У будівництві будинку вигнати коробку та накрити її дахом – це лише півсправи. Його потрібно ще й «нарядити», причому вибираючи «одяг» (матеріали для зовнішнього оздоблення), потрібно проявити не тільки практичність, а й відмінний смак, адже «обличчя» будівлі має виглядати бездоганно. У цьому аспекті оздоблення фасаду будинку перетворюється на найвідповідальніший захід, а значить, не гріх поцікавитися, що про цей процес думають фахівці.
Матеріали
Обробити фасад можна тисячами способів, в декоративних матеріалах сьогодні немає недоліку, але все ж таки в цій групі є справжні лідери.
Незмінно має попит:
- Декоративна штукатурка.
- Камінь.
- Керамогранітна плитка.
- Сайдинг.
- Цегла.
- Сендвіч-панелі.
- Фасадні касети.
Наскільки буде презентабельним облицювання вашого будинку, залежить, перш за все, від ваших фінансових можливостей і вже потім, від особистих переваг. Знаючи основні характеристики популярних матеріалів, можна вибрати недорогий, але досить якісний варіант. На яких параметрах слід зациклюватися:
- На стійкості до появи візуальних дефектів типу вигоряння кольору, тріщин тощо
- При купівлі імітаційного матеріалу оцініть його подібність до оригіналу.
- На асортиментній різноманітності.
Доглянутий вами оздоблювальний матеріал обов’язково має відрізнятися довговічністю. Економії не вийде, якщо фасаду буде потрібно щорічний ремонт, нехай навіть по дрібницях.
Оздоблення фасаду будинку: характеристики провідних методик
Облицювальна цегла
Його відносять до традиційних матеріалів. Цей тип обробки добре показав себе практично і найбільш вивчений. У будинках, що будуються зі стіноблоків, раціонально відразу ж викладати фасад. Зв’язок несучої поверхні з облицюванням забезпечується заставними елементами. І тут скорочуються і тимчасові, і фінансові витрати. До того ж гнучкість одномоментного процесу дозволить максимально точно узгодити обробку технологічних отворів.
Оштукатурювання
У комплексі з подальшим фарбуванням цей спосіб залишається найбільш бюджетним. Варіант, що підходить для блокових фасадів. Наносять штукатурний шар безпосередньо на підготовлену стіну чи армовану сітку. Остання обов’язково має бути використана, якщо штукатурку планується наносити товстим шаром. Армування не дозволить декоративній поверхні розтріскатися. Косметичні ремонтні роботи для такого оздоблення передбачені раз на п’ять років. Цілком виправдана штукатурка в обробці фасаду будинку як тимчасовий варіант декору.
Декоративна штукатурка
Це фактурне оздоблення. Для її створення використовуються спеціальні склади. Оброблені таким способом поверхні набувають додаткової звукоізоляції, вогнетривкості, водостійкості. У «мокрих» штукатурках є пігментні вкраплення, що надають фасаду певного кольору. В інших випадках фактором, що привертає увагу, стає фактурність. Шорстка поверхня не потребує додаткового фарбування.
Зміцнювальна штукатурка
Також популярне рішення. По суті це вдосконалене використання простих штукатурних складів. Їх наносять не на голу стіну, а на теплоізоляційні мати та плити, прикріплені до фасаду дюбелями або клейовими сумішами. Утеплювачами можуть послужити мінераловатні матеріали та всілякі пінопласти.
Будь-який вид штукатурки можна комбінувати з іншого роду обробкою фасаду будинку, скажімо, з декоративним каменем. Нею в даному випадку будуть оформлені кути, виступи та колони, цоколь і ганок, периметри отворів вікон і дверей.
Камінь
Цей варіант декору тішить своєю довговічністю. У роботу йде як натуральний камінь, і його імітація. Який фактури, кольору, розміру та породи використовувати в обробці матеріал – визначається архітектурними завданнями. Потрібна монументальність та строгість – використовуйте діорит або граніт. Для простого надання елегантності достатньо буде мармуру та травертину. Штучний камінь популярніший за рахунок демократичної ціни.
