Проекти дачних будиночків та котеджів

Затишний будиночок на дачі – це запорука комфортного відпочинку, тому не варто ставитися до нього, як до тимчасового житла. До його облаштування потрібно підходити із душею. У цьому дуже важливо, якого обсягу дістався у володіння ділянку. Симпатичний проект дачного будинку сьогодні можна підібрати для будь-яких площ.

У заміському житлі є шанс втілити все те, що здавалося недоречним у міській квартирі. Тут можна не соромитися буяння фарб. В оригінально оформленій споруді завжди пануватиме веселощі. Не будуть нонсенсом і монументальні архітектурні об’єкти на кілька поверхів. Про те, які проекти дачних будиночків сьогодні мають попит, ми й поговоримо нижче.

Цікаві проекти невеликих дачних будинків

Невелика ділянка змушує шукати оптимальний варіант забудови, переглядаючи проекти одноповерхових будинків. І в принципі, це чудове рішення. Щоб бути ближчим до природи, є сенс придивитися до дерев’яних конструкцій. Невелику внутрішню площу, в межах 24 квадратів, з лишком компенсує простора веранда, що оточує будівлю як мінімум з двох сторін.

Ешкірілля можна пофарбувати в жовто-жовтогарячі тони і покрити червоною черепицею. Це створить радісну атмосферу і не дозволить будиночку загубитися в нетрях пишної садової рослинності.

проект дачного будинку

Невеликий екобудинок з просторою терасою

Все життя мріяли опинитися в курені? Будь ласка! Звичайно, це не означає, що доведеться збирати гілки і будувати щось а-ля «родом з дитинства».

Вам цілком може підійти один із проектів дачних будиночків для 6 соток, що пропонує невелику будову в аналогічній архітектурі. Скромний і в дуже незвичайному рішенні облагороджений курінь викликає інтерес і запам’ятовується.

проект дачного будинку

Будинок-курінь

Те, що план простору будинку не передбачає комор для розміщення необхідних у дачному житті аксесуарів, компенсується площами зберігання, утвореними скатами дахів, що низько нависають (практично до землі).

Туди можна буде вмістити не тільки безліч необхідних речей, а й масу абсолютно непотрібного.

проект дачного будинку

Інтер’єр будинку-курені

Серед проектів одноповерхових будинків привертає увагу ще одне неординарне рішення. Воно зацікавить власників, котрі відслужили своє трейлерів.

Причіп можна переобладнати у повноцінний та дуже комфортний житловий куточок, причому зробити все за лічені місяці. За проектами, в цих невеликих дачних будиночках до 20 квадратів площі, що вже є, пропонується додати баштовоподібну прибудову, на другому ярусі якої розташувати балкон. При цьому в нижній частині буде затишна кухонька.

проект дачного будинку

Дачний будинок з трейлера

Жадаючим збудувати щось більш капітальне, варто заглянути в проекти невеликих дачних котеджів з кам’яними стінами. Класичний варіант житлового будинку впишеться в ландшафт будь-якої ділянки.

У такому будиночку можна буде відпочивати цілий рік, якщо при його облаштуванні передбачити камін або взагалі подбати про опалення.

проект дачного будинку

Одноповерховий будинок з каменю

Затишок по-мексиканськи

Яскравим та оригінальним доповненням дачного ландшафту стане мексиканський колорит. Проект одноповерхового будинку такого типу можна знайти в інтернеті.

Споруда несе з собою атмосферу щастя та сімейності. За планом простір будинку в середньому матиме близько 30 квадратів, що дозволить розбити його площу на величезну кількість маленьких кімнаток, кожну з яких рекомендується пофарбувати в індивідуальний колір.

Вийде така собі інтер’єрно-планувальна ковдра. Не можна не відзначити то строкатість таких будиночків неймовірно личить.

проект дачного будинку

Яскравий будинок у мексиканському стилі

Міні-будинок з гаража

Ні, це не маячня, а цілком реальний проект дачного будинку, яким житловим стає підсобне приміщення. На упорядкованих 23 квадратах можна буде з комфортом розташуватися і взимку.

Найбільш трудомістким у втіленні ідеї стане прибудова невеликого крила, куди буде винесений санблок, та облаштування панорамного вікна.

проект дачного будинку

Інтер’єр будинку з гаража

Мобільний будинок

Цей проект дачного будинку захопить тих, хто не терпить сталості ні в чому. Упорядкований та декорований у веселому стилі вагончик може розташуватися у будь-якому кутку дачі.

Більше того, його дислокацію можна буде змінювати залежно від настрою.

