Стельові споти: нова ера світлодизайну з використанням точкової системи освітлення

Світлотехніка відіграє важливу роль в інтер’єрному дизайні: надає виразності обрисів та декору предметів обстановки, виділяє певні функціональні зони, створює варіативні сценарії освітлення.

Для стельові споти доцільно детально дізнатися через їх унікальну здатність організовувати вузькоспрямоване освітлення. Їхній функціоналізм повністю відповідає перекладу слова spot з англійської мови: їм вдається створити яскраво освітлену пляму або точку на наближених і віддалених від них деталях інтер’єру.

Головною особливістю компактних світильників є здатність змінювати розташування, напрямок та інтенсивність точково спрямованого світлового променя.

Мобільність та трансформаційні можливості багатофункціональних освітлювальних приладів – переваги ламп інноваційного формату.

Що таке стельові споти

Популярні у світлодизайні поодинокі та комплексні системи освітлення складаються з основи, що переміщається та змінює положення кронштейна на шарнірах, що обертається навколо осі світильника.

За рахунок рухомого тримача ламп вони легко рухаються в потрібному напрямку і фіксуються в оптимальному положенні.

Це дозволяє направити світловий промінь у будь-яке місце кімнати. Обладнання освітлювального обладнання диммерами розширює функціональні можливості стельових спотів, здатних миттєво змінювати ступінь яскравості.

стельові споти

Стельові споти легко рухаються в потрібному напрямку

Залежно від об’єкта та області, що потребує підсвічування, легко визначити оптимальну кількість стельових спотів:

 • Якщо планується організація локального освітлення у просторій вітальні або квартирі студійного типу, то оптимально в центральній частині стелі розмістити стельові споти на штанзі з 6-8 лампами. За рахунок різного напрямку світла необхідні зони кімнати осяють яскравими променями ламп, а суміжні області приміщення залишаться в тіні. Це дієвий спосіб не лише управління простором, а й суттєвої економії електроенергії.

стельові споти

Стельові споти оптимальні для локального освітлення

 • Якщо має на меті створення точкового підсвічування певних об’єктів, то актуально придивитися до моделей вбудованого типу. Для їх встановлення не потрібно штробити стелю для монтажу електропроводки. Достатньо в будь-якому місці підвісної конструкції зробити отвір відповідно до діаметру спотів стельових світлодіодних вбудованих, з’єднати їх електрокабелем на жорсткій дротяній основі, утворюючи приховану єдину систему освітлення.

стельові споти

Вбудовувані моделі для створення точкового підсвічування

 • Якщо лампи типу, що обертається, повинні виступити в ролі фонового освітлення, то стильно виглядають прожектори по кутах стелі зададуть приглушений тон і комфортне середовище для усамітнення або романтичної обстановки.

стельові споти

Стильні прожектори створюють затишну атмосферу

Змінювати сценарій освітлення в кімнаті неймовірно легко, якщо встановлено спот поворотний стельовий світлодіодний з пультом дистанційного керування.

Його пристрій миттєво реагує на сигнал ПДУ, що передбачає пересування ламп ледь помітною струною, зміна положення ламп, яскравість їх свічення.

Це дуже зручно для оновлення світлодизайну кімнати незалежно від розташування джерел світла.

Модифікації стельових спотів

Незалежно від варіативної обробки верхньої частини приміщення, мобільні джерела світла органічно узгоджуються з підвісними, натяжними, кесонними стелями. Cпоти класифікуються за способом кріплення:

 • Світильники, що вбудовуються, споти стельові світлодіодні інтегруються в отвори на гіпсокартонній стелі, підключаються до електроживлення і фіксуються пружинними затискачами. Їх можна встановити окремо на віддаленій відстані один від одного або групувати з метою зонувати простір за допомогою яскравого або приглушеного світла. Якщо передбачено їх комбінування з натяжною стелею, корпус точкового світильника з рухомим кронштейном маскується під полотном. У ПВХ плівці необхідно зробити отвори для світильника типу, що вбудовується, краї якого акуратно приховані декоративним плафоном або заховані під арматурою світлотехніки.

