Шпалери для стін у спальній кімнаті

Роль спальні складно перебільшити. Це той куточок у будинку, де відновлюються сили. Атмосфера кімнати сприяє повноцінному релакс та спокійному проведення часу.

Але так буде тільки в тих приміщеннях, інтер’єр яких зуміли зробити збалансованим. І тут на перше місце виходить спільне тло. Найбільш вдалим рішенням буде використовувати шпалери для спальні. Вони у цьому аспекті просто незамінні. Підібрати трендові варіанти оздоблення стін і зробити кімнату дійсно умиротвореною та спонукаючою до відпочинку, допоможуть наступні знання.

Які шпалери вибрати для спальні

шпалери для спальні

модні шпалери для спальні в дрібну смужку

Питання вибору фактури шпалер для спальної кімнати не менш актуальне, ніж їх колірний дизайн. Сучасний ринок пропонує безліч матеріалів:

 • флізелін;
 • папір;
 • вініл;
 • тканина.

шпалери для спальні

чорні шпалери допоможуть підкреслити розкіш та вишуканість інтер’єру

Інтер’єр спальні зі шпалерами кожного представленого варіанту гідний пильного розгляду, оскільки матиме і власні переваги, і деякі недоліки.

Паперові шпалери для стін в спальню

Цей різновид вважають найбільш бюджетним та екологічним способом оформлення стін. Назвати їх новинками шпалер для спальні, звичайно, не можна, проте це вже й не ті простецькі рулони з невигадливим колгоспним малюнком, які пам’ятаються нам за 70-ми роками.

Кольори та тони шпалер для спальні з паперу тепер неймовірно насичені, а якість самої основи набагато краща, але з практичної точки зору це рішення найменш вигідно. Термін служби такого оздоблення мінімальний, та й сонце швидко перетворить навіть найяскравіші та найкрасивіші шпалери в спальні паперового типу на бляклу пустелю.

Це позбавляє їх статусу популярних і змушує споживачів використовувати паперові шпалери виключно як тимчасове оздоблення.

шпалери для спальні

шпалери для спальні з квітковим принтом

Вініл в інтер’єрі спальні зі шпалерами

Вінілові шпалери відрізняються підвищеною щільністю і вмінням приховувати дефекти поверхонь, що обклеюються.

Працювати з ними досить просто. Смуги чудово лягають на стіну, не утворюючи бульбашок. До того ж і дизайн шпалер для спальні з вінілу просто чудовий.

шпалери для спальні

вінілові шпалери допоможуть приховати дефекти стін

Флізелінові шпалери для спальної кімнати

Даний вид на порядок дорожчий за вінілові аналоги, проте, такі шпалери є лідерами продажів. Сприяють цьому широта їхнього асортиментного ряду. Флізелінові шпалери славляться не тільки різноманітністю принтів, що дозволяє вписувати їх у будь-які інтер’єрні рішення, а й безбарвними фактурами, що підходять для фарбування.

А це вже відкриває інші можливості оформлення кімнати, з претензією на індивідуальність. Якщо додати сюди можливість проводити перефарбовування шпалер для стін спальної кімнати до 15 разів, то питання вибору практично не виникає.

шпалери для спальні

флізелінові шпалери кольору металік у спальні

Гарні шпалери в спальню з тканини

Тканинний вид шпалерної обробки – знахідка для цінителів розкішних та екологічно чистих інтер’єрів. Матеріал відрізняється високою якістю, тому декор прослужить досить тривалий час. Асортимент тканинних варіантів настільки широкий, що реально змушує болісно розмірковувати, які шпалери вибрати для спальної кімнати, щоб зробити її інтер’єр чарівним.

Єдине, що утримує покупців від масового придбання тканинних шпалер – їхня вартість, що кусається.

шпалери для спальні

виділення зони узголів’я ліжка за допомогою тканинних шпалер

Шпалери для спальні з тематичним дизайном

Куди б не вибиралися шпалери – для маленької спальні чи просторих апартаментів – завжди існує вибір способу їх поклейки, що дозволяє навести в кімнаті справжню красу. Описати всі можливі варіанти неможливо, але розглянути особливо актуальні варто спробувати. Допоможуть підбирати шпалери для спальні фото.

