Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн

В оформленні віталень враховується багато нюансів. Приміщення повинне ідеально виконувати практичне призначення, мати привабливий вигляд, що відповідає статусу цієї кімнати.

Нерідко в сучасних квартирах вона включає кілька зон, що ускладнює створення функціонального та красивого інтер’єру.

Бездоганно впоратися з таким завданням зможе вітальня в стилі модерн. Це оформлення гарантує комфорт, відповідність модним тенденціям.

Модерн вчора і сьогодні, особливості стилю

Багато хто вважає модерн одним із сучасних стилів. У нього гармонійно вписуються предмети побутової техніки, оригінальні меблі, інноваційні види оздоблення.

Однак цьому стилю понад сотню років. На зорі минулого століття його використовували дизайнери, яким набридла зайва розкіш та помпезність класики. У піку усталеним традиціям вони відмовилися від прямих ліній, химерного декору, ідеальної симетрії. Новому стилю назвали «модерн».

Зберігати свою актуальність, популярність йому вдається завдяки постійним змінам, які відповідають зміні епох, переваг споживачів.

Вітальня в стилі модерн у минулому столітті та в наші дні має суттєві відмінності. Змінилися меблеві конструкції, розширився асортимент оздоблювальних матеріалів, з’явилася маса побутових технічних пристроїв. Усі вони чудово приживаються у модерні.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 1 - Int Mebel

Стиль модерну зберігати свою актуальність вже багато років

Суворі канони у даного дизайнерського спрямування відсутні. Але певні правила все ж таки існують. Є риси, що дозволяють відрізнити інтер’єр вітальні в стилі модерну від класики, арт-деко або мінімалізму.

До них відносяться:

 • плавні лінії, відсутність гострих кутів;
 • наявність декількох автономних зон;
 • яскраве освітлення, забезпечене кількома джерелами;
 • пріоритет пастельних відтінків;
 • природні мотиви, кольори;
 • відсутність зайвого декору.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 3 - Int Mebel

У стилі модерн переважають пастельні відтінки

У модерну немає строгості класики, забезпеченої прямими лініями, симетрією. Можна виділити в кімнаті зони відпочинку, роботи, зустрічі гостей чи сну.

У дизайні вітальні в стилі модерн широко використовуються інновації сьогодення у вигляді багаторівневих підлог та стель, систем точкових світильників та ін.

Пріоритети віддаються пастельним тонам. Але немає заборони на яскраві акценти, здатні пожвавити обстановку, надати виразності. Декор у цьому стилі не вітається.

Але якщо хочеться, можна включити в оформлення навіть ліпнину в обмеженому обсязі.

Очевидні переваги модерну

У вітальні в стилі модерн багато переваг, які і зумовлюють високу популярність таких оформлень. Головними перевагами є:

 • максимальна функціональність;
 • відсутність суворих правил;
 • відповідність модним тенденціям, сучасним вимогам;
 • економічність.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 5 - Int Mebel

Максимальна функціональність притаманна стилю модерн

У залі проводять багато часу всі члени сім’ї, нерідко приймають гостей. Функціональність, властива цьому стилю, гарантує зручність. У вітальні в стилі модерну можна проводити зонування, необхідне для комфорту.

У ній можуть виділятися зони для сімейного відпочинку, куточки для роботи або занять, обладнані місця для сну, якщо немає окремої спальні.

Відсутність строгих правил та обмежень надає чудову можливість для реалізації ексклюзивної дизайнерської ідеї, оформлення неординарного інтер’єру.

Сучасна мода у дизайні потребує застосування натуральних відтінків, природних мотивів у декорі. Ці правила чудово підходять для модерну, є однією з його основних характеристик.

Стиль дозволяє без проблем розмістити у кімнаті всі види побутової техніки, що забезпечує комфортний відпочинок.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 7 - Int Mebel

Стиль модерн дозволить реалізувати будь-яку дизайнерську ідею

Дивлячись на фото віталень у стилі модерн, багато хто думає, що такий інтер’єр вимагатиме суттєвих витрат. Насправді це один із найбільш економічних варіантів. На відміну від класики модерн не вимагає застосування натуральних, дорогих матеріалів.