стельові споти

Комбінування спотів із натяжною стелею

 • Накладні споти візуально нагадують бра, але характеризуються унікальною здатністю висвітлювати певні предмети інтер’єри або зони кімнати під кутом до 360 градусів. За цю функцію відповідає рухома основа і лампи, оснащені механізмом, що обертається. Їх зручно закріплювати на бетонних плитах та гіпсокартонних панелях. Споти стельові накладні світлодіодні вишукано виглядають на натяжних стелях, що відображають і примножують світлові промені. Масивні світильники оснащуються габаритною основою. Тому його неможливо сховати під натяжним полотном. Воно кріпиться зверху натяжної конструкції до замаскованої під ним станини.

стельові споти

Накладні споти висвітлюють кімнату під кутом до 360 градусів

 • Підвісні споти мають схожі конструктивні особливості з люстрами: оснащуються плафонами різного дизайну, кріпляться до стелі за допомогою гака. Відмінною рисою є здатність світильників повертатися в різні боки та цілеспрямовано спрямовувати світловий промінь. Для встановлення на натяжному полотні потрібно закріпити протекторне кільце. ПВХ плівка органічно приховує елементи кріплення світильників і проводу.

стельові споти

Підвісні споти дозволяють цілеспрямовано спрямовувати світловий промінь

 • Спот для натяжних стель світлодіодний, встановлений на паралельно розташованих тросових струнах, ефектно обрамляє верхню частину кімнати або функціональну зону приміщення. Міцний трос, що кріпиться до стелі, здатний стійко витримати вагу великої кількості компактних світильників.

стельові споти

Ефектні споти на тросових струнах

Варіативні модифікації стельових спотів характеризуються однаковим функціоналом та різним дизайном оформлення кронштейнів, плафонів. Зовнішній вигляд світильників має відповідати стилістичному напрямку дизайну.

Переваги використання стельових спотів у світлодизайні

Незрівнянною перевагою цих світильників є легке втілення варіативних задумів стилістів інтер’єру при формуванні дизайну освітлення.

Різна потужність ламп, колір світлового променя, перфоровані прозорі панелі, дзеркальні світловідбивачі та багато інших декоративних елементів стельових спотів відповідають за організацію варіативних сценаріїв освітлення:

 • Основне світло створити вдасться при розміщенні трек-системи з рухомими світильниками по периметру кімнати в тандемі з установкою в центрі стелі типових ламп підвісного типу. Багаторівнева система освітлення дозволяє оформляти комфортний світловий «клімат» у приміщенні будь-якого призначення в залежності від індивідуальних потреб. При необхідності максимально висвітлити приміщення доцільно направити світильники не лише до центру кімнати, а й підсвітити її темні ділянки у кутах або затінених меблями.

стельові споти

Трек-система з рухомими світильниками

 • Фонове освітлення організовується за рахунок напрямку променя на стіну, вздовж якої струмує і розсіюється потік світла. Найпростіше встановити світильник-спот стельовий поворотний під різним кутом нахилу вздовж меж стель для створення світлового фону. Важливу роль відіграє колір лампи. Для формування м’якого розсіяного освітлення ідеально підходять світильники, що випромінюють тепле жовте світло з потужністю не більше 40 Вт. При використанні світлодіодних ламп, що виробляють інтенсивне холодне світло, можна створити оптимальну обстановку для робочого процесу або заняття творчістю.

стельові споти

Потік світла розсіюється від стіни

 • Акцентне підсвічування пам’ятних предметів інтер’єру допоможуть виконати стельові світильники споти на штанзі. До прямолінійної металевої опори кріпиться необхідна кількість ламп, призначених для освітлення деталей фокусних обстановки. За рахунок підсвічування, що виділяє елементи інтер’єру, вдасться керувати увагою оточуючих чи гостей. Першими предметами обстановки, що концентрують погляд, виявляться яскраво освітлені частини картини інтер’єру, що виразно виглядають через точкове підсвічування стельових спотів.

стельові споти

Акцентне підсвічування картин

 • Локальне освітлення вкрай необхідне організації комфортних умов кулінарного чи робочого процесу. Для виконання цього завдання над кожною функціональною зоною потрібно розмістити комплексну систему освітлення, складену зі світильників вбудованого або підвісного типу.

стельові споти

Локальне підсвічування функціональних зон

Універсальні стельові споти в інтер’єрі відкривають широкі можливості світлодизайну. Многофункціональні світильники значно розширили можливості мистецтва керування світлом.

