Тонкощі декору віконної зони на кухні

Ще не канули в роки часи, коли вікна в кухні оформлялися в повній відповідності до загального стилю приміщення, щоб не привертати до себе без потреби ніякої уваги. Їм відводилася винятково функціональна роль і сприймалися вони не інакше, як отвори для забезпечення кімнати денним світлом, тобто як щось необхідне і зрозуміле.

Сьогодні на декор кухонного вікна дивляться зовсім з іншого боку.

Воно стало невід’ємною частиною інтер’єру. Тепер зона вікна може, як задавати напрямок оформлення решти простору, так і підкреслювати індивідуальність вже створеної обстановки.

 Декор кухонного вікна width=

Оформлення вікна важлива частина декору кухні

Змінюємо функціонал

Сучасні підходи до виробництва ПВХ-конструкцій дозволили отримувати вікна будь-яких архітектурних форм і різних пропорцій. Це дозволяє навіть у старих будинках багатоквартирної споруди замінювати традиційно прямокутні віконні рами на округлі варіанти, якщо, звичайно, цього вимагає особливість інтер’єрного дизайну.

 Декор кухонного вікна width=

Кухонне вікно круглої форми

Якщо ви хочете зробити кухонне вікно справжнім композиційним центром, то почати потрібно із загальних моментів і насамперед визначитися в стилістичних питаннях декору.

Декор кухонного вікна

Оригінальний декор кухонного вікна

Подумайте, з чого будуть зроблені рами для вікна на кухню? Вибирати доведеться між:

 • Профілем ПВХ.
 • Породами деревини.

Декор кухонного вікна

Віконні рами з деревини

Перший варіант актуальніший, тому що профілю можуть бути надані будь-які відтінкові нюанси, що дозволить ідеально вписати конструкцію в колірне інтер’єрне рішення. Робиться це за допомогою плівки, що самоклеїться.

Декор кухонного вікна

Профілю з ПВХ можна надати будь-який відтінок

Можна при декорі кухонного вікна пограти зі склом, зробивши їх досить незвичайними:

 • Тонованими.
 • Дзеркальними.
 • З ефектом старовини.
 • З малюнком.
 • З розписом.
 • З вітражем.
 • З шовкографією.

Декор кухонного вікна

Вітражні вікна головний декоративний акцент

Однак, ганяючись за нестандартністю та самобутністю оформлення, не забувайте, що вікно має залишитися функціональною частиною простору. Ні, розмова зараз не про його роль у освітленні кухні, хоча про неї теж не варто забувати, а про те, щоб перетворити вікно на потрібну і значну частину загального інтер’єру. Зараз ви зрозумієте, про що йдеться.

Декор кухонного вікна

Кухонне вікно може виконувати не лише декоративну функцію

Вікно-стіл

Обідня зона служить на кухні центральним елементом. Це навколо нього формується решта обстановки. На дивані куточка дуже люблять розслабитися домочадці, та й з друзями в такому «куточку» посидіти приємно.

Тепер уявіть, що місця, навіть для скромного столу, у вашій кухні, ну немає зовсім. Не залишитися без острівця, що релаксує, допоможе підвіконня, яке потрібно просто реорганізувати в повноцінну стільницю. Матеріал, колір, розмір та форма стільниці в декор кухонного вікна буде підбиратися виходячи із загального стилістичного рішення решти простору. Краще, якщо на цю роль буде вибрано камінь. Альтернативою йому може стати ламінована поверхня та пластик.

 Декор кухонного вікна width=

Підвіконня перетворено на обідній стіл

Вікно-диван

Присутність широкого, низько розташованого підвіконня дозволить перетворити вікно на затишний диван. Покладіть зручні подушки, покрийте підвіконня м’яким матом, повісьте повітряні штори та організуйте вечірнє освітлення. Диван на віконці готовий! До нього можна присунути стіл або піти далі і зробити його у вигляді конструкції, що трансформується, яка буде з’являтися в кухонному інтер’єрі строго по необхідності.

 Декор кухонного вікна width=

Низьке підвіконня виконує функцію диванчика

Вікно-стелаж

Цей спосіб декору вікна оцінять власники малогабаритних просторів. Він дозволяє функціонально задіяти порожні стіни у віконній зоні. Для організації такого рішення знадобиться розширити підвіконня на всю довжину стінової поверхні та змонтувати меблеві модулі відповідних розмірів.