Дерев’яний блок-хаус
Оздоблення підкуповує екологічністю та довгостроковістю експлуатації. Матеріал спочатку оброблений захисними складами, включаючи антипіренові, але це не гарантує, що після років поверхню не доведеться зачищати і повторно просочувати. Спосіб відмінний для декорування піноблокових стін.
Сайдінги
Для оздоблення фасаду будинку можуть бути використані такі їх різновиди:
- Вінілові.
- Цокольні.
- Металеві.
- Дерев’яні.
Перші є гарним захистом від механічних пошкоджень, але бояться ультрафіолету. Другі міцні, добре маскують дефекти будови, мають тривалий експлуатаційний термін.
Третій вигляд міцний, стійкий до негативних впливів. Використовується для декору промислових будівель.
Останній вид сайдингу найдорожчий, тому що виготовляється з натуральної деревини. Матеріал естетичний, але не довгостроковий.
Вентильовані фасади
У облагородженні каркасних, дерев’яних, цегляних будівель не можна не брати до уваги такий недорогий варіант обробки фасадів будинків, як вентильований. Особливість такого фасаду полягатиме в наявності повітряного прошарку між оздобленням та основною стіною. З таким оформленням будинок довше збереже свій первісний стан за рахунок можливості «дихати» і матиме такі важливі якості як висока теплоізоляція, що дозволить скоротити витрати на опалення, і хороша звукоізоляція. Сторонні вуличні звуки докучати вам не будуть.
Вентильовані фасади однаково добре виходять і з легкого алюмінію, і з важкого граніту, так що просто визначтеся скільки ви готові витратити на зовнішню красу. Стіни перед обшивкою не приводять в ідеальний стан, тому що панелі відстоятимуть від них на деякій відстані і приховують за собою будь-які вади.
Скляні фасади
Цей матеріал все частіше можна бачити у декорі заміських котеджів. Його популярність обумовлена такими факторами:
– Витонченістю та елегантністю подібних рішень.
– Скло в обробці фасаду будинку додасть візуальний простір внутрішньому інтер’єру, так що неординарність рішення в даному випадку буде проглядатися і зовні, і зсередини.
– Скло, як оздоблення, збереже свою презентабельність на довгі роки, для цього його достатньо буде мити.
– Прозорий матеріал покращить природне освітлення кімнат, що добре позначиться на здоров’ї та дозволить економити електроенергію.
– Скло, що використовується для декору фасадів, відрізняється високою міцністю.
– Будинок не вийде «холодним», адже технологія складання така, що дозволяє встановлювати під скляні полотна шар, що утеплює.
Стилістичні варіанти оздоблення фасадів
«Простенький на вигляд об’єкт, з невигадливою архітектурою будівлі та скромними габаритами, може стати справжнім палацом, якщо оздоблення фасаду будинку буде досить ефектним»
Вирішуючи, яким матеріалом оформити фасад будинку, не забувайте про загальну стилістику будівлі, її розміри, конфігурацію та навколишній ландшафт.
Іноді вся краса і шик зовнішнього вигляду будинку втрачається в нетрях невідповідного оточення, і навпаки, скромний, без зайвої химерності, але вдало оформлений фасад може піднести «халупу», як респектабельний і стильний об’єкт, органічно вписавши його в навколишнє оточення.
Так, простенький на вигляд об’єкт, з невигадливою архітектурою будівлі та скромними габаритами, може стати справжнім палацом, якщо оздоблення фасаду будинку буде досить ефектним.
Класичні мотиви
Для цього стилістичного рішення найкращими матеріалами стануть: штукатурка, камінь, цегла. На фасаді повинні з’явитися колони або, як мінімум, напівколони, карнизи, ліпнина, сандрики тощоочей, властиві стилю елементів. З особливою ретельністю у класиці оформляються вікна. Фасадні кольори – пастель або соковиті фарби, що не кричать.
Готичні мотиви
Котедж рустикальної та готичної споруди облицьовується каменем, рідше – грубою цеглою, проте, є ще кілька не менш вдалих способів оздоблення фасаду будинку, які зроблять його ще виразнішим. Цікаво виглядає комбінована обробка, в якій використані цегла та світла штукатурка. З появою останньої будинок втратить характерну стилю похмурість і стане дещо «привітнішим». Додатковими штрихами, що надають обробці завершеність, стануть множинні ковані елементи і лінії, що прагнуть вгору.
