Передпокій у стилі хай-тек: способи втілення новаторських ідей дизайну

Технологічний прогрес кардинально змінює як спосіб життя, а й вигляд сучасних інтер’єрів. Інновації поступово виселяють із будинків громіздкі предмети меблювання, непрактичні килимові доріжки, що погіршують мікроклімат через скупчення пилу, приховують світильники та вміло маскують системи зберігання речей.

Прихожа в стилі хай-тек – візитна картка будинку, де господарі прагнуть йти в ногу з часом за рахунок вибору інтер’єру з футуристичною та мультифункціональною основою.

Високі технології постійно покращують умови життя, пропагуючи принципи мінімалізму та аскетичної обстановки. Інтер’єрна мода вітає правильні конструктивні лінії предметів обстановки, інноваційні формати оздоблювальних матеріалів, меблювання з конкретним утилітарним призначенням.

Передпокій у стилі хай-тек з порога будинку вказує на ультрамодний інтер’єр житла, де ергономікою керують передові технології, а естетику задає ідеально продуманий світлодизайн у тандемі з несподіваними елементами нестандартного оздоблення.

Передпокій у стилі хай-тек: особливості дизайну інтер’єру

Невелика прохідна зона будинку виконує важливу роль першої скрипки у загальній просторовій композиції житла. Від її вигляду залежить візуальний ефект, що створює у гостей перше враження про будинок. Передпокій у стилі хай-тек уособлює урбаністичну основу з вкрай мінімальною обробкою, меблюванням та декором.

Тут немає місця стандартним коридорним гарнітурам з виставленим на показ верхнім одягом та взуттям. Всі звичні деталі інтер’єру вміло замасковані та не відволікають увагу оточуючих від ключових факторів сучасної концепції дизайну:

 • геометрично правильних форм меблевих виробів;
 • достатки дзеркальних, скляних, хромованих, глянсових, ламінованих покриттів;
 • переважання монохромної палітри, де превалюють холодні тони;
 • багаторівневого освітлення із застосуванням останніх новинок світлотехніки з невидимими профілями;
 • облицювання приміщення матеріалами з декором, що хвилює фантазію і створює асоціації з космічним антуражем;
 • обладнання «розумними» системами та девайсами, що вгадують бажання та потреби мешканців: автоматизованими розсувними дверцятами біля шаф, підсвічуванням дзеркал, що самостійно запалюється, та іншими зручностями, що зводять до мінімуму витрати часу на виконання побутових завдань.

передпокій у стилі хай -тек

Лаконічний інтер’єр передпокою в стилі hi-tech

Передпокій, виконаний у манері hi–tech, демонструє лаконічний інтер’єр із гранично ясним завданням кожної деталі обстановки. Мешканцям житла має бути максимально зручно готуватися до виходу з дому, вкрай швидко розподіляти місцями сумки, ключі, головні убори та інші речі, комфортно переміщатися прохідною зоною.

Для цього необхідно використовувати останні розробки у будівельній, меблевій, світлотехнічній індустрії.

Варіації оздоблення стін передпокою в стилі хай-тек

Найчастіше ця кімната, що з’єднує всі частини житла, займає мінімум площі і має вузьку витягнуту форму. При можливості демонтувати стіну, що обмежує її простір, розумно позбутися від неї.

Актуальні відкриті планування: передпокої, з’єднані з прилеглими частинами житла або відокремлені скляними перегородками з прозорим, матовим, різним ступенем тонування та рельєфною основою.

Альтернативний варіант ледь помітним прозорим стінам – застосування склоблоків. Вони чудово пропускають через себе природне світло, що особливо цінне для приміщення без віконного отвору.

Інтенсивно освітлена прохідна кімната у будинку зі склоблоковою стіною створить відчуття простору, свободи дій. Це характерна ознака естетики хай-теку, що не терпить тісноту та відчуття камерності.

передпокій у стилі хай -тек

Склоблоки добре пропускають через себе світло

Необов’язково встановлювати монолітну перегородку зі склоблоків. Заохочуються нестандартні абриси на підлогу стіни або трохи вище за рівень очей зі ступінчастою окантовкою.

Вони створюють видимість перегородки, що ширяє в повітрі, з незвичайним абрисом, що фокусує увагу на геометрично правильної ламаної лінії.