Комбінації горизонтальних смуг

шпалери для спальні

модний тренд – шпалери з горизонтальними смугами

Інтер’єр спальні зі шпалерами, розміщеними у горизонтальному, а не у звичному вертикальному положенні, завжди цікавий. Застосувавши цей хід, легко зробити обстановку кімнати оригінальною. Суть методу полягає у комбінуванні оздоблювальних матеріалів. В обробці потрібно використовувати різний дизайн шпалер для спальні.

В даному випадку потрібно розмежування ділянок різного оздоблення кантом, фризом або іншим способом. Кордон не обов’язково пускати по горизонталі, розбити стіну на дві зони можна і по діагоналі. Особливо актуальний такий варіант поклейки шпалер для маленької спальні, оскільки дозволить сприймати простір як просторіший.

Щоб все вийшло вдало, треба зуміти підібрати шпалери для спальні, що поєднуються за фактурою і тонами. Правильно буде віддати верхню частину стіни під оздоблення з яскравим та насиченим принтом, а нижню залишити для матеріалу в однотонному рішенні. В принципі – це не канон, а лише варіант дизайну кімнати, тому імпровізувати ніхто не забороняє.

Виділення зони узголів’я

шпалери для спальні

комбінування шпалер темно-сірого та бежевого кольору для створення акцентної зони

При такому варіанті обробки метою буде акцентування на функціональних особливостях приміщення шляхом виділення ліжка через наголошення на її значущості в обстановці. Для здійснення задуму також знадобляться шпалери для спальні двох типів:

 1. Однотонні.
 2. Прінтовані.

Перші стануть загальним тлом і ними оформляться всі стіни, за винятком тієї, до якої примикає ліжко. Ось цю поверхню треба буде виділити розмальованими або заготовленими іншого кольору шпалерами для спальні. Відмінним способом привернути увагу до стіни стане оформлення її фотошпалери.

шпалери для спальні

оформлення ніші біля ліжка шпалерами з грецьким орнаментом

Збірна «обійна солянка»

Варіант для людей з фантазією, які не бояться експериментів. Дана дизайнерська задумка передбачає вільне міксування шпалер для спальної кімнати. Що можна використати? Хороший ефект справляють комбінації звичних матеріалів та новинок шпалер для спальні, наприклад, із 3D графікою.

шпалери для спальні

мікс шпалер у спальні

Існує інший варіант підходу до декору стін, при якому кожна поверхня оформляється своїм кольором. Так часто ділять кімнату на зони. Загалом хороший він багато в чому, якщо використовувати однофактурний матеріал. Якщо знехтувати цим правилом, то замість ексклюзивного інтер’єру спальні з гарними шпалерами можна отримати незграбний простір, перебування в якому викликає лише роздратування.

Шпалери для стильної спальні

Вирішивши оформити спальну кімнату в повній відповідності до будь-якого зі стилів, доведеться серйозно зайнятися підбором шпалер для її оздоблення. Декоруючи інтер’єр під прованс, миловидний кантрі, слід зупинити вибір на шпалерах для спальні, що імітують кам’яну кладку або мають однотонне рішення.

Підкреслити ампір найпростіше, вибравши темні тони шпалер для спальні, зокрема у відтінку бордо. Альтернативним варіантом стане декорування стін під натуральне дерево. Якщо подивитися, які шпалери вибирають для спальні, на фото, то можна побачити, що по-королівськи розкішні інтер’єри найчастіше оформляються великим візерунковим принтом.

шпалери для спальні

шпалери в стилі арт-нуво для спальні

Кольори шпалер для спальні античного типу або етнічного виконання завжди світлі, тому що під такі стіни досить просто підібрати стильні предмети обстановки.