проект дачного будинку

Мобільний будинок легко встановити в будь-якому місці ділянки

Продуманий план простору будиночка дозволив розташувати в ньому невелику, але зручну спаленку, кухонний блок та санвузол.

Для внутрішнього оздоблення використовувався пластик, металеві деталі, барвисті аксесуари. З декоративних елементів стали в нагоді дзеркала та незвичайний яскравий текстиль.

проект дачного будинку

Інтер’єр мобільного будинку

Стилістичні проекти дачних котеджів

Не завжди дача – це скромна ділянка, часом її площа досягає розмірів гарної садиби. Ось тут обмежувати себе у розмаху будівництва просто нонсенс.

Крихітний будиночок-курінь або бунгало тут будуть смішні та безглузді. Що може становити інтерес?

Садиби

Дуже хороші для забудови просторих територій проекти багатоповерхових дачних будинків у вигляді будівель, у дусі миколаївського класицизму. Відмінним доповненням білокам’яного панського будинку стають характерні на той час: стайні, псарні, гостьові флігелі та інші підсобні споруди на тлі акуратно розбитого саду або парку.

проект дачного будинку

Проект дачного будинку в стилі російської садиби

На території неодмінно має бути озеро або ставок, у центрі якого височить острів, а також ротонди, примітні руїни або мальовничі гроти.

Псевдогородська архітектура

Є втіленням ідеї злиття села та міста. За проектом невеликі дачні будинки тут будуються із силікатної цегли, скляться сучасними віконними блоками, балкони оформляються на кшталт міських лоджій. План простору будинку також ідентичний квартирним плануванням.

Там царство бетону та лінолеуму. Зовнішній декор будинків не передбачено. У деяких випадках може бути виконана орнаментна цегляна кладка із кольорового каменю.

проект дачного будинку

Лаконічний будинок у псевдоміському стилі

Неофахверк

Проекти дачних будиночків із нових матеріалів. Будуються за принципом опори-балки. Скелетні інтервали заповнюються утеплювачем, зашиваються панелями або викладаються газобетонними блоками. Швидко, доступно, практично.

проект дачного будинку

Будівництво будинку в стилі неофахверка

Дачний стиль

Проекти дачних котеджів цього напряму пропонують і прості дощаті споруди, і повноцінно зрубані котеджі з російськими печами, що діють. Відмінними стилістичними ознаками є:

  • півтораповерховість будівель;
  • обов’язкова наявність мезоніну;
  • присутність скляної або відкритої веранди;
  • ганок.

проект дачного будинку

Інтер’єр дерев’яного будинку з піччю

Вологодські мотиви

Проекти дачних будинків вологодського типу привабливі великою кількістю різьблених елементів на своїх фасадах. Самі будівлі витягнуті і йдуть усередину двору.

Неодмінним конструкційним елементом є вхід із ганком на розі лицьового фасаду. У проектах багатоповерхових будинків над ним нависає балкон.

проект дачного будинку

Вологодські мотиви на фасаді будинку

Неокупний стиль

У його основі архітектурні форми, характерні для будинків сибірських купців. Їх дізнаються по цегляних фронтонах, що маскують некрутий двосхилий дах.

Фінські будиночки

Зруби з шестигранних колод мають витягнуту форму. Вхід зазвичай розташовується з довгого боку будинку. У такому житлі завжди тепло та затишно.

проект дачного будинку

Будинок у фінському стилі

Проекти дачних котеджів для 6 соток за фінським типом сподобаються тим, хто хоче мати на ділянці оригінальну двоповерхову будову. Тут передбачено безліч терас та балконів.

У дизайні вікон гіллясті палітурки, що ділять їх площу мінімум на 8 частин. Фасад будинку може бути пофарбований у спокійні жовто-сіро-зелені тони. У план простору будинку обов’язково включено камін.

проект дачного будинку

Камін в інтер’єрі будинку у фінському стилі

Бунгало

Їх можна знайти у проектах одноповерхових будинків та споруд мансардного типу. Зазвичай це невеликі будинки з просторою, відкритою, верандою.

проект дачного будинку

Дом-бунгало

Приблизний план простору будинку

Принадність проектів дачних будиночків на 2 поверхи полягає у відсутності в їх просторі коридорів

Щоб сім’я могла зі зручностями провести час за містом, потрібно обрати адекватний проект дачного будинку, планування та архітектура якого задовольнятиме запити всіх, хто збирається в ньому проживати.

Оптимальним варіантом фахівці вважають будівництво житла з параметрами 6х6 м. Правильно оформлений внутрішній простір дасть змогу отримати до 70 квадратів корисної площі. Звичайно, проекти багатоповерхових будинків пропонують значно більший житловий простір.