Обрамлене в дерев’яну, гіпсокартонну, пластикову нішу вікно, набуває особливої витонченості, а ви отримуєте можливість комфортно зберігати в комірках, що вийшло, різноманітні баночки, посуд, начиння або просто залишити систему для розміщення милих декоративних елементів.

Декор кухонного вікна

Практичне кухонне вікно стелаж

Вікно-сад

Цей популярний спосіб обробки вікон застосовується і в умовах кухні, особливо якщо остання простора. Рослини можна виставити не тільки на саме підвіконня, а й створивши систему полиць сходового типу, розширити озеленений простір по периметру.

Важливо вирішити питання освітлення цієї ділянки, щоб вона підкреслювала красу декоративного оформлення зони та в похмуру погоду. Помістіть в цю область стіл і стільці і ви отримаєте щось подібне до садової альтанки. Посидіти за ним асоціюватимуться з чаюванням на свіжому повітрі.

Декор кухонного вікна

Вікно сад вирішить проблему із озелененням простору

Це лише мала частина можливих інтер’єрних рішень для віконної зони, однак навіть ці нескладні маніпуляції в змозі змінити звичний простір кухні і додати в її інтер’єр пікантних деталей.

Декор кухонного вікна: цікаві ідеї

Є багато цікавих варіантів оформлення кухонного вікна, але втілюючи їх в інтер’єрному декорі необхідно не порушити процесу природного освітлення. Іноді, виникає необхідність у регулюванні яскравості світлових потоків, що потрапляють на кухню, та інтимністю обстановки. У цьому вся допоможе специфічне оформлення віконної зони. Його потрібно буде виконати так, щоб вона стала частиною загального дизайнерського задуму.

Декор кухонного вікна

Декор вікна повинен гармоніювати з дизайном кухні

Наприклад, замість підвіконня можна встановити робочу стільницю, а зону релаксу, з м’яким диванчиком, перенести в менш освітлений куточок. Це чудове рішення для облаштування маленької кухні.

 Декор кухонного вікна width=

Зона відпочинку на місці підвіконня кухонного вікна

На підвіконні можна організувати маленький кухонний органайзер. Естетично оформити його допоможуть пластикові роздільники, які використовуються в комодових ящиках. У декорі кухонного вікна вони виглядатимуть ефектними стільниками. У таких осередках можна розташувати масу речей, які часто бувають необхідні і повинні знаходитися в легкому доступі.

 Декор кухонного вікна width=

Система зберігання під кухонним вікном

Правильне оформлення вікна допоможе приховати не дуже вдалий вигляд із нього. Це актуально, коли за вікном маячить брудний фасад сусідньої будівлі чи не естетичний дворовий пейзаж із розписаних, не завжди графіті, гаражних стін. Врятує використання спеціальної плівки.

Наявність липкої основи дозволяє кріпити її безпосередньо на скло. Плівка чудово гармонує із фіранками всіх типів та жалюзі. Вона може мати найбільш витіюваті візерунки або імітувати грановане скло.

 Декор кухонного вікна width=

Наліпки на кухонному вікні допоможуть приховати негарний вигляд із вікна

У декорі кухонного вікна можуть застосовуватись такі різновиди плівки:

 • Напівпрозора.
 • З напиленням.
 • Кольорова.
 • Злегка затінена.

Декор кухонного вікна

Матова плівка для кухонного вікна

З їхньою допомогою можна створити на склі ефект вітража. Достатньо взяти плівку кількох кольорів і, нарізавши з її полотен шматочки довільної форми, зібрати в цільний пазл. Причому не обов’язково дотримуватися якихось пропорцій та симетрії. Все може робитися абсолютно абстрактно.

 Декор кухонного вікна width=

За допомогою кольорової плівки можна створити ефект вітража

Ще одним важливим елементом декору вікна є штори. Вони несуть у кухню домашній затишок, а в атмосферу – гармонію, тому про текстиль у віконній зоні варто поговорити докладніше.

Модні тенденції

«Сьогодні модно виконувати декор кухонного вікна мотузковими шторами»

Кухня – простір особливий, тому і текстиль в нього вважають за краще вибирати легкий у догляді. Поряд із натуральними матеріалами тут цілком можуть з’явитися комбіновані тканини, які дозволять надати вікну більш презентабельний вигляд. У цих виробів відмінні показники зносостійкості, що при частих праннях робить їх фаворитами.