Російські мотиви
Задумавши оформити будинок у російському стилі, зовсім не обов’язково перетворювати його на садибу. Він буде набагато затишніше та привабливіше, якщо стилізувати його під будиночок лісника. В цьому випадку доведеться повозитися з деталізацією обробки, тому що ваше завдання не скопіюватиме старовинну споруду, а саме стилізувати під неї новобуд.
Конструктивізм
У цьому стилі дуже важлива чіткість ліній та правильність форм. Саме це і має підкреслити оздоблення фасаду будинку. У пріоритеті гладкі однотонні покриття, на яких яскраво виділятимуться конструктивні елементи. Стіни, що виступають на передній план, оформляють яскравішим кольором, а що знаходяться на задньому плані або в поглибленні – пастеллю.
Мінімізація декоративних прикрас компенсується теплими кольорами оздоблення та специфічною кладкою оздоблювального матеріалу. Стики, що утворюються при цьому, повинні бути акуратними і… помітними. Добре обшити стіни сайдингом, облицьувати керамічною плиткою або обкласти цеглою.
Мінімалістичні мотиви
Мінімалізм – стиль найближчий до конструктивізму. Він користується неймовірною популярністю, тому що не просто надає сучасний вигляд заміським будинкам, а, як не дивно це звучить для тих, хто не з чуток знайомий з особливостями такого напрямку, чудово вписує їх у будь-який природний ландшафт, чи то густий ліс, чи степова місцевість. річковий берег. В обробці фасаду будинку абсолютно відсутні деталі, що прикрашають, проте, не звернувши уваги на нього, пройти повз буде не можна. Захоплення викличе чудово підібрана колірна гама, ефектне облицювання стін і, звичайно ж, великі вікна.
Найкраще на візуальному рівні легкість і прагнення простору, характерні мінімалізму, передадуть світлі тони. Ефектно виглядає гра контрастів на фасаді. Пріоритетними матеріалами для декоративних робіт у цьому випадку будуть штукатурка, вагонка, цегла.
Трохи еклектики
Еклектичними називають будинки, у зовнішньому вигляді яких проглядається мікс архітектурних стилей. Оформити їх фасади можна в найепатажніших рішеннях, адже для таких споруд обмежень у подібних питаннях просто не існує.
Дуже вдало комбінуються елементи декору притаманні сучасним архітектурним віянням і прийшли до нас з далеких віків.
Спрощені варіанти декору фасадів
«Освітлення створить потрібний настрій і підкреслить красу оздоблення фасаду будинку»
Якщо ви не готові обшивати будинок сайдингами, деревом тощо, зробити його образ завершеним, можна використати один або кілька таких дизайнерських ходів:
- Швидко та легко перетворити вигляд будівлі допоможуть яскраві красиві карнизи.
- Суттєво змінять екстер’єр заміської садиби пофарбовані у незвичайні кольори віконні рами.
- Віконні та дверні отвори, а також будинкові кути можна оформити такими фасадними елементами як вежі або колони.
У темний час фасадним декором може стати вміло організована підсвічування. Для цього потрібно використовувати настінні та підвісні ліхтарі різноманітного дизайну, світлодіодні стрічки. приємніше підніматися по добре освітленим сходам ганку або заїжджати в залиті світлом гаражні ворота, ніж тупцювати там, у темряві.
Є ще один нестандартний варіант надати будинку незвичайний вигляд – це сховати його стіни за живим фасадом. самі рослини поливати і берегти від напасті шкідників. наш час, тому варто взяти ідею на замітку.
Висновок
Оздоблення фасаду будинку, яким би способом вона не була зроблена, – це додатковий захист, утеплення і прикраса для нього. Як видно з вищесказаного – процес декору не завжди витратний. будинку, що привертає увагу своїм незвичайним екстер’єром, неймовірно приємно, і відмовляти собі в цьому задоволенні не варто!