Будь-яке домобудівництво завершується стадією накриття даху та оздоблення фасаду, і ось тут потрібно постаратися підібрати ідеальну колірну комбінацію цих двох основних екстер’єрних елементів, щоб ваш будинок виглядав естетично та привабливо.
Зробити це буде зовсім не просто навіть тим, хто має витончений смак, тому допомога професійного дизайнера в цьому питанні зайвою не буде. Давайте поцікавимося, чим керуються фахівці, пропонуючи для оздоблення будинку ті чи інші колірні рішення.
Способи підбору кольору покрівлі та фасаду
Білі фасади вже давно не модні. Їм на зміну прийшли цікавіші кольорові рішення, які і око радують, і брудняться менше. Такий підхід до оздоблення будинку спричинив за собою необхідність ставити і кольорову покрівлю, причому бажано гармонійну з відтінком стін і вписується в навколишнє оточення.
Перш ніж братися за фарби і закуповувати покрівельний матеріал, спробуйте візуалізувати колірну концепцію, що вам сподобалася. Зробити це допоможуть у архітектурному бюро чи дизайнерській студії. Можна звичайно спробувати намалювати зразкову картинку аквареллю або крейдою, але в електронному варіанті кольори виглядатимуть набагато ближче до реальних, та й сам будинок на екрані монітора буде виведений у тривимірному зображенні, так що ви можете оглянути його з усіх ракурсів, за бажання ще й на фон навколишнього ландшафту.
Замовити проект кольорового оформлення будинку та даху можуть дозволити собі не всі. Це не катастрофа, адже визначитися з гамі відтінків їх декору можна і по-іншому, наприклад, створивши шаблони. Плоска проекція фасаду переноситься на прозору кальку чи плівку. Окремо вирізає модель даху. Тепер залишається лише накладати елементи на розкладку кольорів від виробників фарби, покрівельних матеріалів і т.п. і поєднувати їх у єдине ціле. Таким чином можна досить швидко переглянути дуже багато комбінацій, відкладаючи убік найцікавіші на ваш погляд.
Дуже гарна проба на натурі. На те, як поведеться колір на покрівлі та фасаді, може вплинути чимало факторів. Найбільш вагомими є:
1. Вид освітлення.
2. Фактура самої поверхні.
Не поспішайте закуповувати матеріал одразу на весь обсяг оздоблювальних робіт. Спробуйте спочатку пофарбувати або оштукатурити невелику до квадратного метра ділянку фасаду. Оцінку відтінку роблять при різноманітному освітленні:
- вранці, на сході сонця;
- вдень;
- ввечері при світлі ліхтарів;
- за похмурою погодою.
Недолік цього способу підбору в тому, що можна протестувати лише дуже обмежену кількість кольорів.
Властивості кольорових дахів
Кольорова покрівля не просто надає екстер’єру будинку естетичності, вона здатна вплинути на візуальне сприйняття будівлі в цілому, змінюючи її конфігурацію, роблячи її більш менш габаритним, приховуючи можливі вади та регулюючи ступінь інсоляції. Дивлячись на цей список, мимоволі хочеться поставити питання, а чого ж чекати від кольору, що сподобався нам?
Дахи темних кольорів поглинають світло і сильно прогріваються. Ці характеристики будуть потрібні в північних областях. Жителям півдня краще віддавати перевагу світлим покрівельним матеріалам.
Яскраві соковиті фарби мальовничі, але дуже швидко вигоряють, та й накривати такого типу покрівлею можна лише будинок простої архітектурної форми, не обтяжений великою кількістю дрібних декоративних елементів.
Білі дахи грішать появою жовтих плям.
Сірий колір неймовірно практичний, проте з’їде в декоративному плані, тому буде потрібно неординарний декор фасаду.
Якщо димар, що виходить на дах широкий і високий, його потрібно оформляти в ідентичному основному тлі покрівлі відтінку. Маленькі димарі можна зробити акцентним елементом, пофарбувавши їх у кольори, що перегукуються з фарбами фасаду.
Колірний спектр стін
В обробці фасадів найчастіше використовуються кольори, що мають відношення до природи:
1. Жовтий.
2. Бежевий.
3. Коричневий.
4. Зелений.
Вони добре взаємодіють, доповнюючи один одного. Презентабельно і неймовірно затишно виглядатиме будинок із сонячно-жовтими стінами, що «дивиться» на світ вікнами з темного дерева.
Дуже популярні в обробці стін будинку білі та сірі кольори. Перші відносяться до категорії нейтральних і готові поєднуватися з будь-якими відтінками, другі – скоріше служить тлом, що підкреслює яскравість та барвистість інших конструкційних елементів фасаду. Доповнивши будь-який з цих варіантів обробки стін червоним дахом, ви отримаєте вічно модну класику.