Оригінальним рішенням для дизайну передпокою хай-тек стане комбінування металу зі склом. Органічно виглядають сталеві стіноподібні конструкції з наскрізним декором та розміщенням залізних рам невеликого формату, що передбачає вставку склоблоків.

Неформальна перегородка виглядає немов унікальний арт-об’єкт в інтер’єрі, викликаючи інтерес креативним задумом дизайнерського рішення і вказуючи на вдале комбінування з еклектичним стилем.

Для облицювання стін тісної передпокою вітається застосування великоформатних дзеркал. Вони відкоригують малогабаритне приміщення, яке вкрай потребує оптичного розширення.

Завдяки їхній здатності, що відбиває, широкі виступи несучих стін втрачають об’ємність і стають ледь помітними.

При їх використанні як основа обробки нівелюється необхідність установки дзеркал, що окремо стоять, або підвісного типу для оцінки образу перед виходом з будинку.

передпокій у стилі хай -тек

Крупноформатне дзеркало відкоригує невелике приміщення

Вкрай рідко в коридорі з основою хай-тека зустрічається обробка стін шпалерами, але з незвичайних матеріалів: скловолокна, полімерів з металізованим напиленням.

Ці незвичайні варіанти не тільки виглядають вкрай урбаністично, а й набагато практичніше, ніж стандартні варіанти з паперовою основою.

Моделювання стелі в передпокої зі стилістикою хай-тека

З погляду естетики цього стилю дизайну верхню частину приміщення дозволяється варіативно оформляти:

 • незначно відшліфувати бетонну плиту і залишити в природному вигляді з холодним поглядом сірувато-білим кольором, характерним для колірної гами хай-тека;

передпокій у стилі хай -тек

Ефектне оздоблення стелі бетонною плиткою

 • використовувати натяжне ПВХ-полотно з дзеркальною поверхнею;
 • застосувати металізовані покриття, відполіровані до блиску;
 • встановити багаторівневу конструкцію з гіпсокартону, яка передбачає прокладання світлодіодного шнура по периметру в зоні переходу рівнів;

передпокій у стилі хай -тек

Багаторівнева конструкція з гіпсокартону

 • виконати монтаж підвісної конструкції армстронг, що складається з профілів, вбудованих світильників та прозорих плит симетричної форми;
 • вибрати варіант перфорованої стелі зі строгим дизайном у вигляді отворів правильної геометричної форми, крізь які прориваються потоки світла, немов сонячні промені через хмару.

передпокій у стилі хай -тек

Стеля Армстронг із прозорими плитами

Колористична гама обробки стелі обмежується діапазоном від білого та сірого до чорного. Хай-тек заперечує всілякі декоративні малюнки на натяжних стелях, хитромудрі форми підвісних конструкцій, використання обмежувачів верхньої площини передпокою – фігурних плінтусів і молдингів.

Перетворення статі в передпокої з естетикою хай-тека

Прохідна кімната, що відповідає трендам інтер’єрної моди, характеризується відсутністю килимових покриттів на підлозі.

З метою створення бездоганного мікроклімату стиль передових технологій протестує проти всякого роду текстилю в будинку, що притягує пил і потребує делікатного догляду.

Фокус концепції хай-тека орієнтований на обробку підлоги нетривіальними методами:

 • утворенням монолітного настилу за наливною технологією,
 • укладання плит керамограніту великого розміру;
 • вінілового ламінату з поліуретановою основою;
 • пробкового покриття.

Фото хай-тек передпокою виглядають особливо з наливними підлогами, зробленими у форматі 3D. Багатошарове покриття здатне ідеально точно відображати видимість водної площини з явно вираженою глибиною, імітувати забарвлення натурального мармуру, асфальту або тротуарної плитки. Дизайн полімерної підлоги не має меж для втілення будь-яких фантазій декоратора.

передпокій у стилі хай -тек

Глянцева наливна підлога з геометричним малюнком

Окрім вражаючого візуального ефекту, глянсові наливні підлоги вкрай практичні в експлуатації та універсальні в установці.

Вони сумісні з іншими підлоговими покриттями та системою з ефектом утеплення. За рахунок наливної основи поверхня підлоги не має стиків і швів, що скупчують сміття та пил.

Їх легко встановити у передпокої з будь-якою конфігурацією приміщення.

Бажаючи підібрати для облицювання підлоги найбільш екологічно чисте покриття, оптимально віддати перевагу венеціанському тераццо або корковим панелям.

