У будь-якому будинку саме вітальня є найголовнішою кімнатою, тут завжди відбуваються найважливіші події будь-якої родини. Це ще й та кімната, яка може розповісти про самих господарів, тому її дизайну завжди приділяють особливу увагу. Але якщо на стінках або на підлозі будь-які недоліки можна ще задекорувати за допомогою картин або килимка, то, як видно на фото, з дизайном стелі в залі цього зробити не вийде. На ньому недоліки завжди будуть на увазі, особливо з урахуванням того, що гості завжди мимоволі звертають увагу саме на стелю. Тому будь-яких дефектів краще позбутися якнайшвидше.
Подивіться на фото: дизайн стелі у вітальні змінювався разом із часом та з історією країни. Кілька століть тому їх білили і прикрашали важкою ліпниною, за радянських часів з ліпнини хіба що залишали розетку під люстру. З приходом початку масових забудов ліпнина взагалі не використовувалася, тому що просто було не до неї. Найголовніше було не зовнішній вигляд, а швидкість. Стеля продовжували білити, єдиною окрасою стала люстра, і саме цей предмет вважався символом достатку у багатьох радянських сім’ях.
У будь-якому випадку, історія має звичай рухатися спіраллю: зараз поступово повертається мода минулих років або навіть століть. Ось і зараз, полоток знову заслуговує на увагу своїх господарів, як це було значно раніше, його знову починають прикрашати, він знову стає складовою інтер’єру вітальні.
Стиль у дизайні стелі у вітальні з фото
Зараз стеля – це не просто місце, де розташовані освітлювальні прилади, це ще й складова дизайну приміщення. При його оформленні враховується стиль решти приміщення. Зараз найчастіше зустрічаються:
- Еклектика. Це симбіоз класики та сучасних концепцій, який має особливу виразність. Як видно на фото, дизайн стелі у вітальні вийде і яскравим, і лаконічним.
- Лофт. Це стиль післяреволюційного часу, використовуються дерев’яні чи металеві балки, грубі бетонні поверхні.
- Античний стиль. Розкішні та виразні фактури, які надають особливої величності. Для обробки використовується натуральний камінь, ліпнина.
- Еко-стиль. Один із особливо популярних напрямків. Основні елементи – плетіння з лози, дерево та інші природні матеріали, вони будуть доречними для будь-якого дизайну.
- Вікторіанський стиль. Разом з деякою манірністю тут все виконано стримано та послідовно, використовуються насичені кольори, суворі геометричні лінії.
- Техно, мінімалізм – тут все лаконічно, ніяких складних деталей та фактур, цілком достатньо для обробки вибрати відповідний колір.
- Етно-стиль. У чистому вигляді він зараз практично не використовується, але активно доповнюється іншими стилями, увібравши лише деякі найбільш яскраві елементи стиль.
Оформлення стелі у вітальні: дизайн та фото
«Обов’язково враховуйте дизайн майбутньої стелі, яку ви хотіли б бачити у своєму залі – у цьому вам допоможуть фото наприкінці статті»
Можна виділити кілька видів оформлення стелі в залі, які відрізняються передусім своїми технологічними особливостями:
- підвісні;
- натяжні;
- комбіновані;
- штукатурні;
- підшивні.
Вибирати той чи інший тип оформлення слід виходячи з розмірів приміщення, стану існуючого стельового покриття та стилю приміщення. Обов’язково враховуйте дизайн майбутньої стелі, яку ви хотіли б бачити у своєму залі – у цьому вам допоможуть фото наприкінці статті.
Підвісні стелі
Підвісна конструкція виконана з гіпсокартону. Вона дозволяє приховати будь-які нерівності стельових плит, тобто вирівнювати поверхню за допомогою оштукатурювання не доведеться.
Переваги дизайну підвісної стелі у вітальні з фото:
- можливість вибрати практично будь-які дизайнерські рішення;
- екологічність матеріалу;
- збільшення звукоізоляції в приміщенні;
- можливість створення будь-яких багаторівневих конструкцій;
- невисока вартість.
Після монтажу полотна знадобиться його обробка: шпаклівка, фарбування, це може вимагати деяких навичок.
