Штори на люверсах чудові власними силами, і здатні зробити стильним навколишній інтер’єр.
Це завжди вдале рішення оформлення віконної зони, причому увагу до себе конструкції привертають не лише якістю текстилю, а й традиційністю способу кріплення полотен на карнизі. Придбати в користування подібну модель фіранок мріє багато господинь. А чому б не спробувати пошити штори на люверсах своїми руками?
Переваги вибору
1. Надійність.
Підвішені на люверсах штори практично неможливо обірвати навіть добре смикнувши або різко потягнувши. Навантаження швидше не витримає карниз, ніж кріплення.
2. Естетичність.
Акуратні рівні хвилі, що утворюються фіранками, виглядають ефектно в дизайні інтер’єру будь-якої стилістичної спрямованості. Окрасою інтер’єру стануть і самі кріплення. Сьогодні люверси пропонуються в широкій різноманітності відтінків і форм, що дозволяє з легкістю підбирати їх для декору приміщень різного функціоналу та дизайну. Залишиться лише вирішити питання, як встановити люверси на штори своїми руками.
3. Довговічність.
Оскільки кріплення не мають гострих зубців, здатних деформувати тканину та залишати на ній непривабливі затяжки, штори служитимуть десятиліттями.
4. Простота експлуатації та обслуговування.
Фіранки однаково легко і вішати, і знімати. При пранні вони не втрачають форми. Надійність кріплень та легкість їх руху карнизом дозволить легко зашторювати вікно навіть дитині.
Що є люверсом
Перш ніж шукати майстер класи та розбиратися, як поставити люверси на штори своїми руками, потрібно зрозуміти, що це взагалі таке. Люверс називають спеціальну фурнітуру для пошиття текстильних виробів, що має форму кільця і встановлюється безпосередньо на полотно.
Подібні елементи потрібні не тільки в пошитті штор. Їх використовують при виготовленні наметів, вітрил, шкіргалантереї, взуття, тентів. Простота установки, функціональність та міцність фурнітури сідлала сферу її застосування практично необмеженою.
Відова різноманітність
Будь-яка покрокова інструкція, як зробити штори на люверсах своїми руками починається з вибору фурнітури. За матеріалом виготовлення люверси можуть бути:
- металевими;
- пластиковими;
- дерев’яними.
Найбільш практичними вважаються пластикові кріплення. Їм не страшна корозія, тому фіранки можна буде прати, не знімаючи елементів кріплення.
Пластикові люверси ковзають по карнизній штанзі тихо, з приємним шарудінням.
При високій якості пластмаси деталі прослужать довго і без ексцесів.
Таке важливе питання як своїми руками поставити люверси на штори, також вирішаться за дві секунди.
Наступна категорія, за якою вибираються люверси – дизайн. Фурнітура може бути прозорою, мати малюнок або бути однотонною, бути імітацією природних фактур та інших матеріалів. Для пошиття своїми руками штор на металевих люверсах можна вибрати моделі під бронзу в позолоті з хромуванням. Для більшої декоративності виробу можуть бути стрази або інші прикраси.
Якщо говорити про форму, то тут є з чого вибирати. Окрім традиційних круглих варіантів, можна купити люверси у вигляді:
- трикутників;
- квадратів;
- овала.
Є і фігурна фурнітура, що зображує наприклад, рибку, жабку, хмарку, квітку, корабельний штурвал. Майстер-класи пропонують штори з такими люверсами шити своїми руками для дитячих.
Як правильно вибрати люверс
«Покрокові інструкції зі встановлення люверсів на шторах своїми руками акцентують увагу ще на одному моменті – ролі деталей у дизайні інтер’єру»
Показників, якими вибирається фурнітура для фіранок, кілька. Перший та основний параметр – діаметр люверса. Штори повинні легко ковзати карнизом, а це буде можливим, тільки якщо діаметр внутрішньої частини люверсу буде більше діаметра карниза хоча б на сантиметр.
