Обшивка стін у дерев’яному будинку

Дерево, як будівельний матеріал, ніколи не вийде з нашого побуту, аж надто хороша і затишна атмосфера в таких будинках. Не менш чудовий і екстер’єр зрубаної будови.

Сьогодні йому не складно надати як сучасного, так і казкового вигляду. І тому існує чимало різноманітних технологій. А ось чим обшити стіни у дерев’яному будинку? Їхня незвичайна будова напевно вимагає особливого підходу, адже просто поклеїти шпалери тут не вийде? Справді, без попередньої підготовки не вийде і про це варто поговорити докладніше.

Критерії вибору

Вибір оздоблювального матеріалу для внутрішніх робіт у дерев’яному будинку залежатиме від того, в якому регіоні розташований об’єкт та як його планується експлуатувати.

Якщо за містом планується проводити тільки літо, то цілком можливо, що ви віддасте перевагу просто пофарбувати, обробити розчином, що тонує, або залакувати стінові поверхні, особливо не морочаючись з їх вирівнюванням та іншими отелювальними роботами.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Стіни дерев’яного будинку, оброблені лаком

Для цілорічного проживання такі рішення можуть бути не зовсім адекватними. Не можна скидати з рахунків необхідність створення інтер’єрної стилістики, де вид стін відіграє не останню роль. У багатьох випадках їхня поверхня повинна бути ідеально рівною, чого добиваються декоративною обшивкою.

Типи оздоблювальних матеріалів

«Добре зарекомендував себе ясен, якому практично не страшна підвищена вологість, так що вироби з нього можуть бути використані в кімнатах будь-якого функціоналу, без обмежень, а ось хвойні ламелі при нагріванні стануть виділяти смолу, а це означає, що на кухні такий матеріал у обробці краще не застосовувати»

Чим сьогодні можна обшити стіни у дерев’яному будинку? Дизайнери активно використовують:

1. Дерев’яну вагонку.
2. Різноманітні панелі.
3. Блок-хаус.
4. Гіпсокартон.
5. Декоративний камінь.
6. Пластик.

Якщо ви зупинитесь на дерев’яних похідних, то обов’язково враховуйте якості деревини, з якої вони виготовлені. Добре зарекомендував себе ясен, якому практично не страшна підвищена вологість, так що вироби з нього можуть бути використані в кімнатах будь-якого функціоналу, без обмежень, а ось хвойні ламелі при нагріванні будуть виділяти смолу, а це означає, що на кухні такий оздоблювальний матеріал краще не застосовувати.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Обшивка стін у дерев’яному будинку ясенем

Найчастіше стіни несуть вагове навантаження. На них кріплять предмети меблювання та декору. Це теж має бути враховано при виборі матеріалу, тому що він повинен мати відповідний запас міцності для реалізації подібних дизайнерських вишукувань.

Дізнатися, наскільки підійде для внутрішнього оздоблення той чи інший матеріал, можна, познайомившись із його характеристиками.

Дерев’яна вагонка

Деревина – матеріал, що легко обробляється. Її просто різати, стругати, шліфувати. Матеріалу властива широка палітра відтінків та текстурна різноманітність малюнків. Деревина відмінний шумопоглинач та утеплювач.

Правильне кріплення обшивки дозволить експлуатувати багато років.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Обшивка стін у дерев’яному будинку євровагонкою

Приємна та енергетика дерева. У кімнаті з таким декором немає місця депресії та зневіри. Атмосфера у ній завжди стимулює підвищення настрою.

За своєю суттю вагонка є звичайною дошкою із спеціальними пазами кріплення, що дозволяє при обшивці стіни щільно підганяти елементи один до одного.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Вагонка має відмінні теплоізоляційні властивості

Переглядаючи товарний асортимент, шукайте моделі, призначені для внутрішніх робіт. Вони також будуть представлені в різному профілі та розмірах. Їхня поверхня може бути як необробленою, так і ідеально гладкою, що також полегшує завдання дизайнера при роботі над створенням інтер’єрного стилю.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Види вагонки для обшивки стін

Знайомлячись з характеристиками, приділіть увагу типу деревини, що пішов на виготовлення вагонки, що сподобалася вам.

