Інтер’єр мансарди

Багато людей знають, що мансарда – це частина будь-якої будівлі чи будинку, яка розташована у самому її верху, тобто безпосередньо під дахом. Раніше було прийнято зберігати в межах цього приміщення всілякі речі, особливо якщо конструкція будівлі виконана так, що кімната в результаті вийшла низькою. Останнім часом люди почали оформляти мансардні поверхи під спальні та інші кімнати.

Наприклад, під дахом свого будинку можна зробити зручний робочий кабінет, щоправда, іноді доводиться повністю переробляти покрівлю. Якщо вам пощастило і цей поверх будівлі досить високий, щоб пересуватися пішки, то потрібно буде тільки пропрацювати інтер’єр.

Багато людей сходяться на думці, що можна суттєво заощадити простір усередині будинку, якщо використовувати мансардний поверх як житлове приміщення. У результаті можна задіяти вільний простір, який раніше раціонально не використовувався і з мінімальними вкладеннями розширити корисну площу свого приватного будинку.

Трохи для організації доступу

Дістатися до останнього поверху будинку можна за допомогою сходів або сходів, проте перший варіант буде зручнішим в експлуатації. Якщо звести повнорозмірні сходи, то користуватися ними буде набагато зручніше. Якщо ви особливо вимогливі до порядку, за допомогою цієї конструкції стежити за ним стане набагато простіше.

інтер'єр мансарди

Варіант сходів на мансардному поверсі

Якщо говорити про інтер’єр мансарди, то в ньому бажано залишити якнайбільше вільного простору, так як у більшості випадків буде занижена область, і візуально вона в будь-якому випадку буде робити приміщення меншим за площею. Ефективно використовувати цю частину приміщення часом просто неможливо, тому її доцільно пустити на встановлення декоративних елементів. На цьому етапі головне не використовувати безліч подібних речей, тому що в іншому випадку можна просто захаращувати і без того невелику кімнатку.

Яка має бути висота стелі?

Відразу зазначимо, що житлові кімнати повинні мати мінімум 50-відсотковий нахил і висоту 220 сантиметрів. Ці параметри потрібні для того, щоб не виникало труднощів у пересуванні по кімнаті, перебуваючи у вертикальному положенні. Якщо на етапі формування інтер’єру ви вирішите змінити параметри стелі, тобто даху будинку, доцільно враховувати зростання всіх членів сім’ї.

інтер'єр мансарди

Оптимальна висота стель у мансарді

Кожна людина хотіла б мати в межах мансардного поверху якнайбільше простору, а для цього можна застосувати круті типи дахів, тому що це дозволить сформувати корисні зони в бічних місцях. У нижніх частинах можна буде встановлювати різні атрибути меблів.

Вікна для мансарди

Якщо ви маєте намір максимально розширити простір цього приміщення, то потрібно встановити гарні вікна. У результаті кімната візуально стане не тільки вищою, але й буде дуже світлою. Тут приємно перебуватиме кожному члену сім’ї чи гостю.

інтер'єр мансарди

Великі вікна візуально збільшать мансардне приміщення

Що стосується статі, то він обов’язково повинен мати підвищену міцність. Крокви повинні бути потужними і здатними витримувати вагу закінчення стельової зони. Якщо є сумніви щодо їхньої міцності, то доцільно застосувати додаткові балки, що дозволить підвищити міцність конструкції.

інтер'єр мансарди

Підлога в мансарді рекомендується додатково зміцнити

Також потрібно не забувати про температуру, тому що в затишній кімнаті вона має бути збалансованою. Важливо розуміти, що влітку найвища температура в будинку буде саме в межах мансардного поверху, але взимку ситуація буде зовсім іншою. Має сенс придбати кондиціонер або використовувати діелектрики для стельової зони.

Як і де зберігати речі?

У кожній мансарді має бути зона зберігання речей, незалежно від її призначення. Якщо є така можливість, доцільно обладнати таку зону в найнижчому місці кімнати. Члени вашої родини зможуть у них вільно переміщатися, а отже, шафи та тумби тут не забиратимуть корисного простору.

інтер'єр мансарди

Система зберігання для мансарди

Багато хто з нас особливо вимогливий до комфортності, тому заздалегідь потрібно переконатися, що в межах мансардного приміщення ви зможете розмістити всі атрибути меблів, які тільки зможуть вам стати в нагоді. Важливо приділити увагу створенню якісного освітлення та встановлення необхідної побутової техніки.