Навпаки, в ньому вітаються імітації деревини, екошкіри, синтетичний текстиль та ін. Інтер’єр вийде ефектним і модним, але великих витрат на нього не буде потрібно.

Стеля в модерні

Простота притаманна цього напрями. Тому в оформленні стелі можна обмежуватись простим фарбуванням білою водно-дисперсійною фарбою.

Гарним доповненням для нього стануть лаконічні карнизи гіпсові чи поліуретанові. Цей варіант обробки ідеально підходить, якщо в інтер’єрі багато різних відтінків, він включає велику кількість предметів.

Біла проста стеля у вітальні в стилі модерн у цьому випадку стане врівноважуючим елементом, додасть потрібну лаконічність.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 9 - Int Mebel

Проста біла стеля підходь ідеально

У приміщенні з мінімальною кількістю предметів, оформленою в тихих тонах, ця частина інтер’єру може стати головним акцентом. З такою функцією впораються натяжні стелі.

Відтінки, декор полотен вибирається з урахуванням загальної ситуації. Якщо у вітальні проводиться зонування, багаторівневі конструкції нададуть суттєву допомогу.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 11 - Int Mebel

З функцією зонування впораються багаторівневі стелі

Варіанти обробки стін

Обмежень щодо вибору матеріалів, видів обробки стін немає. Можна орієнтуватися власними уподобаннями та можливостями. Потрібно враховувати, які будуть купуватись меблі для вітальні модерн, який текстильний декор використовуватиметься в оформленні. Стіни будуть відігравати роль фону, повинні підкреслити переваги цих елементів.

В обробці може використовуватися:

 • фарбування;
 • створення декоративної штукатурки;
 • обклеювання шпалерами.

Найпопулярнішим варіантом є шпалери. Це можуть бути економічні паперові полотна, практичні флізелінові чи вінілові матеріали, дорогі шовкові вироби. Багато професійних дизайнерів віддають перевагу рідким шпалерам.

Вони по праву вважають, що цей матеріал найкраще підкреслює переваги цього стилю.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 13 - Int Mebel

Шпалери підкреслюють переваги стилю модерн

Можна використовувати однотонне оздоблення. Але якщо меблі у вітальні модерн занадто лаконічні, тони стримані, варто віддати перевагу шпалерам з малюнком. Це можуть бути геометричні візерунки, квітковий, рослинний декор. Малюнки не повинні бути надто яскравими, великими.

Покриття для підлоги для модерну

У виборі матеріалів для підлоги також потрібно орієнтуватися на текстиль, меблі у вітальні модерн, щоб створити гармонію, виконати корекцію при необхідності.

У цьому стилі вітаються світлі тони. Але це не догма. Можна використовувати темні кольори, якщо це прийнятно для певного інтер’єру.

Види матеріалів можуть бути будь-якими. У дизайні вітальні в стилі модерн добре виглядають:

У цьому напрямі часто використовуються дерев’яні текстури, що надають атмосфері затишку. Не обов’язково використовувати натуральний паркет чи масивну дошку.

Для модерну найкраще підійде ламінат, що імітує природну деревину. Хорошим рішенням для цього напряму стане плитка з декором, що повторює натуральний камінь. На фото віталень у стилі модерн є багато цікавих варіантів із таким оформленням підлоги.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 15 - Int Mebel

Ідеальне поєднання плитки під натуральний камінь та сучасного стилю

У таких оформленнях часто обладнані подіуми. Цей елемент ідеально підходить для зонування, надає кімнаті оригінальності. У створенні багаторівневих підлог застосовуються зміни з плавними лініями, без гострих кутів. Це забезпечує інтер’єру привабливість, комфортність.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 17 - Int Mebel

Подіум ідеально підходить для зонування

Відтінки в інтер’єрі

Підбираючи відтінки для вітальні в стилі модерн, слід віддавати перевагу пастельним, приглушеним тонам. Колірну гаму можна вибрати, орієнтуючись на особисті уподобання. Професійні дизайнери найчастіше використовують для таких оформлень відтінки:

 • лілові;
 • перлово-сірі;
 • зелені.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 19 - Int Mebel

Перлинно-сіра вітальня в стилі модерн

Обстановка в таких тонах утихомирює, сприяє розслабленню, приємному відпочинку. Можна використовувати в оформленні запорошений рожевий, коричневу гаму, бежеві відтінки.