Натяжні стелі
Одне з найпопулярніших рішень. Прийнято виділяти кілька видів натяжних стель:
- Світиться. Це стелі, які підсвічуються по всій площі зсередини. Такого ефекту вдається добитися завдяки спеціальним світильникам, вони покриваються особливою плівкою. Можна замовити й такі моделі, які підсвічуватимуться одразу декількома кольорами, причому їх можна регулювати за допомогою спеціального перемикача;
- Парячі. Монтаж відбувається так, що натяжна стеля не стикається зі стінами, тобто каркас для кріплення полотна буде розташований на стельовій плиті. У простір між ними можна вмонтувати світлодіодну стрічку, таке рішення дозволяє візуально. збільшити площу вітальні.
Завдяки сучасним технологіям друку, на полотно можна нанести найрізноманітніші фотографії, малюнки та імітацію будь-яких поверхонь. Це дає змогу надати вітальні унікального вигляду. Як видно на фото, оригінальний дизайн стелі у залі можна створити, комбінуючи натяжне полотно з іншими видами покриття.
Поверхня може бути:
- сатиновою – найчастіше це тканинні покриття;
- дзеркальною;
- глянцевою;
- матовою.
Тип поверхні буде залежати від полотна, що використовується, воно може бути на основі ПВХ або тканини з поліефірного полотна. ПВХ має найбільш доступну вартість, але т.к. ширина плівки, зазвичай, вбирається у 2 метрів, для монтажу доводиться використовувати зварні шви. Зрештою При якісній роботі вони будуть практично непомітними, особливо у випадку добре підібраного полотна.
Монтаж тканинних стель не буде мати стиків, ширина тканини, що використовується, може досягати 5 метрів. До монтажу тканина просочується спеціальним розчином для захисту від вологи.
Вибираючи тип натяжного полотна, важливо враховувати не тільки стиль приміщення, але його розміри. Подивіться на фото: в невеликій вітальні в дизайні стелі краще віддати перевагу глянцевим поверхням. Вони візуально піднімають простір, причому незалежно від кольору полотна – навіть темно-коричневі чи чорні відтінки не викликатимуть відчуття тиску.
Натяжні стелі є на даний момент одними з найзручніших, вони відрізняються швидкістю монтажу і не вимагають подальшого оздоблення, наприклад, фарбування. На монтаж потрібно не більше 2-5 годин залежно від складності конструкції та розмірів приміщення. Незважаючи на існуючі міфи про те, що вони можуть становити небезпеку для здоров’я, для їх виготовлення використовуються матеріали, які відповідають сучасним нормам безпеки. Саме тому їх часто вибирають навіть для дитячих кімнат.
Комбіновані стелі
Такі конструкції означають використання одночасно і підвісних, і натяжних стель. Як правило, це дво-або багаторівневі стелі. Там можуть бути розташовані різні освітлювальні прилади, які стануть відмінним каркасом. Натяжна плівка може бути підібрана в тон іншому покриттю та бути однотонною, або на ній можуть бути різні малюнки та візерунки. Особливо цікаво виглядають об’ємні зображення 3Д.
Штукатурні стелі
Нині штукатурка – це вже зовсім не те, що ми звикли розуміти під цим словом. До її складу можуть входити різні наповнювачі, які надають неоднорідні і унікальний вид покриттю. Це можуть бути і шматочки кварцу, слюди, дрібні камінці або черепашки, волокна деревини і т.д. Як виглядає вітальня, в дизайні якої використовується штукатурна стеля, можна подивитися на фото в кінці статті.
Штукатурка буває:
- структурна – це біла однорідна маса, за допомогою колеровки вона набуває необхідного відтінку;
- фактурна – у її складі гранули, які забезпечуватимуть рельєф.
Найголовніша перевага – це отримання абсолютно безшовної поверхні завдяки рельєфу маскуються всі дефекти стелі. Для приміщень з низькими стельовими плитами такий варіант стане найоптимальнішим, адже корисні сантиметри не підуть.
Підшивні конструкції
Такий вид має тривалий термін експлуатації, він має гарну вологостійкість і безпеку. Для монтажу використовують гіпсокартон, МДФ або ДВП.
Зверніть увагу на фото: підшивні стелі в залі можуть мати різноманітний дизайн. Плити МДФ або ДВП можуть імітувати кахель, камінь чи деревину. Їх легко фарбувати чи обклеювати.
Недоліком можна вважати тільки те, що можливість монтажу вбудованих світильників буде повністю виключена, під такою конструкцією не вдасться приховати комунікації, тому що це не так. такий вид стель кріпиться безпосередньо до каркаса. Нині подібний варіант використовується рідше за інших.
