Панно на стіну: універсальний елемент декорування

Порожні стіни квартири можуть вносити сумну атмосферу до житла. Шпалери чи фарбування не завжди рятують від цього. У такому разі може допомогти їхнє декорування: розвішування різних прикрас, килимів, годинників, іграшок і так далі.

Багато людей також приємно бачити картини як елемент декору. В цьому випадку як прикраса підійде вивішування панно на стіну. Таке рішення здатне «оживити» помешкання, заповнивши порожнечі.

Панно є область, на яку нанесено зображення з обрамленням. У широкому значенні воно є будь-якою задекорованою поверхнею.

А для стін квартири чи будинку панно – картина в обрамленні. Найбільшим варіантом є ціла панель, яку попередньо задекорували зображенням або орнаментом.

панно на стіну

Панно на стіні здатне пожвавити будь-який інтер’єр

Панно не обов’язково складається з одного елемента. Картин або панелей може бути багато, щоб вони утворювали цільну композицію. Наприклад, зображення, поділене на кілька частин. Або орнамент, що складається з кількох картин, розміщених на одній стіні.

панно на стіну

Модульна картина в інтер’єрі

Призначення

Встановлення панно на стіну виконує ряд функцій. Головна з них – декорування. Воно стане чудовим елементом прикраси квартири. Однак, існує ще кілька призначень для панно.

Подібний елемент може приховати недоліки стіни. Панно можна повісити на місці, де погано поклеєні шпалери чи є нерівності. Завдяки такому рішенню вийде закрити дефекти.

панно на стіну

Панно допоможе приховати дефекти стін

Окрім недоліків стіни панно може заховати під собою сейф. Воно стане маскуючим елементом.

панно на стіну

Під панно можна заховати сейф

Види панно на стіну

Головною відмінністю панно від картин є той факт, що воно не обов’язково є намальованим твором мальовничого мистецтва.

На ньому може бути нанесено будь-що і чим завгодно. А саме панно виготовляється з багатьох матеріалів. Відповідно до цього критерію виділяється кілька основних його видів:

 • Текстильні. Цей тип панно виготовлений з тканини. Або вона окремо вішається на стіну, або у складі якогось обрамлення, найчастіше на дерев’яній основі. На текстильному панно вишиваються репродукції картин, гобелени, аплікації, орнаменти. Колір задається різними нитками, об’єм — ними. Подібні панно найчастіше виготовляються на серійному виробництві. Однак у продажу є й ручні роботи. Ціна таких виробів буде вищою.

панно на стіну

Текстильне панно на стіну

 • Дерев’яні. Панно такого типу зображення наноситься прямо на дерев’яну основу. Виглядатиме підсумковий виріб преміально. Однак і ціна на нього буде високою.

панно на стіну

Оригінальне дерев’яне панно

 • Панно зі шпалер. Незвичайним виробом є панно зі шпалер. Часто після їх поклейки залишаються окремі частини. Залишки шпалер виглядають гідно, проте їх уже нікуди не застосувати. Тому вони стануть чудовим декоративним елементом у панно на стіну. Такий виріб досить просто зробити самостійно.

панно на стіну

Декоративне панно на стіну зі шпалер

 • Фрісайз. Цей тип панно відрізняється своїм вільним розміром. Композиція не має чітких меж. Її можна доповнювати окремими елементами. Наприклад, модульна система з панно із зірками. Краї композиції не змінюються, а ось до центру можна додати ще панелей. Тоді загальне зображення збільшиться, але стилістика збережеться.

панно на стіну

Модульне панно фрісайз

 • Дзеркальні. Панно можна скласти із композиції дзеркал. Необов’язково брати класичні варіанти прямокутної форми. Для виробу підійдуть нерівні, а також хвилясті дзеркала.

панно на стіну

Дзеркальне панно

Крім цих видів панно існує багато інших. Виготовити їх можна практично з будь-якого матеріалу. Завдяки такій різноманітності видів для кожного інтер’єру житла знайдеться найкраще панно на стіну.

Куди розмістити панно

У типовій квартирі є одна або кілька кімнат, кухня, коридор, іноді — підсобні приміщення. А стін у житлі ще більше. З цієї обставини випливає, що місць розміщення панно в квартирі достатньо.