проект дачного будинку

Інтер’єр дачного будинку площею 12 кв.м.

Чи варто виганяти триповерховий особняк – питання риторичне. Як показує практика, основної частини дачників цілком вистачає і двох, щоб зробити заміський побут комфортним. На двох ярусах достатньо місця, щоб розбити кімнати найрізноманітніших призначень.

проект дачного будинку

Невеликий двоповерховий дачний будиночок

Нюанси планування площі

Принадність проектів дачних будиночків такого типу полягає у відсутності в їх просторі коридорів. Таким чином вивільняється місце під просторі житлові кімнати та відпадає необхідність у монтажі надто розлогих комунікацій. Роздільні елементи можуть бути як капітальні стіни, так і більш легкі перегородки.

За наявності двох поверхів багато проектів плану простору будинку пропонують взагалі ділити внутрішню площу на активну та пасивну.

В активній зоні розміщують:

1. Вітальню.

2. Кухню.

3. Столову.

4. Кладові.

5. Зону відпочинку.

У пасивній зоні виділяють місце під кімнати особистого користування. До них відносять ванну, спальні, дитячі.

проект дачного будинку

Приклад планування дачного будинку

Не варто говорити, що приміщення загального доступу традиційно займають перший поверх. Тут відбувається прийом гостей. Тут проводять сімейні урочистості, а за потреби і ділові зустрічі. Другий поверх для сторонніх – зона недоторканна.

У проектах дачних котеджів для сім’ї з двох осіб можна побачити, що площа другого поверху повністю відведена під спальню та оформлена в єдиному стилі. Для великих сімей заплановано декілька кімнат індивідуального призначення.

проект дачного будинку

Планування будинку з двома спальнями

Класична схема планування активної зони

У проектах невеликих дачних будиночків план простору першого поверху виглядає приблизно так. Відразу за дверима входу розташовується передпокій, з якого є виходи до санкімнатів та на сходи, якщо це проект багатоповерхового будинку. За передпокою слідує кухня і на вибір вітальня або їдальня.

Правильніше об’єднати площі цих просторів, розділивши їх функціональні частини: меблями, барною стійкою або невисокими перегородками. Так будинок здаватиметься просторим, а ілюзія простору в даному випадку дуже важлива. В ідеалі у проекті дачного будинку санвузол має прилягати до кухні.

Так, у обох кімнатах можна буде використовувати спільні комунікації.

проект дачного будинку

Планування невеликого дачного будинку

Дещо ускладнює ситуацію необхідність розміщення на обмеженій площі підсобних приміщень. У плані простору будинку потрібно буде підбирати місце для облаштування котельні, якщо планується розведення опалення.

У будинку має бути як мінімум одна комора, можливо пральня або щось з інших необхідних об’єктів.

проект дачного будинку

Планування будинку з госп.приміщеннями

Як розпланувати другий поверх

Для початку його розбивають на умовні частини. Тут має з’явитися хол, у який потраплятимуть усі піднімаючись нагору, а вже з нього будуть організовані входи до інших кімнат.

Коридор може розташуватися в центральній зоні поверху або переміститися в одну із сторін. Перший варіант є актуальним для проектів дачних котеджів, за якими всі кімнати пасивного сектора мають ідентичні параметри.

Якщо вибрано щось із проектів багатоповерхових будинків, де коридор йде на всю довжину другого поверху, тобто займає майже 6 метрів, то для розширення просторів кімнат наприкінці його варто організувати комору або міні-гардеробну.

проект дачного будинку

Приклад планування 2 поверху

Довгий коридор можна завершити і додатковим санвузлом. Це додасть комфорту та позбавить від ранкових черг.

Також наявність санвузлів на різних поверхах дозволить розділити місця користування гостями та домочадцями. Однак облаштування верхніх санкімнат пов’язане з чималими витратами, тому з плану простору будинку їх часто виключають.

проект дачного будинку

При можливості облаштуйте на другому поверсі додатковий санвузол

Другий поверх – це місце і для розташування кабінету, якщо в такому є потреба. Його облаштування поза активною зоною, при врахуванні відділення поверхів бетонними плитами, створить у приміщенні дійсно усамітнену обстановку.

Мають попит проекти невеликих дачних будинків для 6 соток з відкритими терасами. Вони легко трансформуються у зелені альтанки.

Для цього досить просто пустити по натягнутих нитках шпагату зелень, що в’ється. Згодом терасу можна буде реконструювати, зробивши її закритою або комбінованого типу.

