Шафа-купе – зручна та надійна система зберігання речей. Привабливий зовнішній вигляд та різноманітність дизайну уможливлює вписати його в будь-який інтер’єр.
Сучасна вбудована шафа-купе в передпокої займає мінімум корисної площі, завдяки чому її можна розмістити в приміщенні навіть найскромніших розмірів.
Позитивні якості та недоліки
“Недоліків у шаф-купе завдяки продуманому до дрібниць внутрішньому пристрої практично немає”
Серед плюсів таких меблів:
- Виготовлені за індивідуальним проектом шафи можна розміщувати в кутах та нішах будь-якого розміру.
- Конструкція вбудованої шафи-купе ретельно продумана, тому дозволяє задіяти простір максимально раціонально та використовувати кожен вільний метр.
- Якщо розмістити його грамотно, можна приховати приміщення комунікації, що псують інтер’єр (труби опалення, стояки та інше).
Недоліків у шаф-купе завдяки продуманому до дрібниць внутрішньому устрою практично немає.
До незручностей можна віднести те, що цей виріб є стаціонарною установкою, тому пересунути його не можна.
Існує одна особливість, яка з незвички може завдати деякої незручності, – через особливості конструкції дверцята не відкриваються, як у звичайній шафі, а відсуваються убік, закриваючи при цьому сусідній відсік. Тому одночасно відкрити обидві дверцята не вийде. Однак при правильному підході та раціональному розміщенні поличок та вішалок, представляти проблему це не буде.
Партнер проекту
Вбудовані шафи від економ до преміум класу!Москва та область!
Зв’яжіться з нами, щоб дізнатися про точний розрахунок виготовлення меблів.Це безкоштовно і ні до чого не зобов’язує, але знаючи конкретну вартість легше приймати рішення, чи не так? Можемо використовувати будь-який матеріал. Робимо з усією Московською областю.
Дизайн вбудованих шаф-купе
Більшість сучасних моделей шаф-купе – це довговічні при правильному користуванні, стильні меблі.
При виборі системи зберігання в передпокій люди віддають перевагу вбудованим конструкціям, керуючись не тільки тим, що це одне з найзручніших і економічних простір рішень. Серед інших переваг подібних виробів – різноманіття стилів, кольору та дизайну таких меблів, що дозволяють підібрати шафу-купе, яка ідеально впишеться в інтер’єр.
Варіанти дизайну дверних панелей:
Вінілові дверцята. Одна з головних переваг – мала вага, що забезпечує легке ковзання панелей при відкриванні. Якщо на додаток до них вибрати оправу з алюмінієвих рам та треків, то вся конструкція матиме стильний глянсовий вигляд.
Дзеркальні дверцята – одне з найпопулярніших і наймодніших рішень, яке підійде і для коридору, і для спальні. Дзеркальні поверхні привносять у приміщення ілюзію простору, візуально збільшують простір, завдяки цій своїй властивості їх часто використовують для розміщення у невеликих передпокоях.
Дверні панелі під фарбування. Незважаючи на те, що колірних рішень для фасадів шафи-купе існує безліч, не завжди покупець може знайти варіант, що повністю влаштовує його. У цьому випадку можна замовити у виробника виріб з не покритими фарбою дверними панелями, і надати їм закінченого вигляду Дверцята під фарбування можуть бути з алюмінієвими або сталевими рамами. та треками.
Дверцята з безбарвного скла. Для виробництва панелей цього типу використовують матове скло, дуже популярне сьогодні. Як правило, панелі укладають у сріблясті рами білого або світло-зеленого відтінку.
Дверцята різних кольорів обрамлені рамою сріблястого кольору.
Різновиди вбудованих шаф-купе
Свою назву цей предмет меблів отримав через те, що його встановлюють у вільну нішу або розміщують біля стіни. На відміну від стандартних шаф, у вбудованих немає даху, задньої та часто бічних стін. Ця властивість дозволяє суттєво заощадити на виробництві таких меблів, а також збільшує її місткість.
Серед безлічі варіантів конструкції можна вибрати той, що найкраще підійде для конкретного приміщення.
Кутові
Переваги меблів цього типу в тому, що вони задіяні по максимуму кути, що не використовуються Конструкція являє собою установку, де 2 стіни кута є бічними сторонами шафи.
Відносно новий вид кутової шафи-купе – радіусний. Це інноваційне рішення, яке вже зараз має у споживачів великий інтерес.
Шафи-купе вбудовані в нішу
Це ідеальне рішення для помешкання, в якому є ніша. Найчастіше у виробів цього типу відсутні бічні стінки, погляду тих, хто знаходиться в кімнаті, відкритий лише фасад шафи, яка одночасно служить дверцятами.
Вбудовані в нішу шафи-купе раціонально використовують квадратні метри, що особливо важливо для власників хрущовок.