Цей пункт є обов’язковим, якщо ви підбираєте обшивку не для добре провітрюваних і сухих приміщень. Для ванни краще вибирати не похідні хвойних, а варіанти з липи, дуба, вільхи.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Обшивка ванною вагонкою з хвойних порід дерева

Дерев’яна вагонка дуже популярна. Її можна зустріти практично в кожному будинку і ця шаблонність оздоблювального матеріалу часто зупиняє шанувальників індивідуальності. Але все ж, цей факт не применшує переваг вагонки, тому що вона:

 • практична;
 • універсальна;
 • екологічно чиста;
 • представлена у великому видовому та якісному асортименті;
 • виточує чудовий аромат.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Вагонка для обшивки стін універсальна та екологічно чиста

Монтаж обшивки провадиться на каркасну конструкцію, що збирається з металевих профілів або дерев’яних брусків. Це найпростіший спосіб приховати нерівності поверхні, що несе.

Ламелі до решетування кріплять клямерами або по-старому – шурупами і цвяхами.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Обшивка стін у дерев’яному будинку вагонкою

Вибираючи спосіб кріплення, враховуйте такий нюанс. Якщо ви придбали вагонку, що не пройшла камерну сушку, то ламелі поступово втрачатимуть вологу, тобто усихатимуть, а це означає, що між ними неодмінно з’являться щілини. Уникнути процесу неможливо, тому вам доведеться:

1. Змиритися з тим, що відбувається.
2. Виправляти ситуацію.

Часом коригувати обшивку доводиться кілька разів, так що перш ніж прибити вагонку намертво, подумайте, як ви будете її при необхідності знімати. Оптимальним рішенням у разі можуть стати саморезы. Їх нескладно викрутити при реконструкції.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Кріплення вагонки саморізами дозволить надалі розібрати обшивку

Можна придбати профілі, при складанні яких щілини від усихання залишаються практично непомітними. Це може бути “Софтлайн” або “Стандарт”.

Євровагонка

Зовні цей обшивальний матеріал асоціюється зі звичайною вагонкою, але за своїми характеристиками в рази перевершує її. На перше місце виходить такий вагомий аргумент, як німецька якість.

Ламелі євровагонки добре вентилюються та мають додаткову борозну, яка виконує функції системи відведення вологи. Це збільшує не тільки термін служби самої обшивки, але і дерев’яної стіни, що ховається під нею.

Не буде у євроаналогу і проблем із деформацією поверхні, пов’язаних із набуханням, що робить її матеріалом №1 для обробки ванних.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Обшивка стін євровагонкою абсолютно не схильна до деформації

Поверхня ламелей ідеально рівна і тактильно приємна. Вироби спочатку проходять обробку захисними складами, що позбавляє необхідності робити це перед складанням, як при роботі з вагонкою звичайного класу.

Краса деревної структури та унікальність її малюнка від подібних процедур не страждає.

Гіпсокартонна обшивка

Приховати будівельні дефекти та сховати комунікації допоможе оздоблення стін гіпсокартоном. За його листами знайдеться місце для утеплювача, та й самі вони є непоганим тепло та звукоізоляторами. Матеріал здатний регулювати мікроклімат кімнат, поглинаючи та віддаючи вологу.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Обшивка з гіпосокартону підтримує мікроклімат у приміщенні

Неймовірно привабливі його конструкційні якості. Лист гіпсокарону можна вигинати, що дозволяє надавати стінам та кутовим стикам довільну форму. Якщо ви вирішите обшити стіни в дерев’яному будинку гіпсокартоном, паралельно захистіть їх від пошкодження гризунами.

Секрет у тому, що в ході виробництва листи просочуються деякими хімічними складами, що відлякує живність.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Обшивка з гіпсокартону вбереже будинок від гризунів

Матеріал представлений у сортовій різноманітності.

