Шпалери в коридор: типи, колір, малюнок

Передпокій – приміщення, в яке потрапляють усі люди, які приходять у квартиру. Саме тут складається перше враження про будинок та його господарів, тому до процесу вибору шпалер у коридор слід підходити ґрунтовно.

Оскільки найчастіше передпокій має дуже скромні розміри, інтер’єр має бути підібраний так, щоб зробити недоліки непомітнішими, візуально розширити простір.

Види шпалер для коридору та передпокою

«Правильно підібрані шпалери в коридорі допоможуть усунути всі промахи в плануванні приміщення та вигідно підкреслити наявні переваги»

При всій кількості обробних матеріалів, шпалери залишаються найпопулярнішим рішенням для обробки стін. Різноманітність малюнків, велика палітра кольорів, різна фактура – основні переваги такого покриття.

шпалери в коридор

Шпалери в коридор

Правильно підібрані шпалери в коридорі допоможуть усунути всі промахи в плануванні приміщення та вигідно підкреслити наявні переваги.

Оскільки передпокій – місце, куди людина приходить з вулиці, вона більше за інші приміщення квартири схильна до забруднення. Щоб не виникала необхідність регулярно робити ремонт у коридорі, варто ще на етапі вибору оздоблювальних матеріалів віддати перевагу практичному та стійкому до забруднень покриттю.

шпалери в коридор

Шпалери в коридор повинні бути стійкими до забруднення

Кращий вибір – шпалери, що миються або рідкі, які повністю відповідають вимогам. Цікавий прийом – їх комбінація з вініловими: області, де бруд з’являється найшвидше, можна обробити шпалерами, що миються, а інші зони обклеїти вініловими. Подібне оформлення виглядатиме стильно та ефектно.

шпалери в коридор

Для обробки коридор можна використовувати шпалери різного типу

3 типи шпалер для коридору в квартирі, які найчастіше використовуються для обробки стін:

 • Мой шпалери в коридор. Паперова основа надійно захищена від набухання спеціальним водовідштовхувальним покриттям. Допускається обробка такого покриття м’якою щіткою чи губкою. Відмінне рішення для коридору: будь-яке забруднення легко видалити за допомогою вологого прибирання.

шпалери в коридор

Шпалери в коридорі

 • Рідкі шпалери в коридор. Такий тип покриття дозволяє досягти поверхні, що нагадує декоративну штукатурку. Рідкі шпалери в коридорі мають безліч переваг: відсутність стиків, маскування невеликих дефектів стіни, гладке і рівне покриття. Однак є у них недоліки – відсутність малюнків, однотонність. Для якісного нанесення необхідні певні навички, тому роботу бажано довірити професіоналові.

шпалери в коридор

Оздоблення стін у коридорі рідкими шпалерами

 • Вінілові шпалери в коридор. Відмінні високими експлуатаційними якостями та великим вибором текстури, малюнків та кольору, такі шпалери для коридору та передпокою відносяться до середньої цінової категорії. Завдяки своїй структурі допомагають приховати незначні вади стіни.

шпалери в коридор

Вінілові шпалери в коридор

Вінілові шпалери

При виробництві цього типу шпалер у коридор на основу наносять міцну щільну плівку – вінілове покриття (полівінілхлорид), яке надає матеріалу стійкості до впливу вологи та засобів для чищення.
В якості основи використовують флізелін або папір.

шпалери в коридор

Вінілові шпалери для обробки стін

Паперові шпалери для коридору в квартирі доступніші за ціною, проте процес їх наклеювання на стіни вимагає більших витрат. Спочатку шпалери обробляють клеєм, потім складають навпіл так, щоб промазані частини були з’єднані. Після цього приступають до нанесення клею на поверхні стін і тільки потім прикладають до стіни підготовлену смугу.

Папір, що розбухнув від клею, розм’якшується, легко деформується, тому якісно наклеїти його, не розтягнувши, розгладивши складки і усунувши всі перекоси, досить важко.

шпалери в коридор

Економічні паперові шпалери

Флізелінові шпалери в коридор обійдуться приблизно на 40 % дорожче за паперові, проте працювати з ними легше. Їх просто прикладають до промазаних клеєм поверхонь, до того ж стіни не потребують попереднього вирівнювання.