Декор кухонного вікна

Практичний штори з комбінованої тканини

Сьогодні модно виконувати декор кухонного вікна мотузковими шторами. Виглядають вони сучасно, красиво та підходять для будь-яких стилістичних рішень.

 Декор кухонного вікна width=

Мотузкові штори – нова тенденція в декорі кухонного вікна

Можлива поява в кухні гардин з орнаментальними візерунками або легких грайливих ситцевих штор. Тут знову все залежатиме від загальної стилістичної спрямованості кухонного дизайну.

Декор кухонного вікна

Вибір штор залежить від загального стилю кухні

Щодо вибору кольору текстилю також варто керуватися стандартними правилами. Штори повинні перекликатися або з фоновим рішенням інтер’єру або з відтінками меблевих фасадів. Їх можна зробити акцентною плямою обробки, головне додати в інтер’єр «групу підтримки» з кількох, в ідентичних шторам кольорах, елементів.

Декор кухонного вікна

Колір штор повинен перегукуватися з кольором предметів інтер’єру

Універсальні білі штори, що не виходять із моди, нададуть вікну легкої туманності. Їхня поява у віконній зоні вплине на сприйняття простору: кухня відразу здасться просторішою, а стелі – вище. Білим шторам завжди буде місце і в мінімалістичній обстановці, і класиці.

Декор кухонного вікна

Білі штори універсальний варіант для декору вікна будь-якої кухні

Оформлення вікна з балконними дверима

«Декор двостулкового кухонного вікна з прилеглими балконними дверима проводиться шторами з відкритою асиметрією»

Віконно-балконний отвір асиметричний за своєю суттю, отже, декор кухонного вікна такого типу потрібно виконувати в нестандартних рішеннях.

 Декор кухонного вікна width=

Декор кухонного вікна з балконними дверима

Оскільки двері конструкції завжди відчиняються всередину, то про звичайні фіранки говорити не доводиться. Вони будуть чіплятися, обриватися, загалом, заважати, безперешкодно користуватися балконом, тому дизайн штор слід вибирати за такими критеріями:

 • Типу вікна.
 • Спосіб скління дверей (повне – часткове).
 • Бачку балкона (засклений або відкритий).
 • Площі кухні.
 • Наявність вільного стінового простору у віконній зоні.

 Декор кухонного вікна width=

Декор фіранок для відкритого балкона

Для одностулкового вікна цілком вистачить одного полотнища стандартної довгої штори. З боку стулки його чіпляють підхватом і таким чином звільняють доступ до балконних дверей.

 Декор кухонного вікна width=

Декорування одностулкового кухонного вікна

Декор двостулкового кухонного вікна з прилеглими балконними дверима проводиться шторами з відкритою асиметрією. На вікно в цьому випадку вішають короткі фіранки, а двері приховують за довгою шторою, яку, знову ж таки, утримують у потрібному положенні підхватом. Присутність останнього особливо актуальна у разі повного скління дверей.

 Декор кухонного вікна width=

Франки для вікна з балконними дверима

Завершальним штрихом у декорі специфічного отвору стане ламбрекен. Він може бути прямим, накинутим у вигляді шарфа або виглядати як свага. Незалежно від його вигляду, ламбрекен не може бути надто довгим. Верхній край дверей його торкатися не повинен.

Декор кухонного вікна

Ламбрекен надасть декору кухонного вікна закінченого вигляду

Інші види кухонних штор

Використання розсувних штор у декорі кухонного вікна, безсумнівно, зручно, однак, є ще чимало типів штор, що цілком задовольняють специфічні умови експлуатації балконних дверей. Класичні варіанти цілком здатні замінити римські аналоги. Їх кріплять частинами.

Одне полотно йде безпосередньо на двері, а друге – на віконну стулку. Цей тип штор теж стане чудовим захистом від надмірного освітлення та цікавих поглядів.

Декор кухонного вікна

Звичайні штори можуть служити аналогом римських

Цілком прийнятним варіантом декору вікна стануть жалюзі всіх типів та рулонні штори.

Декор кухонного вікна

Чорно-білі рулонні штори

Різноманітність перших просто вражає. У кухонний інтер’єр слід вибирати моделі з тканинними ламелями, а не пластик. Це позбавить кімнату офісної атмосфери. Те, що ламелі тканинні, бентежити не повинно, оскільки сучасні варіанти оброблені спеціальними просоченнями, це говорить про те, що доглядати за таким декором кухонного вікна буде не проблематично.

