Коричневі кухні – «смак» інтер’єру

Змістити з п’єдесталу популярності кухні коричневого кольору не можуть жодні гарнітури інших яскравих і новомодних відтінків, не кажучи вже про чорно-білу класику.

А секрет успіху полягає в тому, що тільки кольору шоколаду та натурального дерева під силу створити в інтер’єрі елегантність, неповторний спокій, комфорт, тепло, затишок та перетворити її на справжній притулок сімейного вогнища.

Тому й віддають перевагу коричневим кухням тисячі і тисячі людей, які почали ремонт свого будинку. Найширший асортимент відтінків коричневого, які чудово поєднуються з іншими кольорами, дозволяє втілювати в реальність найоригінальніші дизайнерські плани.

кухні коричневого кольору

коричневий колір дозволяє створити стриманий та елегантний дизайн інтер’єру кухні

Коричнева кухня – це знахідка для тих, кому важлива не тільки естетичність обстановки, але її практичність.

А кухонні гарнітури з коричневими фасадами не вимагатимуть специфічного догляду на відміну від світлих побратимів.

Кухням коричневого кольору завжди радий класичний декор, а також усі стилі, де використовуються тільки натуральні матеріали та тони, наприклад кантрі або шале.

Як вибирати відтінок коричневого для кухні

Для кухні класикою жанру вважається присутність у ній меблів з натуральної якісної деревини, але, на жаль, сьогодні життя таке, що багатьом обивателям меблі з масиву стали недоступними через надзвичайну дорожнечу.

А ось гарнітур з більш економічних матеріалів, що імітують натуральне дерево, – це оптимальний варіант. У цьому випадку споживачів явно порадує величезний вибір пропонованих відтінків фасадів, спектр яких відкриває чорно-коричневий венге, а завершує відтінок кави з молоком.

Причому всі вони можуть бути зібрані однією поверхні.

Гра коричневих переплетень створить в інтер’єрі одночасно унікальну і комфортну атмосферу.

кухні коричневого кольору

дизайн коричневої кухні з островом

А взагалі, коричневі тони на кухні – це завжди безпрограшний варіант, незалежно від того холодний або теплий, світлий або темний відтінок їх ви вибрали, тому що це спектр особи, що відбулися і цілеспрямованих.

5 причин віддати перевагу кухні коричневого кольору

Безумовно, популярність коричневого кольору в дизайні кухонного простору обумовлена очевидними перевагами палітри.

  1. Універсальність. Любові до коричневого всі віки покірні, тому він перебуває у фаворі і в молодих, і в людей похилого віку. Він прекрасний у класичних інтер’єрах та в етнічних напрямках. Тон навіть допустимо у хай-теці, але за умови підтримки відповідних аксесуарів.
  2. Багатство палітри. Справжній класичний коричневий декому здається відверто нудним. Але варто лише придивитися до спектрального ряду, і ви побачите величезну кількість шикарних природних відтінків:

– карамельний;

кухні коричневого кольору

мінімалістичний дизайн коричневої кухні

– бежевий;

– пісочний;

– Горіховий;

– шоколадний;

– Кавовий;

– Каштановий;

– Венге.

І це лише початок переліку.

кухні коричневого кольору

балкова стеля в інтер’єрі коричневої кухні

  1. Практичність. Безперечно, підтримувати порядок на кухнях немаркого коричневого кольору набагато простіше, ніж у модних, сяючих білизною декорах, що рясніють глянсовими поверхнями і відсвічують металевою фурнітурою.
  2. Лояльність у комбінаціях. Будучи нейтральним кольором, коричневому тону вдається не притягувати до себе пильної уваги, більше того, він безпроблемно поєднується з дивовижною кількістю відтінків різноманітної колірної палітри. Коричневий може бути поєднанням, яке дасть шанс навіть далекому від дизайнерських робіт людині зв’язати в гармонійний ансамбль абсолютно всі елементи кухонного інтер’єру:

– підлога;

– стеля;

– Стіни;

– Текстиль;

– меблі;

– Декоративні аксесуари.

кухні коричневого кольору

бежевий колір створює в інтер’єрі кухні теплу та затишну атмосферу, а острів кольору металік – сувору елегантність

  1. Позитивний психологічний вплив. У кухнях коричневого кольору панує особлива атмосфера, де можна швидко розслабитися, заспокоїтися, зарядитися відчуттям захищеності і стабільності. Природно, це припаде до душі людям стриманим в емоціях, розважливим і врівноваженим, а також тим, кому потрібне психологічне розвантаження після нелегкого трудового дня переповненого суєтою, шумом та яскравими емоціями.

Чим розбавляти коричневий колір у декорі

Ідеальним партнером коричневого вважається карамельний, бежевий та кремовий спектр. Хорошим напарником насиченого глибокого коричневого стане шампань або слонова кістка.

Використання цих відтінків розбавить темну колоритність компаньйона, пом’якшить його та уявить у вигідному світлі.

Можна наповнити коричневу кухню яскравими акцентами, покликавши плодово-ягідні тони.

кухні коричневого кольору

контрастне оформлення дизайну: комбінування коричневих та білих глянцевих фасадів в інтер’єрі кухні

“На ура!” сприйматиметься гра фактур, візерунків на текстилі, в обробці поверхонь. Обов’язковою умовою для кухонь коричневого кольору з мінімальною кількістю переходів відтінків та контрастів є присутність рельєфних візерунків.

Використання виключно матових, гладких або глянсових поверхонь зробить загальне тло декору розмитим і змащеним.