шпалери в коридор

Флізелінові шпалери допоможуть приховати дефекти стін

Вінілові шпалери також відрізняються за структурою:

Щільний (гладкий) вініл. Є щільною та міцною плівкою з рівною поверхнею, в деяких випадках із слабко вираженою структурою. Дизайн шпалер такого типу нерідко є імітацією каменю, керамічної плитки або інших матеріалів. Вінілове покриття цього виду досить міцне, витримує навіть чищення за допомогою щітки.

Добре підходить для оздоблення передпокою, проте через гладку структуру матеріалу всі недоліки стін будуть проступати, тому буде потрібно попереднє вирівнювання поверхонь та усунення дефектів.

шпалери в коридор

Гладкі вінілові шпалери

Спінений вініл – повітропроникне покриття, що складається з пористого матеріалу, завдяки якому стіни дихають. Через об’ємну структуру нерівності стін будуть непомітні. Оскільки матеріал погано переносить вологість, для миття покриття використовують лише вологу, добре віджату ганчірку.

шпалери в коридор

Шпалери в коридор зі спіненого вінілу

Твердий вініл. Покриття складається з жорсткої щільної плівки, завдяки якій досягається міцність і хороша стійкість до зовнішніх впливів. Дизайн найчастіше виконаний під натуральні оздоблювальні матеріали (штукатурка, камінь, цегла). Шпалери для коридору в квартирі з покриттям з твердого вінілу виробляються в широкій гамі кольорів, також випускаються під фарбування.

шпалери в коридор

Шпалери з твердого вінілу

Шовкорафія. Шпалери гарячого тиснення мають м’який блиск. Товщина покриття досить невелика, тому перед нанесенням такого типу стіни слід вирівнювати.

шпалери в коридор

Шпалери з шовкографією

Для оформлення стін у коридорі можна використовувати шпалери з вінілу будь-якого типу – всі вони відповідають основним вимогам до покриття стін у приміщенні: вони міцні, не втрачають з часом яскравості кольору, добре переносять вологе прибирання. За умови правильної експлуатації здатні зберігати свої якості до 10 років. Єдиний недолік, властивий деяким видам вінілових шпалер у коридор, – труднощі при стикуванні смуг, однак і він легко усувається, якщо скористатися спеціальною стрічкою.

Склошпалери

Склошпалери – рельєфне покриття, що дозволяє приховувати не надто серйозні недоліки стін. Цей тип шпалер в коридор потребують додаткової обробки після нанесення – фарбування. Залежно від типу та вартості, здатні витримати до 8 перефарбувань.

шпалери в коридор

Шпалери зі скловолокна

Їхні переваги:

 • паропроникність;
 • екологічна безпека;
 • повітропроникність.

Такі шпалери в коридорі стануть відмінним рішенням для тих, хто віддає перевагу фарбованим стінам.

шпалери в коридор

Склошпалери можна пофарбувати в будь-який колір

Рідкі шпалери

Рідкі шпалери в коридор є сумішшю з натуральних (бавовняних або целюлозних) або синтетичних волокон, з’єднаних з клеєм і фарбуючим пігментом.

шпалери в коридор

Рідкі шпалери на стіні

Випускаються у двох видах: повністю готовими до нанесення та у формі сухого порошку. Другі перед застосуванням потрібно розводити водою. Рідкі склади наносять на стіни за допомогою шпателя, попередньо підготувавши поверхню. Якщо стіни не вирівняні, товщину шару збільшують, відповідно, витрата шпалер теж збільшиться.

Шпатель для роботи вибирають залежно від техніки нанесення – можна використовувати пластиковий, з нержавіючої сталі або прасувальну лінію.

шпалери в коридор

Нанесення рідких шпалер на стіну

Рідкі шпалери для коридору в квартирі мають стійкість до механічних пошкоджень (на фактурній поверхні не будуть помітні подряпини), переносять чищення щіткою. Однак оскільки властивості такого типу покриттів можуть суттєво відрізнятися залежно від виду, перед покупкою варто вивчити технічні характеристики конкретного товару. Це допоможе не помилитися та вибрати той, що повністю відповідає вимогам.

шпалери в коридор

Рідкі шпалери стійкі до механічних пошкоджень

Шпалери з натуральних матеріалів

Шпалери в коридор цього виду складаються з основи – флізеліну або тканини – і нанесеного на неї натурального матеріалу (бамбука або пробкової крихти). Ефектні на вигляд, вони припадуть до душі любителям інтер’єру в стилі еко, також вдало вони виглядатимуть у передпокої, оформленій у східному стилі.