Червоний колір – прерогатива не лише дахів будинків. Він присутній і на фасадній палітрі, правда тут він менш насичений і представлений відтінком цегли. Облицювавши фасад клінкерною плиткою, ви зможете легко надати будинку завершений вигляд, поставивши світлий дах і віконні рами.
З новомодних віянь слід відзначити блакитний колір. Він гармонує із білими, бежевими, сірими фарбами. Доповніть блакитні стіни білими віконними отворами, сірим дахом і елегантнішою будовою в окрузі ви не знайдете.
Фасад у фіолетовому, чорному та темно-синьому рішенні теж не нонсенс, проте це рішення дуже сміливих людей. Такі палітри вітаються у модерновій архітектурі. Вибравши подібне тло для стін, інші конструкційні елементи підбирайте у світлих фарбах.
Для тих, хто боїться помилитися
«Потрібно розуміти, що придумані маркетологами гучні назви типу «сицилійського апельсина», «мокрого асфальту» або «стиглої вишні» суті кольору не змінюють»
Щоб підбір комбінації кольорів для декору будинку і даху пройшов гладко, потрібно знати ось про що:
– Завжди будуть у гармонії між собою похідні одного кольору. Якщо стіни будинку оформлені переважно у теплих фарбах, то і дах потрібно ставити такого самого теплого кольору. А ось над «холодним» фасадом дах у такому рішенні виглядатиме дуже безглуздо.
– Для класичних рішень характерна комбінація натуральних відтінків із охрою, бежевим, коричневим.
– Найменший ризик «промахнутися» з кольором під час роботи зі світлими, пастельними тонами. Нейтральні фарби практично ніколи не дратують, чого не можна сказати про насичені та інтенсивні кольори.
– Такі великі поверхні, як покрівля та фасад будинку, не варто забарвлювати в однотонний темний колір. Видовище вийде обтяжливим і важким. Набагато краще буде, якщо ви відтіните його світлішими включеннями.
– Надати будинку індивідуальність можна, вибравши різнокольорові рішення для обробки даху та стін. Добре виглядає світло обрамлення вікон на тлі темного кольору основної стінової поверхні, відтіненої ще більш насиченого кольору цоколем. Присутності трьох відтінків у такому рішенні більш ніж достатньо. Якщо розвинути тему і додати фарб, можна отримати не елегантно оформлену будову, а будинок, загорнутий у ковдру. Так що не перестарайтеся в гонитві за красою.
– Потрібно стежити, щоб колір, вибраний вами для обробки покрівлі та фасаду, був прийнятним архітектурним стилем будівництва.
– Обов’язково орієнтуйтеся на навколишній пейзаж, шукаючи ідеального кольору для оформлення будинку та покрівлі. Це не означає, що ви повинні влитися в ряд непоказних будівель, що стоять поблизу, це повинно допомогти знайти спосіб красиво виділитися на їх тлі.
– Якщо Ваш будинок збудований біля красивого лісового масиву, гір, у мальовничій заміській місцевості – використовуйте у його зовнішній обробці кольори землі. У фаворі мають бути представники зеленого, жовтого, коричневого спектрів. Котеджі, що стоять на берегах різноманітних водойм, повинні містити у своєму декорі відтінки води – бірюзу, синьову тощо. Слід пам’ятати – ось тут Ви завжди можете купити матрац зі знижкою і безкоштовною доставкою!
– За бажання м’яко вписати будинок у навколишній пейзаж підбирають таке колірне рішення для покрівлі та фасаду, яке абсолютно відповідатиме природному фону. Якщо завдання прямо протилежна, і будову потрібно зробити помітним здалеку, то грають на колірних контрастах.
– Ніколи не обробляють яскравими фарбами будівлі складної архітектурної конфігурації, оскільки вони не дуже вдало акцентують увагу на всіх згинах. Будинок виглядатиме набагато ефектніше, якщо його фасад зробити в спокійному кольорі і злегка відтінити його темнішими віконними та дверними обрамленнями.
Однак красиво пофарбувати фасад – це ще не все. Тут потрібно буде ще й вибрати кольори для інших, присутніх на ньому елементів, а їх тут чимало: цоколь і віконні рами; гаражні ворота та водостічні труби; майданчики та сходи. Відчуття кольору спочатку суб’єктивного, тому не бійтеся вірити своїм очам. Підшивку карнизних та фронтонних звисів підбирають у тон до покрівлі або в контраст до неї. Також під колір даху зазвичай підбирають жолоби, ринви, проте тут також можливі відступи. Ці елементи можуть синхронізуватися в колірному аспекті та з фасадом.