З їхньою допомогою можна візуально наближати та віддаляти деталі інтер’єру, робити акценти на фактурах та текстурах оздоблювальних матеріалів, моделювати простір, змінювати візуальне сприйняття обстановки у приміщенні.

Схема розташування світлотехніки визначає сценарій освітлення. Світлодіодні світильники, споти стельові світлодіодні, люстри, торшери, бра сформують варіативний світлодизайн в одному приміщенні, де за бажання можна динамічно висвітлити репрезентативну зону або м’яким світлом заповнити затишне місце для усамітнення.

Переваги стельових спотів

Це найбільш легкокеровані, ідеально підходять для світлодизайну стельові світильники. Споти світлодіодні не тільки виграшно виглядають на стильно оформлені натяжні або підвісні конструкції, але й мінімізують витрату електроенергії. Для її суттєвої економії розумно підібрати моделі із датчиками руху.

Вони миттєво подадуть сигнал на включення ламп під час входу до приміщення. Виходячи з кімнати, система освітлення оперативно відключиться від електромережі.

Крім енергоефективності стельові споти характеризуються неперевершеними експлуатаційними властивостями:

 • Елементарний процес встановлення дозволяє самостійно виконати монтаж світлотехніки.
 • Компактні розміри світильників збільшують висоту стінок на відміну від протилежного візуального ефекту, що виходить від масивних багатоярусних люстр.

стельові споти

Завдяки невеликому розміру споти збільшують висоту стін

 • Здатність спрямовувати світловий промінь у потрібному напрямку обумовлює виконання різних дизайнерських завдань з будь-яким ступенем складності.
 • Універсальні світильники можна кріпити як до стелі, так і до стіни в будь-якому місці приміщення. Це відмінна альтернатива бра і торшерам, що тривіально виглядають.
 • Варіативний дизайн різноманітних видів стельових спотів відповідає канонам різних стилістичних концепцій дизайну.

стельові споти

Стельові споти впишуться в будь-який стиль інтер’єру

 • Сумісність з різними різновидами ламп: світлодіодними, галогенними, люмінесцентними.
 • Зручна конструкція відкритого плафона дозволяє просто замінити лампочку після закінчення її терміну служби.
 • Здатність перенаправляти світлові потоки при виникненні необхідності висвітлити ту чи іншу зону приміщення. Групове розміщення спотів з окремо встановленими вимикачами та регуляторами потужності надає можливість створити чарівну гру світла та тіні.

стельові споти

Стельові споти дозволяють перенаправляти світлові потоки

Жоден інший вид освітлювального обладнання не зможе створити візуальний ефект, який можна порівняти з цими точковими джерелами світла.

Опціональні можливості дозволяють одночасно висвітлювати різні рівні приміщення з варіативним ступенем яскравості, виконувати декоративне різнокольорове підсвічування, позбавлятися тіней. Інноваційні технології уможливили регулювання системи освітлення не тільки за допомогою ПДУ, панелі управління, але й через гаджет із встановленим мобільним додатком.

Критерії вибору світильників

Завдяки різним формам, матеріалам виробництва, декору кронштейнів та плафонів абсолютно по-різному виглядають споти на стелі.

Фото різноманітного дизайну світлотехніки допоможуть підібрати моделі, що органічно перегукуються з оздобленням кімнати, кольором оббивки меблів, декоративних елементів.

При виборі освітлювального обладнання потрібно фокусувати увагу не тільки на його зовнішньому вигляді, а й детально розглянути характеристики:

 • Кількість патронів визначає ступінь яскравості джерел світла. Декілька лампочок розміщуються паралельно або з протилежних сторін під різним кутом нахилу, значно розширюючи область освітлення та динамічність світлового променя. Вибір залежить від функціонального призначення спотів. Для підсвічування камінної зони або іншого місця відпочинку м’яким розсіяним світлом достатньо встановити на стелі світильник з одинарним патроном. Над барною стійкою, обіднім столом або стільницею, де прийнято займатися кулінарією, розумно повісити споти стель з кількома патронами. При яскравому освітленні страви та коктейлі виглядають набагато апетитнішими, ніж при тьмяному світлі.

