Вони зберігають найцікавіші моменти нашого життя. Як зберегти самі знімки? Найкраще укласти їх у рамочку і помістити на чільне місце.
Але незвичайні та придатні до стилістичного оформлення приміщення аксесуари можуть коштувати великі гроші. Та й знайти ексклюзивну модель обрамлення, швидше за все, буде непросто. А чи може бути зібрана фоторамка своїми руками?
Безперечно! Причому із найнеймовірніших матеріалів. І будьте впевнені, така річ не ляже на полицю, вона буде виставлена на загальний огляд.
З чого почати
Як і будь-яка справа, збирання рамок для фото починається з вибору розхідників і техніки виготовлення. Як показують майстер-класи, фоторамки найчастіше роблять:
- з дерева,
- різного виду паперу,
- картона.
Але це лише вершина айсберга. Фантазія умільців безмежна, і фототорамка з паперу для них вже давно пройдений етап. Вони працюють буквально з усім, що попадає під руки:
- пластиком;
- пінопластом;
- сірниковими коробочками;
- олівцями;
- CD-дисками;
- соломий;
- прутиками;
- тканинами;
- тестом.
Спробуємо розібратися в тонкощах виготовлення найцікавіших варіантів.
Фоторамки з картону
Щільний матеріал дозволить зібрати досить міцну рамку для знімка. Її можна буде не лише повісити на стіну, а й виставити на поличці чи на робочому столі.
Техніка збирання фоторамки своїми руками проста. Треба вирізати дві деталі за розміром трохи більше, ніж знімок, що планується для обрамлення. У стандартному випадку рамка робиться прямокутної форми, але за бажання можна експериментувати. В одному з прямокутників вирізається центральна частина так, щоб по краях залишилися смужки шириною не менше 4 см. Якщо аксесуар планується кріпити на стіну, ззаду треба буде приклеїти петельку з мотузочки або тонкої стрічки. Як зробити опорну ніжку біля фоторамки з картону можна подивитися в інтернеті.
Збираємо конструкцію на клей, після чого залишиться лише задекорувати отримане. Просто пофарбований картон виглядатиме сумно. Оскільки цей шаблон відрізняється від фоторамки з паперу міцністю, то прикрашати його можна будь-яким способом, що сподобався. Зробіть аплікацію, вирізавши заготовки з кольорового паперу, або обклейте вирізками з обгортки. В останньому випадку додаткового декору картонна основа не потребуватиме. Поверх досить гарного малюнка він виглядатиме незграбно і зіпсує враження від незвичайної фоторамки.
Буває так, що у оздоблювального паперу чудова фактура і зовсім безглуздий колір. Не поспішайте відкладати її убік. Просто перефарбуйте матеріал у симпатичний вам відтінок і сміливо використовуйте для реалізації задуму.
У будинку повно старих листівок? Чудово! Подивіться майстер-долас по квіллінгу фоторамки. Ідея вам напевно сподобається.
Декорувати заготівлю можна кольоровими паперовими серветками. Їх ріжуть на квадратики, зминають у нещільні грудочки та фіксують на картонній основі. Таку красу праці не складе зробити навіть найдальшим від творчості.
Для прикраси фоторамки з підручних матеріалів підійдуть паєтки та намистинки, брошки та монетки, ґудзички та залишки старих пазлів. Її можна обшити тканиною, обв’язати, обплести нитками. Фетр, гіпюр, мереживо, атлас, велюр – список можна продовжувати нескінченно. Завжди знайдеться спосіб прилаштувати до справи те, що знайдеться у засіках.
Фоторамка з паперу
Чи є бажання зайнятися рукоділлям, але немає ідей, з чого матеріалізувати мрію? Огляньтеся навколо. Напевно, в будинку знайдуться залишки шпалер від ремонту. З них можна зробити чудову об’ємну рамку під фото.
Володієте мистецтвом орігамі? Тоді вам під силу зробити і складніші варіанти виробів, які збираються з кількох секцій. До такого захоплюючого заняття варто залучити дітей. Влаштуйте їм домашній майстер-клас створення фоторамки. Для орігамі можна взяти самий непоказний папір і згодом прикрасити його на власний розсуд.
У будинку немає нічого, окрім газет? Але вони теж можуть бути пущені в хід. До речі, з такого матеріалу найпростіше створюються незвичайні фоторамки. Працювати з газетами можна різними техніками. Наприклад, їх можна згортати в трубочки, з яких потім сплетуть каркаси для фотографій.
Фоторамка своїми руками з дерева
«Ті, кому не з чуток відомий процес плетіння, можуть сміливо створювати фоторамки з таких підручних матеріалів як лоза та прути»
Також чудовий матеріал для хендмейду. Найпростіше зібрати рамку під фото з прутиків та гілочок. Для фіксації елементів в одне ціле використовують органзу або дуже товсту мотузку. За бажання зробити конструкцію максимально надійною можна додатково проклеїти деталі за допомогою клейового пістолета. Для збереження природної фактури матеріалу виріб варто розкрити безбарвним лаком.
