Будинок на воді – оригінальне рішення для тимчасового і постійного житла

Показові приклади плавучих будівель у Голландії, Індії, Німеччині, Німеччині, Канаді, інших країнах не могли залишитися поза увагою у наших співвітчизників. на воді зараз стає популярним і в Україні. У країні чимало акваторій, придатних для такого будівництва. Плавучий будинок має велику кількість переваг, які й зумовлюють зростання інтересу до таких будівель.

🛌 Ваша спальня потребує оновлення? Двоспальні ліжка з безпружинним у комплекті – вигідна пропозиція! 💰

Види плавучих житлових будівель, їхні особливості

На воді створюються магазини і ресторани, нічні клуби, розважальні центри. Є можливість вибудувати житлову споруду такого типу. Плавучий будинок може бути:

  • сезонним або цілорічним;
  • стаціонарним або мобільним;
  • розташований у поселенні та поза його межами;
  • обладнаний на судновій основі, палях, понтонах.
Плавучий будинок на понтоні

Плавучий будинок на понтоні

Здебільшого ці споруди використовуються як дачі, призначені для експлуатації в теплий сезон. Але сучасні будівельні технології та матеріали дають змогу обладнати комфортний будинок і для постійного проживання.

Стаціонарні споруди не переміщуються територією акваторії. Вони можуть з’єднуватися з сушею плотами, містками, трапами. Іноді такі будівлі зводяться на віддалі від берега, дістатися до них можна тільки на маломірних суднах. Мобільний будинок обладнується на кільовидній, плоскодонній основі, може пересуватися озером, річкою своїм ходом або буксирується за необхідності змінити місце встановлення.

Стаціонарний плавучий будинок

Стаціонарний плавучий будинок

Понтони для плавучих будинків є найпопулярнішою основою. Ці конструкції забезпечують будівлі стабільне положення, надійність, тривалий термін експлуатації. Можна використовувати для житла на воді пальовий фундамент

Юридичні особливості плавучого житла

У законодавстві для таких будівель передбачені певні обмеження. Їхня довжина не повинна перевищувати 20 м, вага будівлі може становити до 80 тн. Є ліміт для кількості людей, які проживають у будинку. Їх не повинно бути більше 12.

Габарити, вага, місце розташування будови на воді відносять її до категорії маломірного судна. Такий юридичний статус надає власникам кілька суттєвих плюсів. Їм не потрібно:

  • займатися оформленням, купівлею земельних ділянок;
  • отримувати в адміністрації дозвіл на будівництво будинку;
  • реєструвати нерухомість у відповідних органах;
  • платити податок на житлову нерухомість.
Для будинку на воді не потрібно отримувати дозвіл на будівництво

Для будинку на воді не потрібно отримувати дозвіл на будівництво

Є у цього житла і мінуси. Прописка в них не оформляється. Неможливо отримати для такого будівництва іпотечний кредит.

Зареєструвати будову необхідно. Оскільки це маломірне судно, процедуру проводить відповідна державна інспекція. Вона видає власнику судновий квиток. Він дає право переміщатися акваторією, не створюючи перешкод судноплавству. Господар будинку має право прикрасити його українським прапором.

Переваги будинку на воді

Досить подивитися фото будинків на воді, щоб гідно оцінити плюси такого місця розташування. У теплий сезон, безпосередньо на території будови організовуються:

  • риболовля,
  • сонячні ванни,
  • купання,
  • розслабляючий відпочинок серед красивих пейзажів.
Будинок на воді подарує відпочинок серед красивих пейзажів

Будинок на воді подарує відпочинок серед красивих пейзажів

Не залишаються без розваг і корисного відпочинку мешканці будинку і в зимовий час. Будинок розташований на території природної ковзанки, можна займатися підлідною риболовлею, здійснювати прогулянки на лижах. У постійному житлі нерідко обладнуються сауни, лазні, є можливість після парної зануритися в ополонці. У будь-яку пору року будинок є чудовим місцем проведення пікніка на свіжому повітрі.

У зимовий період є можливість після парної зануритися в ополонці

У зимовий період є можливість після парної зануритися в ополонці

Мобільна споруда дає можливість при бажанні переїжджати разом з будинком, не відчуваючи проблем з транспортуванням будинку, речей.

Специфіка будівництва плавучого будинку

Багато охочих обзавестися дачею на воді купують готові фабричні споруди. Це спрощує процес будівництва. Але потрібно врахувати, що розміри таких споруд мінімальні. Їхня ширина обмежується можливостями транспортування. Якщо потрібно побудувати простору будівлю для постійного проживання, потрібно зводити її на спеціальних понтонах для плавучих будинків. Це дає можливість збільшити площу.

Спорудження понтона дасть можливість збільшити площу

Спорудження понтона дасть можливість збільшити площу

Понтонні основи можуть бути виготовлені з:

  • сталевих елементів;
  • залізобетонних матеріалів;
  • склопластику.

Вибір залежить від габаритів будинку, специфіки будівництва, експлуатації. Залізобетонні конструкції мають високу стійкість до навантажень, довговічність, відмінно підходять для зведення стаціонарних споруд. Гідні технічні показники у сталевих конструкцій. За умови якісного складання, надійної антикорозійної обробки вони виконують свої функції протягом багатьох років.

Вибір понтона залежить від габаритів будинку

Вибір понтона залежить від габаритів будинку

Склопластикові понтони для плавучих будинків з’явилися порівняно недавно. Але їхня популярність стрімко зростає. Матеріал має високу міцність, не піддається корозії, довговічний. Крім того, такі понтони важать набагато менше сталевих, залізобетонних аналогів.