Декор кухонного вікна

Ефектні тканинні жалюзі у декорі кухонного вікна

Жалюзі можна кріпити безпосередньо на віконну раму. У цьому випадку вони не займатимуть багато місця, підвіконня залишиться у вільному доступі, і до кімнати буде проникати достатньо світла.

Декор кухонного вікна

Тканинні жалюзі дозволяють легко регулювати рівень освітленості

Якщо у віконній зоні буде шматок вільної стіни, то актуальним варіантом декору стане комбінація з декількох прийомів. Можна поєднати в обробці віконно-балконного простору японські штори та наші жалюзі або спробувати укласти конструкцію в обрамлення штор із лембрекеном. При цьому скла знову закриватимуть жалюзі.

Декор кухонного вікна

Комбінація штор та жалюзі в декорі кухонного вікна

Якщо балкон засклений можна підйомні штори або жалюзі розмістити на рамах, а всередині кухні залишити тільки декоративні елементи.

Надзвичайно виглядають у віконній зоні фотожалюзі. Там може бути тематичний малюнок чи натуралістичні пейзажі. Останні справляють незвичайний візуальний ефект і додають у обстановку простору.

Декор кухонного вікна

Фотожалюзі справлять незвичайний візуальний ефект

Стилістичні моменти

Спосіб декору кухонного вікна має відповідати стилістиці дизайну приміщення загалом.

 • У романтичній обстановці у цій зоні мають з’явитися мережива, пензлі, ламбрекен, бахрома.
 • У мінімалістичних інтер’єрах – місце японських штор або жалюзі.
 • Еклектичний напрямок обробки кухні підкреслять яскраві акценти в області віконного отвору.

 Декор кухонного вікна width=

Декор кухонного вікна має доповнювати загальний стиль інтер’єру

Елементом, що привертає увагу, можуть стати підхвати, виконані з матеріалу незвичайної якості або контрастного шторам кольору. Не чужі еклектиці стрази та квітковий візерунок, тому сміливо використовуйте ці деталі в прикрасі зони вікна.

 • Для стилю кантрі підшукайте штори з мереживними вставками, оборочками та квітковим принтом.
 • Цілком можна виконати їх дизайн вишивкою в народному стилі.
 • Для інтер’єру хай-тек чудовим рішенням стануть металеві жалюзі або пластикові вироби.
 • У східному напрямку будуть доречні бамбукові моделі.

Декор кухонного вікна

Декор кухонного вікна в стилі кантрі

Тонкощі декору – Висновок

Декор кухонного вікна – тема, що не обмежує фантазію. Цілком можливо, що ваші дизайнерські вишукування будуть ще креативнішими за представлені тут ідеї. Створивши оригінальний проект його оформлення, ви отримаєте ексклюзивний кухонний інтер’єр загалом. За бажанням поділитися своїми доробками, ви можете використовувати сторінку нашого сайту.

Тонкощі декору – Відео

5/5 - (19 голосів)

2 думки про “Тонкощі декору віконної зони на кухні

 1. Avatar of Zapo
  Zapo :

  1. Заголовок: Заголовок має бути більш конкретним і відображати головну ідею тексту. Наприклад, “Як правильно оформити віконну зону на кухні: корисні поради і тонкощі декору”.

  2. Структура: Структура тексту має бути логічною і послідовною. Варто розбити текст на підзаголовки, щоб читачам було легше орієнтуватися в матеріалі.

  3. Стиль написання: Потрібно уникати занадто складних і довгих речень. Важливо, щоб текст був зрозумілим для широкого кола читачів.

  4. Інформативність: Важливо, щоб текст був корисним і надавав читачам нову інформацію. Варто додати більше конкретних порад і рекомендацій.

  5. Використання ілюстрацій: Для більшої наглядності варто додати до тексту фотографії або ілюстрації, які допоможуть читачам краще зрозуміти ідеї, висунуті в тексті.

  6. Закінчення: В кінці тексту варто додати висновки або коротке резюме, що допоможе читачам зрозуміти основну ідею матеріалу.

 2. Avatar of Артур
  Артур :

  “Деталі створюють атмосферу, а атмосфера формує наші думки і почуття.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.