інтер'єр мансарди

Інтер’єр мансарди-вітальні

Коли люди вирішують перетворити мансарду на вітальню або спальню, то бажано купити кілька сучасних килимів. Якщо надалі ви будете регулярно забиратися в цій кімнаті, то не виникне жодних проблем. Пам’ятайте про те, що мансарда – це часто невелике приміщення, тому не слід розміщувати на його території непотрібні предмети, адже толку від них все одно не буде.

інтер'єр мансарди

Не захаращуйте простір мансарди зайвими предметами

Важливо розуміти, що мансарду можна використовувати так, як ви самі того забажаєте, але при дотриманні умови правильного оформлення інтер’єру. Можна перетворити цю кімнату на домашню бібліотеку або офісний кабінет, в якому ніщо не буде відривати вас від роботи, але для цього потрібно звернути увагу на безліч факторів.

інтер'єр мансарди

Робочий кабінет з бібліотекою на мансарді

Також мансарди часто перетворюють на спальні. Архітектори часто займаються опрацюванням інноваційних дизайнів мансардних спалень, тому що тут можна використовувати всі свої навіть найсміливіші ідеї. Якщо ви власник навіть невеликого приватного будинку, то облаштувати на горищі спальню – ідея дуже приваблива. Так, доведеться витратити деяку суму грошей та час, однак у результаті можна отримати поверх, який ніхто не будував цілеспрямовано.

інтер'єр мансарди

Спальня в інтер’єрі мансарди

Формування інтер’єру для мансардної спальні

Декорувати подібні приміщення завжди непросто, тому що можна використовувати різні стилі, наприклад, прованс, скандинавський стиль та багато інших. Якщо ви хочете сформувати затишну атмосферу в межах цього приміщення, то доцільно якнайбільше використовувати матеріали з натуральної деревини. Внутрішні скати даху нерідко обробляють гіпсокартоном, який надалі оштукатурюється. Кольори краще вибирати непомітні, щоб вони не втомлювали очі за тривалого перебування у приміщенні.

інтер'єр мансарди

Оздоблення мансарди світлим деревом

Якщо ви хочете оформити інтер’єр просто і зі смаком, можна використовувати легку еклектику. Наприклад, сучасна люстра з підвісками відмінно гармонуватиме з атрибутами старовинних меблів. Можна навіть використовувати старе ліжко, яке попередньо можна реставрувати. Всі речі, які раніше були не потрібними, можна відновити і використовувати на етапі формування інтер’єру такого приміщення.

інтер'єр мансарди

Старовинні меблі в інтер’єрі мансарди

Для оздоблення підлоги можна використовувати плитку з кераміки. Однак, тільки ті її види, які не ковзають – це дозволить уникнути травм та інших неприємностей. Також чудовим рішенням буде застосування дерев’яних дощок. Цей матеріал природний, тому привнесе в інтер’єр теплоти, а плитка – зразок гігієнічності. Дизайнери сходяться на думці, що дошки краще не фарбувати, а просто покрити лаком. А ось кахельне покриття має бути світлим або мати натуральні відтінки.

інтер'єр мансарди

Підлога в мансарді з оброблених дощок

Якщо ви захочете використати текстиль, то з ним буде складно переборщити. Рекомендується використовувати його на покривалах ліжок, крісел, а також можна сформувати мереживні доріжки та застосувати як штори на вікнах. Якщо ви прихильник стилю прованс, тоді потрібно встановити в мансардній спальні велике ліжко, на якому буде знаходитися безліч подушок, ковдр і покривал. Примітно, що цей атрибут меблів може бути виконаний із кованого заліза чи деревини. Кування буде виглядати в рамках цього стилю гармонійніше.

інтер'єр мансарди

Текстиль додасть затишку інтер’єру мансарди

Багато дизайнерів сходяться на думці, що на етапі формування інтер’єру мансардного поверху неприпустимо використовувати скандинавський стиль, тому що він відрізняється максимальною простотою та аскетизмом, так що спальня в результаті не буде затишною та розташовуватиме до відпочинку. Втім, цей стиль відрізняється утилітарністю та не зовсім позбавлений комфорту. Для краси тут застосовуються лише рідкісні елементи декору ручної роботи, а також природні дари та яскравий текстиль.

інтер'єр мансарди

Інтер’єр мансарди у скандинавському стилі

Якщо ви хочете зробити інтер’єр максимально виразним і незвичайним, то в такому випадку доцільно використовувати натуральне морське каміння та скельця. Використання великої кількості етнічних елементів у дизайні дозволить сформувати домашню обстановку всередині кімнати. Не зайвим буде використання сучасних пластикових атрибутів, наприклад можна розмістити торшери, скляні столики і подібні меблеві аксесуари.