Але є важливий момент для сумісності. Панно, яке добре виглядає у вітальні, може мати відразливий вигляд у спальній кімнаті. Цей фактор слід враховувати під час декорування приміщень. Нижче будуть представлені варіації панно для різних кімнат житла.

Прихожий

Квартира починається з передпокою. Адже при проході через вхідні двері людина потрапляє саме до них. І йому буде приємно побачити панно на стіні.

панно на стіну

Декоративні панно в інтер’єрі передпокою

Відштовхуватися при виборі прикраси до передпокою в першу чергу слід від її розмірів. Найчастіше можна зустріти невеликі габарити. Тому настінне панно має бути невеликих розмірів.

Найбільше як зображення на ньому підійде щось не агресивне, а спокійніше. Бажано неяскравих кольорів. При такому підході композиція не різатиме очі, що втомилися під час перебування поза домом.

панно на стіну

Панно має гармоніювати із загальним стилем передпокою

Під такі характеристики підпадають зображення квітів, природи та спокійних видів. Не варто також забувати про поєднання панно із загальним інтер’єром передпокою.

Кольори повинні бути однаковими або просто поєднуються. Бажано уникнути контрастних композицій.

панно на стіну

Панно в монохромній колірній гамі

Для передпокою природна тематика панно на стіну — оптимальний варіант.

Коридор

Коридор є переходом із передпокою до основної частини квартири. При заході в нього очі людини вже звикли до освітлення, тому кольори декорування можуть бути яскравішими.

панно на стіну

Для оформлення коридору підійдуть панно яскравих кольорів

Якщо в коридорі немає джерел світла, то панно буде менш помітним. Тому його можна зробити більш яскравим або додати настінну лампу.

Висвітлення коридору — окремий елемент декорування, який у певних ситуаціях добре поєднуватиметься з панно.

панно на стіну

Додаткове освітлення панно в коридорі

Якщо його розміри малі, то композиції з кількох картин буде достатньо. Цікавим варіантом для панно на стіну буде його дзеркальний вигляд.

Розмістити кілька поверхонь, що відбивають, по периметру коридору, які будуть створювати химерний орнамент. Не обов’язково дзеркала, можна й відповідні плівки незвичайної форми, з нерівностями, наприклад.

панно на стіну

Дзеркальне панно в коридорі

Для просторого коридору можна встановити цілий виставковий панно. Багато декоративних панелей, пов’язаних однією тематикою зображення.

Незвичайним рішенням буде створити композицію пір року. Для цього необхідно чотири великі панелі, на яких зображені зміни сезонів, від зими до осені.

панно на стіну

Кілька панно, пов’язаних однією тематикою

Дзеркальне панно або композиція «пори року» стане чудовою прикрасою коридору квартири, виконаної у схожому стилі. Для більш похмурих інтер’єрів житла підійдуть темні кольори.

Панно можна встановити з обробленого дерева відповідного відтінку.

панно на стіну

Панно з дерева для декорування коридору

Окрім цього, існує безліч інших варіантів прикраси коридору.

Кухня

Кухня традиційно виконана у теплих тонах. А у стіні кімнати розташовані вікна, які вдень дають ще більше світла. Панно для кухні має бути придатним.

Тобто світлим, яскравим і таким, що кидається в очі.

панно на стіну

Контрастні дерев’яні панно на кухні

Цікавим варіантом для прикраси кухні стане панно зі шпалер. Підійдуть будь-які світлі кольори: рожевий, жовтий, блакитний та інші. У тому числі шпалери з візерунками.

панно на стіну

Яскраве панно зі шпалер на кухню

Якщо можна встановити панно, на якому зображено натюрморт. Поєднання фруктів, ягід, овочів та інших продуктів будуть приємно виглядати на кухні, налаштовуючи людей на їжу.

панно на стіну

Плиткове панно із зображенням натюрморту

Вітальні

Гостина традиційно є місцем відпочинку. А декоративні елементи у ній найкраще виглядають спокійні. З цієї причини і панно на стіну повинне мати умиротворюючий вигляд.

Загалом, як і у передпокої. Також спокійні кольори та плавні пейзажі.

панно на стіну

Панно в спокійних тонах в інтер’єрі вітальні

Композицію вигідно розмішати майже на всю стіну, щоб оку було за що зачепитися. Наприклад, фрегат, що пливе хвилями, вишитий на тканині. Щоб він займав одразу кілька панелей.