шпалери в коридор

Шпалери з натуральних матеріалів

У такого типу шпалер для коридору та передпокою є свої особливості, які слід брати до уваги: коркова крихта при зачісканні поверхні може обсипатися, тому ці шпалери малопридатні для сімей з маленькими дітьми. Деякі види бамбукового покриття потрібно обробляти лаком, а для нанесення на стіни використовувати не звичайний, а спеціальний клей.

шпалери в коридор

Для приклеювання шпалер із натурального матеріалу використовуйте спеціальний клей

Колірна гама шпалер в коридор

«Якщо правильно підібрати шпалери в коридор, то вони можуть вигідно піднести приміщення, зробити його недоліки непомітними, додати затишку чи стилю в інтер’єр»

Як правило, передпокій – приміщення без джерел природного освітлення, і це потрібно враховувати при виконанні ремонту та при виборі оздоблювальних матеріалів. Якщо правильно підібрати шпалери в коридор, вони можуть вигідно піднести приміщення, зробити його недоліки непомітними, додати затишку або стилю в інтер’єр.

шпалери в коридор

Шпалери в коридор контрастних кольорів

Щоб легше було розібратися у цьому питанні, варто запам’ятати кілька правил:

Білий та світлі кольори зроблять приміщення світлішим, що для передпокою дійсно важливо. Однак слід пам’ятати, що на таких поверхнях найменші частинки бруду будуть помітнішими. Практично вибирати такі шпалери для коридору та передпокою, які мають темний малюнок на світлому фоні – так дрібні забруднення не будуть впадати у вічі.

шпалери в коридор

Шпалери в коридор світлих тонів

Якщо в інтер’єрі переважають виразні та чіткі лінії, ідеально підкреслять їх яскраві соковиті кольори.

Для створення затишку та комфортної атмосфери краще вибирати шпалери теплих відтінків.

Шпалери темних холодних тонів у коридор купувати не рекомендується – через таке оздоблення приміщення здаватиметься ще меншим. Якщо вибір зроблений все ж таки на користь такого колірного рішення, потрібно грамотно продумати освітлення: використовувати настінні бра, верхній світильник, в ідеалі – організувати освітлення по всьому периметру. Такий хід пом’якшить інтер’єр приміщення, додасть затишку.

шпалери в коридор

Оздоблення стін коридору шпалерами холодних тонів

Дизайнерські рішення шпалер для коридору та передпокою

Дизайн коридору може бути найрізноманітнішим. При оформленні приміщення важливо правильно вибрати малюнок покриття, його колірну гаму та гармонійно поєднати з обробкою стелі та підлоги.

Оздоблення коридору може бути виконане за допомогою панелей. Це популярне рішення, що помилково відноситься до застарілих. За допомогою панелей легко перетворити маленький коридор у хрущовці. Цей класичний вид обробки практичний і залишає простір для творчості – можна використовувати панелі з однієї колекції або комбінувати різні на свій смак, поєднувати однотонні нижні з яскравими, прикрашеними квітковим малюнком або верхніми смужками.

шпалери в коридор

Оздоблення коридору ПВХ панелями

Смугасті шпалери для коридору та передпокою – рішення, яке не втрачає актуальності вже кілька років. Однак при покупці варто враховувати особливості приміщення. Будь-який різновид смугастих шпалер відмінно виглядатиме в просторій і добре освітленій передпокої квадратної форми, а ось для оформлення невеликих, витягнутих або вузьких коридорів доведеться вибирати смужку певного типу.

шпалери в коридор

Яскраве оздоблення коридору смугастими шпалерами

Смугасті шпалери в коридорі, витягнутому в довжину, візуально зроблять його ще. Вирішити проблему можна, якщо нижню поверхню стін обробити покриттям, що імітує панелі, а для верхньої використовувати смужки. Надати вузькому коридору затишку допоможуть м’які тони.

шпалери в коридор

Комбінування смугастих шпалер та однотонної обробки в коридорі

Якщо потрібно візуально подовжити короткі стіни, використовують шпалери з горизонтальними смужками.