Внутрішній пристрій може бути різноманітним: полиці можуть бути розташовані на вибір покупця, найчастіше застосовують варіант від підлоги до стелі.
Шафа-купе неможливо перемістити, вона стаціонарна, проте під час косметичного ремонту або зміни обстановки фасад можна декорувати відповідно до нового інтер’єру. Для цього використовують шпалери або змінюють малюнок на дверцятах.
Правила вибору
- Придбати шафу-купе можна, вибравши з готових виробів або замовивши у виробника складання виробу за індивідуальним проектом.
- Замовлення індивідуального проекту, особливо для невеликих приміщень, дозволить врахувати всі особливості приміщення. Однак і коштуватиме це дорожче.
- На відміну від готових меблів, при виготовленні на замовлення враховуються побажання покупця щодо матеріалів, з яких збирають шафу – деревина, МДФ або ДСП з покриттям з ламінату.
- Інший аргумент на користь замовлення, а не покупки готового виробу, – можливість вибрати відповідний під інтер’єр колір, дзеркальні дверцята, якісну та надійну фурнітуру. Складання меблів займатимуться співробітники компанії-виробника.
Особливості шафи-купе з ДСП
ДСП, МДФ та фанера – це матеріали, використання яких дозволяє відчутно знизити собівартість меблів. Виробники, що дорожать своєю репутацією, застосовують для виготовлення меблів лише найвищі сорти ДСП.
Якісні матеріали мають такі якості, як:
- велика товщина, завдяки чому виріб буде міцнішим;
- висока щільність плити;
- відносна екологічна безпека, оскільки для виробництва плит використовувалися тільки високоякісні смоли.
Меблі, виготовлені з ДСП, – бюджетний аналог меблів з масиву дерева – все ж таки відрізняється своїми експлуатаційними властивостями від дерев’яних. Перед покупкою потрібно оцінити всі її переваги та недоліки, врахувати та правила поводження з нею.
Переваги та недоліки
Найочевидніша перевага шафи-купе з ДСП – її невисока вартість.
До інших належать:
- Стійкість до зовнішніх умов. Меблі з ДСП при коливаннях температури або зміні вологості в приміщенні не збільшуватимуться в розмірі або, навпаки, стискатимуться, але зберігати цю властивість вони будуть тільки поки зовнішнє покриття з ламінату буде цілісним.
- Міцність. На відміну від предметів інтер’єру, виконаних з м’яких порід дерева, поверхня шафи-купе з ДСП не псується за випадкових ударів, на ній не залишається вм’ятин.
Однак меблі з ДСП мають і недоліки:
- При руйнуванні зовнішнього покриття, що ламінує, каркас, що складається з ДСП, може почати руйнуватися.
- Одна з властивостей матеріалу – здатність вбирати вологу з великою швидкістю, тому при підвищеній вологості в приміщенні та пошкодженні облицювання шафи, внутрішні його елементи досить швидко розбухнуть і почнуть коробитися. У цьому випадку виріб неможливо привести до початкового вигляду навіть післяпросушування. Отже, всі пошкоджені деталі потрібно буде повністю замінити.
- Внутрішні елементи в бюджетних шафах-купе зазвичай виконують із ДВП, тому ящики не можна назвати міцними.
- Довгі полиці, виконані з ДСП, не можна сильно навантажувати через їхню крихкість – вони можуть не витримати, зламатися.
- Цвяхи будуть погано триматися в такій плиті, і вбивати їх слід з великою акуратністю, щоб не пошкодити її.
- При виробництві ДСП застосовують смоли, які протягом усього періоду експлуатації виділяють шкідливі для здоров’я речовини. Тому важливо при покупці контролювати, які якості плити були використані.
Шафа-купе з МДФ: особливості, плюси та мінуси
МДФ – матеріал, виготовлення якого використовують деревні волокна. Піддаючи їх високій температурі та тиску, волокна склеюють. Плити цього типу є різновидом ДВП.
Матеріал вважається кращим за якістю, ніж ДСП або фанера, оскільки є щільним і твердим матеріалом без зовнішніх дефектів і легко піддається обробці.
Завдяки його структурі працювати з ним просто: можна без зусиль розпиляти плиту, просвердлити в ній отвори, склеювати, використовуючи столярний клей. Поверхня за цих маніпуляцій не буде пошкоджена.
Як декоративне оздоблення поверхні МДФ може бути використані вініл, меламінова папір або шпон.
До переваг матеріалу відносять:
- доступну ціну;
- відсутність зовнішніх дефектів;
- великий вибір розмірів плити.
Головний недолік – вміст у матеріалі, що виділяють шкідливі сполуки смол. Щоб нейтралізувати їхню дію, плита повинна мати герметичне покриття.
