Арт-деко у сучасній спальні

“Арт деко”. Це поняття прийшло до нас із Франції і трактується воно не інакше як декоративне мистецтво. Однак створити такі інтер’єри стандартними прийомами ніколи не вдасться.

У них неодмінно потрібно вкласти хоч дещицю душі та обов’язково знайти ту тонку грань, яка не дає класиці впасти в модерн.

Тільки в цьому випадку спальня в стилі арт-деко вийде не помпезною, а витончено розкішною та надзвичайно елегантною. Робота тонка, можна сказати ювелірна, і потребує наявності естетичних задатків.

Можливо тому подібні декори залишаються прерогативою натур творчих, не бояться експериментувати, знаються на тонкощах декорування і оформлювального мистецтва на кшталт «хендмейд». То якою ж має бути ця незвичайна спальня?

Характеристики спального інтер’єру в арт-деко

Основні стилістичні ідеї арт-деко – це елегантність та розкіш. Стиль може зібрати воєдино і при цьому не наповнити дисонансом елементи декору з різних епох.

Тут аксесуари часів Вікторіанської Англії є сусідами з індіанськими мотивами і це зовсім не шокує. У ньому немає суворих правил та чітких пропорцій.

При тому що стилю імпонує строгість прямих ліній, це зовсім не означає, що в декорі не може з’явитися плавних і грайливих переходів близьких модерну форм.

спальня в стилі арт деко

інтер’єр чорно-білої спальні в стилі арт деко

У спальні, що оформляється в стилі сучасного арт-деко, допустима присутність зигзагоподібних ліній, які з’являються в геометричних орнаментах, наприклад, покриття для підлоги (паркет, викладений ялинкою).

В оформленні дверей, екстер’єрі крісел та формі дзеркал чітко проглядатимуться трапецієподібні форми.

Не чужий тут і принцип ступінчастості, залучений до арт-деко із давньовавилонської та ассирійської культур. Нам він більше відомий як «ступінчасті піраміди». У інтер’єрах він потрібен для створення оригінального декоративного освітлення кімнати.

Ще одним із прийомів, що знайшли своє місце в арт-деко, стали рамки та чіткі контури окантовки. З їхньою допомогою дизайнерам вдається розставляти акценти, виділяючи потрібні деталі обстановки.

спальня в стилі арт деко

декор стін у спальні, офомленій у стилі арт деко

Спальня, декорована в стилі арт-деко, неодмінно зустрічає великою кількістю кольорів. Він також бере участь в акцентуванні уваги на певних поверхнях. Яскравим прикладом застосування є двоколірний диван або декор стін.

Наступну характерну ознаку арт-деко отримав у колах професіоналів така патетична назва, як клавіші піаніно. Цим епітетом охарактеризовано контрастне чергування в інтер’єрі світлих та темних відтінків. Практично всі стилістичні рішення у цьому напрямі супроводжуються застосуванням цього прийому.

Спальня в стилі арт-деко: колірна мозаїка

У класичному прояві арт-деко не визнає особливої строкатості та контрастності орнаментів. В основі колірного рішення тут лежить домінуючий колір, який повинен мати певні характеристики, такі як рівень яскравості та чистоти.

Знайшовши такий колір, професіонали беруть його за основу та довільно розбавляють це тло кількома другорядними фарбами.

спальня в стилі арт деко

сполучення бежевого та темно-коричневого у спальні у стилі арт деко

Арт-деко – лінія романтична і, щоб підкреслити це, потрібно віддавати перевагу світлим пастельним тонам:

 1. Білому.
 2. Молочному.
 3. Світло зеленому.
 4. Блакитному.

Нейтральність фонового відтінку прийнято коригувати соковитими мазками оранжевого або лимонного. У дизайні нинішніх інтер’єрів все частіше миготять експресивніші відтінки, а домінуючим кольором нерідко призначають чорний. Квітами експресивності у разі стають:

 1. Червоний.
 2. Оливковий.
 3. Фіолетовий.

Для того щоб надати розкіш стилю, в декор додають позолоту. Класичними дуетами арт-деко визнані синій із сірим, чорний із білим, білий із бордовим та шоколадний зі світлим бежем.

спальня в стилі арт деко

ліжко соковитого малинового кольору розбавляє нейтральну колірну гаму спальні в стилі арт деко

На думку професіоналів, в інтер’єрі спальні, що інтерпретується в стилі арт-деко, не може бути більше трьох колірних складових. Причому два відтінки мають бути нейтральними і використовуватися лише у фоновій якості, а ось третій, який у даному випадку представлений сріблом, бронзою або золотом, стане тим самим елементом розкоші, без якої стильова композиція буде неповною.

