Робоче місце у домашній спальні

Облаштування робочого місця в спальні має свої переваги: обстановка спокою та затишку забезпечить найкраще зосередження уваги на роботі. Якщо немає вільного приміщення для робочої зони, то організувати його в спальній кімнаті – найкраще. Обладнати кімнату можна так, щоб місце сну та робоча зона разом виглядали естетично.

Безпосередньо спальня як робоча зона

робоче місце в спальні

організація робочої зони у спальні біля вікна

Чому вигідно робити робоче місце у спальні:

 • Робити кабінет у вітальні не варто, оскільки там не вийде усамітнитися. У спальні тихо, і ви можете спокійно займатися роботою. У цій кімнаті не стоїть телевізор і ніхто вам не завадить.
 • Якщо спальна кімната призначена для школяра, то доцільно розташувати тут письмовий стіл. Це дозволить покращити час занять, оскільки вони, як правило, не збігаються з розпорядком роботи та відпочинку інших членів сім’ї.
 • Спальня в основному – це невелика кімната, однак і на маленькій площі можна поставити робочий стіл та прикріпити полиці.
 • Шафа для книг радимо встановити впритул до ліжка або розгорнути задньою поверхнею, яку можна приховати за перегородкою. Якщо не вдається поставити шафу в спальні, тоді їй відводиться місце у вітальні.

Зонування приміщення

робоче місце в спальні

зонування робочої зони за допомогою шаф з полками

Відмінний вихід – зробити робоче місце біля дверей спальні

Щоб поставити робочий стіл у спальні, слід дотримуватись правил поділу простору на зони:

 1. Якщо в спальні є ніша, то для робочої зони вибирайте саме це місце.
 2. Коли кімната подовжена, краще поставити письмовий стіл в кінці приміщення, при цьому стільницю можна з’єднати з підвіконням. Це дозволить значно виграти у площі вільну зону.
 3. Добре підійде для організації робочого місця ділянка кімнати, яка відділена перегородкою від спальної зони. Це рішення пов’язане з додатковими витратами на оздоблення кімнати, проте така перегородка буде зручною як під час занять, так і в години відпочинку.
 4. У разі, якщо не вистачає грошей, або це рішення не підходить, рекомендуємо поставити ширму. Її за потреби можна швидко прибрати. Тут важливо, зібравши її одного разу, не забути про такий пристрій, щоб ширма не стала вішалкою для одягу.
 5. Чудовий вихід – зробити робоче місце біля дверей спальні. При цьому необхідно враховувати, що під час занять інші члени сім’ї можуть іноді заважати роботі, а спальна зона перебуватиме в більш спокійному місці. Основна думка в будь-якому випадку – це якнайвиразніше виділити робоче місце та зону відпочинку.

Вибір меблів

робоче місце в спальні

робочу зону та зону відпочинку поділяє невисока П-подібна перегородка

Облаштування спальні, яка поєднує функції робочого місця та місця відпочинку, в основному пов’язане з недостатністю площі. Отже, правильний вибір меблів є важливим фактором:

 1. Дуже допоможе у такому разі варіант збірних меблів. Сьогодні меблеве виробництво виготовляє величезний асортимент такого типу. Невеликим комодом, який можна трансформувати на справжній гарнітур, зараз уже нікого не здивуєш.
 2. Для оформлення робочого місця в спальні чудово підійде ліжко, яке вдень складається у шафу. Подібний предмет інтер’єру допоможе вирішити питання з нестачею площі та усуне проблему поділу приміщення на зони. Однак, незважаючи на ідеальний, на перший погляд, вихід зі становища, недоліки є. Бо для того, щоб, наприклад, відпочити вдень, потрібно перед цим розбирати ліжко.
  робоче місце в спальні

  оригінальне рішення: стільниця з’єднує 2 шафи

 3. Необхідно також мати на увазі, що складати та розкладати ліжко вам потрібно щодня, тому перегородку все-таки краще поставити. Зауважимо, що вартість таких меблів досить висока, але буває, що іншого виходу просто немає.
 4. Радимо купити стіл збірної конструкції в тому випадку, якщо ви користуєтесь ноутбуком. Для персонального комп’ютера, який має великі розміри, потрібне постійне робоче місце.
 5. Не варто прислухатися до реклами та ставити стіл, який відіграє роль тумбочки біля ліжка, особливо якщо ви багато працюєте. Це невідповідний варіант. Висота столу буде досить низькою, а сам стіл маленьким за площею. Сидіти за цим столом не тільки буде незручно, але також може призвести до порушення постави, розвитку остеохондрозу та проблем із зором.
 6. В обов’язковому порядку знадобиться крісло. Не заощаджуйте на цьому предметі, оскільки необхідно, щоб воно було зручним і водночас органічно виглядало в загальному інтер’єрі.