Його споглядання для людини буде заспокійливим.

панно на стіну

Панно на всю стіну для вітальні

Альтернативним варіантом панно для вітальні стане карта світу, яка вирізана з дерева та складається з безлічі окремих блоків.

До такої конструкції бажано додати настінне освітлення, встановлене над нею.

панно на стіну

Дерев’яне панно з картою світу

Замість карти світу на стіні можна розташувати панно, що зображує буйство стихій. Наприклад, шторм у воді чи торнадо. Незважаючи на загальну схвильованість композиції, людина її сприйматиме спокійно.

Таке панно сприятиме відпочинку, а не відволікатиме від нього.

панно на стіну

Панно морської тематики для декору вітальні

Спальна кімната

Ця кімната — місце для сну та пробудження. Декоративні елементи в ній мають утихомирювати ввечері, а також бадьорити вранці.

Найкраще підійде панно на стіну із зображенням природи навпроти ліжка. Вся композиція має бути спокійною забарвленням і невеликих розмірів, щоб зайвий раз не привертати до себе особливої уваги.

панно на стіну

Панно на стіну спальні

Ще до спальні можна розмістити панно з видом космосу. На людину нескінченні простори справляють заспокійливий вплив. Завдяки чому вони швидше схиляють до сну. А зранку при спогляданні космосу легше зібратися з думками.

панно на стіну

Яскраве панно космічної тематики прикрасить інтер’єр спальні

Ванна

У ванній кімнаті крім зовнішнього вигляду слід наголошувати і на експлуатаційних властивостях панно на стіну. Вироби з текстилю або необробленого дерева туди не повісиш, адже через підвищену вологість вони прослужать вкрай недовго.

панно на стіну

Мозаїчне панно для ванної

Більше пасуватиме панно з каменю. Найчастіше зустрічаються мармурові вставки у ванній кімнаті. Вони надійно кріпляться до стіни розчином, вологість та висока температура їм не страшна.

панно на стіну

Панно на стіну з натурального каменю

Із зображенням на панно все простіше. Для ванни можна підібрати будь-який варіант, від мозаїки та до репродукції відомих картин. Головна вимога — відповідність перевагам господарів будинку.

Панно можна розмістити в будь-яке приміщення житла, від передпокою та до спальні. А завдяки різноманітності зовнішніх видів вийде підібрати оптимальний варіант для кожної кімнати.

Як самостійно зробити панно зі шпалер

Замість купівлі панно його можна зробити самостійно. Принадність такого виробу в тому, що для його виготовлення достатньо буде підручних матеріалів. Рами від картин, фотографії, рештки шпалер, старі обробні дошки, зайві аркуші ДСП — все це можна пустити в хід.

панно на стіну

Панно із залишків шпалер у вітальні

Для виготовлення панно не потрібні особливі вміння або точні розрахунки при проектуванні. Інструментів також потрібно мінімум. Саме виготовлення проходить у три етапи: підготовка, основна частина та декорування.

Підготовчий етап

Перед тим, як приступати до створення панно на стіну, слід заздалегідь продумати його зовнішній вигляд і місце розташування. Від цього залежатимуть необхідні для його виготовлення ресурси. Тут це буде просте панно зі шпалер для кухні маленьких розмірів.

панно на стіну

Модульне панно зі шматочків шпалер

На цьому етапі заготовляються всі матеріали та інструменти. Для створення простого панно знадобиться якась основа та елементи декорування для неї. Нехай це буде великий аркуш ДСП та частина шпалер. Тоді з інструментів знадобиться наждачний папір, звичайна пилка та клей.

Основна частина виготовлення панно з шпалер

Після того, як усі компоненти панно зібрані разом можна переходити до основного етапу. На ньому заготівлі слід надати необхідної форми. У нашому випадку панно зі шпалер складатиметься з чотирьох пластин, кожна з яких у формі рівнобедреного трикутника.

Відповідно, для початку на аркушах ДСП потрібно намалювати контури фігур, за якими проводитиметься розріз. Вже після можна випилювати чотири трикутні пластини. Далі поєднати їх один з одним, перевіривши взаємні розміри. У разі невідповідності — відпиляти окремі частини, щоби все було рівно.