Матеріали для створення арт-деко

Для відтворення в спальні настрою арт-деко у всій його красі та в повній відповідності до вимог, що пред’являються до приміщення в даному випадку, потрібно використовувати такі матеріали:

 1. Деревину. Вона найчастіше інкрустується благородними металами та напівдорогоцінним камінням.
 2. Натуральну шкіру. Найбільше імпонує арт-деко шкура зебри.
 3. Керамічну плитку. Її поверхня неодмінно повинна мати глянцевий відлив.
 4. Нержавіюча сталь та алюміній.
 5. Дзеркала та різнокольорове скло.
 6. Масу поверхонь, що відбивають, таких як лаковане дерево.

спальня в стилі арт деко

оригінальне дизайнерське рішення – дерев’яні панелі з чорно-білим зображенням у спальні у стилі арт деко

Оздоблення та форми інтер’єру

«У спальні, виконаній у стилі арт-деко, меблі та оздоблення повинні вражати ефектністю, що переходить у розкіш, та ексклюзивністю, але водночас обов’язково створювати комфортну атмосферу»

Класика арт-деко у сучасній інтерпретації поєднує натуральні матеріали з традиційними геометричними формами та широтою сучасної функціональності. Тобто в спальні, виконаній у стилі арт-деко, меблі та оздоблення повинні вражати ефектністю, що переходить у розкіш, та ексклюзивністю, але водночас обов’язково створювати комфортну атмосферу.

спальня в стилі арт деко

використання натуральних матеріалів при оформленні спальні в стилі арт деко

Стіни кімнати можуть стати інтер’єрною прикрасою, якщо на них з’являться орнаменти і малюнки – головні елементи оформлення в цьому випадку. І ніякого аскетизму! Однотонні бляклі стінки – це рішення не для нашого варіанту спальні. Сміливіше наповнюйте кімнату ексклюзивним блиском. Підходить все:

 • Декоративний розпис.
 • Комбінування шпалер.
 • Колажі.
 • Інтер’єрні наклейки.
 • Монохромні фотопринти.

Наводячи красу, намагайтеся не навантажити декор строкатістю малюнка. Зробіть його або фоновим і тоді він стане витонченою оправою для решти декору та меблів, або залиште його центральним акцентом, але не використовуйте занадто яскраві фарби. Приглушені тони сприйматимуться набагато багатшими.

спальня в стилі арт деко

фотошпалери підкреслять красу інтер’єру в стилі арт деко

У спальні, що проектується в стилі арт-деко, завжди є місце округлим формам. Спробуйте надати ніші у стіні еліпсоїдної форми і помістити в неї туалетний столик або телевізор. Такий же дизайнерський трюк можна повторити і в обробці дверних отворів, стелі або при створенні подіуму для підлоги.

Однією з головних інтер’єрних красот у дизайні вашої високохудожньої спальні має стати стеля. Його конструкція повинна містити максимум сходів, розписаних сріблястими або золотими листками. У таких щаблях практично завжди ховається чудове підсвічування. Для того щоб підкреслити геометричність кімнати, по периметру стельових стиків стель укладають бордюри.

спальня в стилі арт деко

дворівнева стеля у спальні в стилі арт деко

Елементи розкоші в арт-декорі повинні бути присутніми не тільки в декорі, а й у самій обробці. З цим завданням чудово впораються паркетна підлога або плитка-імітація глянсового мармуру, шовкові тканини в драпіруванні та на стінах, легка позолота на стельовій ліпнині, плоских декоративних молдінгах, у малюнку шпалер.

Меблі в арт-деко

«Якщо стіни спальні в стилі арт-деко темні, то меблі можуть бути тільки світлі і, природно, навпаки»

Оскільки постачати нам спальню, то не дивно, що ключовим предметом обстановки стане ліжко. Тут вона, як і все інше, повинна бути розкішною, з незвичайним химерним узголів’ям. Форма ложа спальні може бути класично прямокутної чи модерново овальної.

Підголів’я потрібно прикрашати дорогими тканинами, оббив його або оксамитом, або плюшем, або затягнувши в шкіру. Можна виділити зону узголів’я, покривши стіну за ним рельєфними шпалерами або приховавши її за тканинним драпіруванням.

спальня в стилі арт деко

комод у стилі арт деко

Іноді в інтер’єрному рішенні може з’явитися ліжко з кованим каркасом, покритим бронзовим напиленням або позолотою. Важливо, щоб така модель зберігала класичну монументальність. Жодних тонких, вигнутих і високих ніжок, так шанованих модерном. Жодних завитків у узголів’ї. Все має бути лаконічно.

