Камін з мармуру – розкіш та затишок вашого будинку

Сьогодні каміни з мармуру – не рідкість у заміських будинках та на дачах. Вони можуть прикрасити кімнату у будь-якому стилі. Зробити каміни з мармуру нескладно, це можна зробити власноруч за наявності потрібного інструменту.

Сильні та слабкі сторони мармуру

Незаперечна гідність мармуру – його краса. Мармурові каміни прикрашали за старих часів багаті палаци та садиби. Також мармур, натуральний камінь, при нагріванні не виділяє шкідливих речовин. Це один із найбільш довговічних матеріалів. Каміни з мармуру та граніту здатні витримати будь-які навантаження та зміни температурних режимів. А порталу цього матеріалу можна надати практично будь-яку форму: він легко піддається обробці.

До недоліків обробки з мармуру можна віднести велику вагу конструкції та наявність певних вимог щодо догляду за цим природним каменем.

Як альтернативний і більш бюджетний варіант можна використовувати штучний мармур. Він має більш легку вагу і абсолютно невибагливий у догляді, проте за своєю міцністю та довговічністю він навряд чи зможе зрівнятися з натуральним матеріалом.

Способи облицювання каміна

Можна купити та встановити вже готовий мармуровий портал для каміна, що значно заощадить ваш час. Можна також самостійно виконати облицювання каменем готового або зробленого власноруч каміна.

Монтаж купленого мармурового порталу простіше та швидше. Готова конструкція встановлюється відповідно до інструкції, що додається до неї. Однак потрібно бути уважним при купівлі виробу та робити точні розрахунки.

Потрібно переконатися, що портал за своїми розмірами та формами підходить під наявну топку (якщо ви купували її окремо або виготовляли самі), а також перевірити його комплектацію.

Перед встановленням мармурового каміна необхідно звернути увагу на поверхню підлоги. Якщо вона виконана з керамограніту або мармуру, додаткових клопотів не виникне. У тому випадку, коли підлога дерев’яна, необхідно забезпечити йому захист із негорючих матеріалів.

Облицювання готової камінної конструкції мармуром займе трохи більше часу, але сама технологія нескладна і під силу будь-якому домашньому майстрові, що не має особливих навичок. У роздрібній мережі продаються різні комплекти деталей з мармуру, здатні задовольнити смаки навіть найвибагливіших споживачів.

Монтажні роботи виконуються поетапно. Спочатку слід підготувати базову поверхню. Виконувати роботу потрібно якісно, з усією відповідальністю, тому що від неї залежить зовнішній вигляд каміна та довговічність оздоблення. Необхідно очистити поверхню від старого покриття та виконати поглиблення швів до 1 см. Це забезпечить більш якісне з’єднання розчину з базовою поверхнею. Потім для надійності кріплення монтується сітка: у шов вбиваються шурупи із шайбами, якими закріплюють сітку, щоб не дати їй зрушити.

Далі слідує етап кріплення мармуру. Кріпити його можна двома способами. Перший – закріплення каменю за допомогою розчину безпосередньо на цеглу. Другий – збір та кріплення мармурової конструкції. Мармурові частини прикріплюють один до одного якимось звичним і зручним вам способом, а потім вся конструкція монтується на камін.

Який би спосіб ви не вибрали, перед початком кладки мармуру необхідно підготувати проект: намалювати на великому аркуші паперу або на підлозі форму каміна з повною відповідністю розмірів і викласти бажаний візерунок або фігуру. Підганяти каміння один до одного на малюнку потрібно чітко та рівно, як ви плануєте викласти мармур на базу. Ідеальним варіантом стане монтаж облицювання одночасно одним та іншим способом.

Кладку мармурового каменю слід починати з нижньої частини каміна з лицьового кута і поступово рухатися вгору.

Зверніть увагу, що на початку робіт потрібно використовувати найбільші елементи. Дрібні деталі природного каменю краще розташовувати на малопомітних ділянках. Для з’єднань використовуйте тільки спеціальний жароміцний клей. Малюнок 2.

Після закінчення облицювальних робіт перед затиранням швів необхідно почекати 2 дні. Після цього часу зарівняйте шви між камінням будь-яким звичним вам способом. На цьому мармуровий камін можна вважати готовим.

Догляд за порталом з мармурового каменю

Щоб ваш камін протягом тривалого часу мав відмінний зовнішній вигляд, необхідно подбати про ретельний догляд за ним та правильну його експлуатацію.

Якщо періодично протирати його поверхню м’якою серветкою, що змочена у воді, свіжість і привабливість порталу буде забезпечена. Можна використовувати спеціальні засоби догляду за мармуром, але в жодному разі не застосовувати склади, що містять кислоту: цей камінь слабостійкий до впливів агресивних речовин.

Існує спеціальне воскове покриття, після нанесення якого, поверхня каміна рідше потребуватиме очищення. Віск необхідно розподілити рівномірно по всій мармуровій поверхні, а потім ретельно відполірувати шматочком м’якої тканини.

Через вплив сажі та пилу на воску іноді утворюється своєрідний наліт, якого можна позбутися за допомогою скипидару. Нанесіть його на м’яку ганчірочку та протріть поверхню мармурового каміна. Потім можна знову наносити віск або інший спеціальний засіб, який надасть порталу сяйво та блиск.

Портали для камінів з мармуру. Відео

5/5 - (14 голосів)

2 думки про “Камін з мармуру – розкіш та затишок вашого будинку

  1. Avatar of Ziamkeyul
    Ziamkeyul :

    “Матеріальні блага можуть прикрасити дім, але лише духовні цінності зроблять його домом.”

  2. Avatar of Арсений
    Арсений :

    Автор статті вважає, що мармуровий камін є символом розкоші та затишку в будинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.