Наливна підлога преміум-класу складається з натуральних компонентів: мармуру, черепашника, багаторазово очищеного клінкерного цементу, гранітної крихти, скляних частинок.

Стяжка виконується з висококласного цементу та морського піску.

передпокій у стилі хай -тек

Пробкова підлога – екологічно чисте покриття

Пробкове покриття з однойменної деревини відрізняється натуральністю та лаконічною простотою, властивою хай-теку.

Настил з ахроматичним забарвленням ідеально доповнить інтер’єр передпокою, де вся увага зосереджена на функціональності прохідної кімнати.

Характерні риси світлодизайну передпокої в стилі хай-тек

Важливу роль в оформленні сучасного інтер’єру грає сценарій освітлення, представлений різними варіантами:

 • системою вбудованих точкових світильників, що хаотично розташовані по всій площині стелі;
 • комплекс спотів та прожекторів, встановлених по кутах кімнати або в центрі на кронштейнах з шарнірами з можливістю переміщення залежно від необхідності вузьконаправлено висвітлити конкретну

передпокій у стилі хай -тек

Споти в інтер’єрі передпокою в стилі хай-тек

 • функціональна зона кімнати – місце перевдягання, перевзуття, зберігання ключниці, парасольок та інших речей;
 • закарнизним підсвічуванням, розташованим за прозорою панеллю або ПВХ-плівкою стелі, дзеркалом, меблями, плінтусом;
 • компактними стельовими лампами з нетривіальною формою плафонів, що підкреслює кубічний та конструктивно складний типаж дизайну високотехнологічної світлотехніки;

передпокій у стилі хай -тек

Дивні світильники підкреслити геометрію кімнати

 • підвісними світильниками струнного типу, що дозволяють зонувати простір, підкреслити прямолінійну геометрію кімнати.

Інтер’єр передпокою, створений за принципами унікальних технологій, немислимий без впровадження систем освітлення зі специфічними функціональними можливостями:

 • димерних ламп, що дозволяють виконувати плавний перехід від локального до приглушеного, відбитого, розсіяного світла;

передпокій у стилі хай -тек

Диммерні лампи дозволять регулювати інтенсивність освітлення

 • світлотехніки з дистанційним керуванням, що надають можливість у будь-якому місці кімнати перемикати режими роботи, посилювати або зменшувати яскравість свічення;
 • галогенних, люмінесцентних, діодних ламп з датчиками руху;

передпокій у стилі хай -тек

Лампи з датчиком руху

 • комплексу освітлювальних приладів з можливістю регулювати їх роботу за рахунок опцій, що легко вибираються за допомогою сенсорної панелі.

Освітлювальне обладнання з характерними особливостями хай-теку виглядає авангардно через необмежені можливості виробників модифікувати пластик, скло, метал.

Ці матеріали легко набувають будь-яких хитромудрих конструктивних форм, властивих високотехнологічному напрямку дизайну.

Стилісти інтер’єру активно користуються їх пластичними структурами при розробці ексклюзивної світлотехніки, що імітує вигляд літаючої тарілки, багатогранної сфери, трапеції, піраміди та інших фігур. Але більшою мірою хай-теку імпонують джерела світла прихованого типу, що виробляють холодне біле свічення.

передпокій у стилі хай -тек

Стиль хай-тек дозволяє використовувати складні конструктивні форми

Мебліювання передпокою в стилі хай-тек

Максимум вільного простору – девіз техно-мінімалізму, що втілює концепцію дизайну hi-tech. Цю вимогу важливо враховувати при меблевому наповненні передпокою.

Для економного використання площі кімнати розумно підібрати шафи купейного типу із вбудовуваною конструкцією в нішу, невагомі скляні пенали, підвісні тумби, відкидні та складні полиці.

передпокій у стилі хай -тек

Вбудовані конструкції заощаджують простір передпокою

Через особливу цінність раціонального використання кожної деталі інтер’єру актуально придивитися до металевих шаф, вішалок, тумб, етажерок на коліщатках зі стопперами.

Мобільність меблевих виробів дозволить легко прибирати їх при непотрібності. Наприклад, влітку мінімальна кількість верхнього одягу та головних уборів компактно поміститься на гачках, встановлених на стіні.

Для зберігання взуття актуально підібрати повітряні етажерки, зроблені з нікельованих труб з невеликим діаметром або тонких прутів з кованого заліза.

