Що таке міжкімнатні двері? Це не просто розмежувач внутрішнього простору будинку, це повноцінний елемент дизайну.
Довгий час над тим, що світлі двері в інтер’єрі не єдине рішення оформлення простору замислювалися мало. Про них взагалі практично забували. Сьогодні все змінилося. Вимоги до їхнього екстер’єру неймовірно зросли. Велика увага приділяється дверній конфігурації, декору, елементам оздоблення, і звичайно, кольору. Деколи, щоб перетворити навколишній простір і гармонізувати його, досить просто прибрати білі та поставити темні двері в інтер’єрі. Просто? Зовсім ні! Вибір колірного оформлення дверей становить найбільшу складність. Недосвідченого в дизайнерських перипетіях обивателя завжди мучать сумніви: чи правильно підібраний її відтінок, з чим бажано його співвідносити? На що орієнтуватися, вибираючи світлі/чорні двері в інтер’єр: оздоблення підлоги, фон стін, колір меблів? Практично завжди різні приміщення в будинку обробляються абсолютно різними способами, то невже доведеться ставити й різнокольорові двері, щоб догодити видінням сучасного дизайну? У цьому всім варто розібратися.
Світлі двері в інтер’єрі
Був час, коли наша промисловість зовсім не тішила своїх споживачів різноманітністю моделей дверних конструкцій. Всі вони мали типовий вигляд і практично єдиний, часто просто білий колір. Стандартні білі двері радянських квартир стали притчею в мовах. З появою різноманітності в дверному дизайні більшість домовласників миттєво відмовилися від стереотипів, що приїлися, і швидко змінили безликі полотна на колоритні темні двері в інтер’єрі.
Зараз ажіотаж на такі рішення спав, і моду знову повертаються дверні конструкції світлих відтінків. Провідні дизайнери світу представляють інтер’єри саме зі світлими дверима, не вважаючи їх непоказними чи банальними. Секрет у тому, що світлі двері в інтер’єрі мають певні переваги, про які треба знати.
Універсальність
«Біла, на противагу темним дверям в інтер’єрі, не конфліктує ні з чим»
На відміну від темних дверей в інтер’єрі, світлі моделі не ховатимуть у них жодного з присутніх кольорів. Білий взагалі задовольняють будь-якому оточенню. Колір нейтральний і позбавлений стилістичних прив’язок. Без присутності додаткових елементів, що прикрашають, і сама дверна конструкція буде сприйматися аналогічно.
Біла на противагу темним дверям в інтер’єрі не конфліктує ні з чим. Для її встановлення неважливо, в якому рішенні оформлена підлога. Вона однаково добре співвідноситиметься і з ламінатом, і з ковроліном, і з паркетною кладкою. До того ж, у більшості будинків передбачено оформлення вікон світлими рамами. Тут навіть не доведеться замислюватися над пошуком варіантів. Додавання світлих дверей в інтер’єр такої обстановки лише надасть їй завершеності.
Білостворчасті конструкції доречні в кімнаті будь-якого функціоналу, починаючи від вітальні і закінчуючи передпокою.
Повітряність
На жаль, основна частина квартир, що становлять житловий фонд нашої країни, не відрізняється розмахом площ, а світлі кольори для оформлення тісних просторів – справжня знахідка. Світлі двері в інтер’єрі – це також запорука його легкості та легкості. Вони не «обтяжать» обстановку.
Просте оформлення міжкімнатної конструкції, звичайно ж, не зробить її інтер’єрною родзинкою, зате не відволікатиме уваги від акцентних зон, як це можуть робити темні двері в інтер’єрі. Найкраще виглядають такі рішення в оточенні нейтрально оформлених стін. Їхня поверхня сприймається як безперервна, кімната набуває більш витягнутої форми і створюється ілюзія абсолютної цілісності простору.
Ще одна проблема наших будинків – низькі стелі. Темні двері в їх інтер’єрах також не використовуються. Розширювати простір вгору потрібно молочними, відтінками слонової кістки, бежевими рішеннями.