Ті, кому не з чуток відомий процес плетіння, можуть сміливо створювати фоторамки з таких підручних матеріалів яклоза та прути. Використовуйте гілочки верби, очерет, верболоз. Не викидайте палички від ескімо. Вони можуть стати основою рамки.
Незвичайні фоторамки: ідеї декору
А чи знаєте ви, що фоторамка з підручних матеріалів – багатофункціональний предмет? Це не просто підставка для успішного знімку: її можна використовувати як елемент інтер’єрного декору, причому не простий, а акцентний. Якщо зібрана фоторамка здається вам нудною і занадто простенькою, спробуйте її ушляхетнити і вписати в навколишнє оточення. Щоб перетворити непоказний виріб на ексклюзивну річ підійде все, що знайдеться в швейній скриньці та коморах. Подивимося, як можна використовувати?
Еко-стиль у декорі фоторамки з картону
Дари моря
Щоб привезені з курортів сувеніри не лежали мертвим вантажем і могли виконати свою роль «нагадувальника» про чудово проведений відпочинок, вийміть їх зі схованок та використовуйте для оформлення фотографій відповідної тематики. Чудовим декором стане дрібна галька. Камені можна залишити у природному вигляді або розфарбувати їх у веселі кольори.
Елементи можна викладати, сортуючи за розмірами, намагаючись створити якийсь орнамент або просто довільно, розбавляючи іншими дарами морського узбережжя. У будь-якому випадку вийде нетривіально та симпатично.
Чарівні горішки
Пам’ятаєте рядки з «Казки про царя Салтана» про горішки непрості? Нам теж для декору фоторамки своїми руками будуть потрібні золоті шкаралупки, і ми отримаємо їх за допомогою спрей-фарби. Розділіть волоські горіхи навпіл, розкладіть половинки на папері і обробіть золотою фарбою. Після висихання декор клеїмо на раму. Просто та чарівно!
Еко-мініатюри
Найпростіший спосіб отримати незвичайні фоторамки. З дарів природи вимагатимуться:
1. Шкаралупа від яєць.
2. Невеликі черепашки.
3. Тоненькі гілки.
Шкаралупу б’ємо в уламки (не в потерть!), палички фарбуємо білою фарбою. Тепер залишається лише наклеїти все на основу.
Цією легкою сумішшю можна оформити фоторамку з паперу. Центром такого виробу може стати не лише фото. Розташуйте там тематичний декор, на кшталт солянки з великих черепашок та яскравого осіннього листя.
Аромарамка
Рамка для фотографії може бути не тільки красиво декорована, але ще й ароматизована на додачу. Досить приємний запах випромінюють анісові зірочки, палички кориці. Елементи просто клеять на готову рамочку. Їх кількість та місцезнаходження визначається довільно.
Фото в бересті
Воістину унікальний варіант декору рамки. Шматком незвичайного матеріалу оздоблення можна розжитися у флористів.
Майстер-клас фоторамка з берести
Берестовий пласт ріжеться на 4-5 смужок. Їхня кількість залежить від типу кріплення рамкової конструкції. Додатковій смужці берести відводиться роль затятої ніжки, тому знадобиться вона лише для створення конструкцій, які виставлятимуться на полицях.
Вирізаємо заготовку фоторамки з картону потрібного розміру та на лицьову її частину наклеюємо вибраний знімок. Використовуйте кольоровий картон, краще за зелені відтінки. Наклейте по периметру берестяні смужки, прикрашені незвичайної форми (у вигляді листочків або квіточок) ґудзиками.
Прикріпіть підставку та надішліть оригінальний аксесуар на призначене для нього місце. Більш ефектно в такому природному обрамленні виглядатимуть чорно-білі фотосюжети.
У справі – тасьма
Урожайна чарівність
Технологія, що приваблює простотою. Для більшої ефектності фоторамку з картону краще пофарбувати у фіолетовий колір. Тепер на неї можна приклеїти білу мереживну тасьму. Для додання композиції завершеності додайте по кутах ґудзичка різного діаметру та кольору. Вишукана підставка для фото готова.
Завзяті спіральки
Різнокольорові завитки з крученого шнура і двосторонній скотч – ось що потрібно для перетворення нудної рамки. Звільняємо від захисту один бік скотчу, прикладаємо кінчик шнура і починаємо укладати його, скручуючи по спіралі. Коли всі завитки будуть готові, фіксуємо смужку на фоторамці з паперу.
Рамочка в бубончиках
Дуже цікаве оформлення рамки. Для роботи буде потрібна тасьма з маленькими щільними бубончиками і прозорий клей. Майстер-клас із створення фоторамки не потрібно. Усі дії – на інтуїтивному рівні.
Тесьма клеїться по периметру виробу. Рамка укладається на поверхню. Внутрішня частина ретельно закривається захисним шаром харчової плівки. Помпони розправляються і красиво викладаються, після чого їх обробляють клейовим складом. Останній потрібно буде розпорошити з пульверизатора.
Після висихання тасьма стане жорсткою і бубони не обвиснуть.