Шафа-купе з дерева
Деревина – універсальний, довговічний і міцний природний матеріал, здатний набувати будь-яких форм і має привабливий зовнішній вигляд. Ці якості цінуються виробниками меблів, тому предметів інтер’єру, виготовлених з масиву дерева, так багато.
На відміну від ДСП, масив дерева можна пиляти, свердлити і здійснювати з ним інші маніпуляції, не порушивши його цілісність і міцність.
Основні недоліки виробів, виконаних з дерева, – висока вартість та реакція на зміну зовнішніх умов (стиснення та розширення при зміні температури та вологості у приміщенні).
Внутрішній устрій шафи-купе
“При виборі шафи-купе майбутній власник повинен звертати особливу увагу на те, як організовано внутрішній простір”
Основне завдання будь-якої системи зберігання – зручне розташування речей усередині та забезпечення швидкого доступу до них. Однак часто трапляється навпаки: внутрішній простір шафи виявляється заваленою речами. Відмінна риса шафи-купе – особлива конструкція, яка допомагає визначити для кожного предмета одягу своє місце та зберігає зручний доступ до нього.
При виборі шафи-купе майбутній власник повинен звертати особливу увагу на те, як організовано внутрішній простір. Як основні рішення для зберігання виступають три елементи: ящики, полиці та поперечина для вішалок.
Полиці
Полиці всередині конструкції використовують для зручного зберігання складених речей.
Додатково можуть бути влаштовані відсіки для аксесуарів:
- для капелюхів та шапок;
- для рукавичок та рукавичок;
- для сумок;
- шарфів та інших речей.
Перекладини
Вони можуть бути розміщені вздовж шафи або впоперек, проте розташування по ширині – найбільш раціональний і поширений метод, завдяки якому можна розпорядитися економно простором.
Висувні вішалки
Їх використовують для шаф, глибина яких менша за стандартну (до 55 см).
Вішалка складається з 2 елементів: нерухомої частини та сталевого кронштейна, який може бути висунутий. Розташовуються такі конструкції перпендикулярно, а закріплюють їх на нижній поверхні полиці.
Скриньки
Оснащені спеціальною роликовою напрямною, яка забезпечує легке висування та надійність усієї конструкції, ящики призначені для зберігання дрібних речей (нижньої білизни, шкарпеток та інших).
Для краваток і ременів шафа-купе може бути обладнана з боків висувними тримачами.
Сітка для взуття
Сітки для зберігання взуття є кошиком, виконаним з дроту і покритим пластиком. Вони можуть мати різні розміри: 30, 50, 100 см та більше. Їх встановлюють у шафі так, щоб дно не розташовувалося впритул до підлоги. В іншому випадку бруд із взуття може накопичуватися там, і проводити прибирання буде важко.
Поради щодо вибору шафи-купе для маленької передпокою
Ціна готового виробу залежить навіть від розміру шафи-купе. Чим він більший і місткіший, тим вища його вартість.
Більшість моделей має стандартну глибину (65 см), якої достатньо для комфортного розміщення одягу та речей. Зустрічаються і готові вироби глибиною до 45 см – цього вистачає, щоб розмістити вішалки, полиці та ящики.
Вибрати оптимальний шафа-купе, що зручний і вписується в інтер’єр, можна, якщо при пошуку врахувати 3 параметри:
- Вільна площа приміщення, в якому буде розміщена шафа.
- Функції, які він виконуватиме (зберігання верхнього одягу та взуття, зберігання одягу та текстильних виробів, постільних речей та іншого).
- Максимальна сума, яку покупець готовий віддати за меблі.
Якщо розмір приміщення невеликий, слід враховувати цей момент при покупці. Він вплине на внутрішній пристрій шафи-купе, наявність у нього додаткових функцій.
Оригінальні моделі шафи-купе
Один з найновіших дизайнерських продуктів, що відрізняється чудовими експлуатаційними та функціональними властивостями, – шафа-купе, яка крім зберігання бере на виконання себе та інших завдань. Він може бути обладнаний столом, книжковими полицями, сидінням та іншими елементами, необхідні замовнику.
Якщо раніше при пошуку відповідної моделі основну увагу приділяли якості матеріалу та зовнішньому вигляду виробу, то сьогодні споживач очікує від меблів функціональності та максимально зручного внутрішнього пристрою. Крім звичайних полиць та ящиків, шафи-купе оснащують сітками для взуття, відсіками для зберігання аксесуарів та ювелірних виробів, вішалками для краваток, ременів та іншими.
В ідеалі внутрішній пристрій повинен бути виконаний так, що при необхідності його можна відрегулювати – це допомагає задіяти простір з більшою ефективністю при зміні умов користування. Варто звернути увагу і на те, як саме кріпляться висувні ящики і полиці, наскільки якісна фурнітура і чи плавний хід руху елементів, що висуваються.