Практичність
Багатьом світлі двері в інтер’єрі здаються непрактичними, тому що потребують постійного догляду. На них дійсно легко відбиваються дитячі долоні і всякий бруд. Але якщо за ними стежити, то до осідає пилу вони виявляться більш лояльні, ніж темні двері в інтер’єрі. На світлій поверхні її наліт менш помітний.
Світлі двері для стильних інтер’єрів
Скандинавський стиль
Існує ціла низка стилістичних напрямків, де темним дверям в інтер’єрі місця просто немає. Найбільш яскраво висловлюють свою любов до світлого кольору полотен дверей скандинавські дизайнери. Їхні проекти на перший погляд прості, але при цьому чарівно привабливі у своєму міксі чистих ліній, форм і бляклості кольорів. Тут не бояться робити білий колір провідним в інтер’єрі. Житло скандинавів, як і наше, не відрізняється просторістю, тому світла палітра в їхньому дизайні – справді вдалий варіант.
Оскільки скандинавському напрямку притаманна природність, то й світлі двері в інтер’єрі такого типу повинні з’являтися з натурального дерева, лаконічної форми, без надлишків декоративності. Класична дверна конструкція у скандинавському рішенні – це фарбовані білі дверні полотна, доповнені непомітною фурнітурою.
Те, що білі двері вписуються в простір абсолютно білих стін, нікому не здається нонсенсом, настільки гармонійно все це виглядає в сукупності.
Мінімалізм
«Навіть поява світлих дверей в інтер’єрі темної кімнати з провідними коричневими та сірими тонами виявиться більш ніж доречною, якщо не забути додати в обстановку білі плінтуси або стельові фризи»
Лаконічність світлих дверей в інтер’єрі, якнайкраще задовольняє запитам мінімалістичних напрямків. Неважливо, в яких фарбах буде оформлено загальний простір, з білими отворами, кімнати завжди виглядатимуть чудово. Навіть поява світлих дверей в інтер’єрі темної кімнати з провідними коричневими та сірими тонами виявиться більш ніж доречною, якщо не забути додати в обстановку білі плінтуси або стельові фризи. В крайньому випадку, їх відмінно підтримає біла віконна обкладинка.
Класика
У будь-якому з класичних стилів: бароко, ампір, романтизм – світлі двері в інтер’єрі завжди бажаний елемент. Вони чудово підкреслять і елегантність класицизму, і помпезність палацових напрямів.
Навряд комусь вдавалося зустріти темні двері в інтер’єрах багатих будинків минулих століть. Звичайно, що цінується в наш час простоті білих дверних отворів там теж місця не знаходилося, тому даному елементу обстановки додавали дещицю шику. Насамперед, на виготовлення дверей бралося винятково дороге дерево. Зробити їх привабливими допомагала:
1. Золота фурнітура.
2. Елементи ліпнини.
3. Різьблення.
Сьогодні при реалізації помпезних проектів надходять так само. Дизайнери намагаються максимально зберегти спадщину минулого.
Колірні поєднання
Із чим поєднуються світлі двері в інтер’єрах? Завдяки нейтральності кольорів практично з усім. Насамперед, вони гармонують, природно, з білим. За умови, що кімната повністю оформлена в білих тонах, немає сенсу додати темні двері в інтер’єр. Набагато логічніше поставити дверну конструкцію в такому ж рішенні і тоді для підтримки загальної картини, шукати якихось додаткових акцентів не доведеться. Якщо загальний фон обробки молочний, бежевих відтінків, кольору айворі, то й двері доведеться підбирати до них.
Розкішно вписуються світлі двері до інтер’єрів контрастних фарб. Вони чудово підкреслюють насиченість та глибину фіолетових, шоколадних, чорних, зелених та синіх стін. Синьо-білі поєднання є основою середземноморських декорів. Біле дверне полотно незамінний елемент морського інтер’єру, що інтерпретується в блакитних та піщаних фарбах.
Темна дерев’яна підлога не привід ставити і темні двері в інтер’єр. Набагато ефектніше він виглядатиме, відтінений світлими дверними полотнами. Щоб підтримати загальну ідею присутності світлої вхідної групи, можна додати: вітражі, панно, скляні вставки, плінтуса, фурнітуру в підлогових тонах. При необхідності додатково виділити світлі двері в інтер’єрі або прив’язати їх до дизайну підлоги, можна оформити отвір темною наличником.