Матеріали оздоблення стелі
«Як видно на фото, у дизайні стелі у вітальні багаторівнева система дає набагато більше можливостей для реалізації вишуканих та оригінальних рішень»
Сучасний ринок пропонує безліч варіантів оздоблювальних матеріалів. Для однорівневої конструкції використовується стельова плитка, фактурна штукатурка, вінілові шпалери або водоемульсійна фарба, або натяжне полотно. Багаторівневі конструкції – це підвісні системи, створені з використанням гіпсокартону та комбіновані з натяжними стелями.
Хтось може подумати, що стандартна стеля в один рівень – це нудно чи навіть банально. Але ж при використанні якісних матеріалів, продуманих дизайнерських рішень можна створити унікальні варіанти. Можна використати й сучасні елементи декору, наприклад, молдинги. Створити цікаве рішення дозволяє добре продумана система освітлення.
Як видно на фото, у дизайні стелі у вітальні багаторівнева система дає набагато більше можливостей для реалізації вишуканих та оригінальних рішень. Однак це можливо лише при висоті стельових плит від 2,5 метрів, в іншому випадку вони просто тиснуть на людей, що знаходяться в приміщенні.
Підвісні конструкції з гіпсокартону
Часто буває так, що відрізнити стелю з гіпсокартону від натяжного матового полотна буває дуже складно, більше того, вони надають і практично однакові можливості оформлення поверхні. Саме тому їх часто комбінують у дизайні стелі в залі, що видно на фото в кінці статті.
Треба відзначити, що гіпсокартонові конструкції потребують набагато більше часу для монтажу, а потім і для їх фінішної обробки. Якщо для обробки не був використаний спеціальний вологостійкий гіпсокартон, то після впливу на нього вологи він практично відразу стає непридатним. Так, якщо вас затоплять сусіди згори, то ремонт точно доведеться робити заново.
Перевага використання гіпсокартону полягає у можливості створення складних багаторівневих композицій із різними системами освітлення.
Імітація ліпнини
Якщо для вітальні був обраний античний, вікторіанський чи навіть готичний стиль, то відмінним варіантом декору стане ліпнина, але тільки не та, яка використовувалася раніше, а сучасніша. Вона легка, виконана з поліуретану, монтаж не становить жодних складнощів.
Молдинги дозволяють декорувати та приховувати стики стелі та стін. Можна вибирати такі, які будуть використовуватися для декорації кутів або арочних отворів. Обов’язково вибирайте розмір молдингів залежно від розмірів вашого приміщення, при скромних розмірах вітальні вони не повинні бути занадто масивними.
Колір матеріалів для обробки стелі
Як ви можете бачити на фото, у дизайні стелі у вітальні далеко не завжди треба використовувати світлу гаму. Звичайно, вибираючи такі варіанти, власники будинків справедливо вважають, що таке рішення підійде будь-якому стилю. Однак у вітальні навіть з невеликими розмірами чудово виглядає глянцева натяжна стеля темних відтінків, найголовніше – це відповідність решті стилю приміщення.
Також важливо враховувати, що темні відтінки застосовні найбільше до глянцевих поверхонь. Матові стелі будуть виглядати досить похмуро, тому від них краще відмовитися, якщо тільки ваш стиль інтер’єру не передбачає цього.
Освітлення стелі
Як видно на фото до статті, у дизайні стелі у вітальні особливих вимог до освітлення немає. Тим не менш, краще дотримуватися таких правил:
- Якщо ваша вітальня цільна, то найкраще для неї використовувати центральний великий світильник (люстру). Якщо в приміщенні виконано зонування, то найкращим варіантом стане використання декількох світильників для кожної з зон, вони повинні бути невеликими. Наприклад, у вітальні крім зони для відпочинку організована зона для прийому гостей та застіль (обідня зона), у такому разі один світильник (це може бути і невелика люстра) буде встановлений над зоною відпочинку, а другий над центром столу. При цьому буде краще, якщо світильники будуть однаковими, якщо немає чіткого розмежування стилів.
- Пам’ятайте, що освітлена має бути кожна із зон, у тому числі зона для роботи або занять хобі. Рівень світлового потоку має бути оптимальним для кожної із зон, наприклад, у зоні релаксу та відпочинку він має бути не таким потужним як у зоні для роботи.