Японський інтер’єр вийде дуже красивим, якщо в дизайні шпалер для спальні буде бамбук або малюнок дерева. Безперечно, можна робити фон і однотонним, тоді підкреслити характерну спрямованість оформлення кімнати потрібно буде вазою з гілочкою сакури.

шпалери для спальні

чорно-білі шпалери – стиль та гармонія в інтер’єрі спальні

Інтер’єр маленької спальні зі шпалерами

«Вдалим доповненням шпалер для стін маленької спальної кімнати стануть дзеркала»

Відсутність просторої кімнати відпочинку змушує шукати різноманітні способи перетворення мініатюрного приміщення на просторі палати. Зробити обмежений простір більш об’ємним та функціональним можна правильним дизайном стін. Їх оздоблення має нести комфорт і дарувати чудовий настрій.

З новинок шпалер для спальні слід придивитися до фотошпалер. Ними можна оформити відразу дві стіни, стерши просторові кордони геть-чисто, або відвести під них тільки одну, бажано стикається з узголів’ям ліжка. Зображення слід вибирати ненав’язливе в ідеалі, що малює природні пейзажі. Найкраще продемонструють, як можуть виглядати такі шпалери для спальні, фото.

шпалери для спальні

шпалери в пастельних тонах – популярне рішення для оформлення спальні

Вдалим доповненням шпалер для стін маленької спальної кімнати стануть дзеркала. Їх поверхні, що відбивають, справляються з питанням розширення простору не гірше фотообійних пейзажів. При оздобленні спальні дзеркальною може стати як ціла стінова поверхня, так і окремі її зони.

Тут все залежатиме від загального інтер’єрного рішення. При додаванні в обстановку великої кількості дзеркал, треба не забути організувати їх правильне підсвічування. Це допоможе зробити атмосферу інтимною та наповнити її романтизмом.

шпалери для спальні

приклад поєднання орнаменту шпалер з візерунком штор

Що стосується монотонів шпалер для спальні, то їм також знайдеться місце у стильних інтер’єрах. Вони актуальні без додаткового декору поверхонь картинними галереями, фото рядами та іншими прикрасами.

Бажання мати останні в малогабаритній кімнаті можна задовольнити, повісивши одну картину в красивому обрамленні або на стіну ікону над узголів’ям. Не варто ховати гарні шпалери для стін у спальні за горами полиць. Їх можна замінити скромним стелажем, що не закриває принад обробки.

Цікаво виглядають вставки на шпалерах для стін у спальні. Квадратні фрагменти незвичайно принтованих або просто контрастного кольору шпалер наклеюються прямо поверх основного однотонного оздоблення. У такий спосіб можна виділити куточок розміщення туалетного столика.

шпалери для спальні

флізелінові шпалери з принтом у невеликій спальні

Маленька спальня для двох

Зробити приміщення комфортним для обох допоможуть, знову ж таки правильно підібрані шпалери для стін спальної кімнати. Ніжні квіточки цілком можна поєднувати зі строгістю клітини або смугастим принтом, які будуть нести чоловічий початок.

Затишні рішення

Які шпалери вибрати для спальні, щоб її атмосфера стала ще комфортнішою? Пошукайте щось серед новинок. Наприклад, завжди актуальною на стіні такої кімнати є імітація м’якої матерії. Не обов’язково затягувати пояси та замовляти дорогі тканинні варіанти. Нехай це буде вінілова імітація вельвету чи оксамиту.

Такі шпалери для спальної кімнати підійду щонайменше, і по бюджету помітно не вдарять. При ідеально виведених стінах можна використовувати шовкографія.

шпалери для спальні

білі шпалери з дрібним квітковим принтом для інтер’єру спальні в стилі кантрі

Новинки шпалер для спальні

Перш ніж вирішити, що саме зі шпалер з’явиться на стінах спальні, варто поцікавитись новими напрацюваннями у цій галузі. Відмінною новиною для цінителів інтер’єрів спалень зі шпалерами стане інформація про те, що вони знову в моді. Штукатурка та фарба, як матеріали фінішного оздоблення, здали свої позиції, хоча зі світу дизайну повністю не пішли.