проект дачного будинку

Невеликий дачний будиночок з відкритою терасою

Якщо прилад виконаний з дерева, його можна прикрасити різьбленням. Будинок одразу набуде особливого колориту.

Наскільки хороші проекти дачних котеджів у подібних рішеннях, можна подивитися на фото.

Основні помилки у проектах дачних будиночків

Наявність плану простору та проекту дачного будинку дозволить отримати комфортну будову, при цьому заощадити як сили, так і засоби

Часто дачники починають будувати своє житло, керуючись кресленнями в журналах або за типом сусідських. І роблять це зовсім дарма. Наявність плану простору та проекту дачного будинку дозволить отримати комфортну будову, при цьому заощадити як сили, так і засоби. У чому ж зазвичай помиляються майбутні домовласники?

Вибір архітектурної форми

У гонитві за економією багато хто вибирає її об’єктом фундамент. Справді, закладка невеликого базисного рівня коштує набагато дешевше. Ось і прагнуть дачники заливати скромний фундамент та реалізовувати на ньому проекти багатоповерхових будинків, виганяючи по два, три, а то й більше поверхів.

Це не надто практичне рішення, без прицілу на майбутнє. Безперечно, бігати сходами в 20 років навіть цікаво, а ось чи буде це також весело через 30-40 років? До того ж правильно спроектовані сходи «з’їдять» не тільки безліч площі, а й купу із заощаджених на фундаменті коштів.

проект дачного будинку

При будівництві будинку не варто економити на фундаменті

Тепло в таких будинках буде накопичуватися на верхніх поверхах, витікаючи туди сходовими прольотами, що вимагатиме додаткових витрат на обігрів, а влітку на охолодження.

Останньою мотивацією на користь проектів одноповерхових будинків стане простота вписування будівель у ландшафт.

проект дачного будинку

Одноповерховий будинок легко впишеться в будь-який ландшафт

Будівництво з розмахом

Не варто надавати перевагу проекту дачного будинку глобальних розмірів. Стандартній сім’ї цілком вистачить площі 120 м2. Правильніше буде за короткий час відбудувати невелику будову та почати її обживати, ніж взятися за реалізацію масштабного проекту та отримати можливість користуватися житлом через десяток років.

проект дачного будинку

Проект дачного будинку площею 120 кв.м.

Якщо вже є мрія про просторий будинок, то виберіть такий проект із дачних котеджів, будувати який можна буде поетапно, по можливості розширюючи будову вшир, прибудовуючи окремі блоки.

Будинок-фортеця

Чи варто зациклюватися на проектах невеликих дачних будинків, що швидше нагадують бетонні фортеці, ніж комфортне житло? Якщо ви не очікуєте штурму спецназом, не витрачайтеся на масивні та малоефективні на енергетичному рівні стіни.

Придивіться до проектів дачних будиночків, де використовуються каркасні технології та так званим СІП будинкам.

проект дачного будинку

Будівництво каркасного будинку

Використання бетонних перекриттів

Чи виправдане використання бетонних перекриттів у проектах багатоповерхових будинків? Якщо вгорі планується установка російської печі або облаштування басейну, то, безумовно.

В інших випадках цілком достатньо збірних конструкцій, що перекривають, міцного бруса або двотаврових балок. Щоб погасити звук кроків, потрібно лише окремо закріпити опорні балки низ лежачого поверху і перекриття верхнього.

проект дачного будинку

Надайте перевагу перекриттям з бруса

Подвіли та цокольні поверхи

За наявності вільних коштів можна братися за реалізацію проектів дачних будиночків із підземними гаражами, більярдними, сауною, тренажерним залом та іншими зручностями. Але… хороший цокольний поверх, де буде якісна гідроізоляція та стильне оздоблення, виллється у пристойні гроші. За них цілком можна побудувати та обставити житловий поверх.

Високому цоколю – аналогічний ганок

Головним посилом при виборі проекту дачного будинку, що пропонує високий цоколь і такий самий ганок, є думка, що вони врятують від заметів снігу. Це правда лише частково. Якщо подивитися, на збудовані за іншими проектами невеликі дачні будинки в зимовий сезон, то виявиться, що вони зовсім не тонуть у снігах.

Причиною тому вітер, що відбивається стінами, який відносить із собою убік і сніжинки, тому під котеджними стінами кучугури намітаються рідше.

проект дачного будинку

Проект будинку з високим цоколем

Познайомившись з проектами одноповерхових і багатоповерхових будинків, що будуються в Фінляндії, що рясно покривається снігами, нескладно буде переконатися в правильності запропонованого рішення. Там також не зустрічаються будови з висотою цоколя від півтора метра.

