну частину кімнати можна призначити для досліджень і навчання, а іншу – для тренувань та активних ігор.
Колір кімнати також відіграє важливу роль. Нейтральні тони, наприклад, сірий або бежевий, можуть стати основою, а яскраві акценти – оживити простір. Варто також подбати про зонування простору, враховуючи потреби обох хлопчиків.
Меблі повинні бу