інтер'єр мансарди

Інтер’єр мансарди в етнічному стилі

Інтер’єр мансардної дитячої кімнати

Якщо ви хочете відвести мансардне приміщення під дитячу кімнату, то на етап формування інтер’єру особливу увагу потрібно приділити саме вибору меблів. Столи, ліжка та всілякі тумби не повинні мати якихось гострих елементів або деталей, що виступають, оскільки в подальшому діти можуть отримати травми. Важливо виконати зонування так, щоб по можливості в кімнаті була не тільки спальна, а й ігрова зона.

інтер'єр мансарди

Зонування простору мансардної дитячої кімнати

Коли ви робите кімнату для підлітка, важливо відвести місце і для виконання домашніх завдань. Враховуючи, що мансардні кімнати зазвичай невеликого розміру, то потрібно детально опрацювати розташування кожного атрибуту меблів і домогтися максимальної функціональності.

інтер'єр мансарди

Для інтер’єру підліткової кімнати віддайте перевагу функціональним меблям

До питання вибору оздоблювальних матеріалів для підлоги, стін та стелі слід підійти з повною відповідальністю. Важливо звернути увагу на їхню екологічну чистоту, а також на те, щоб вони не викликали алергії. У результаті вдасться створити не лише затишну, а й безпечну кімнату.

Якщо буде така можливість, то потрібно зробити окремий спортивний куточок усередині кімнати, оскільки це дозволить спокійно виконувати фізичні вправи, не залишаючи своєї спальні. Наприклад, до однієї зі стін можна зафіксувати невелику перекладину. Якщо мансарда досить велика, то можна навіть встановити гойдалку чи гірку. Важливо розміщувати спортивні та ігрові зони максимально далеко від сходів, оскільки це запобігатиме падінню дитини.

інтер'єр мансарди

Спортивна зона у дитячій кімнаті на мансарді

Облаштування кабінету на мансарді

Якщо ви хочете обладнати кабінет у межах мансардного поверху, то особливу увагу потрібно обов’язково приділити освітленню. Бажано, щоб вона була максимально природною, а для цього доведеться встановити великі мансардні вікна.

інтер'єр мансарди

Робочий кабінет в інтер’єрі мансарди

Їхнє розташування опрацьовувати ще на етапі розробки проекту мансарди. Там, де буде максимальна концентрація природного освітлення, і потрібно встановити письмовий стіл. Він повинен знаходитися при цьому в тому місці, до якого не важко дістатися, навіть якщо кімната невеликого розміру. Можна використовувати найпростіші офісні меблі без якихось вишукувань, що дозволить сформувати ергономічний інтер’єр приміщення, який буде розташовувати до роботи.

інтер'єр мансарди

Встановіть робочий стіл у найсвітлішому місці мансарди

Іноді дизайнери використовують модульні атрибути меблів або ті, які виробляються на замовлення. Що стосується вбудованих шаф і сучасних підвісних стель, то вони будуть найкращим рішенням у цій ситуації. Багато хто рекомендує використовувати меблі з натуральної деревини світлих відтінків або аналогів цього матеріалу. Вона відрізняється оптимальною вартістю та зручністю експлуатації.

інтер'єр мансарди

Вбудовані меблі заощадять простір мансарди

Якщо приміщення має невелику площу, то тоді потрібно вибирати такі меблі, функціонал яких буде максимально розширений. Деколи може не виявитися можливості встановлення стелажів, але папери зберігати все одно десь доведеться, а для цього можна використовувати стіл із великою кількістю ящиків.

інтер'єр мансарди

Стіл із великою кількістю ящиків компенсує відсутність стелажів

Ергономічним можна зробити інтер’єр мансарди, незалежно від її розмірів, але для цього варто відповідально вибирати меблі та оздоблювальні матеріали. Якщо проаналізувати численні нюанси, то вдасться зробити приміщення не лише зручним, а й дуже привабливим із естетичної точки зору. Також потрібно буде подбати про те, щоб було зручне крісло, на якому і проходитиме робочий день. Природного освітлення не завжди буде достатньо, тому слід встановити поблизу робочого місця додаткові лампи чи люстри.

інтер'єр мансарди

У разі потреби встановіть додаткове освітлення

Залежно від того, скільки часу ви будете проводити в межах цього приміщення, залежатиме те, які меблі повинні бути в ньому присутні. Можна також вдатися до зонування простору. Наприклад, крім робочої зони, можна виконати і зону відпочинку. Вона не повинна бути настільки добре освітленою, а скоріше навпаки – затемненою.