Універсальні конструкції можуть виконувати роль не тільки підставки для взуття, а й зручного розміщення парасольок та сумок. На витончених предметах обстановки збирається мінімум пилу.

Вони довго зберігають первозданний вигляд через відмінну витримку механічних впливів, властивих кімнаті з високою прохідністю і розташованою біля входу в будинок.

передпокій у стилі хай-тек

Металеві конструкції органічно вписуються в передпокій у стилі хай-тек

Для зручності перевзуття доцільно встановити компактний стілець, табурет або крісло із прозорого пластику та хромованої опори зі сталі.

Металеві меблі без декоративного оформлення з ідеально гладкими фасадами, невидимими висувними ручками – відмінна заміна масивним виробам з дерева, що захаращують прохідну зону.

Щоб позбутися відчуття офісного інтер’єру, актуально застосувати хитрощі світлодизайну. Оснащення фасаду плеядою вбудованих світлодіодів надасть будь-якому гарнітуру для передпокою видовищний вигляд.

передпокій у стилі хай -тек

Вбудоване підсвічування надасть гарнітурі видовищного вигляду

Меблі хай-тек для передпокою наочно демонструють постійно прогресуюче вдосконалення виробництва незамінних предметів інтер’єру передпокою.

Модулі, що складаються з прямолінійної панелі з гачками, всілякими підставками та тримачами, легко встановлюються, пересуваються, трансформуються.

Меблева фурнітура відрізняється мобільністю та універсальністю: з легкістю змінює положення, висоту, кут нахилу, місце встановлення вішалок.

передпокій у стилі хай -тек

Модульний передпокій легко трансформується

Вибір міжкімнатних дверей у стилі хай-тек

Дверні отвори нагромаджують та ускладнюють сприйняття обстановки передпокою. Щоб мінімізувати або виділити їх образи на картині інтер’єру, слід підібрати міжкімнатні двері з рисами, що імпонують хай-теку:

 • скляні полотна з тонуванням розсувного типу без ручок візуально нагадують вхідні зони торгових та бізнес-центрів, але повністю відображають сучасне панування техно-мінімалізму;
 • сталеві конструкції з перфораціями, що символізують декор геометричними фігурами, демонструють перемогу технологів над металом, що складно обробляється;
 • пластикові вироби зі скляними вставками виглядають невагомо і займають мінімум місця.

передпокій у стилі хай -тек

Невагомі двері зі скляними вставками

Головна особливість оформлення та заповнення дверних отворів – непомітність та нетривіальність функціонування. Автоматично піднімаються вгору за принципом гаражних воріт, полотна, що складаються гармошкою, імпонують стилю інтер’єру з акцентом на їх досконалій технічності.

Форма міжкімнатних отворів гармонійно перегукується із геометрично правильними абрисами меблевих виробів. Для передпокою hi-tech неприйнятні арки з декоративним оформленням відкосів дверей.

Футуристичний образ інтер’єру прохідної кімнати легко створити під час покриття протилежної міжкімнатним дверям стіни дзеркальними панелями.

Вони зроблять видимість космічного нескінченного простору. Інтегрувавши у схили світлодіодний шнур, вдасться органічно доповнити образ світлих малопомітних дверей без ручок.

передпокій у стилі хай -тек

Дзеркальні двері роблять видимість нескінченного простору

Тільки на перший погляд передпокій з рисами hi-tech здається порожнім, нудним і одноликим. Фото хай-тек дизайну передпокою залучають цікавими дизайнерськими прийомами, новаторським підходом до оформлення кожної частини приміщення.

Передпокій у стилі хай-тек запрошує повноцінно оцінити перевагу людського розуму над творіннями природи.

Прояв високих технологій в інтер’єрі демонструє глобальну еволюцію у світі техніки, прагнення дизайнерів до постійного оновлення та вдосконалення ергономіки житла.

4/5 - (15 голосів)

Одна думка про “Передпокій у стилі хай-тек: способи втілення новаторських ідей дизайну

 1. Avatar of Саалаюлж
  Саалаюлж :

  “О, ще одна стаття про хай-тек в дизайні. Мені здається, що люди занадто зациклилися на цьому стилі. Все новаторське швидко стає звичним. Як на мене, краще зосередитись на створенні комфортного та функціонального простору, ніж сліпо слідувати модним тенденціям.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.