У кімнатах із нормальною вологістю працюють стіновим гіпсокартоном. У сирих приміщеннях використовують вологостійкий вигляд, а в місцях із підвищеною температурою та ризиком займання – гіпсокартон із вогнетривким покриттям.
обшивка стін у дерев'яному будинку

Види гіпсокартону для обшивки стін

Будь-який з представлених видів екологічний та має прийнятну ціну. Великогабаритність листів гарантує швидкість монтажу обшивки. Отримана поверхня може бути пофарбована або використовуватись як основа для кладки плитки та нанесення декоративної штукатурки.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Гіпсокартон можна забарвлювати у будь-який необхідний колір

Технологія встановлення гіпсокартонної обшивки в заміському будинку з дерева нічим не відрізняється від процесу оздоблення стін міських квартир. Так само збирається каркас і таким же способом кріпляться до нього обшивальні листи.

Оскільки гіпс – матеріал тендітний, то використовувати його можна лише в оформленні будинків, де вже закінчено процес усадки. Обов’язково залишайте зазор кілька сантиметрів під стелею і біля підлоги. Дерев’яні стіни будинку залишаються живими завжди.

Вони розбухають у вологу погоду і усихають у спеку. Неправильно зроблену обшивку просто порве.

Ігнорувати ці процеси життя вдома можна шляхом встановлення плаваючого каркаса, що забезпечується нежорстким кріпленням до стіни профілів. Маючи запас руху, профілі зможуть утримати гіпсокартон у початковому становищі, хоч би як поводився зруб.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Процес обшивки стін дерев’яного будинку гіпсокартоном

Захистити поверхню обшивки від утворення тріщин можна, зміцнивши всі стики та кути армуючої сіткою з полімерів.

Обшити стіни дерев’яного будинку гіпсокартоном можна і без складання каркаса. У цьому випадку їх кріпитиму на рейки, бруски і клейові склади. Таким чином, виграється додаткова площа, що дуже актуально для малогабаритних кімнат.

Стінові панелі у внутрішній обробці дерев’яних будинків

Оформлення стін усередині заміського будинку спеціальними панелями дозволяє урізноманітнити стилістичні рішення інтер’єрного декору. Це гарантовано фактурною різноманітністю матеріалу.

Стінові панелі виробляють:

 • з ДВП;
 • МДФ;
 • бамбука;
 • пластика;
 • скла;
 • шкіри.

Найбільшою популярністю користуються панелі ДВП. Вони прийшли в інтер’єрний дизайн нещодавно. Класифікація матеріалу йде за видовим розмаїттям.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Оздоблення стін будинку ДВП панелями

Набірні рейкові моделі мають невелику ширину (10-30см), різноманітну довжину (від 2,5 м до 6м) та товщину (8-2,5мм), чим дуже нагадують дерев’яну вагонку.

Асоціації посилює наявність аналогічної схеми з’єднання шип/паз та спосіб кріплення обшивки на стіни дерев’яного будинку, де використовуються скоби та клямери.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Рейкові ДВП панелі

Плиткові види також представлені у розмірному та кольоровому розмаїтті, що дозволяє ховати стіни за справжніми панно або відтворювати в обшивці найнеймовірніші малюнки, комбінуючи плиткові панелі різних відтінків та форм.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Оздоблення плитковими ДВП панелями

Листові варіанти пропонуються не менш широкому рядному ряді і своїм виглядом дуже схожі з оргалітними листами. Їхня поверхня може мати просто однотонний колір, і бути оформлена в техніці 3d.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Листові панелі ДВП для стін

Ламіноване покриття ДВП панелей імітує як структуру натуральних матеріалів типу мармуру, граніту, дерева, плитки, металу, так і тішить фантазійними мотивами.

Елементи можуть бути покриті яскравими візерунками, облагороджені дзеркальними вставками, картинними репродукціями, ліпниною або тематичними сюжетами.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Ламіновані панелі ДВП імітують натуральне дерево

ДВП панелі відрізняються міцністю. У них надійно фіксуються шурупи, так що проблем з кріпленням поличок світильників та інших аксесуарів не виникне.