Щоб привнести до кімнат з темним фоновим рішенням легкості, просто світлих дверей в інтер’єрі буде недостатньо. Тут будуть потрібні конструкції зі скляними вставками. Саме вони не візуально обважатимуть простір і сприятимуть достатньому його освітленню. Такі ж дверні рішення є актуальними і для малогабаритних квартир.
Темні двері в інтер’єрі
Незважаючи на моду, що відродилася, на світлі двері їх темні варіанти також не стали ізгоями. Вони досить часто зустрічаються у сучасних інтер’єрах. Вписати їх в обстановку набагато складніше, ніж світлі двері в інтер’єр. Тут потрібно підбирати колірні поєднання і прив’язуватися до будь-якого предмета, що не під силу непрофесіоналам.
З чим можуть співвідноситися темні двері в інтер’єрі?
Найчастіше розглядаються колірні комбінації дверних конструкцій з:
- лиштвами;
- стінами;
- підлогою;
- меблями;
- вікнами;
- декор.
Наличники
Найчастіше їх адаптують із кольором полотна, хоча можуть робити й контрастними. Наприклад, у мінімалістичних рішеннях чорні двері можуть оформлятися в білу лиштву.
Стіни
Оскільки йдеться не про світлі двері в інтер’єрі, а про темні, зробити їх менш акцентним доповненням обстановки допоможуть темні декоративні вставки на стінових поверхнях.
Підлоги
За основу вибору колірного рішення дверей береться відтінок покриття для підлоги.
Дуже вдалим рішенням буде підібрати темні двері в інтер’єр з текстурою, аналогічною забарвленню меблевих фасадів.
Вікна
Відмінним ходом буде зробити саме ці елементи, що перегукуються, особливо у випадку, коли їх отвори розташовуються навпроти один одного.
Декор
Для гармонізації темних дверей з інтер’єром можуть використовуватися картини, обрамлення яких має ідентичний колір або інші дрібниці.
Чорні двері
Найпростіше із темних дверних конструкцій ввести в інтер’єр саме чорні дверні полотна. Надати їм таке забарвлення можна і банальним фарбуванням, і оздобленням дорожчими покриттями.
Нейтральність чорного схожа на універсальність білого, тобто він гармонує з усіма спектральними відтінками. Єдина відмінність чорних дверей від світлих дверей в інтер’єрі – монументальність. Вони виглядають масивними і можуть мимоволі сприяти обтяженню простору. Розбавити ефект можна, додавши в композицію дверей ненав’язливі світлі тони. Як оздоблення можуть бути використані бежевий та молочний тон, а також білі та сірі фарби.
В принципі можна поекспериментувати та обіграти будь-який інший колір на темних дверях в інтер’єрі будинку. Для привнесення нотки спокою та умиротворення варто додавати лавандові, сині та зелені відтінки. Яскравість надають жовтими, оранжевими та червоними включеннями.
Для прив’язування темних дверей до інтер’єру можна використовувати текстиль.
Двері з темних порід дерева
Імітація дерев’яного малюнка – найпоширеніший спосіб декору дверного полотна. Для цього використовується і дорогий дерев’яний шпон, і звичайна плівка, що самоклеїться. Найчастіше можна бачити темні двері в інтер’єрі, що імітують:
- венге;
- мербау;
- палісандр;
- падук;
- червоне дерево;
- дуб;
- ормозію;
- горіх;
- тік.
Найбільш універсальним рішенням є коричневий горіх. Колір легко ув’язується з декором підлог та предметами меблів. Їх не можна назвати світлими дверима в інтер’єрі, проте горіхові конструкції і недостатньо темні, щоб обтяжувати простір.
У спину горіховим дверям дихають полотна у рішенні венге. Вони відрізняються різноманітністю відтінків та малюнків, що також полегшує їх гармонізацію з основною обробкою кімнати.
Вирішивши встановлювати темні двері в інтер’єр, що імітують дерево, слід звертати увагу на перебіг волокон у малюнку. Буде чудово, якщо напрямок ліній буде ідентичним і на дверному полотні, і інших елементах обстановки.