стельові споти

Від кількості патронів залежить ступінь яскравості освітлення

 • Тип кріплення моделей вбудованого типу не відіграє особливої ролі в дизайні стелі. Армують деталі і елементи кріплення ховаються в просторі між бетонною і гіпсокартонною плитою або натяжним полотном. Накладні та підвісні моделі кріпляться за допомогоюю струнних трекових тросів, рейлінгів, штанг, плоских основ різної форми. Спеціальний тип кріплення мають споти для натяжних стель. Фото монтажу основ у вигляді платформи за розміченою схемою розміщення світлотехніки перед встановленням полотна наочно продемонструють легкість виконання кріпильних робіт. Варто акцентувати увагу на оптимальному способі підключення стельових спотів: при паралельному підключенні до електромережі при згорянні лампи система освітлення продовжить працювати за мінусом одного джерела світла.

стельові споти

Стельові споти не складно встановити самостійно

 • Дизайн світильників вражає різноманітністю. Кронштейни можуть повторювати контури спіралі, зигзагу, дуги, знака нескінченності та багатьох інших геометричних фігур. Плафони виготовляються з термопластику, хромованої сталі, дерева, скла, фарфору. Залежно від матеріалу виробництва покриття плафона полірується до блиску, нікелюється, анодується, перфорується, випалюється, тонується, глазурується з метою отримання унікального дизайну.

стельові споти

Дизайн світильників відрізняється великою різноманітністю

Стельові споти в інтер’єрі

Стильні лаконічні світильники – естетичний орієнтир дизайну освітлення у приміщеннях, де панує урбаністична атмосфера та театральний антураж.

Це зумовлено їхньою схожістю з прожекторами, що використовуються для яскравого освітлення сцен, знімальних майданчиків, картин на виставках, залізничних переїздів, визначних фасадів будівель.

З недавніх пір прототип вуличних прожекторів ґрунтовно прижився у домашніх, офісних, ресторанних інтер’єрах.

Найчастіше це оригінальне світлове обладнання використовується в приміщеннях, де встановлені натяжні стелі. Фото зі спотами у вигляді напівсфер, куль, колб, капсул заперечують стереотип необхідності поєднувати обробку ПВХ плівкою або тканинним полотном виключно з точковою системою освітлення типу, що вбудовується.

Ексклюзивно виглядають моделі, що візуально нагадують люстри з підвісами. Презентабельно виглядає основний світильник гармонійно поєднується з вбудованими стельовими спотами для натяжних стель. Щоб його м’яка основа не деформувалася через нагрівання, доцільно надати перевагу світлодіодному оснащенню.

Незалежно від кількості часу перебування в робочому стані, енергозберігаючі світлодіоди не розжарюються. Фото натяжної стелі зі спотами, що підсилюють яскравість кольору полотна та динамічність блиску, залишають поза конкуренцією розкішний світлодизайн із чудовим декоративним ефектом.

стельові споти

Основний світильник гармонійно поєднується із вбудованими спотами

Вони незамінні в інтер’єрах, що наочно демонструють досягнення сучасних технологій. Це стилетворні деталі інтер’єру, виконаного в манері хай-тека, мінімалізму, лофта, індустріального напрямку дизайну.

Бездоганно плоскі, кристалоподібні, грановані, перфоровані контури плафонів зі скла або металу бездоганно доповнять інтер’єр з домінуванням вишукувань сучасної інтер’єрної моди, що пропагує фурор технічності та необмежених можливостей світлодизайну.

стельові споти

Стельові споти незамінні в сучасному інтер’єрі

Зі стельових спотів вдасться скласти різноманітні схеми освітлення, що копіюють обриси літер Н, Г, Ш, Т та інші.

Це дозволить умовно розділити приміщення на світлові зони, де в одній стороні кімнати комфортно читати або займатися рукоділлям при інтенсивному освітленні, а в протилежному – нескінченно насолоджуватися розміреним відпочинком у напівтемряві.

5/5 - (13 голосів)

3 думки про “Стельові споти: нова ера світлодизайну з використанням точкової системи освітлення

 1. Avatar of Nabanair
  Nabanair :

  – Ти чув про нову еру світлодизайну з використанням стельових спотів?
  – Ні, розкажи!
  – Так ось, тепер кожен може сказати, що в нього є точкова система освітлення. І це не про веснянку на носі!

 2. Avatar of Gaopedat
  Gaopedat :

  “Світло не лише відкриває темряву, але й створює нові контури реальності”.

 3. Avatar of Влад
  Влад :

  Якщо ви все ще використовуєте звичайні люстри, а не стельові споти, то ви точно не світлофор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.