Варіанти декору фоторамки іншими підручними матеріалами
Джинсовий дизайн
Нарядити фоторамки з картону у джинсу зможе навіть дитина. Викрийте зі старих речей потрібної форми детальки та просто приклейте їх на основу. Для кращого зчеплення притисніть заготовку чимось важким і залиште сохнути у такому положенні. Тепер виділіть внутрішній периметр не товстою мотузкою або крученим помаранчевим шнуром і в незвичайну фоторамку можна вставляти знімок.
Сургучний декор
З цього поштового аксесуара можна зробити чудову прикрасу для рамки. Набираємо різнокольоровий сургуч та розтоплюємо його. За допомогою штампу робимо відбитки на основі. Завершальним штрихом стане бантик із пакувального шпагату
Фоторамки з підручних матеріалів
«Вражаюче виглядають фоторамки з картону в обрамленні в’язальними нитками»
Можливо, це звучить і парадоксально, проте чим простіше буде використаний матеріал на виготовлення рамки під фото, тим ефектніше вийде результат. Перевірте ідеї насправді.
Неймовірної краси рамка вийде зі шматка стельової плитки. Все, що потрібно буде зробити, – це вирізати в ній ножем канцелярським фігуру задуманої форми. Це може бути не тільки прямокутник: надайте незвичайній фоторамці оригінальніші пропорції. Зробіть її овальною, шестигранною, трикутною, у вигляді серця. Завершить роботу етап декору. Основу можна розфарбувати або оформити деталями, що наклеюються.
Не менш симпатичні рамки вийдуть і з обрізків стельового або стінового плінтуса. Вирізаємо відрізки за розмірами конструкції та збираємо деталі у задану форму шляхом склеювання торцевих частин. Прикрашаємо на власний розсуд. Швидко та ефектно!
Вражаюче виглядають фоторамки з картону в обрамленні в’язальними нитками. Основу обмотують мохером, кольоровим акрилом чи іншими видами пряжі. Особливо ніжно в таких рамках виглядатимуть дитячі знімки.
Фоторамка з паперу нудна? Спробуйте зробити її із глянсового журналу. З його різнокольорових листочків накручують трубочки, які потім збирають разом. Для зручності та швидкості процесу листки можна накручувати на ручку чи олівець.
Ушляхетніть стару рамку дисками. Їх розбивають в уламки і вже з дрібних елементів викладають візерунок на поверхні, що декорується. Для більшої декоративності порожнечі, що утворилися, між деталями фарбують акриловими фарбами. Найзручніше використовувати тюбики. Через їх гострий носик буде простіше акуратно заповнити порожнечі.
За таким же принципом можна попрацювати із кольоровим склом. Вітражний декор виглядатиме чудово!
Але, мабуть, незвичайними фоторамками можна назвати вироби з… тіста. Його замішують за особливим рецептом. На склянку борошна потрібно по половині склянки дрібної солі та води, а також 50 мл олії. Якщо задумана кольорова модель, то тісто додаються харчові барвники. Змішайте сухі інгредієнти та залийте їх зафарбованою водою. Вимісіть масу і заправте олією. Вимішуйте тісто до готовності. Скачайте кулю і залиште її полежати на пару годин під рушником.
З тіста, що відпочив, виліпіть рамку і висушіть її в розігрітій до 100 (не більше!) градусів духовці. Процес розтягнеться на кілька годин, проте тісто не розтріскається. Не забувайте перевертати незвичайну фоторамку. Після закінчення процедури виробу дають охолонути і розкривають його лаком.
Необов’язково робити рамку спочатку кольоровою. Залишіть її білою і вже після випічки декоруйте на свій розсуд.
Не готові попрацювати над фоторамкою своїми руками, а додати в будинок ексклюзиву все ж таки хочеться – задійте прозору склотару. Згорніть знімок у трубочку і тут же проштовхніть його в шийку пляшки. Для більшої ефектності заповніть пляшку порожнечу скляними кульками різних кольорів, сушеною травою, крупою.
Зробіть цілий фотоколаж, закріпивши знімки на автентичному колесі, що висить на стіні. У декор не вписується велика кількість дрібних знімків у фоторамках з підручних матеріалів, а виставити їх на огляд дуже хочеться? Об’єднайте в одну картину. Для цього потрібно буде зібрати рамку з дерева або пластику, на кшталт картинної. Крім неї запасіться: дрібними гвоздиками або комплектом кольорових кнопок канцелярських, джутом, мірною стрічкою, прищіпками.
Розмір незвичайної фоторамки визначається кількістю знімків, які мають поміститися в ній.
Розкладіть фото на папері в тому порядку, в якому ви хотіли б їх бачити всередині картини. Зробіть виміри та зберіть фоторамку своїми руками. Тепер, у відповідних місцях вбийте цвяхи і натягніть джут. За допомогою прищіпок розвісьте по натягнутих нитках фотографії, наче білизна не мотузці. Вашу картину створено!
Принадність такого декоративного елемента в тому, що колекцію фото в ньому можна регулярно міняти. МоСлід робити тематичні чи ностальгічні колажі, фотоогляди останніх подій у сім’ї. Креативно та завжди актуально!
Висновок
Як бачите, фоторамка своїми руками може бути створена з будь-чого за лічені години. Головне – це бажання!