Двері в гарній шафі повинні відчинятися легко, не видаючи шуму, а закриватися щільно, щоб усередину не потрапляв пил. Петлі мають бути виконані з міцного та якісного матеріалу.
Моменти, на які потрібно звернути увагу при покупці
Вибрати ідеальну шафу-купе можна, звернувши увагу на кілька важливих речей.
Внутрішнє наповнення
Основна функція шафи-купе, розміщеної у передпокої, – це зберігання верхнього одягу та взуття. Тому відсіки повинні бути місткими, щоб можна було з комфортом розмістити речі всередині. На спеціальних полицях можна зберігати аксесуари (шапки, сумочки, шарфи, парасольки, рукавички) та засоби для догляду за одягом та взуттям.
Для передпокою найчастіше використовують шафи, що складаються з однієї чи двох секцій. У другому випадку є можливість розмістити у різних відділах речі за принципом частоти використання або сезону.
Вироби глибиною 45 см обладнають висувною вішалкою, а в шафах, глибина 65 см, встановлюють штангову трубку.
Дверцята
Для зручності на одну із дверних панелей шафи варто встановити дзеркало. Це заощадить місце на стінах у передпокої, де дзеркало необхідне в будь-якому випадку, а крім того наявність дзеркала допоможе візуально збільшити простір тісної передпокою.
У шафах з трьома дверцятами найкраще рішення – розміщення дзеркальної панелі на середній.
Колір
При виборі будь-яких меблів у передпокої варто пам’ятати, що темні кольори поглинають світло і візуально зменшують простір. Світлі відтінки діють протилежним чином.
Зважати слід і на оздоблювальні матеріали приміщення: вони повинні гармонійно поєднуватися з фасадом шафи-купе.
Дизайн
За бажанням замовника шафа-купе може бути додатково оснащена бічними приставками та верхньою панеллю з підсвічуванням.
Також виріб може бути прикрашений вітражем або піскоструминним малюнком на скляній панелі дверцят.
Габарити
Орієнтуватися при пошуку шафи-купе на якісь правила та поради не варто, краще керуватися лише власними уподобаннями та потребами, але знати, які моделі краще підходять під конкретну форму приміщення, все ж таки бажано.
У вузькій кімнаті найбільш логічним буде використання звичайної шафи-купе, а для раціонального використання простору у квадратній кімнаті підійде кутова.
Останній, крім оригінальної конструкції, має й інші відмінні риси: підвищену місткість і функціональність.
Матеріал
Виконана з ДСП шафа – доступна, але менш надійна, ніж виріб з масиву дерева. При виборі варто врахувати товщину стін, наявність можливості регулювання ніжок та те, як розсуваються дверцята.
Фасад
Панелі дверцят шафи-купе можуть бути декоровані різним способом:
- покриті лаком;
- покриті фарбою із застосуванням ефекту патини;
- з нанесеним піскоструминним малюнком;
- дзеркальною поверхнею;
- бамбукової.
Особливості встановлення
Шафа-купе – стаціонарна конструкція і потребує правильної установки.
Так як підлога, стіни та стеля стають частиною всієї конструкції, їх необхідно підготувати. Найважливіший момент – підготовка статі. Його слід заздалегідь вирівняти. Після цього необхідно провести точні виміри підлоги, стін та стелі.
Поради
Щоб шафа-купе служила довго і з часом не втрачала своєї функціональності, ще на етапі покупки варто прорахувати, як можуть змінитися згодом потреби. Не варто брати модель, в якій можна зберігати ту кількість одягу, що є зараз. Подібні конструкції мають бути місткими, щоб забезпечити можливість завжди розмістити додаткові речі.
Якщо в ролі днища та задньої стінки будуть використані підлога та стіни приміщення, не слід обробляти їх гіпсокартоном перед встановленням шафи – цей матеріал не відрізняється міцністю, і в процесі експлуатації може не витримати покладеного на нього навантаження.
Ще один важливий момент – схема відкриття дверей.
Для шафи-купе можуть бути використані 2 варіанти:
- Дверна панель, вставлена в металеву рамку, переміщається за допомогою роликового механізму за пазою. Цей варіант вважається менш надійним, ніж другий, тому що ролик може зійти з напрямної. Додаткова незручність може принести пил, що скупчився в пазу або потрапив туди дрібний предмет. Періодично пази потрібно пилососити.
- У цьому випадку ролики обертаються за спеціальною монорейкою, конструкція якої забезпечує надійний хід і не дозволяє дверцятам сходити з нього. Також у ньому передбачено спеціальний захист від попадання всередину дрібних предметів та пилу.
Ці поради допоможуть обрати зручну та якісну шафу-купе, яка надійно служитиме не один рік.