Тепер слід визначити необхідний контур шпалер під окремі деталі для подальшого поклейки. Для цього слід прикласти заготовку до рулону, а потім перемалювати її у чотирьох примірниках, а потім вирізати потрібну форму. За такого підходу шпалери вийдуть трохи більше, ніж самі пластини. Це не страшно, адже після наклейки їх можна обрізати. А ось із меншим розміром шпалер на пластині залишаться зазори, які заповнити буде не так просто.

Заготовка завершена, можна приступати до обробки. Місця спила слід обточити наждачним папером, щоб бічні грані пластин стали рівними. Додатково можна закруглити кути стиків.

Після цього слід підготувати поверхню всіх панелей до наклеювання шпалер. Майданчик необхідно попередньо знежирити і позбавити нерівностей. Зробити це також можна за допомогою наждакового паперу. У разі кривої поверхні заготівлі шпалери на ній виглядатимуть нерівно. А такої ситуації слід уникнути.

Важливий аспект виробу — спосіб встановлення. У разі отриманого панно зі шпалер можна прикріпити до стіни кухні за допомогою двостороннього скотчу. Він витримає багато виробу і прослужить досить довго. Якщо панно планується з більш важких матеріалів, то до нього слід прикріпити систему кронштейнів або щось подібне. У такому разі і в стіну потрібно вбудувати окремі елементи, щоб повісити на них виріб. Тут потрібно бути акуратним, надмірно важка вага ненадійне кріплення може невитримати. А масивне панно опиниться на підлозі, можливо, щось розбивши по дорозі.

Етап декорування

Завершувати виготовлення виробу буде наклейка на панно шпалер. Оскільки заготовка вже вирізана, досить просто її прикріпити. Клей для цього спеціальний не потрібен. Можна використовувати зовсім небагато моменту або нанести шар ПВА. Підійде також будь-який інший клей для шпалер. Головне — використовувати його згідно з інструкцією, не завдаючи занадто багато.

Слід врахувати той факт, що при наклеюванні на ПВА тонкі шпалери можуть стати прозорими. З цієї причини краще взяти товстіші або використовувати клей, який не дає такого ефекту. Класичний для шпалер – оптимальний варіант. Однак сохнути він буде довго.

Після того, як прикраса наклеєна на пластини, виріб готовий. Тепер залишилося розмістити панно зі шпалер на стіні кухні. Окремі панелі можна наклеїти двостороннім скотчем стрілками назовні або всередину. Можлива й химерніша композиція.

У результаті кухню прикрашає затишний виріб, який господар будинку зробив самостійно. За аналогією з описаними вище способами по кроках вдасться створити будь-яку декоративну виробу типу панно, яка зможе прикрасити стіни житла. Це забирає не дуже багато часу, проте дарує позитивні емоції.

панно на стіну

Панно із залишків шпалер прикрасить інтер’єр кухні

Самостійне виробництво панно — чудовий спосіб заощадити на декоруванні власного житла. Але головною його перевагою є той факт, що у виробі буде відображення фантазії людини, яка її створила. Споглядання складеної самостійно композиції приносить більше задоволення, ніж встановлення вже готової.

Панно на стіну є чудовим декоративним елементом, який легко впишеться в будь-яке приміщення. З такою прикрасою житло виглядатиме по-новому.

Відео

5/5 - (15 голосів)

4 думки про “Панно на стіну: універсальний елемент декорування

 1. Avatar of Тиефоснь
  Тиефоснь :

  О, звісно, просто прикріпимо панно на стіну і воно вирішить всі наші проблеми із декором. Можливо, варто більше зосередитись на загальному стилі інтер’єру, а не намагатися прикрити недоліки окремими декоративними елементами?

 2. Avatar of Фидель
  Фидель :

  “Панно на стіні – не лише прикраса простору, а відображення душі його мешканців.”

 3. Avatar of Хесачоснэ
  Хесачоснэ :

  Автору вдалося чудово розкрити всю унікальність та універсальність панно як елемента декорування стін.

 4. Avatar of Чарльз
  Чарльз :

  – Ти знаєш, чому панно на стіну – це універсальний елемент декорування?
  – Ні, чому?
  – Тому, що крім того, що воно прикрашає інтер’єр, воно ще й відволікає увагу від плям на шпалерях!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.