Хоча за великим рахунком, спальня в стилі арт-деко – це настільки лояльний інтер’єр, що в нього можна вписати ліжко практично будь-якої конструкції та форми, якщо самостійно виготовити для них таку інтер’єрну візитку як м’яке узголів’я. Для цього вам знадобляться:

 • ватин;
 • фанера;
 • будівельний пістолет;
 • скоби;
 • оббивальна тканина (плюш, велюр, оксамит).

спальня в стилі арт деко

дизайн крісел чудово вписуються в інтер’єр спальні стилі арт деко

Трохи фантазії, і у вас вже готове прямокутне, хвилеподібне, конусоподібне або напівовальне узголів’я. Що стосується його висоти, то воно має бути максимально високим, але при цьому залишатися пропорційним решті простору, тобто не впиратися в стелю.

Якщо в кімнаті повинні бути шафи, стелажі, тумби, комод та інші, потрібні в спальні предмети, то вибирайте їх в одній колірній гамі. Не забувайте, що якщо стіни спальні в стилі арт-деко темні, то меблі можуть бути тільки світлі і, природно, навпаки. Її поверхня можуть прикрашати дзеркала або вона має бути глянсовою.

Обов’язковим елементом спального інтер’єру є туалетний столик, біля якого розміщують пуф або ставлять крісло з незвичайним екстер’єром.

спальня в стилі арт деко

меблі зі стилем арт деко

Штори в спальню арт-деко

Шторам у створенні специфічної атмосфери арт-деко відведено чималу роль. На них мають «оселитися» містичні зображення, казкові тварини, павичі та інші барвисті птахи. Вся ця пишність має триматися на шикарному карнизі, з позолотою та візерунчастими вставками лиття.

Вирушаючи за шторами, не забувайте, що вам потрібно шукати лише дорогі тканини. Подивіться атлас, оксамит, пошукайте полотно з крокодилів або зміїної шкіри.

спальня в стилі арт деко

щільні штори світло-зеленого кольору в спальні в стилі арт деко

Арт-деко та його освітлення

У спальні, що створюється у стилі арт-деко, має функціонувати багаторівневе освітлення. У мінімальний набір увійдуть:

 • центральна люстра;
 • ліжка для ліжка;
 • торшер.

Люстру вибирайте розкішну, наскільки можна з кришталю чи різнокольорового скла. Буде чудово, якщо бра та інші прилади складуть із нею ансамбль. Торшер зазвичай ставлять біля туалетного столика. Висвітлення ніш та стелажів оформляється окремо. Можна додати світлодіодне підсвічування дзеркал, картин, ваз.

спальня в стилі арт деко

люстра у стилі арт-деко

Дзеркала в арт-деко допомагають не лише коригувати простір, але й надавати обстановці загадковості та наповнювати спальню аурою таємничості. Не намагайтеся обмежитися дзеркалом, що самотньо важить, нехай навіть значних розмірів.

Ці універсальні аксесуари можна використовувати у неконтрольованих кількостях. Дзеркало в спальні в стилі арт-деко може з’явитися будь-де: на стіні, в ніші і навіть на стелі. Фантазуйте та результат вас явно не розчарує!

Аксесуари в арт-деко

Цей напрямок любить симетрію, тому якщо ви збираєтеся використовувати в декорі картини, їх повинні бути дві і закріплені вони повинні бути відповідно. Дуже добре сприймаються в спальні силуети диких птахів і звірів, оголених жіночих тіл, а також східний живопис.

Роль декоративних елементів можна знову-таки віддати дзеркалам, зробивши їх у вигляді променистого сонця, ступінчастої трапеції та інших геометричних рішеннях.

Пледи та гобелени, подушки з орнаментальними розписами та статуетки дівчат… Взагалі, арт-декор дуже любить екзотичні елементи.

спальня в стилі арт деко

аксесуари в спальні, оформленої в стилі арт-деко

Спальними аксесуарами можуть стати вази для підлоги, із зображенням сонця, шикарними геометричними малюнками або простими чорно-білими смугами.

Висновок

Якщо ви – справжній поціновувач прекрасного, то спальня в стилі арт-деко стане для вас справжнім відкриттям. Тут ви завжди будете «у своїй тарілці», а значить, ваш відпочинок теж буде повноцінним і відновлюючим.

До того ж цей чудовий стиль завжди молодий і не виходить з моди, тому що має не тільки естетичність, але й вміє легко адаптуватися до життєвих реалій, залишаючись завжди затишним і функціональним.

4/5 - (10 голосів)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.