Якщо ви сумніваєтеся, чи той чи інший яскравий елемент добре виглядатиме на загальному тлі, то віддайте перевагу виробам у ближчому до провідного фонового відтінку, кольору. Уникайте стереотипів на зразок жовто-коричневих поєднань. Для цих кольорів можна знайти і більш підходящі пари.
Потрібно розуміти, що придумані маркетологами гучні назви типу «сицилійського апельсина», «мокрого асфальту» чи «стиглої вишні» кольору не змінюють. Помаранчевий залишиться помаранчевим, сірий – сірим тощо. Тож не думайте, що за екзотичною назвою ховається справді унікальний відтінок. Все набагато прозаїчніше. Краще сходіть у спеціалізований магазин, де за допомогою нових технологій вам справді приготують фарбу необхідного кольору.
Найбільш гармонійні комбінації кольорів для фасадів і дахів
Перш ніж спантеличуватися підбором кольору будинку та даху, непогано було б ознайомитися з діючими в цій місцевості законами. Цілком можливо, що в них вже прописані допустимі спектри кольорів обробки будівель. Яскравий приклад – французький Прованс. За рішенням місцевої влади всі будинки в цьому районі покриті виключно червоно-жовтогарячою черепицею. Робиться це з метою збереження історичного вигляду місцевості та підтримки її унікального етнічного колориту. Якщо ніяких обмежень немає, то вже можете дати фантазії простір.
На думку дизайнерів, завжди гармонійними будуть будинки, де білий, лимонний або світло-сірий фасад увінчує зелений дах. Ці будівлі стануть чудовим доповненням до природного ландшафту.
Просто, але, як кажуть, зі смаком, виглядають жовті, кремові, бежеві стіни будинку, зібрані під коричневим дахом.
Похмуре враження від чорної та сірої покрівлі непогано розбавити синіми, зеленими, білими стінами. Це ексклюзивні поєднання, що досить рідко зустрічаються в нашій місцевості. Вдома в такому контрастному рішенні виглядають багато і благородно.
Червоний дах,Яка підвищується серед коричневих і сірих аналогів, не зробить ваш будинок «білою вороною». Яскраве рішення буде доречним на подібному тлі. Червоний колір не просто ненав’язливо виділить ваш будинок «з натовпу», а ще й підкреслить солідність споруди.
Кольоропсихологія
«Оформляти стіни будинку та його дах потрібно у відповідних вашому характеру тонах»
Про те, що кольори впливають на настрій людини, вчені вивели теорію давно, і по ній на психоемоційний стан впливає будь-який відтінок, що з’являється в полі зору, в тому числі і фон стін будинку, в якому ми живемо. Це означає, що оформляти стіни будинку та його дах потрібно у відповідних вашому характеру тонах.
Консерваторам сподобається комбінація темної покрівлі зі світлим фасадом. Це традиційний і тому дует, що часто зустрічається. Для власника він служить своєрідним заспокійливим, дозволяючи почуватися в рідних стінах спокійно та захищено.
Світлий дах із темним фасадом привабить новаторів та сміливих людей. Будинки у такому дизайні – велика рідкість. Складається враження, що будови просто розчиняються в навколишньому світі. Все виглядає дуже гармонійно та умиротворено.
Спокійні особи віддадуть перевагу односпектровому оформленню будинку та даху. Такий декор не викликає подразнення і не загубиться на загальному тлі ландшафту. За бажання урізноманітнити обробку можна додати на фасад ділянки кладки рустового каміння або оригінальну лиштву.
Колір та архітектурний стиль
Неможливо зробити свій будинок гармонійним та естетичним, якщо при підборі кольорів декору фасаду та покрівлі не врахувати архітектурний напрямок, у якому створювалася сама будова. Нехарактерні стилю поєднання відтінків можуть не просто зіпсувати враження від екстер’єру будинку, а серйозно, фактично до невпізнанності, спотворити його вигляд. Щоб цього не сталося, потрібно знати якісь фарби і де доречно використовувати.
Класичний стиль
Класика завжди у моді. Будинки збудовані в цій силі ростуть як гриби. Їхня архітектура прямолінійна і вимагає точного дотримання колірного балансу. Пріоритетні кольори бежевого спектру та білі фарби. Дах підбирається на пару тонів темніше.
Класика не терпить перепадів кольорів. Тут все має бути чітким, але м’яким. Виділення елементів відбувається не контрастуванням, які позолотою.