Відмова від високого цоколя – не привід впадати в іншу крайність, і з думками про економію брати за основу проекти дачних котеджів американського типу.

При висоті цокольної частини 20 см, у нашому кліматі, тала і дощова вода затікатиме прямо всередину будівлі, якщо вчасно не відкинути сніг і не облаштувати потужні водовідведення.

проект дачного будинку

Облаштування поверхневого водовідведення

Мінімум вікон

Бажання сховатись у дачному будиночку від суєтного міського життя не повинно стати причиною облаштування сліпих фасадів та встановлення крихітних вікон, які паралельно вважаються надійним захистом від злодіїв.

Спробуйте намалювати проект дачного будинку в такому вигляді, і відразу помітно, наскільки непривітною вийде будова. Усередині нього також буде темно і незатишно, так що про комфорт та релакс можна забути спочатку.

проект дачного будинку

Великі вікна зроблять будинок затишним і світлішим

Щодо злодіїв, то при бажанні потрапити до обраного об’єкта вони завжди знайдуть спосіб зробити це, так що мікроскопічні віконні отвори їм не перешкода.

Тамбури та сіни

Ця спадщина архітектури минулого у нас невигубна. Тяга до темних сіней і тамбурів з кумедним носом, пояснюється нібито збереженням тепла. Але ж у цьому випадку раціональніше не вносити їх у план простору будинку, а винести їх за його межі, тобто оформити у вигляді засклених прибудов.

У проектах дачних будиночків для шести сток їх взагалі замінюють подвійними дверима. До речі, внутрішню, при цьому цілком можна зробити з металопласту.

Відкриті пристрої

Дачне життя більшу частину доби вирує на вулиці, тому варто зупиняти свій вибір на проектах дачних будинків, які мають подібні елементи.

За наявності у будинку сауни варто простежити, щоб у плані проекту простору будинку з’явився персональний вихід із неї у прибудову. Це дозволить не тупотіти мокрими ногами через житлові приміщення, щоб потрапити в повітря.

проект дачного будинку

Функціональна відкрита прибудова до дачного будинку

Висновок

Знайти вдалий проект дачного будинку для своєї ділянки – справа непроста, тому при виникненні сумнівів краще проконсультуватися з фахівцями.

5/5 - (1 голос)

5 думок про “Проекти дачних будиночків та котеджів

  1. Avatar of Segaszhch
    Segaszhch :

    – Ти знаєш, що таке оптимізм?
    – Ні, що?
    – Це коли архітектор нарисував проект дачного будиночка з п’ятьма спальнями, двома ванними, басейном та гаражом на три машини… на ділянці 6 соток!

  2. Avatar of Карерсни
    Карерсни :

    Ваш текст “Проекти дачних будиночків та котеджів” має потенціал, але є декілька областей, які могли б вигодувати на корекції.

    1. Недостатні деталі: Щоб зробити текст більш інформативним і корисним для читачів, додайте більше деталей про кожен проект. Що включає в себе кожен проект? Які матеріали використовуються? Який стиль архітектури представлено?

    2. Відсутність візуалізації: Додайте фотографії або ілюстрації, якщо можливо, щоб читачі могли бачити, як будуть виглядати проекти. Візуальні зображення можуть допомогти читачам краще уявити проекти і розуміти, що вони включають.

    3. Відсутність контексту: Додайте деякий контекст до кожного проекту. Чому ви обрали ці проекти? Чому ви вважаєте їх найкращими? Який досвід у вас є з цими проектами?

    4. Структура та організація: Спробуйте організувати інформацію трохи краще. Ви могли б розділити проекти за різними категоріями або стилями, щоб б

  3. Avatar of Теодор
    Теодор :

    О, так, звичайно, бо кожен з нас же народжується з геніальними знаннями архітектури і може легко накреслити проект будинку. Не треба навчання, досвіду, знань про інженерію, матеріали та їх властивості. Просто візьми олівець і нарисуй свій “шедевр”. Це ж так просто, правда?

  4. Avatar of Севастьян
    Севастьян :

    “Проектування дачного будиночка – це мистецтво втілити мрії в майбутній затишок.”

  5. Avatar of Sytashlne
    Sytashlne :

    Приходить чоловік до архітектора, показує проект свого дачного будиночка і каже: “Додайте тут ще кілька кімнат, басейн, гараж на три машини і вертолітну площадку.” Архітектор дивиться на нього і каже: “А де там місце для грядок з картоплею?”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.