Щоб кухня не стала похмурою та похмурою, в її обстановку треба додати пару-трійку цікавих контрастів.

Наприклад, коричневий гарнітур чудово виглядатиме на тлі світлих стін. Щоб пом’якшити враження від контрасту, підлогу в такій кухні слід покрити матеріалом відтінку карамельного.

Чорно-коричневі меблі з білими фасадами та стільницею будуть чудовим доповненням до білого фону стін.

кухні коричневого кольору

малиновий фартух та невеликі круглі світильники, підібрані в тон – яскравий акцент в інтер’єрі коричневої кухні

Любителям чорних інтер’єрів підійде наступний варіант. Насичений коричневий гарнітур зі сталевою стільницею доповнюється побутовою технікою в таких же металевих блискучих корпусах.

Об’єднуючим моментом у декорі стане викладена мозаїкою робоча стіна. У її кольоровому міксі будуть всі використані в обробці і обстановці відтінки.

Такі кухні насиченого коричневого кольору можна поставити і на тлі стін кольору морської хвилі, за умови, що ці кольори з’являться в декорі робочої зони.

Якщо ви хочете бачити свою кухню світлою і в теплих фарбах, то варто використовувати в її декорі медово-коричневі тони.

Для оформлення такого інтер’єру варто купувати гарнітури у відтінках вільхи, бука, рудого дуба, вишні, сакури або світлого венге.

Контрастуватимуть зі світлими стінами такі барвисті елементи як стільці обідньої зони, плитка робочої стіни, стільниця та темна підлога.

кухні коричневого кольору

дизайн коричневої кухні у стилі hi-tech

Прекрасну атмосферу подарує кухні поєднання темного коричневого із сірим та білим кольором. Такий декор буде стриманий і елегантний. Головне завдання – поєднувати ці три кольори з максимальною гармонійністю, без різких перепадів, щоб загальне тло вийшло максимально спокійним.

Вся техніка в таких кухнях коричневого кольору повинна мати корпуси у відтінку металік, стільниці повинні нагадувати натуральний камінь (сіра поверхня повинна мати коричневі вкраплення). Об’єднуючим фактором для такого кольорового рішення стане тон плитки у робочій зоні.

Саме цьому оздоблювального матеріалу в декорі буде відведена основна сполучна роль.

Меблі для коричневої кухні

Натуральне дерево, яке йде на виготовлення фасадів гарнітура та предметів обідньої групи, – це класичний варіант обстановки для коричневої кухні, але оскільки дозволити собі подібні вишукування середньостатистичні споживачі не в змозі, через їх високу вартість, слід розглянути більш бюджетні пропозиції, на зразок меблів спрацьованих із МДФ або популярного ДСП. Її непоказні фасади ховаються за натуральним шпоном, тому виглядають такі гарнітури завжди елегантно та солідно.

кухні коричневого кольору

жовтий острів в інтер’єрі коричневої кухні

Основна частина обивателів віддає перевагу варіантам економ класу кухонь коричневого кольору, поверхні яких покриті пластиком або обклеєні плівкою.

Таке покриття теж найчастіше повторює малюнок деревної структури, хоча може бути просто забарвленими насичені відтінки.

Застосування при виробництві таких меблів нових технологічних процесів дозволяє отримувати продукцію з досить презентабельним виглядом та широким спектром колірних варіацій коричневого в обробці фасадів.

Універсальність коричневого дозволяє йому «дружити» з багатьма стилістичними напрямками та поєднуватися з різноманітними декоративними елементами. Обідні групи та стаціонарні гарнітури, оформлені у цьому кольоровому спектрі, вражають багатогранністю свого втілення.

кухні коричневого кольору

інтер’єр класичної кухні в коричневих тонах

Фасади меблів можуть мати глянсовий блиск або бути матовими, їх можна залишити однотонними або використовувати для оформлення цілий ансамбль відтінків.

Що стосується ліній силуету, то вони можуть бути строгими та геометрично пропорційними, з чіткими прямими кутами, а можуть вражати плавністю згинів. Можна, при замовленні меблів, і пофантазувати, зробивши її екстер’єр незвичайним.

Оригінально сприймається у декорі кухні коричневого кольору вінтажність або прикраса фасадів різьбленням, фільончастими візерунками, тисненням.

У таких інтер’єрах чудово “звучать” матові вітражі, скляні вставки, позолочені ручки та інші елементи фурнітури.

кухні коричневого кольору

поєднання світло-коричневого з білим в інтер’єрі кухні, оформленої в сільському стилі

Висновок

Процес оформлення кухні коричневого кольору – дійство захоплююче, тому що має просто безліч варіантів.

Польоту фантазії тут немає меж. Пробуйте, експериментуйте, комбінуйте, загалом, шукайте оптимальний дизайн і робіть свою унікальну, затишну кавово-карамельно-шоколадну «смачну» кухню!

4/5 - (17 голосів)

Одна думка про “Коричневі кухні – «смак» інтер’єру

  1. Avatar of Baizhsit
    Baizhsit :

    Цей текст видається цікавим, адже він говорить про незвичайний вибір для інтер’єру кухні – коричневий колір. Можливо, автор намагається показати, як коричневі кухні можуть бути елегантними і стильними, а не тьмяними і сумними, як деякі можуть сприймати цей колір. Я очікую дізнатися більше про те, як коричневий колір може бути використаний для створення різних настроїв і стилів в інтер’єрі кухні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.