Другий параметр, що враховується при закупівлі фурнітури для пошиття штор на люверсах своїми руками – тип тканини. Якщо це легка органза або тюль, то вони будуть органічно виглядати на дрібних кріпленнях, для важких матеріалів знадобляться масивні тримачі.
Зазвичай для віконного декору беруться люверси з діаметральним розміром внутрішнього кільця до 5 см.
Колір кріплень слід співвідносити з дизайном карнизу, штор або меблів, що є в інтер’єрі.
Покрокові інструкції зі встановлення люверсів на шторах своїми руками акцентують увагу ще на одному моменті – ролі деталей у дизайні інтер’єру. За бажання привернути увагу до незвичайного варіанту кріплення штор слід використовувати яскраві або фігурні люверси. У тематичних інтер’єрах варто використати декоративні моделі. Так у кімнаті, оформленій у морському напрямку, актуальними будуть кріплення для штор у формі дельфінів або якорів, а в дитячій, стилізованій під зелений лужок, чудовим доповненням інтер’єрної ідеї стануть люверси-жабенята.
Люверси в стильних інтер’єрах
Варіантів дизайну житлового простору маса. Якщо ви боїтеся, що виконані відповідно до майстер-класу штори на люверсах своїми руками можуть не вписатися в обстановку, розрахуйте заздалегідь, де такі конструкції будуть стовідсотково актуальні.
Оформляти вікна в подібному дусі можна у всіх мінімалістичних напрямках, лофті, скандинавському стилі, марені.
Дерев’яні люверси гармонійно впишуться в етно-декор, інтер’єри у сільських рисах.
Сучасність обстановки підкреслить металева фурнітура, а ось як зробити штори на люверсах своїми руками для модерну та арт-нуво, краще запитати у фахівців.
Матеріал для штор
Якого роду тканиною оформляти вікно – питання риторичне. Вибирати забарвлення та щільність матеріалу потрібно з огляду на функціонал кімнати та її дизайн. Думка про те, що встановити своїми руками люверси на штори з тюлю, віскози та інших легких тканин неможливо, не має під собою жодної підстави. Сміливо набирайте сітку, вуаль органзу.
Якщо міцність їх комбінації з люверсами все ж таки викликає сумніви – вдайтеся до оригінального обордування щільнішою тканиною тієї ділянки, де будуть ставитися кріплення. Для початківців рукоділниць це чудовий шанс ще й перевірити свою дизайнерську майстерність.
Який і скільки набирати тканини?
Спроба зробити штори на люверсах своїми руками навмання, без попереднього прорахунку їхнього метражу, успіхом увінчається навряд. Скільки потрібно тканини і якої ширини, залежить від розмірів віконного отвору, особливостей інтер’єрного дизайну та особистих побажань.
Штори можна зробити довгими або укороченими. У залі або спальні зазвичай оформляють вікно довгими фіранками, а ось на кухні їх намагаються зробити коротше, максимум до підвіконня. Вибрана модель не повинна суперечити загальному рішенню, тому важливо правильно підібрати забарвлення та тип матеріалу.
Що брати?
Штори на люверсах своїми руками для вітальні
Колірне рішення оформлення зони вікна має перегукуватися зі стилістикою інтер’єру приміщення. У просто, але елегантно оформлену вітальню підійдуть штори з чорного блекауту, поєднані з білим ажурним тюлем.
Для сільських інтер’єрів треба набирати тканину з картатим малюнком. Це можуть бути відрізи у світлих тонах з тонко промальованими лініями або щільнішої тканини з двоколірною клітиною. У пріоритеті поєднання червоних та синіх, зелених та бірюзових кольорів.
Хай-тек – царство холодних та сірих фарб, так що, задумавшись як зробити туди штори на люверсах своїми руками, не виходьте за межі обумовленого спектру.
У модерн треба додати пастельних та бежевих тонів.