До всіх типів стінових ДВП панелей можна підібрати відповідну фурнітуру та погонаж для декору стиків та приховування стінових дефектів.

Сюди відносять:
1. Молдінг.
2. Куточки.
3. Плінтуси.
4. Цокольні планки.
5. Лиштва та ін.

За допомогою таких елементів формується єдиний інтер’єрний стиль, тому не варто відмовлятися від їх використання.

МДФ панелі, через їхню водостійкість, найчастіше використовують в обробці ванних кімнат. Варіант дешевий, зручний та екологічний.

Панелі цього типу прості в монтажі, відрізняються хорошими теплоізоляційними показниками, міцні, добре миються і мають досить естетичний декор. Ви легко знайдете їх у потрібній вам текстурі.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Для обшивки ванної кімнати ідеально підійдуть МДФ панелі

Скляні панелі частіше використовують не як самостійну обшивку, а як вставки. Більш об’ємні ділянки можна побачити у приміщеннях специфічного призначення.

Ними оформляють робочу стіну на кухні чи ванній. Скляні плити можуть бути повністю виготовлені з кольорової сировини або мати тільки декоровану рифленням, фотодруком чи тоніком малюнками поверхню.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Кухонний фартух оформлений скляними панелями

ОСП плити мають особливий спосіб виробництва, що передбачає перехресне розташування шарів стружки у зовнішніх і внутрішніх шарах, що робить їх у кілька разів міцніше за аналогічні вироби з МДФ і ДСП.

Незважаючи на це потужні плити мають відмінну гнучкість, що дозволяє не просто обшити ними стіни, а надати кімнаті зовсім нового вигляду, десь згладив кути, десь, навпаки, створивши гострокутні виступи.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Оздоблення приміщень міцними ОСП панелями

Нестандартна структура ОСП дозволяє їм добре утримувати шурупи навіть при повторному вкручуванні їх у вже наявний отвір. У матеріалу відмінна водостійкість, що значно розширює сферу його використання. Найбільш популярні ОСП в обробці мансард.

обшивка стін у дерев'яному будинку

ОСП плити популярні в обробці мансард

Орієнтовано стружкові плити містять формальдегіди, тому обробка ними приміщень, де проводиться багато часу, наприклад у спальні, небажана.

Дуже хороший для обробки зроблених з колод стін скломагнієвий лист (СМП). Армування склотканиною покращило гнучкість матеріалу та збільшило допустимий радіус кривизни листів до 3 метрів. Ризик того, що він зламається чи трісне – мінімальний.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Скломагнієвий лист має відмінну гнучкість

ШМД легкі, вогнетривкі, вологостійкі. Ними можна не просто обробити стіни в заміському будинку, а й використовувати їх на створення міжкімнатних перегородок різних форм. Лицьова сторона листа підготовлена для фарбування, ламінування, обклеювання шпалерами і т.д. Її не потрібно попередньо шпаклювати і ґрунтувати.

Блок-хаус

На вигляд блок-хаус нагадує звичайну дошку, тільки з опуклою циліндричною формою лицьового боку і нестандартно обробленими ребрами, що дозволяють швидко змонтувати окремі елементи в цілісне полотно.

Обшивка цього матеріалу допоможе підтримати унікальний мікроклімат властивий дерев’яним будинкам. На внутрішнє оздоблення беруть ламелі не товщі 25мм. Для їх кріплення конструюється решетування.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Обшивка стін у дерев’яному будинку блок-хаусом

Вирішивши обробити заміський будинок блок-хаусом, слід пам’ятати, що цей матеріал завжди купується з 10% запасом. Звичайно, це додаткові витрати, але купивши його в недостатній кількості, ви ризикуєте зіпсувати декор всього приміщення.

Блок-хаус різних партій, як і шпалери, відрізняється кольоровими відтінками, так що знайти абсолютно ідентичний купленому варіант – буде нереально. Додавання ламелей з іншої серії помітно зменшить естетичний результат.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Колірна гама блок-хауса

Обшивка стін блок-хаусом виглядає чудово, проте потребує догляду. У процесі її експлуатації вам доведеться регулярно чистити поверхню від пилу, що осідає на ній, і оновлювати лакове покриття.