Романський стиль
Будинки такої споруди найчастіше постають перед нами у кольорах, що імітують відтінки натуральних матеріалів. Тут популярні коричневі та сірі фарби. Деякі фасадні деталі можна виділити темнішим, ніж основне тло, кольором. Дахи на будинки романського напряму ставлять темно сірі, в крайньому випадку – метал, що імітує. Стіни декоруються мальовничим розписом або мозаїчним муром. Останню використовують частіше. Вона надає будинку вигляду старовинного замку.
Прованс
Будинки в даному стилі завжди впізнавані незвичайними фасадами. Пастельного фону можуть йти розписи квіткової тематики, викладатися плиткові панно. В обробці не передбачається різких контрастів, як і включення агресивних відтінків. Тут царство молочно-білих, жовто-пісочних, бежевих та блакитних фарб. Дах в основному виконується вспокійні темно-коричневі тони.
Готичний стиль
Готика також не балує достатком кольорів, зате радує незвичайністю форм дахів.
Скандинавський стиль
Для північних країн характерні зроблені з колод будови, відповідно і оздоблення фасаду в будинку під даний напрямок буде проводитися виключно натуральними кольорами дерев’яного спектру. практичними. темні дахи роблять будинки теплішими.
Романтизм
Романтичний стиль приймає колірні поєднання. Тут можуть одночасно з’являтися два і більше відтінки, причому далеко не завжди доповнюють один одного.
1. Синя покрівля над пофарбованим у сірі, що імітують фактуру натурального каменю тону, фасадом.
2. Зелений дах, що висить над білими або бежевими стінами.
3. Бордова покрівля, що відтіняє стіни бежевого або сірого забарвлення.
Різкість колірних перепадів не псує зовнішнього враження від будови, навпаки, надає йому шарму.
Ренесанс
Стиль, що приваблює вишуканою простотою. Оформлення фасадів відбувається м’якими, пастельними відтінками. тепла та затишку, адже це провідні характеристики Ренесансу. Колір фасадного декору аналогічний фарбуванню даху, яка завжди помітно темніша за стіни.
Барокко
Кольорова палітра цього стилю різноманітна, але не приймає насичені та яскраво-тонкі кольори. нейтральність колірного оформлення компенсується великою кількістю декоративних елементів.
Модерн
Будинки в стилі модерн радують усім: і незвичайною геометрією архітектурних форм, і різноманітністю колірних рішень зовнішнього оздоблення. Тут можна і потрібно експериментувати. фактурною кладкою кутів штучним каменем, темно-коричневою лиштвою та укосами під яскравим бузковим дахом виглядає просто і одночасно чудово.
Арт-деко
Стиль екстравагантний і неординарний, тому в декорі наших будинків зустрічається вкрай рідко.ня до невпізнанності.
Підбір відтінку фасадного кольору у випадку з архітектурою арт-деко неймовірно складний, оскільки кольорова гама повинна давати загальне враження про будинок, а не просто його тло.
Альпійський стиль
Добротні та зручні будови оформляються під дерево. Підходять будь-які відтінки його натуральних фактур. Можливе фарбування фасаду в білий або бежевий колір із обов’язковим декором дерев’яними елементами.
Шале
Домінуючим елементом будинку подібної конструкції є великий пологий дах, тому колірний акцент повинен бути саме в її оформленні. Для цих цілей годяться будь-які відтінки коричневого спектру та натуральні кольори деревини. Відтінок стін повинен бути продовженням теми покрівлі.
Етніка
Це дуже специфічні споруди, які також не дуже часто поки що зустрічаються в наших краях. Етнічні будинки мають незвичайну колоритну архітектуру, характерну для китайських та японських провінцій, Скандинавії, африканських глибин, Венеції. Колір покрівлі та фасаду в цьому випадку визначається етнічними уподобаннями та буває вкрай різноманітний.
Висновок
Пошук бездоганної комбінації кольорового поєднання покрівлі та фасаду – справа клопітка. Все не так просто, як здавалося з першого погляду, тому без вивчення додаткової інформації та рекомендацій не обійтися. Читайте, дивіться, слухайте і шукайте своє, унікальне та імпонуюче саме вам рішення.
Какие цветовые решения для фасадов и крыш считаются наиболее модными в современном дизайне?
“О, так, безумовно, вибір кольору фасаду та даху – це найважливіше в архітектурі. Хто потурбується про такі дрібниці, як стійкість конструкцій, енергоефективність або практичність планування, коли можна просто змінити колір?”
“Колір фасаду та даху будинку – це відбиток душі його власника, філософія його життя.”