Освітлення робочого місця в спальні

робоче місце в спальні

додаткове освітлення в робочій зоні в спальні

«Зважаючи на всі особливості оформлення робочого місця в спальні, ви зможете зручно відпочивати та навчатися на одному просторі»

Хороше грамотно вибране освітлення є важливим для облаштування будь-якої кімнати. У спальні, яка передбачена для кабінету, освітлення має бути загальним та місцевим.

 • В якості загального освітлення встановіть люстру на стелі або використовуйте вбудований вид підсвічування.
 • Для місцевого освітлення застосовують торшер, настільну лампу, світильник, прикріплений до стіни, на тумбочках біля ліжок. Також можна застосовувати декоративне освітлення меблів та стелі. Для цього ставлять світлодіоди невеликої потужності, отже, не потрібно їх використовувати як єдине освітлення.
 • Щоб висвітлити робоче місце, доцільно застосовувати настільну лампу, що має легкорухливий тримач. Також для цього встановлюють світильники, які кріпляться у верхні полиці, розташовані над столом.
  робоче місце в спальні

  невелика настільна лампа в робочій зоні, вмонтованому в шафу

 • Роблячи спальню з робочою зоною, потрібно ретельно продумати дизайн. Важливо приділити увагу розподілу простору на зони, вибрати меблі, продумати освітлення. Чим ґрунтовніше ви поставитеся до цього питання з самого початку, тим менше надалі спальна та робоча зони будуть обмежувати один одного. Зважаючи на всі особливості оформлення робочого місця в спальні, ви зможете зручно відпочивати та навчатися на одному просторі.

7 ефективних концепцій оформлення робочої зони в спальній кімнаті

 • Стільниця біля вікна.

Так як для робочого місця бажана наявність звичайного світла, помістити письмовий стіл біля вікна – найрозумніший вихід. Якщо приміщення невелике, виберіть стіл зі стільницею зі скла: ці меблі виглядають легко в невеликій кімнаті.

Можна з’єднати стільницю з підвіконням, що візуально об’єднає простір, або рекомендуємо застосувати для зберігання книг, інших навчальних і робочих матеріалів.

робоче місце в спальні

облаштування робочої зони в дитячій

 • Стіл для роботи замінить тумбу для ліжка.

Основна перевага цього варіанта – зекономлений простір. Тумбочку і робочий стіл замінить єдиний предмет, в якому об’єднані дві функції.

робоче місце в спальні

у цьому випадку невеликий столик виконує ще й декоративну функцію

Для досягнення естетичного вигляду, застосовуйте симетрію в інтер’єрі: наприклад, дві однакові лампи по обидва боки ліжка.

 • Особливе розташування письмового столу.

Це найчастіше використовується варіант облаштування робочого місця в спальній кімнаті. Стіл досить просто вибрати під загальний стиль кімнати.

Якщо письмовий стіл стоїть окремо, то ця ситуація має свої переваги: місце розташування предмета у приміщенні поміняти просто, якщо є потреба. Коли робоче місце вже не потрібне, стіл можна просто винести з кімнати.

робоче місце в спальні

у просторій спальні стіл можна розмістити окремо

 • Застосування таємних місць.

Як нішу, так і кут при бажанні використовують як комфортне і стильне робоче місце в невеликій спальні. Вам потрібно лише трохи виявити уяву. Для того щоб раціонально використовувати площу приміщення, можна стільницю та полицю виготовити на замовлення.

робоче місце в спальні

облаштування робочої зони в ніші з відкритими полицями, нижня з яких служить столом

 • Кріплення стільниці на стіну.

Враховуйте можливість використання стін як економію простору маленької спальні. Рухливі стільниці, що прикріплюються до стіни, будуть чудовим рішенням економії робочої зони у спальній кімнаті. Такий стіл не займе великого простору, і обсяг приміщення буде візуально вільнішим.

 • Консолі вузького типу.

Якщо вам не потрібне велике робоче місце, тоді консолі вузького типу підійдуть вам якнайкраще. Вони дозволяють зберегти вільний простір і в той же час досить привабливо виглядають як робоча зона в спальній кімнаті.

Для цього потрібно встановити консоль вздовж стіни та додатково прикріпити полицю для книг та документів.