Оформляємо вікно у спальні
Фіранки у кімнаті такого функціоналу не повинні бути акцентним елементом обстановки. Їхнє завдання – забезпечити комфорт сну, тому тканину потрібно підбирати досить щільну, добре поглинаючу світло. Колір штор спокійний, глибокий. Принт виражений яскраво.
Скільки брати?
Будь-який майстер клас пошиття штор з люверсами своїми руками наголошує на тому, що головне завдання створити конструкцію, що збирається в красиві складки. Чи вдасться захід чи ні, залежить від правильності розрахунку ширини фіранки та від того, як встановити люверси на штори своїми руками. Тут буде важлива крокова відстань і ще деякі моменти, про які йтиметься нижче.
Ширина штор обчислюється за такою формулою: дина карниза множиться на 2 і навіть 2,5. Чим більше потрібні складки, тим більший коефіцієнт. Для тюлю і легких завіс необхідно в хвильових складках немає, тому тут коефіцієнт знижується до 1,5.
Не забувайте включати завширшки смуги припуски на підгини. Бічні шви заберуть до 15 см тканини. Нижній підгин вимагає 5 см. Зверху потрібно залишити смужку рівну ширині люверсу і додати до неї ще 2-3 см. У тканин, що погано тримають форму, відступ від люверсу до краю виробу скорочується до мінімуму.
Увага! Якщо планується зашторювати вікно двома фіранками, то, набираючи принтовану тканину, не забудьте про припуск на суміщення малюнка.
Розрахунки
Щоб виріб виглядав красиво, а кріплення не стовпилися на всі боки, потрібно встановлювати парну кількість елементів. Якщо це дві штори – однаковою має бути кількість люверсів на кожній з них.
Чому лише парна кількість? Це єдиний спосіб розгорнути бічні зрізи до вікна та зробити всю композицію естетичною.
Скільки в середньому потрібно кріплення на одну фіранку? Подивіться будь-який майстер клас, як зробити штори на люверсах своїми руками, і ви зрозумієте, що на один погонний метр їх рекомендується ставити не менше 6 штук. А взагалі для повного розрахунку кількості фурнітури потрібні такі показники:
- діаметр внутрішнього кільця люверса – умовно позначений d;
- ширина штори – умовно позначається L.
Як прорахувати розмір та встановити люверси на штори своїми руками? Внутрішня частина деталі має перевищувати обсяг карнизної планки. Це важливо для комфортної експлуатації штор. Якщо планка карниза має ширину 16 мм, на неї можна надягати люверси з не менш ніж 25 мм внутрішнім кільцем. На трубу карниза 25 мм без проблем надягнуть люверси 35 мм і т.д.
Йдемо далі. Припустимо, що має бути робота зі встановлення 25 мм люверсів на штору двометрової ширини. З майстер-класів штор із люверсами своїми руками нам відомо, що на метр потрібно 6 кріплень. Помножуємо показник на 2 і отримуємо витратну кількість фурнітури – 12. Тепер цю дюжину люверсів треба рівномірно розподілити по всій ширині штори, тобто нам потрібно знайти крокову відстань. Візьмемо за аксіому, що крайні люверси будуть розташовані на відстані 3 см від краю шторного полотна. Помножуємо 3 на 2 і отримуємо 6 см. Їх ми відразу ж забираємо від загальної ширини. У нас залишиться 194 см.
Тепер визначимо, яка частина під час пошиття штори на люверсах своїми руками з цієї цифри буде віддана під самі люверси. Ми маємо 12 елементів за 2,5 см. Перемножуємо показники. В результаті отримуємо 30 см. Це число також забираємо від загального розміру. У нашому розпорядженні залишається 164 см. Ось між ними і розподілятимемо кріплення.