Шпалери нового покоління дозволяють втілити в приміщенні оздоблення в неординарних і яскравих рішеннях. Цьому сприятиме не велика кількість матеріалів, а асортиментна різноманітність фактур, кольорів і тонів шпалер для спальні. Що та як використовувати? Які шпалери можна вибрати для стін спальної кімнати?

шпалери для спальні

тканинні шпалери відмінно підходять для оформлення ліжка

Актуальні дизайнерські тренди

«Вибір кольору шпалер для спальної кімнати ґрунтується на загальному концептуальному оформленні квартири»

Про нудні монохромні полотна сьогодні забули. Попит мають шпалери для спальні зі складними орнаментами, рельєфністю поверхні і навіть вишивкою. У цьому ракурсі, що задовольняє оздоблювального стилю варіант, підібрати труднощі не складає.

шпалери для спальні

шпалери з великим принтом для сучасної спальні

З однаковим успіхом на стінах спалень з’являються як шпалери, що кричать яскравістю, так і їх пастельні протилежності. Вибір кольору шпалер для спальної кімнати ґрунтується на загальному концептуальному оформленні квартири.

Однотонні та в комбінованій обробці, стіни – прерогатива африканської тематики східних напрямків. У моді екзотичні рішення та етніка. Новинки шпалер для спальні часто мають:

 • контурні малюнки;
 • зображення ієрогліфів;
 • характерні орнаменти.

шпалери для спальні

шпалери в смужку не втрачають своєї актуальності

Працюючи над дизайном стильної спальні, слід дотримуватися тематичної спрямованості та декору шпалер. Не втратили актуальності романські, класичні та римські інтер’єри. Вічно в моді хай-тек та модерн. Для невеликих просторів залишився затребуваним мінімалізм, отже, і шпалери для маленьких спалень слід вибирати з урахуванням цих тенденцій.

шпалери для спальні

неординарне рішення – шпалери з імітацією мозаїки

З тонів шпалер для спальної кімнати варто вибирати:

 • аквамарин;
 • блакит;
 • біж;
 • жовтий;
 • блакитний.

шпалери для спальні

за допомогою світловідбивних частинок шпалери отримали 3D ефект

Причому подібна палітра може прикрасити як кімнату для сну. Вони чудово впишуться у простір сучасної кухні або тієї ж вітальні, наповнивши приміщення світлом та затишком.

Тенденцією, що набирає обертів, є використання комбінацій різно фактурних шпалер для стін у спальні. Поєднання підлягають акрил, текстиль і навіть скловолокно. Такий підхід до оформлення дозволяє зробити спальню ізюминкою квартири.

шпалери для спальні

шпалери в бірюзових тонах з квітковим принтом

До креативних рішень відносять 3D дизайн шпалер для спальні та фотошпалери, які ще недавно були єпархією виключно модерну. Сучасні дизайнери зуміли адаптувати їх до найспецифічніших інтер’єрних стилів.

Сучасні віяння в шпалерних декорах

Шпалерні мікси

шпалери для спальні

шпалери в стилі пэчворк дозволяють створити яскраву спальню

Рішення сміливі, не без оригінальності, що дозволяють виділяти важливі інтер’єрні деталі та робити простір спальні відкритим для сприйняття. Примітно, що можливість використовувати різноманітні шпалери для стін у спальні зроблять подібне рішення цілком бюджетним, оскільки дасть можливість компонувати дорогі та дешеві варіанти.

Однак не варто тішитись цим фактом – підібрати гармонійні композиції буде не так вже й просто. Перш ніж творити, подивіться, як компонуються шпалери на фото.

Популярні рішення

Перемішати шпалери можна кількома способами.

  1. Виділити ними одну поверхню в кімнаті, зробити її значною частиною. При цьому три стіни оформити підходящими за тоновим або ідейним рішенням шпалерами для спальні іншого типу. Акцент фон є ключовим моментом дизайну інтер’єру. Ним виділяють конкретні предмети, наприклад, камін або ліжко.