шпалери в коридор

Горизонтальна смужка на шпалерах візуально подовжить коридор

Шпалери з абстрактним малюнком – чудове рішення для передпокою. За допомогою різноманітних орнаментів можна замаскувати дрібні дефекти стіни. Різноманітність варіантів дизайну, доступна ціна – ще два вагомі аргументи на користь такого вибору.

шпалери в коридор

Абстрактні шпалери в коридорі приховують усі дефекти стін

Однотонні шпалери в коридорі будуть елегантним тлом, ставлячи на перший план обстановку. Лаконічне, без зайвої химерності покриття – елемент стильного інтер’єру. Важливо пам’ятати, що при використанні таких шпалер необхідно ретельно вирівняти стіни. В іншому випадку всі недоліки будуть видні.

Шпалери в коридор: типи, колір, малюнок 29 - Int Mebel

Лаконічна обробка однотонними шпалерами

Фотошпалери в коридор

Фотошпалери в коридорі – сміливе рішення, що дозволяє кардинально перетворити приміщення. Пейзажі або квіти виглядатимуть оригінально, проте вибирати малюнок слід, беручи до уваги площу приміщення та його форму. У просторій та світлій передпокої вдалим стане майже будь-який малюнок, але для обмеженого простору коридору хрущовки підійдуть далеко не всі.

шпалери в коридор

Стильне оформлення коридору фотошпалерами

4 правила, які допоможуть вибрати вдалі фотошпалери для вузького коридору:

 • Великий малюнок та 3D-ефект для подібних приміщень не годяться – вони лише візуально зменшать розміри.
 • Темні кольори зроблять вузький коридор ще більш витягнутим.
 • Якщо перевага віддана малюнку з яскравими кольорами, слід подбати про відповідне обрамлення – фон має бути м’яким, з переважанням м’яких пастельних тонів. Якщо в маленькому приміщенні влаштувати буйство яскравих фарб, це буде напружувати зір і тиснути на психіку людей, що знаходяться в ньому.
 • Фотошпалери з дуже дрібним візерунком (квіточками, наприклад) вимагатимуть облаштування якісного освітлення.

шпалери в коридор

Фотошпалери з великим малюнком в інтер’єрі коридору

Фотошпалери в коридорі рекомендовано поєднувати з іншими видами покриттів. Ефектно виглядатиме комбінація такого типу шпалер з рідкими структурою, що нагадують декоративну штукатурку.

Загальні рекомендації

щодо вибору шпалер для маленького коридору в квартирі

Поради від дизайнерів з інтер’єру допоможуть уникнути типових помилок, які люди роблять при виборі шпалер у коридор невеликої площі, а також допоможуть вибрати дизайн, що ідеально підходить для передпокою в хрущовці.

Основні принципи облаштування приміщень цього типу:

 • Щоб приміщення не виглядало похмурим, слід відмовитися від використання оздоблювальних матеріалів темних тонів (насичено-зеленого, коричневого, чорного та темно-синього).
 • Яскраві кольори допоможуть оживити атмосферу, проте важливо дотримуватися помірності, не використовувати в обробці тільки їх.

шпалери в коридор

Яскраві шпалери оживлять інтер’єр коридору

 • Смугасті шпалери в коридор або покриття з нейтральним малюнком, якщо грамотно їх підібрати, приховують недоліки приміщення, зроблять його менш вузьким, візуально розширять тісний простір.

шпалери в коридор

За допомогою шпалер у смужку можна коригувати простір коридору

 • Для стильного дизайну можна використовувати комбінування різних типів або колекцій шпалер для коридору у квартирі.

шпалери в коридор

Поєднання шпалер різних типів в обробці коридору

 • При оформленні варто також не захаращувати передпокій меблями – ситуація повинна бути ретельно продумана, кожен предмет мати своє призначення.

Висновок

Займатися оформленням передпокою досить складно, проте цілком можливо. Ці поради допоможуть швидко та правильно вибрати відповідні оздоблювальні матеріали та дизайн шпалер у коридор вашого будинку.

Відео

5/5 - (7 голосів)

2 думки про “Шпалери в коридор: типи, колір, малюнок

 1. Avatar of Кеачалэн
  Кеачалэн :

  Які типи шпалер ви б вибрали для коридору в вашому домі? Який колір і малюнок були б найбільш відповідними?

 2. Avatar of Kaok
  Kaok :

  “Шпалери в коридорі – це не просто декор, це візитна картка дому, що відбиває колір і малюнок господарського смаку.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.