Хоча елементів у нас і 12, проміжків між ними всього 11. Значить саме на це число і ділитимемо 164. Виконавши розрахунок, отримаємо крокову відстань в 14,9 см. Воно цілком укладається в майстер класами штор, що рекомендується, з люверсами своїми руками, значить, ми все зробили правильно і можна приступати до розмітки та пошиття задуманого виробу.
Як зробити штори на люверсах своїми руками: покрокова інструкція
Що приготувати:
- тканинні відрізи;
- фурнітуру;
- ножиці;
- люверсну стрічку;
- швейну машинку.
Першою шиється манжета. Для її пошиття знадобиться смужка тканини шириною 25 см та довільної довжини. Отриману деталь згинаємо навпіл і запрасуємо. Розправивши до лінії згину, по вивороті кладемо люверсну стрічку і праскою фіксуємо дублерин до тканини. Лицьовою стороною манжети вважатиметься та, де лежить люверсна стрічка.
Смужку тканини, що залишилася під люверсною стрічкою, загладжуємо усередину. Верхній припуск загинаємо на лицьову сторону і теж проходимо по згину праскою.
Своїми руками біля штори на люверсах обробляємо бічні шви. Використовуємо подвійний підгин.
Зіставляємо манжету з верхнім краєм штори і фіксуємо отримане шпильками. Це допоможе прокласти рівну строчку, не змістивши деталі крою.
Надлишки манжети з боків заправляємо всередину та застрачуємо шви. Залишається поставити кріплення.
Як встановити люверси на штори своїми руками
Штори прасуємо і кладемо на рівну поверхню. Фурнітуру розкладаємо згідно з прорахованою схемою та обводимо внутрішню частину крейдою (можна олівцем).
По цих кіл гострими ножицями будуть акуратно прорізані отвори, діаметром трохи більшого кола. Зробити це треба так, щоб краї тканини не розтріпалися. В ідеалі використовувати для цієї частини робіт спеціальний пробійник.
Як поставити самі люверси на штори своїми руками? Мабуть, це найпростіша частина робіт. Внутрішня частина фурнітури підкладається знизу тканини під отвір, що прорізає, друга кладеться зверху.
Натискаючи на верхню частину, чекаємо на характерне клацання. Перевертаємо штору та повторюємо процедуру з іншого боку. За таким самим принципом встановлюємо інші елементи. Штору можна вішати!
Як доглядати штори на люверсах, пошитих своїми руками
«Якщо ви вирішили пошити штори з люверсами своїми руками, не беріть дешевий метал»
Основним доглядом за текстилем є прання, але перш ніж засунути фіранки в машинку, потрібно переконатися, що встановлений на них тип люверсів може бути підданий впливу вологи. На фурнітурі заводського виробництва є відмітка про це.
Машинне прання може стати причиною випадкового псування тканини або кріпильних кілець, тому перш ніж закласти в барабан виріб потрібно помістити в спеціальний сітчастий мішок. Якщо в будинку немає подібної дрібниці, то його функцію на себе цілком може взяти наволочка.
Якщо ви вже вирішили показати майстер-клас і зшити штори з люверсами своїми руками, не беріть дешевий метал. Під час прання під такими кільцями обов’язково утворюється іржа.
При сушінні такого типу фіранок не можна використовувати центрифугу. Люверси розбовтаються і втратять міцність фіксації.
Вішати штори на карниз після прання треба ще трохи вологому вигляді.
І останнє. Прання подібних виробів проводиться не частіше ніж раз на півріччя. В решту часу з них досить просто видалити пил, витрусивши або пропилосос.
Висновок
Як бачите, така робота, як поставити люверси на штори своїми руками під силу навіть новачкам у хенд-мейді. Головне – правильно підібрати матеріали та розрахувати крокову відстань установки кріплень. Зовсім небагато старання, і розкішні штори в інтер’єр готові!
О, так, звичайно, бо у нас всіх так багато вільного часу, щоб займатися ручним пошиттям штор на люверсах. Можливо, простіше було б купити готові?