шпалери для спальні

яскрава акцентна зона у зеленому кольорі

  • Використовувати асиметричний ефект. Першими, у цьому випадку, клеяться насичені та виразні однотонні шпалери для спальні. Потім центр однієї стіни і протилежної краю відтіняються контрастуючими в кольорі смугами іншого типу шпалер. Ця техніка поклейки особливо хороша при використанні шпалер для маленької спальні, оскільки додає простору простору і повноти. Порада. Кращий ефект зорового збільшення дає використання як розмаїття красивих шпалер для спальної кімнати холодних відтінків.

шпалери для спальні

шпалери у бежевих тонах для класичної спальні

  • Зосередитись на контрастних вставках. Метод оптимальний для корекції обробки вузьких кімнат. Якщо шпалери для стін у спальню непропорційної форми були куплені однотонні, ситуацію треба буде виправляти. Робиться це шляхом наклеювання довгою стіною геометричних фігур, вирізаних з кольорових або принтованих залишків шпалер. Виразні вставки відразу змінять сприйняття простору, і спальня виглядатиме більш квадратною.

шпалери для спальні

тканинні шпалери надають інтер’єру спальні вишуканого благородного вигляду

 • Скласти мозаїку. Прийом декору інтер’єру спальні зі шпалерами підвищеної складності. Його суть у мозаїчному наклеюванні різноманітних дрібних шматочків шпалер. Ця методика підкориться не всім. Тут треба мати задатки художника та певний смак. Дизайн шпалер для стін спальні може бути найрізноманітнішим, проте скласти їх у креативну картинку можна буде, лише знайшовши фактор, що об’єднує. Відібрані в роботу елементи повинні гармоніювати і мати якийсь загальний початок, тоді загальне тло, створене за їх допомогою, не виглядатиме архаїчно.

 

Фотошпалери нового покоління

шпалери для спальні

фотошпалери для спальні з міськими мотивами

Здавалося б, цей привіт з минулого давно не актуальний, аж ні! Вони знову зуміли голосно про себе заявити, а завдяки зміні іміджу. Від радянського ширвжитку в них не залишилося практично нічого. Випущені з використанням комп’ютерних технологій та нових матеріалів, фотографічні шпалери для спальної кімнати дозволяють створювати шедевральні варіанти декору приміщень.

Це універсальне рішення, тому що підійдуть красиві шпалери до спальні будь-якого планування: і вузького, і стандартного, і непропорційного.

Якщо у продажу немає готового малюнка, що задовольняє загальний задум дизайну, друк фотошпалер можна замовити в індивідуальному порядку. Вони можуть зображати все: від пальм та барханів до елементів архітектури. Останні належать до розряду дизайнерського мистецтва.

З ними до приміщення приходить розкіш. Такі шпалери для спальні дозволять переноситися до інших країн, часів і навіть фантастичних світів.

шпалери для спальні

фотошпалери в інтер’єрі спальні

3D шпалери

По суті це ті ж шпалери, тільки з нанесеним тривимірним зображенням, що дає картинці об’єм і реалістичну глибину. Зазвичай такими красивими шпалерами в спальні оформлюють усю стіну, проте не виключено й інших варіантів їх використання.

Оскільки ефект об’ємності створюється за рахунок присутності у складі фарби специфічних частинок, що відбивають, здатних по-особливому заломлювати сонячні промені, для його збереження у вечірній час потрібно організувати правильне освітлення сюжету. Вирішити питання підсвічування новинок шпалер для спальні найпростіше розміщенням ультрафіолетових світильників.

3D шпалери можуть бути:

 1. Панорамні.
 2. Флуоресцентні.
 3. Світлодіодні.

Перші мають вигляд єдиного полотна з нанесеним пейзажем, фотографією чи малюнком іншого виду. Дуже цікавим буде інтер’єр спальні зі шпалерами флуоресцентного типу. Картинка матиме неонове підсвічування, тому вночі своїм м’яким світінням зможе замінити нічник.