робоче місце в спальні

для економії простору встановлюється вузька консоль

 • Невидима робоча зона.

Якщо вас не влаштовує, що спокійну обстановку спальні псують робочі моменти, приберіть робочу зону, коли вже немає потреби.

Для цього може знадобитися невелика ніша, шафа або інше будівельне рішення спальної кімнати. Вам потрібно лише зачинити двері, закінчивши роботу, і ваше спальне місце перетворитися на зону відпочинку.

робоче місце в спальні

робоче місце в спальні вбудоване у шафу з дверцятами

Корисні атрибути

Оформляючи робоче місце у спальні, слід передбачити функціональність робочої зони. Присутність ящиків, полиць просто необхідно, щоб усі потрібні дрібниці були під рукою. У роботі з комп’ютером та документами обов’язково знадобиться папір, канцелярське приладдя, флешки, олівці та ручки. Ці матеріали мають бути розташовані дуже близько.

Можна покрити багет полотном, і тоді робоче місце набуде корисної деталі – площини для записів. Тут роблять необхідні записи, списки, записують телефонні номери, тепер потрібна інформація завжди буде на увазі.

робоче місце в спальні

двостулкова шафа служить роздільником простору на функціональні зони

Коли приміщення спальні невелике за площею, робочий стіл можна виготовити на замовлення. Здійснити подібну витівку радимо безпосередньо в магазині меблів, на це знадобляться малі витрати. Ви можете попросити віддати обрізки матеріалу та виготовити з них чудові книжкові полиці. Так у вас вийде стильний робочий куточок.

Щоб робоча зона не заважала іншим членам сім’ї

Спальна кімната є одним із найзатишніших приміщень житла. Тут відпочивають після трудових буднів, знаходяться віч-на-віч із самим собою, обмірковують і приймають важливе рішення, а також насолоджуються суспільством коханої людини. У тому випадку, коли одна людина хоче спати, а іншій необхідно опрацювати документацію, доробити роботу, потрібно знайти компроміс, який підходитиме обом подружжю.

робоче місце в спальні

робоча зона в невеликій нижче дозволить вільно пересуватися іншим домочадцям

Якщо робота передбачає лише розсилку листів електронною поштою, тоді освітлення від монітора вистачить для роботи, іншій людині це не заважатиме. Можливість поставити в спальні перегородку також не потрібно знімати з рахунків. Настільна лампа, що має денне освітлення, допоможе у вирішенні робочих моментів, а перегородка або ширма висотою в 1,5 метра допоможе пригасити світло, щоб другому члену сім’ї спокійно спалося. З якого б матеріалу не були виготовлені перегородки, вони захистять робочу зону від стороннього ока, і ви не завадите іншим мешканцям.

робоче місце в спальні

облаштування робочої зони за шафою-купе

Висновок

Житло, яке має велику площу, в даний час вважається благом. Не всі можуть облаштувати у своєму будинку окремий робочий кабінет. Багато хто змушений вирішувати це питання за допомогою лише тих можливостей, які їм надає обмежений простір.

Оформлення робочого місця у спальні – це цілком реальний проект. Якщо господарі квартири мають деяке вміння і можуть все ретельно розпланувати, тоді у кожного члена сім’ї може бути облаштований невеликий зручний робочий кабінет.

Оцініть цю публікацію

2 думки про “Робоче місце у домашній спальні

 1. Avatar of Госх
  Госх :

  Цей текст викликає змішані почуття. З одного боку, робоче місце у домашній спальні може бути зручним, оскільки воно дозволяє вам працювати в комфортних умовах і заощаджує час на дорогу до офісу. Однак, з другого боку, це може бути непродуктивним, оскільки спальня – це місце відпочинку, і робота в ній може порушити баланс між роботою та відпочинком. Крім того, це може викликати проблеми зі сном, якщо мозок асоціює спальню з роботою, а не релаксацією. Тому, я вважаю, що робоче місце в спальні потребує добре продуманого підходу і балансу.

 2. Avatar of Фрол
  Фрол :

  Цей текст, безумовно, викликає змішані відчуття. З одного боку, він відображає реалії сучасного світу, де все більше людей переходять на віддалену роботу або фріланс і часто організовують робоче місце прямо в спальні. З іншого боку, це викликає певні занепокоєння, оскільки спальня – це місце для відпочинку і релаксації, і робота в цьому просторі може порушити баланс між працею і відпочинком. Не всім це підходить. Також важливо правильно організувати робоче місце, щоб воно було комфортним і ергономічним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.