До недоліків можна віднести і трудомісткість процесу обшивки. Перш ніж почати облаштовувати каркас, треба закласти всі тріщини в стіні зрубу і вирішити питання з укладанням теплоізоляційного шару, який за сумісництвом стане і гасителем звукової хвилі.

Зате з такою «шаровою» обробкою стін у заміському будинку завжди буде тепло та тихо. Звуки зовнішнього світу не турбують ваш спокій.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Схема монтажу блок-хаусу

Ці невеликі недоліки блок-хауса компенсуються цілим списком переваг, серед яких:

 • якісна вентиляція;
 • простість монтажу;
 • міцність;
 • цілюща дія.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Обшивка стін блок-хаусом відрізняється своєю міцністю

Крім цього такий вид обробки може виступити сполучною ланкою в декорі, об’єднавши в закінчену композицію, присутні в інтер’єрі балки та елементи кування, наприклад.

Обшивка стін блок-хаусом самодостатня в естетичному плані і сама по собі, без додаткових включень, тому що виглядає як рубана з колод поверхня.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Обшивка стін блок-хаусом самодостатня

Обшивка з декоративного каменю

Активно використовувати декоративний камінь в оформленні інтер’єрів заміських будинків із дерева стали нещодавно, хоча на їх стінах він і виглядає дуже цікаво.

Його присутність може задати тон всій обстановці загалом. Найчастіше їм оформлюють каркасні будинки та будівлі з клеєного бруса, а ось у зрубах та приміщеннях зі стінами з оциліндрованого бруса декоративним каменем працюють рідко.

Це тим, що його плити вимагають кріплення виключно на рівну поверхню.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Декоративний камінь в оформленні інтер’єру дерев’яного будинку

Що стосується якості такої обшивки, то окрім високої естетичності, для неї характерні міцність та практичність. Вона прослужить дуже довго. Оскільки матеріал водостійкий, його можна використовувати не тільки в декорі холів, віталень і залів, але і в оформленні ванних кімнат, кухонь, критих басейнів та інших приміщень будинку з підвищеною вологістю.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Обшивка стін у дерев’яному будинку довговічним декоративним каменем

Пластик для обробки стін дерев’яного будинку

Пластик практичний та зовні привабливий матеріал, що дозволяє дуже акуратно обробляти поверхні. Має прийнятну ціну. В основному подібна обшивка використовується в дерев’яних будинках: у передпокоях, ванних кімнатах, кухонних зонах.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Обшивка стін ванною пластиковими панелями

Крім того, що пластик вологостійкий, він ще й дуже практичний. Для очищення поверхонь з нього не потрібно використовувати дорогі абразиви. Їх цілком можна упорядкувати, просто протерши вологою ганчіркою.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Пластикові панелі прості у догляді

Обшивка із пластику не складна в монтажі. Зробити її можна й самому, не залучаючи фахівців, що теж важливо за обмеженого бюджету.

Особливості обшивки дерев’яних стін у вологих приміщеннях

Обробляючи в дерев’яному будинку кімнати, де передбачається мікроклімат з підвищеною вологістю, потрібно використовувати на обшивку стін тільки матеріали, здатні протистояти його впливу.

На тих поверхнях, які не безпосередньо контактуватимуть з водою можна в якості обробки використовувати вологостійкий гіпсокартон або Квік Дек плити.

Ті стіни, куди вода потраплятиме часто і у великих обсягах, краще заховати за пластиком, плитами декоративного каменю або керамічною плиткою.

обшивка стін у дерев'яному будинку

Вологостійкі Квік Дек плити

Важливо сідлати герметичній обшивку, щоб приховані за нею стіни з дерева не підгнили і не поцвіли від затіків води. Не завадить попередньо обробити їхню поверхню вологозахисними складами. Особливу увагу при обробці стін приділяють ділянкам, розташованим за ванною, унітазом, прилеглим раковинами.