шпалери для спальні

3D шпалери з об’ємним тривимірним абстрактним малюнком

Світлодіодні варіанти взагалі унікальні. У їхню концепцію закладено зміну зображення. Крім цього, полотно забезпечене підсвічуванням. Це останні розробки виробників, які ще не часто можна знайти на наших ринках, що породжує їх високу вартість. Проте їхня ефектність коштує витрат.

Основні характеристики 3D новинок для спальні

Брати чи не брати? Що можна сказати про якість подібної обробки?

Насамперед, вона допомагає піднести простір спальні як необмежене, а зорове розширення приміщення – болюче питання у малогабаритних квартирах. Незамінні шпалери 3D для стін у спальні постійно освітленої сонцем. Вони не тільки не вигоряють, а ще й набувають великої привабливості в його променях.

До вподоби господаркам і водонепроникність покриття, що дозволяє піддавати стіни вологому прибиранню.

шпалери для спальні

виділення акцентної стіни за допомогою 3d шпалер

З негативних моментів слід згадати про необхідність ретельної підготовки поверхні, що оформляється, можливості відсутності прояву у 3D шпалер для маленької спальні ефекту глибини. Неправильно підібрані сюжети можуть спричинити дискомфортну обстановку. Особливо часто це трапляється при неправильному виборі сюжету картинки.

Зі спальні буде незатишно, якщо на шпалерах буде зображення людей. Аналогічні почуття можуть викликати картини з тваринами. Це приміщення не місце для чужих очей, нехай навіть дивляться зі шпалер для спальної кімнати. Для повноцінного релаксу краще вибирати зображення кольорів.

Модні кольори

шпалери для спальні

шпалери бежевого кольору створюють атмосферу тепла та затишку

У світлі того, що в тренд увійшло комбіноване оздоблення поверхонь шпалерами для стін у спальні, то, відповідно, акцент робиться на нейтральний спектр. Скромна пастель є базою, готовою розмістити найскладніше конструкторське рішення, що складається з акцентних елементів та контрастних включень.

Найбільш популярні класичні біло-чорні комбінації кольорів шпалер для спальні, а також смарагдові та інші тони зеленої палітри.

Гламур в інтер’єр спальні зі шпалерами принесе позолота і срібло.

шпалери для спальні

варіант комбінування: шпалери в смужку акцентної зони відмінно поєднуються зі світлими шпалерами з рослинним принтом

Не варто сліпо відтворювати трендові картинки, переносячи шпалери для спальні з фото. Підбираючи обробку, слід орієнтуватися не на бажання зробити фурор, точно скопіювавши якесь дизайнерське рішення, а дивитися на розміри кімнати та ту атмосферу, яку ви в ній бажаєте мати.

Висновок

Гарний смак, уміння орієнтуватися в стилістичних параметрах, поміркованість – ось якості, які допоможуть підібрати ідеальні шпалери для спальні. Решта має стати лише підмогою в нелегкій роботі з облаштування кімнати.

4/5 - (16 голосів)

5 думок про “Шпалери для стін у спальній кімнаті

 1. Avatar of Неясеф
  Неясеф :

  Авторе, будь ласка, розкажіть більше про шпалери для стін у спальній кімнаті. Якого вони кольору, стилю, текстури? Вони відображають якийсь конкретний настрій або тему? Як вони впливають на загальний дизайн та атмосферу спальні? Як вони були вибрані та встановлені?

 2. Avatar of Shek
  Shek :

  Автор статті ділиться порадами щодо вибору шпалер для стін у спальні, розглядаючи різні стилі, матеріали та дизайни.

 3. Avatar of Аким
  Аким :

  Автору вдалося детально та цікаво описати тему шпалер для стін у спальній кімнаті, демонструючи глибоке розуміння теми.

 4. Avatar of Луутвалош
  Луутвалош :

  “Шпалери в спальні – тиша для очей, відпочинок для душі.”

 5. Avatar of Keyamlyuo
  Keyamlyuo :

  Ого, я ще й не знав, є шпалери спеціально для стін у спальні! Все ж таки, кожен день вчишся чомусь новому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.