- Допускається комбінування різних освітлювальних приладів та колірних рішень, так можна стерти візуальні межі приміщення, вітальня вийде максимально просторою. При розташуванні невеликих світильників важливо дотримуватись правил симетрії, інакше вони не створюватимуть відчуття гармонії.
- Велика центральна люстра стане чудовим декоративним елементом у кімнаті, а ще вона зможе об’єднати решту елементів в один стиль, це створює особливу урочистість. Однак якщо ваша вітальня має дуже скромні розміри, то не варто вибирати надто великі освітлювальні прилади, інакше візуально вони зроблять її ще меншою.
- Вбудовані світильники добре підходять для невеликих приміщень, вони можуть мати різні вставки зі скла, тканини або металу, це здатне перегукуватися і доповнювати інші предмети в кімнаті. Перш ніж зупинитися на виборі мінімалістичних або, навпаки, виробів з химерними формами, слід врахувати загальний інтер’єр. Важливо вміти правильно зіставити розміщення меблів та аксесуарів у приміщенні з напрямком світла. Можна виконувати і додаткове підсвічування деяких елементів: картин, статуеток – так ви зможете зробити на них акцент.
- На фото видно, що в дизайн стелі в залі за допомогою освітлення можна додати різні візерунки: для цього використовуються зовсім невеликі світильники або споти, також використовується світлодіодна стрічка. Такі варіанти оформлення стелі будуть дуже доречними у відпочинковій зоні.
Порада
Перш ніж робити ремонт у вітальні, важливо визначитися зі стилем. Якщо хочете зробити стелю справжньою прикрасою кімнати, робити це слід грамотно. Зараз у різних журналах та Інтернеті можна знайти багато варіантів, які відрізняються несмаком та недоречністю. Більше того, є люди, які вирішують реалізувати їх у своєму будинку.
Робити цього категорично не варто. Якщо у вас виникають якісь проблеми з вибором, або навіть сумніви, можна попросити допомоги у фахівців зі створення дизайну стелі у вітальні або подивитися рішення на фото в кінці статті.
Принципи вибору оформлення стелі
- мінімалістичний стиль інтер’єру не може поєднуватися з великою кількістю точкових світильників на стелі;
- бажаєте щоб стеля була пофарбована таким же кольором як і стіни, то вибирайте для нього відтінок на кілька тонів світліший за стіни;
- для фарбування стель зі складними конфігураціями краще вибрати кремові відтінки або колір слонової кістки, білий колір використовувати з особливою обережністю;
- збільшити висоту стелі допоможуть холодні відтінки глянсового кольору.
У будь-якому приміщенні стеля – це не тільки місце для кріплення освітлювальних приладів. Ця поверхня здатна візуально змінити простір. Якщо на полотні розташовується безліч джерел освітлення, це візуально робить кімнату більш просторою, особливо якщо покриття глянсове. Багаторівневі конструкції, навпаки, здатні візуально зменшувати кімнату.
Як видно на фото, у залі середніх розмірів у дизайні можна використовувати багаторівневу композицію з глянсової натяжної стелі та гіпсокартонного матового кольору. На гіпсокартоні можуть розташовуватись досить великі освітлювальні прилади, на натяжному полотні – дрібні. На межах цих двох полотен може розташовуватися світлодіодна стрічка.
Якщо у вашій вітальні досить низька стеля, то можна вибрати натяжне полотно із дзеркальною поверхнею. Воно має більш високу вартість, ніж просто глянсове, але часом цілком достатньо зробити дзеркальні вставки, наприклад, в зоні центральної люстри або з боків від неї.
Стандартні люстри не підійдуть для низьких стель вітальні. Найкраще віддати перевагу додатковим настінним світильникам і сучасним підстельовим люстрам.
Вибираючи тип стелі, враховуйте його стан до ремонту. Якщо на ньому є численні недоліки і навіть недоліки, то найкраще приховати їх під навісною або навісною конструкцією.
Висновок
В наш час можна вибрати різні варіанти обробки стель, а не просто побілити його або обклеїти шпалерами. Сучасні варіанти практичні, різноманітні та красиві. За допомогою стелі можна перетворити вітальню, надати їй особливого стилю та унікальності. Пам’ятайте, що стиль стелі повинен відповідати дизайну приміщення.
Можна знайти чимало прикладів готових рішень, завдяки численним фото ви можете вибрати саме той варіант дизайну стелі у вітальні, який повністю відповідатиме вашому смаку, побажанням та можливостям.