Обов’язковим елементом споруди має стати міцний металевий каркас. Він не дозволить змінитися геометрії будинку. Усі елементи обробляються вологовідштовхувальними, антикорозійними засобами. Проектування будинку потрібно довірити кваліфікованим фахівцям. Вони правильно розрахують центр ваги, врахують вітрові навантаження.

У будівництві будівлі використовуються матеріали з мінімальною вагою

У будівництві будівлі використовуються матеріали з мінімальною вагою

У створенні будівлі використовуються матеріали, що мають підвищену міцність до навантажень і мінімальну вагу. Приміщення в будинку мають бути компактними. В оздобленні перевагу віддають панельним матеріалам, здатним зберігати цілісність під час хитавиці. Небажано використовувати штукатурку або шпаклівку, яка обсипається під час пересування будинку.

Є економічний варіант будівництва, що істотно прискорює процес зведення. Звести будинок на воді можна з морських б/в контейнерів. Тара 20, 40 футів виготовляється з урахуванням складних умов експлуатації. Вона без втрат витримує високу вологість, вібрації, хитавицю, відрізняється довговічністю.

Економічні плавучі будинки з контейнерів

Економічні плавучі будинки з контейнерів

Комунікації в плавучому будинку

Незалежно від типу житлової будови, її місця розташування, необхідно забезпечити в ній гідні умови для проживання. Якщо плавуча будова розташована в межах поселення, розташована біля самого берега, є можливість під’єднатися до централізованих магістралей каналізації, водопостачання. Комфорт у будинку можна забезпечити і за відсутності берегових систем.

На сучасному ринку представлено багато обладнання для облаштування автономних комунікацій. У будинку можуть розташовуватися:

  • резервуари із запасом питної води;
  • ємності з паливом;
  • електрогенератори;
  • септики для збору стічної води.
Побутовий комфорт можна забезпечити навіть за відсутності міських комунікацій

Побутовий комфорт можна забезпечити навіть за відсутності міських комунікацій

Встановлення таких систем забезпечить належні умови для проживання. Запасів води для побутових потреб створювати не потрібно.

У будинку для постійного проживання потрібно обладнати опалювальні системи. Підтримувати комфортну температуру допоможуть печі-и сталеві або чавунні. Можна встановити систему газових, електричних конвекторів. Доцільно обладнати в таких будівлях “теплі підлоги” інфрачервоні або електричні.

Піч-камін допоможе підтримувати комфортну температуру

Піч-камін допоможе підтримувати комфортну температуру

Варіанти дизайну плавучих будинків

Стрімке зростання популярності таких споруд стимулювало інтерес архітекторів, дизайнерів до розробки конструкцій такого типу. У мережі можна знайти чимало фото будинків на воді на будь-який смак і гаманець. У галереях є прості нехитрі будови для сезонного проживання, відпочинку. Можна побачити в них і повноцінні оригінальні будинки, здатні забезпечити комфортне постійне проживання для сім’ї.

Великий плавучий будинок здатний забезпечити комфортне постійне проживання

Великий плавучий будинок здатний забезпечити комфортне постійне проживання

Різноманіття варіантів дозволяє кожному зробити хороший вибір. Фото будинків на воді можуть використовуватися як основа, на свій смак виконується планування, облаштовуються додаткові архітектурні елементи. Плавучі будівлі:

  • можуть виконуватися в будь-якому стилі;
  • включають від двох до шести повноцінних кімнат;
  • бувають одно- і дворівневими;
  • обладнуються відкритими терасами, палубами на даху тощо.
Двоповерховий плавучий будинок

Двоповерховий плавучий будинок

У власника майбутнього будинку на воді є можливість відобразити в проєкті всі вимоги, побажання.

Особливості оформлення та експлуатації плавучого житла

Після закінчення будівництва будинку його потрібно зареєструвати в держінспекції маломірних суден. З виданого суднового квитка слід зробити копію у нотаріуса, зберігати її вдома. Регулярно потрібно буде проходити техогляди. Щорічно виплачується транспортний податок.

Більшості господарів плавучого будинку доводиться приймати нежданих візитерів в особі представників адміністрації. Поки що такі будови є рідкістю, не в кожному регіоні влада добре знає закони, що не забороняють маломірним суднам причалювати в будь-якому місці, де немає заборони на стоянку, перешкод судноплавству. Для того щоб унеможливити будь-які непорозуміння і претензії, слід звернутися до адміністрації та укласти з нею договір про надання водної акваторії в рекреаційних цілях. Такий документ складається на 20 років.

Плавучий будинок потрібно зареєструвати в держінспекції маломірних суден

Плавучий будинок потрібно зареєструвати в держінспекції маломірних суден

У законодавстві передбачено певні вимоги до безпеки експлуатації таких будівель. Власнику плавучого будинку необхідно:

  • оснастити його протипожежними первинними засобами загальними і персональними;
  • облаштувати сигнальну систему освітлення;
  • придбати рятувальні засоби – плоти, човни, рятувальні круги.
Плавучий будинок має бути обладнаний рятувальними засобами

Плавучий будинок має бути обладнаний рятувальними засобами

У будови має бути кваліфікована технічна документація, що відповідає чинним будівельним, санітарно-гігієнічним нормам і правилам. Особи, які проживають у плавучому житлі, повинні дотримуватися вимог охорони довкілля, не створювати ризик забруднення акваторії.

Фотогалерея – плавучий будинок

Відео

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *