Штучний камінь в інтер’єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору

Оздоблення вітальні декоративним каменем

При пошуку оригінального варіанту для оздоблення головної кімнати в будинку – зали варто придивитися до аналога осадових порід. Штучний камінь в інтер’єрі вітальні може виступити як монолітне оздоблення стін, стелі або невеликих вкраплень у вигляді панно, декоративних вставок, облицювання камінного порталу або колон.

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 1 - Int Mebel
Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 3 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

Інновації у виробництві оздоблювальних матеріалів досягли неймовірних успіхів. Композити та агломерати дуже складно відрізнити від створеного природою граніту, оніксу або мармуру.

Їх забарвлення, форма та фактура ідентично імітує справжні шаруваті породи з рваними краями та рельєфною фактурою. Це досягається за рахунок мікрокомпонентів, що ідеально точно копіюють природні зразки, створення подібної рельєфності шляхом використання форм з типовими обрисами.

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 5 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

За експлуатаційними властивостями цей оздоблювальний матеріал значно перевершує дивовижні осадові породи. Різноманітний за кольором і контурами штучний камінь в інтер’єрі вітальні створить неперевершену атмосферу, що дарує відчуття перебування на природі.

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 7 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

Штучний камінь в інтер’єрі вітальні: варіації використання

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 9 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

Не лише естетичною красою, а й бездоганною практичністю відрізняються композити та агломерати. На відміну від шпалер або фарби, яка часто використовується в обробці залу, штучний камінь не змінює первозданний колір під впливом прямих променів сонця, вкрай стійкий до стирання.

Тому він так часто задіюється при оформленні різних частин зали:

 • Обрамлення дверних, віконних отворів, арок. Через високу прохідність дверні укоси швидко втрачають первісний вигляд і потребують заміни. Через це розумно зробити арочний вхід у вітальню із застосуванням імітацій гірських порід. Якщо використовувати кварцовий агломерат, то вдасться виконати монументальний дверний отвір, що ефектно виглядає, здатний виглядати головним надбанням обробки залу протягом багатьох десятиліть. Він за твердістю трохи поступається найміцнішому у світі каменю – алмазу. Кварцовий агломерат дуже складно деформувати або подряпати, що особливо актуально для вхідних та прохідних зон у будинку.
 • Облицювання акцентних стін. Ця частина об’ємно-просторової композиції виступає у ролі фокусної точки, що концентрує на собі увагу оточуючих. Це найкраще місце, де варто застосувати камінь у вітальні. Фото оформлення акцентних стін із застосуванням пропорційної кладки або у вигляді безформного оздоблення на кшталт природних порід допоможуть надати величного вигляду головній домінанті інтер’єру залу.
 • Оформлення кутів, стельових та підлогових плінтусів. Обрамлення стін, стелі та підлоги зі штучного каменю створить ефект глибини, підкреслить верховенство природної складової у концепції дизайну інтер’єру вітальні.

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 11 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

Динамічний візуальний ефект створює штучний ливарний, бетонний, гіпсовий камінь із тонкими прожилками або зернистими вкрапленнями. Тому розумно його використовувати для оформлення базових акцентів на картині інтер’єру із хитромудрими архітектурними формами.

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 13 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

Дизайнерські рішення щодо застосування штучного каменю в інтер’єрі вітальні

Стіни в репрезентативній зоні заведено прикрашати картинами, рамками з фотографіями, рукотворними виробами та іншими предметами декору. Бездоганним фоном стане кам’яне облицювання з природним забарвленням – графітного, бурого, коричневого кольору та багатоликих його градацій.

Якщо прикраси інтер’єру мають багато дрібних деталей, варто віддати перевагу великоформатній плитці з декоративного каменю. На такому фоні зручно деталізовано розглядати виконання предметів декору.

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 15 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

Природну ауру, створену штучним каменем в інтер’єрі вітальні, актуально підтримати достатком кімнатних рослин у горщиках для підлоги і підвісних кашпо, картин з пасторальними сюжетами, саморобними виробами з натуральних матеріалів.

Імітації обробки з морської гальки, черепашника або річкового піску органічно перегукуються з акваріумами, флораріумами, клітинами з птахами чи екзотичними тваринами.

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 17 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

Якщо в просторому залі заміського будинку можна сміливо оформити всі частини кімнати декоративним каменем з об’ємним яскраво вираженим рельєфом, то для вітальні в квартирі це вкрай невідповідний варіант покриття стін і підлоги.

Габаритне на вигляд оздоблення значно зменшить вільний простір у приміщенні, де прийнято вітати гостей. Для вузьких та невеликих залів потрібно підбирати види декоративного каменю з ідеально відшліфованою рівною поверхнею та світлим забарвленням.

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 19 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

Вітаються різноманітні способи фрагментарної кладки штучного каменю у вітальні. Фото фігурного оздоблення стін наочно демонструють різноманітні способи виділення акцентуальних нот на картині інтер’єру.

Кам’яною окантовкою на стіні можна оточити пам’ятні годинники, роги тварин, старовинні настінні свічники, полиці з сувенірами, привезеними з далеких країн, багато інших речей, гідних загальної уваги.

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 21 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

Модифікації штучного каменю

Лише кілька десятиліть тому кам’яна обробка прикрашала лише фасади будинком і дуже рідко зустрічалася в елітних апартаментах. Сьогодні доступні за вартістю і податливі у використанні композитні матеріали найчастіше дизайнери використовують для облицювання не тільки стін, стелі чи підлоги вітальні.

Штучний камінь в інтер’єрі зали задіюється виготовлення деталей меблів, архітектурних і декоративних елементів.

Важливо розібратися який вид каменю найкраще підійде для виконання різноманітних дизайнерських завдань:

 • Акриловий композитний матеріал характеризується високою твердістю, міцністю, стійкістю до механічних дій. Він широко застосовується в галузі виробництва стільниць для комодів, консолей, секретерів, журнальних столиків, тумб під телевізор та інших елементів вітальні гарнітурів. Варто зауважити, що меблеві каркаси, підстілля виготовляються з аналогічних каменів, що стійко витримують високе навантаження великовагових стільниць.
 • Декоративний ливарний мармур відрізняється неперевершеними експлуатаційними властивостями. За міцністю його перевершують лише природне каміння: граніт, мармур, кварцит, сланець, травертин. Цей штучний камінь у вітальні зустрічається у вигляді основи монолітних підвіконь, камінних полиць та порталів. Холод, що походить від білого мармуру з чорними прожилками, слід нівелювати шторами з невагомої тканини і предметами декору сонячних забарвлень, що зігрівають.
 • Штучна бетонна цегла, галька, агломерат на основі кварцових гранул ідеально підходить для обробки стін у вітальні. Для виконання облицювальних робіт вони випускаються у вигляді великоформатних плит. Це дозволяє зробити безшовне стінове покриття. Цілісні кам’яні полотна на стінах не тільки велично виглядають, а й вкрай зручні в експлуатації. Ідеально гладку поверхню легко мити. Відсутність пір та швів нівелює ймовірність утворення грибків, плісняви, скупчення пилу.
 • Якщо є задум організувати декоративний фонтан, то для його обрамлення складно підібрати облицювальний матеріал краще, ніж акриловий композит зі смолистою основою з добавками мінеральних наповнювачів та органічних барвників. Він славиться відмінною водонепроникністю та зносостійкістю.

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 23 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

Щоб гранітна підлога або кам’яна стіна у вітальні не створювала відчуття перебування у темній печері, доцільно особливу увагу приділити вибору широкоформатних профілів для вікон та організації багаторівневого підсвічування.

Продумана система освітлення, створена різними джерелами світла, актуальна для залу з кам’яною обробкою та меблюванням. Від цього залежить загальна атмосфера, що панує у вітальні з монументальними предметами обстановки та оздоблення.

Відмінності декоративного каменю

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 25 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

Залежно від складу мікрокомпонентів, способу випалу та обробки штучний камінь виглядає абсолютно по-різному, що дозволяє використовувати його в різних цілях при оформленні інтер’єру вітальні.

 • Керамограніт виготовляється зі шпату, органічних елементів, глини. На фінальній стадії обробки кам’яні плити шліфуються, поліруються, покриваються глазур’ю. Зразки з матовою поверхнею пріоритетно застосовувати як підлогове покриття, а з гладкою – для обробки стін, міжвіконного простору.
 • Декоративний камінь із кольорового бетону може мати різноманітне забарвлення. Дизайнери часто виконують облицювання стін різнокольоровими елементами з метою підтримки колірного балансу з палітрою навколишніх предметів обстановки. Бетонні армовані плити з природним сірувато-білим кольором у вигляді справжніх валунів і каменів широко застосовуються для оздоблення стін, імітуючи вигляд віталень у стародавніх будинках, де панує дух старовини і обов’язково присутній домівка.
 • Клінкерна плитка є різновидом штучного каменю, що випускається у вигляді панелей для відтворення образу цегляної кладки. Ідеально рівні розкладки плитки клінкеру оригінально виглядають і в камінній зоні, і на акцентній стіні в тандемі з тонким екраном телевізора.

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 27 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

Крім зовнішньої привабливості цей оздоблювальний матеріал характеризується бездоганними властивостями:

 1. За рахунок легкої ваги він дає мінімальне навантаження на стіни. Його можна застосовувати для оформлення міжкімнатних перегородок не лише з бетону, а й гіпсокартону.
 2. Високі показники міцності, стійкості до механічних впливів зумовлюють довгостроковий термін експлуатації. У разі появи мікротріщини або сколу на кам’яному покритті вада легко замаскувати шляхом фрагментарної заміни деформованих елементів.
 3. Завдяки чудовій вогнетривкості його активно використовують для оформлення порталу, димаря та інших частин камінної зони.

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 29 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

Правила комбінування штучного каменю з предметами інтер’єру

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 31 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

Дизайн вітальні закликає створити гармонійну картину інтер’єру, де комфортно перебувати і поодинці, і в товаристві друзів чи родичів.

З цим завданням чудово вдасться впоратися, якщо підібрати правильних компаньйонів для кам’яного оздоблення:

 • Якщо планується обробка кутів або плінтусів із застосуванням композитів або агломератів, то обов’язково слід встановити на стелі споти або використовувати для підсвічування підлоги точкові світильники типу, що вбудовується. Споти з металевими плафонами, на відміну від полімерів, органічно поєднуються з кам’яним декором.
 • Якщо для покриття підлоги використовуються імітації мармуру або граніту, то килими мають бути зіткані з натуральної сировини – вовни, бавовни, шовку. Гармонійний тандем вийде з кам’яного настилу та шкур тварин, розкладених біля камінної топки або диванної групи.

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 33 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

Штучний камінь може виявлятися у облицюванні вітальні, а й у її декоруванні. Пластичні агломерати на відміну від натуральних аналогів легко приймають будь-яку бажану форму.

Користуючись цією властивістю, дизайнери знайшли широке застосування каменю у вітальні. Фото настінного та настільного годинника, картинних та дзеркальних рам, статуеток, ваз, скриньок, абажурів ламп та торшерів зі вставками зі штучного каменю надихають створити оригінальну прикрасу для головної кімнати в будинку.

Креативно оформлені аксесуари виразно виглядають на однотонному тлі: стіні або стільниці.