У ній можна встановити диван для відпочинку, журнальний стіл, телевізор або комп’ютер. Багато залежатиме від ваших уподобань та побажань, проте все частіше робочі кабінети мансардних поверхів виконуються у сучасному стилі.

інтер'єр мансарди

Інтер’єр кабінету на мансарді із зоною відпочинку

Буває не зовсім раціонально вкладати великі грошові суми в оздоблення цієї кімнати натуральним деревом, а також закупівлю меблів на замовлення. Ви можете вибрати сучасні аналоги, які мають невисоку вартість, але за функціоналом нічим не поступаються. Робочий стіл не обов’язково має бути дерев’яним. Можна вибрати непогані варіанти із пластику або скла. Щодо крісла, то воно може бути зі шкіряною обробкою або із замінника цього матеріалу. У будь-якому випадку подібні речі будуть надавати більш багатий вид на мансардний поверх.

інтер'єр мансарди

Інтер’єр мансарди-кабінету в сучасному стилі

Також потрібно пам’ятати про наявність зон, які не вдасться використовувати для вільного пересування. Саме їх можна відвести для розміщення декоративних елементів. Наприклад, якщо висота від стелі до підлоги в певних місцях менше 220 сантиметрів і пересуватися у вертикальному положенні там не можна, можна використовувати їх для розміщення декоративних елементів. Наприклад, можна встановити тумби для документів або особистих речей, а на них розмістити якісь фотографії, нагороди або дипломи.

інтер'єр мансарди

Декорування стін робочого кабінету картинами

Працювати в такому приміщенні ви, швидше за все, цілий рік, тому попередньо потрібно подбати про створення комфортного мікроклімату. У літню пору року виникне гостра необхідність у використанні кондиціонера, оскільки саме мансардний поверх буде найспекотнішою ділянкою будинку. Вибір систем кондиціювання повітря в даний час просто величезний, тому не важко вибрати найбільш підходящий варіант для того чи іншого приміщення. Що стосується опалення, його також потрібно буде змонтувати в мансарді. Вибрати можна електричні, інфрачервоні або водні типи обігрівачів.

Для формування інтер’єру кабінету рекомендується використовувати світлі тони, тому що вони дадуть можливість сфокусуватися на робочому процесі, і не будуть до відпочинку. Штори можуть бути білого кольору, втім, як і весь інтер’єр кабінету, можна оформити в такому кольорі. Підлогове покриття не повинно впадати у вічі. Рекомендується обробити його кахлем або паркетом. Якщо немає бажання постійно займатися прибиранням, то перший варіант краще.

інтер'єр мансарди

Світлі фіранки не перешкоджатимуть проникненню світла в приміщення.

Доступ до кабінету повинен бути максимально комфортним, тому потрібно зробити сходи зручними та безпечними. Не обробляйте її плиткою, яка може бути слизькою при попаданні на неї води. Усередині кабінету також потрібно розмістити якісь картини та інші прикраси, які могли б відволікти вас від роботи, що дозволить запобігти втомі. Мансардні вікна повинні бути обладнані системою провітрювання, щоб можна було влітку подихати свіжим повітрям, не залишаючи свого робочого місця.

Інтер’єр мансардної вітальні

Мансарда завжди привертає увагу домочадців і гостей, тому в межах цього приміщення можна сформувати вітальню. Інтер’єр кімнати повинен розташовувати до відпочинку та спілкування, тому потрібно детально опрацювати безліч нюансів. Як правило, всередині останнього поверху найчастіше знаходиться чимало балок, які можна буде декорувати своїми руками. Для цього можна буде використовувати якісь вироби ручної роботи, що зробить інтер’єр більш затишним і схиляє його до ретро-стилю. Біля перегородок можна встановити камін і сформувати зону відпочинку, розмістивши поблизу дивани, кавові столики та інші меблі. Також можна вдатися до монтажу барної стійки.

інтер'єр мансарди

Інтер’єр мансарди-вітальні

Приділіть увагу та освітленню. Воно має бути не надто яскравим, тому що суть цього приміщення все ж таки більше в комфортній обстановці, що сприяє відпочинку. Тут потрібно віддати перевагу тьмяним світильникам, торшерам та подібним електроприладам. Вони можуть бути сучасними або відреставрованими, тобто старішими аналогами сучасної продукції.

інтер'єр мансарди

Організація освітлення у вітальні мансарді

Якщо у вас на горищі раніше припадали пилом радянські речі, то їм легко можна буде дати друге життя. Дизайнери рекомендують використовувати якомога більше килимів на етапі декорування зони підлоги. Вони допоможуть зробити приміщення більш комфортним та затишним. Не варто нехтувати використанням текстилю. Його можна використовувати як штори, скатертини. В іншому формування комфортного інтер’єру в даному випадку залежатиме виключно від ваших уподобань.