Двері у сірих відтінках
Рішення, які часто зустрічаються в нетрадиційних стилях, зокрема: шебі-шике, хай-теке, лофті. Йдеться не про світлі двері в інтер’єрі, а про насичений глибокий сірий, ближче до графітового, відтінок дверних полотен. І тут потрібно стежити за співвідношенням тонів. Багатство сірої палітри дозволяє створювати ненав’язливі комбінації, які включатимуть відразу кілька предметів обстановки.
До темних дверей в інтер’єрі цих стилів краще підбирати в компаньйони елементи в світло-сірому кольорі. Підійдуть білі наличники і таке ж покриття для підлоги.
Сіро-чорні комбінації можуть здаватися похмурими і на візуальному, і на ментальному рівні, тому напарники сірому краще брати глибокий фіолетовий або сапфірний синій.
Оригінальність темних дверей в інтер’єрі обігрується дозованим додаванням яскравих кольорів, наприклад малинового, жовтого, бірюзи або зелені. У випадку з дизайном шеббі треба схилятися до світлого спектру. Для ганьби-тека ж дверному полотну доведеться надати ще й блиску, характерного алюмінію або нержавіючої сталі.
У сільській романтиці сірому полотну нахопитиме ефекту зношеності. Компанію зістареним темним дверям в інтер’єрі складе комод або звичайна тумба. Навіть ці незначні деталі обстановки здатні надати дверям органічність у загальній картині.
Ігри кольорів
Необов’язково тримати орієнтир виключно на світлі та темні двері в інтер’єрі. За умови, що манірність і похмурість – це не ваш коник, цілком можна оформити дверні отвори в яскравіших рішеннях. Не бійтеся додавати до цієї зони акцентів. Ринок сповнений неординарних пропозицій. Сьогодні можна знайти полотна у будь-яких інтерпретаціях, як у приглушених тонах, і у глибоко насичених фарбах.
За умови пошуку саме темних дверей в інтер’єр варто придивитися до рішень у наступних кольорах:
- смарагдовому;
- синьому;
- темному оливковому;
- фіолетовий;
- бордовий;
- сливовий.
Вони відмінно впишуться у фьюжн та модерн. Дверні композиції в таких кольорах потрібні в квартирах-студіях. Кольорові двері найпростіше підтримати текстилем: меблевою оббивкою, шторами, килимом. Щоб кольорові темні двері в інтер’єрі не виглядали незграбно, їх оформляють білими вставками.
Хорошим прийомом для вписування кольорових полотен є використання різних способів облицювання з кожної сторони. Такий підхід позбавить необхідності дотримуватися стилістичних канонів і дозволяє кожному приміщенню індивідуальний варіант обробки. Остаточно вирішивши встановити не світлі, а темні двері в інтер’єр, продумуйте поєднання та глибину відтінків. Це важливо, тому що темні конструкції можуть не тільки наповнити обстановку затишком, а й досить помітно приховувати простір і надто привертати до себе увагу.
Для розведення кольору на полотно темних дверей в інтер’єрі житлових кімнат часто наносять малюнки. Найбільш просунуті способи – розбавити композицію – 3D орнамент. Такий малюнок на дверях додасть кімнаті об’ємності, зітре візуальні межі. Колірну палітру співвідносять з текстилем, що є у декорі приміщень.
Висновок
1. Немає ніяких дизайнерських законів, що прив’язують світлі / темні двері в інтер’єрі до обробки підлог.
2. Колірне рішення дверного отвору може контрастувати з відтінком підлоги.
3. Двері прийнято поєднувати з відтінком меблів, але це також не догма, а рекомендація.
4. Нейтральні світлі та темні двері в інтер’єрі можуть взагалі не мати конкретних прив’язок. Однак це не говорить про те, що їм можна вступати в дисгармонію з декором кімнатної обробки.
5. Однотонні світлі та темні двері в інтер’єрі найпростіше поєднуються з віконними рамами. Достатньо виконати їх в ідентичному кольорі і проблему вписування дверей в обстановку кімнати буде вирішено легким рухом руки.