Вдалі рішення для гармонійного інтер’єру підкажуть фото віталень у стилі модерн, яких в інтернеті розміщено чимало.

Декор у модерні

Надмірності в декорі модерну невластиві, головним критерієм є функціональність. Однак відмовлятися від можливості надати інтер’єру індивідуальності не варто.

Не потрібно прикрашати стіни класичними полотнами у позолочених рамах. Але картини сучасних художників у лаконічному багеті вдало доповнять інтер’єр вітальні у стилі модерн. Можна розміщувати на стінах модульні постери, фото чи графіку.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 21 - Int Mebel

Графіка в лаконічних рамах прикрасить інтер’єр

Знайдеться у такому оформленні місце та килиму. Не потрібно закривати їм весь простір статі. Краще покласти невеликий виріб у центрі або у відпочинковій зоні.

У стінах для вітальні модерн зазвичай буває багато відкритих полиць, ніш. Вони можна поставити кришталеві вази, металеві статуетки.

Відмінним доповненням таких інтер’єрів є живі квіти. Дизайнери рекомендують встановити в залі 1-2 великі вазони з великими екзотичними рослинами.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 23 - Int Mebel

Відмінним доповненням для інтер’єру стане невеликий килим

Оформлення віталень не обходиться без текстилю, що надає затишку. Чимало уваги приділяється декору вікон. Складні конструкції з ламбрекенами, підв’язками, щільними завісами для цього стилю не підходять. Слід віддати перевагу:

 • легкий тюль;
 • напівпрозорим гардинам;
 • шторам на люверсах або зав’язках.

У цьому стилі можуть використовуватися суміші, синтетичні матеріали. Вікно можна оформити однотонними фіранками, вибрати матеріали у смужку, клітинку, з рослинним, квітковим візерунком.

Вибір залежить від специфічності загального оформлення.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 25 - Int Mebel

Оформіть вікно напівпрозорим гардинам

Для штор можна обрати багетний, пластиковий карниз. Хорошим варіантом є струнна конструкція, що забезпечує легкість, невагомість

Меблі в залі модерн

Вибір меблів для вітальні модерн не створить особливих складнощів. Підходящої продукції у сучасному асортименті багато. Одним із найкращих варіантів для цього стилю є модульні конструкції.

Вони дозволяють виконати будь-яку потрібну розміщення елементів, забезпечити інтер’єру оригінальність, неординарність.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 27 - Int Mebel

Модульні меблі забезпечать інтер’єру оригінальність

М’які меблі для вітальні модерн можуть вибирати будь-які. Не потрібно купувати моделі зі складною конструкцією. Перевагу слід надати простим виробам із м’якими лініями.

Для цих інтер’єрів не потрібно купувати дорогі меблі з натуральною оббивкою. Переважно штучні практичні покриття:

 • екошкіра;
 • синтетичний велюр;
 • міцний сумішовий текстиль та ін.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 29 - Int Mebel

Лаконічні меблі з м’якими лініями

У вітальні можна встановити журнальний столик зі скляною стільницею, тумби, горизонтальні комоди та ін. Надати затишку можна за допомогою електричного каміна з імітацією дров, полум’я.

На м’яких меблях у вітальні модерн зазвичай розкладаються декоративні подушки, що символізують комфорт, що забезпечують хороші умови для приємного відпочинку.

У модерні значної ролі грає побутова техніка. У вітальні встановлюються домашні кінотеатри, плазмові телевізори з великою діагоналлю, музичні центри та ін.

Стінка в інтер’єрі модерн

Стінки у вітальні модерн часто є головним елементом інтер’єру. Їхньому вибору приділяється особлива увага. Модель повинна добре поєднуватися з оздобленням, іншими меблями.

Але головною вимогою у цьому напрямі є практичність. Кожен елемент стіни у вітальні модерн повинен бездоганно виконувати призначення.

Меблі в цьому стилі суттєво відрізняються від класичних аналогів. У стіні модерну для вітальні немає різьблення, позолоти, складної фурнітури. У конструкціях багато відкритих ніш та полиць.

Вони надають легкості, яка потрібна для даного стилю. Придбання цих меблів не вимагатиме великих витрат. У цьому стилі не потрібно встановлювати елітні моделі, що виготовлені з натурального дерева.