інтер'єр мансарди

Інтер’єр мансарди вітальні з використанням старих меблів

Ванна кімната в мансарді

Нерідко в межах мансардних поверхів утворюють ванні кімнати. Таке розташування дуже доречне, оскільки воно часто має невеликі розміри, яких достатньо для встановлення ванної, душової кабіни та іншої техніки, яка має бути присутня в рамках цієї кімнати. Мансардна ванна обробляється тими ж матеріалами, що і звичні для всіх приміщення подібного призначення.

Ухил варто зробити на користь того оздоблення, яке відрізняється стійкістю до підвищеної вологості, тобто підлоги бажано обробити керамічною плиткою, як і стіни. Втім, є чимало матеріалів, які підходять для цієї мети. Головне – витримати світлі чи теплі тони у декоруванні.

інтер'єр мансарди

Інтер’єр ванної кімнати на мансарді

Висвітлення має бути організоване так, щоб у разі потрапляння на нього води не відбувалося замикань. Неприпустимо нехтувати безпекою. Багато людей вважають за краще декорувати подібні приміщення натуральним деревом, що пройшло спеціальну обробку, а також штучними матеріалами, які візуально схожі на деревину. Це дозволить внести деякі нотки природності в інтер’єр і зроблять його максимально комфортним. На етапі облаштування мансардної ванної кімнати не варто наголошувати на природному освітленні, так як в ній ви не будете проводити досить багато часу.

інтер'єр мансарди

Натуральне дерево в оздобленні мансарди-ванної

Підбиваємо підсумки

Як бачите, мансардний поверх може використовуватись у різних призначеннях, незалежно від його площі. При певному підході можна досягти бажаного результату при мінімальних фінансових та тимчасових вкладеннях. Вам варто лише визначитися, з якою метою буде використовуватися ця кімната, а також вибрати стиль, в якому формуватиметься інтер’єр. Це може бути прованс, модерн, хай-тек чи поєднання будь-яких з них.

Можна сміливо експериментувати, адже в результаті вдасться зробити унікальне у своєму роді приміщення, яке радуватиме вас не лише комфортністю, а й своєю функціональністю. Вже минули ті часи, коли мансарди використовувалися як горищні приміщення і тепер вони є функціональними кімнатами. Як саме декорувати їх – справа особиста, тому ми дали лише базові рекомендації, на підставі яких ви зможете досягти бажаного результату.

5/5 - (1 голос)

4 думки про “Інтер’єр мансарди

 1. Avatar of Тисатпми
  Тисатпми :

  Ой, вибачте, але я взагалі не розумію, що це за “мансарда”? Це щось на кшталт гардеробу? Чи може це новий стиль дизайну інтер’єру? Дуже вибачаюся, але мені це абсолютно не зрозуміло.

 2. Avatar of Алевтин
  Алевтин :

  “О, чудово, ще одна стаття про те, як зробити мансарду модним і стильним місцем. Хто би міг подумати, що недостатньо простору і низькі стелі можуть стати актуальними?”

 3. Avatar of Руволюовь
  Руволюовь :

  О, так, звісно, мансарда. Справжній вершник сучасного дизайну. Зараз усі такі креативні зі своїми мансардами. Потім дивуються, чому взимку холодно, а влітку жарко. Але хто я такий, щоб судити? Можливо, я просто не розумію цього нового шику “живи в горищі”.

 4. Avatar of Федосей
  Федосей :

  Текст “Інтер’єр мансарди” містить багато цікавих ідей та описів, але є декілька областей, які можуть бути покращені:

  1. Деталізація: Хоча загальний опис приміщення є досить привабливим, автор міг би додати більше деталей про окремі елементи інтер’єру. Наприклад, замість простого ствердження, є “комфортний диван”, автор міг би описати його колір, матеріал, форму та відчуття при сидінні на ньому.

  2. Структура: Текст міг би бути більш структурованим. Він міг би починатися з загального огляду приміщення, а потім переходити до детального опису кожного елементу.

  3. Використання ад’єктивів: Автор здається використовує одні й ті ж ад’єктиви для опису різних елементів. Варто було б використати більш варіативний лексикон для опису.

  4. Перехід між абзацами: Переходи між абзацами могли б бути гладшими, щоб текст читався більш зв’язно.

  5. Емоційний настрій: Хоча текст містить багато опису, він не відтворю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.