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 35 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

Роль штучного каменю в інтер’єрі вітальні з варіативною стилістичною концепцією

Кожен вид штучного каменю має неповторні риси, що дозволяють створити унікальний інтер’єр у будь-якому бажаному стилі дизайну:

 • Монументальний вид декоративного мармуру відобразить естетику класичних та історичних напрямків дизайнерського мистецтва: ампіру, бароко, рококо, ар-деко.
 • Акрилові камені з бездоганно гладкою і сліпучою дзеркальним блиском поверхнею з легкістю уособлюють сучасні напрямки інтер’єрної моди: хай-тека, модерну, індустріального стилю та багатьох інших.
 • Для надання інтер’єру вітальні старовинного вигляду в дусі вінтажу, ретро або античного стилю дизайну доцільно застосувати штучний камінь із нерівною бетонною основою з ефектом старіння. За рахунок піскоструминної обробки, патинування, добавки попелу, деревної кори, морської солі, кольорових пігментів та інших компонентів декораторам вдається досягти неймовірних результатів при обробці вітальні. Поверхня декоративного каміння наочно демонструє «відбиток часу»: обвітрені білі плями, зелений наліт, що асоціюється з покриттям мохом, гладку основу, що символізує вплив морських припливів і відливів протягом багатьох тисячоліть.
 • Кращим рішенням для меблювання залу в стилі Прованс стане встановлення м’якої диванної групи, оббитої світлою тканиною з квітковим принтом, у тандемі з білим журнальним столиком з акрилату. Цей декоративний камінь відрізняється відмінною міцністю. З нього виробляють литі стільниці всілякої конфігурації без жодного шва. Для романтичного Провансу, що панує в інтер’єрі вітальні, оптимально для обробки використовувати агломерати з імітацією польових квітів, що застигли, немов під льодом, під шаром прозорої глазурі.
 • Інтер’єрам віталень, виконаних в етнічних стилях (марокканському, африканському, східному), імпонує часткове оздоблення стін великими каменями з яскраво вираженим рельєфом жовто-охристих тонів.
 • Декорування стін крупнозернистими композитами з вкрапленнями частинок, що нагадують фрагменти опалого листя, хвої, черепашок, ефектно відобразять природні мотиви в залах з концепцією рустика, кантрі, шале, скандинавського стилю дизайну.

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 37 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

Завдяки величезній кількості модифікацій декоративного каменю з різними типорозмірами, формами, кольорами та фактурою практично для кожного інтер’єрного жанру можна підібрати оптимальний вид для оздоблення чи декору.

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 39 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

І в літописах про давньоруську архітектуру, і в сучасній архітектурі, і в трендах дизайнерського мистецтва активно фігурує камінь в інтер’єрі вітальні.

Фото різноманітних варіантів використання композитів та агломератів з природними формами та відтінками у декоруванні залу провокують віддати перевагу оздоблювальним матеріалам, що використовуються віками.

Штучний камінь в інтер'єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору 41 - Int Mebel
Оздоблення вітальні декоративним каменем

При бажанні створити благотворну ауру для повноцінного душевного відпочинку розумно для облаштування інтер’єру вітальні використовувати штучний камінь, що має дивовижну схожість з натуральними аналогами.

5/5 - (1 голос)

2 думки про “Штучний камінь в інтер’єрі вітальні: дизайнерські прийоми оздоблення та декору

 1. Avatar of Kipenschm
  Kipenschm :

  Авторе, будь ласка, розкажіть докладніше про дизайнерські прийоми оздоблення та декору з використанням штучного каменю в інтер’єрі вітальні. Які види штучного каменю найчастіше використовують? Як вони комбінуються з іншими матеріалами? Які стилі інтер’єру найкраще підходять для застосування штучного каменю? Які прийоми допомагають створити затишок і комфорт в приміщенні за допомогою цього матеріалу?

 2. Avatar of Дауфпеянч
  Дауфпеянч :

  “Штучний камінь в інтер’єрі – це мистецтво замаскувати простоту під витонченою розкішшю.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.