<h2″>Коли починають внутрішні роботи з декору стін

«Краще не поспішати і дати новобудову вистояти як мінімум 10 місяців»

Фінішне оздоблення будинку «свіжого» зрубу можна починати не раніше, ніж завершиться усадковий процес. Для будови з клеєного бруса цей період триває близько чотирьох тижнів, для решти – розтягується на довгі місяці.

Щоб прорахувати час, потрібний на усадку нового будинку, потрібно знати відсоток вологості використаної на будівництво сировини, кліматичні особливості зони, де поставлено котедж, та врахувати тривалість будівництва.

У будь-якому випадку, краще не поспішати і дати новобудову вистояти як мінімум 10 місяців. За цей час колоди і самі усохнуть, і помнуть утеплювач, що лежить між вінцями.

Зовні, процеси, що відбуваються, оком помітити важко, проте, якщо знехтувати рекомендаціями і обшити стіни до закінчення усадки, то ви зможете наочно переконатися, що йде вона досить активно.

Оздоблення обов’язково перекосить, покриє мережею тріщин, а то й зовсім порве. Загалом, від ситуації вас не врятує ніщо, навіть облаштування плаваючого каркаса.

Висновок

Чим і як обшити стіни у своєму дерев’яному будинку – вирішувати тільки вам, але пам’ятайте, що розраховувати на приємну оку обстановку можна буде лише в тому випадку, якщо їх декор буде виконаний грамотно з перших кроків.

Відео

4/5 - (7 голосів)

8 думок про “Обшивка стін у дерев’яному будинку

 1. Avatar of Станимир
  Станимир :

  “О, чудово, обшивка стін у дерев’яному будинку. І що далі? Чекаємо на перший кращий пожежний ризик, чи може волога і гниль швидко знищать нашу “екологічну” красу? Можливо, варто було подумати про більш практичні варіанти обшивки?”

 2. Avatar of Navazholu
  Navazholu :

  Цей текст надає чудове та детальне керівництво по обшивці стін у дерев’яному будинку. Рекомендую всім, хто планує здійснити ремонт або будівництво. Велика кількість корисних порад та технічних деталей.

 3. Avatar of Relo
  Relo :

  Цей текст дав ідеальне розуміння процесу обшивки стін у дерев’яному будинку! Він детально і багато наочно описує кожен крок, дозволяючи навіть новачкам у цій сфері впоратися з завданням. Справді корисна інформація!

 4. Avatar of Дамир
  Дамир :

  – Ти знаєш, чому в дерев’яному будинку стіни обшивають деревом?
  – Ну, це ж логічно, для збереження стилю.
  – Ні, це щоб дерев’яні миші не прогризали стін.

 5. Avatar of Наассь
  Наассь :

  “Стіни дерев’яного будинку можуть обшиватися, але суть його не зміниться, як і людина, яка зовнішнім прикрасам не змінює своєї внутрішньої сутності.”

 6. Avatar of Ладакбэрн
  Ладакбэрн :

  О, так, обшивка стін у дерев’яному будинку – ну дуже “екологічно” і “затишно”. І як же без вогнетривкості, звукоізоляції та стійкості до вологи? Не говорячи вже про те, що дерево вимагає регулярного обслуговування і підтримки.

 7. Avatar of Baakyung
  Baakyung :

  Цей текст не надає читачу достатньо інформації про процес обшивки стін у дерев’яному будинку. Було б добре додати більше деталей та пояснень. Наприклад, можна описати, які матеріали використовуються для обшивки, які інструменти потрібні, який процес обшивки стін, які можливі труднощі і як їх уникнути, а також додати поради від професіоналів. Також було б корисно додати візуальні матеріали – фотографії або відео, що ілюструють процес. Крім того, структура тексту могла б бути більш організованою і логічною, щоб полегшити читання та розуміння.

 8. Avatar of Kakanzhay
  Kakanzhay :

  О, так, звичайно, обшивка стін в дерев’яному будинку. На що тільки не підуть люди, щоби зробити своє житло схожим на дитячий будиночок у садку. Ну що, наступний крок – поставимо гойдалку на веранді?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.