Найкращим варіантом для такого дизайну стануть конструкції, у виготовленні яких використовуються:

 • плити ДВП, МДФ, ЛДСП;
 • скло;
 • метал;
 • пластик.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 31 - Int Mebel

Відкриті полиці надають інтер’єру легкості

Сучасні технології дозволяють створювати ідеальну імітацію природного матеріалу. Ці меблі також забезпечують атмосфері затишок, але не потребують складного догляду, дотримання оптимального режиму вологості, температури.

Стінки модерну для вітальні оснащуються інноваційними механізмами, що забезпечують максимальну зручність у користуванні. Це системи висування ящиків, петлі з автоматичним закриванням дверцят та ін.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 33 - Int Mebel

Стінки модерн забезпечують максимальну зручність

Конструкції відрізняються ергономічністю, включають закриті шафи, полиці та ніші, що дозволяє зручно розмістити різні речі. У стінах відводяться місця для встановлення технічних пристроїв.

Досить часто в конструкціях можна побачити фільончасті дверцята з рифленим склом. Задні стінки посудних гірок оформляються дзеркалами для збільшення простору, надання легкості.

Стінки модерн у вітальню випускаються у великому асортименті. Моделі мають різні габарити, відтінки, відрізняються матеріалами. Є можливість успішно підібрати конструкцію для невеликої кімнати і просторого приміщення.

Здебільшого стінки є модульними, забезпечують можливість вибору розташування елементів, створювати максимальну зручність, враховуючи особисті переваги.

Італійські вітальні в стильному інтер’єрі

На сучасному ринку представлено багато меблів від вітчизняних та зарубіжних виробників. Багато власників будинків, квартир, які бажають оформити стильний, красивий інтер’єр вітальні в стилі модерн, віддають перевагу продукції з Італії. Ця країна славиться віковими традиціями виробництва меблевих виробів.

На фабриках широко використовуються як класичні матеріали, технології обробки, так і інноваційні. Меблі в цьому популярному стилі випускають багато провідних компаній.

Високий попит цієї продукції обумовлений кількома чинниками. В Італії вітальні модерн:

 • виготовляються з міцних, надійних, інноваційних матеріалів;
 • виготовляються за новими технологіями, що забезпечують бездоганну якість;
 • створюються за ексклюзивними дизайнерськими проектами.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 35 - Int Mebel

Італійська стінка для вітальні в стилі модерн

На заводах є власні лабораторії, в яких ведуться розробки з виготовлення матеріалів для меблів. У виробництві стін використовуються міцні плити, які покриваються плівкою, що ламінує, екошпоном, пластиком.

Виробничі лінії на італійських заводах регулярно модернізуються. Найновіше продуктивне обладнання забезпечує абсолютну точність у виготовленні кожної деталі. Це гарантує високу якість збирання.

Кожна модель вітальні модерн з Італії має індивідуальний характер. Над створенням проектів меблів працюють досвідчені талановиті дизайнери.

У розробці враховуються побажання споживачів, тенденції моди. Використання таких меблів в оформленні віталень забезпечує інтер’єру комфортність, повну відповідність модним віянням, сучасним стандартам.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 37 - Int Mebel

Кожна стінка має індивідуальний характер

В Італії вітальні модерн випускаються у величезному асортименті, що гарантує кожному покупцеві відмінний вибір. В італійській продукції можна знайти моделі з класичними рисами та ультрасучасні оригінальні предмети. Більшість меблів для вітальні є модульною.

Ці конструкції ідеально підходять для сучасних інтер’єрів. Свобода вибору розташування елементів дозволяє вдало обіграти особливості планування, створити максимальну зручність у користуванні.

Функціональність та гармонія вітальні в стилі модерн 39 - Int Mebel

Італійська стінка ідеально підходить для сучасних інтер’єрів

Італійські вітальні відрізняються комплектацією. Крім стінки в набори можуть входити обідні групи, комоди, посудні гірки, журнальні столи та ін.

Це дає можливість повністю обставити кімнату на свій смак, забезпечити бездоганну гармонію. Різноманітність форм та відтінків меблів дозволяє знайти відмінні варіанти для будь-якого конкретного інтер’єру.

Відео

4/5 - (17 голосів)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.