Як вибрати міжкімнатні двері?

Міжкімнатні двері – важливий елемент, що формує вигляд інтер’єру, від того, які будуть обрані, багато в чому залежить рівень комфорту в будинку, і наскільки виразним буде дизайн.

Як вибрати міжкімнатні двері, що найбільше відповідають інтер’єру приміщення, з того різноманіття, яке пропонують сучасні виробники?

як вибрати міжкімнатні двері

білі глухі двері ідеально впишеться в будь-який інтер’єр

Навіть прихильникам класики вибирати нелегко – поряд з традиційними типами міжкімнатних дверей з’явилося чимало інноваційних розробок, що мають безперечні переваги і дуже різноманітні як по конструкції, так і по дизайну.

Яку вибрати конструкцію?

Конструкція міжкімнатних дверей визначається, в першу чергу, механізмом відкриття, можна вибрати:

  1. орні;
  2. розсувні;
  3. розсувні типу «міні-вен»;
  4. складні.

Вибирають найчастіше традиційні міжкімнатні двері – розстібні, і це зрозуміло: вони найбільш звичні і вже через це – комфортні. Тим більше що конструктивні особливості, матеріали, способи оформлення дозволяють адаптувати їх чи не для будь-якого інтер’єру.

як вибрати міжкімнатні двері

розпашні міжкімнатні двері в інтер’єрі

Однак великий інтерес до нових конструкцій, розсувних і складних міжкімнатних дверей наводить на думку, що їхня поява – не просто реалізація свіжих дизайнерських ідей. Їхнє широке застосування обумовлено новими реаліями – дефіцитом житлової площі чи необхідністю зонування в апартаментах вільного планування.

Розсувні та складані міжкімнатні двері, на відміну від орних, займають менше місця при відчиненні (або зовсім не займають). Вони не перешкоджають розміщенню меблів і переміщенню по квартирі – а це дуже важливо для сучасних малометражок. Якщо говорити про популярне вільне планування, про студії, то такі двері виконують у них додаткову функцію тимчасових перегородок, що дозволяють ефективно зонувати приміщення.

Широкий вибір матеріалів та способів декорування дверного полотна дозволяє використовувати розсувні та складні міжкімнатні двері не тільки в інтер’єрах сучасної стилістики, а й у класичних.

як вибрати міжкімнатні двері

двостулкові дверцята декоровані золотими вставками в загальному дизайні кімнати

Традиційні розстібні

Традиційні двері – розстібні – поділяються на:

  1. одностулкові;
  2. двостулкові;
  3. хитні або маятникові (відкриваються як всередину, так і назовні).

Одностулкові двері зручні через свою звичність, простоту конструкції. Вони дуже різноманітні по оформленню та можуть бути використані в сучасних та класичних інтер’єрах. Вони здатні прикрасити класичну вітальню або їдальню на кшталт старої Англії чи Іспанії, і сучасну, у напрямах ар-деко, еклектики чи шеби-шик.

Якщо ж полотна двостулкових дверей виконані із сучасних матеріалів – скла, пластику, шпонованого полотна, це позбавляє їхнього нальоту історичної ексклюзивності та дозволяє використовувати у будь-яких сучасних інтер’єрах.

як вибрати міжкімнатні двері

двері венгу в сучасному інтер’єрі

Двостулкові міжкімнатні двері має сенс встановлювати лише в дуже просторих апартаментах, так як для їх відкриття потрібно значна площа (порядку 2 кв.м), також, вибираючи їх, треба врахувати, що доведеться «пожертвувати» частиною стіни, що позначиться на розміщенні меблів. Іноді їх вибір зумовлений дизайном – широкі, високі двостулкові міжкімнатні двері – неодмінний атрибут інтер’єрів у стилі ампір, бароко, рококо.

Як часто буває, є можливість вибрати компромісний варіант – полуторні двостулкові міжкімнатні двері, у яких одна стулка вже за іншу. Їх можна використовувати як одностулкові і як двостулкові. Зазвичай вузьку стулку відкривають тільки в особливих випадках – коли в будинку гості, або коли треба переносити габаритні меблі.

Особливий тип розстібних дверей – гойдаючі. Вони відкриваються в обидві сторони, а нейтральне закрите положення зберігають зазвичай за рахунок гравітації – косяк, на який кріпляться петлі, трохи нахилений усередину отвору. Маятникові міжкімнатні двері використовуються, як офісні, але їх можна вибрати і для оформлення кімнат в індустріальному стилі – лофт або техно.

як вибрати міжкімнатні двері

гармонійне оформлення інтер’єру спальні: червоні двері поєднуються з іншими аксесуарами

Вибираючи розстібні міжкімнатні двері треба пам’ятати про те, що навіть для відкривання одностулкової потрібно близько одного квадратного метра вільної площі. Іноді вони просто перегороджують прохід, як це буває у вузькому коридорі. Для таких маленьких квартир, як хрущовки, дизайнери рекомендують вибирати компактніші міжкімнатні двері – розсувні або складні.

Сучасні розсувні

Розсувні міжкімнатні двері – втілення функціональності, візитна картка мінімалізму, зазвичай їх обирають під час оформлення сучасних інтер’єрів. Вони переміщаються на роликах, закріплених верхній рейці. Прообразом таких конструкцій є легкі пересувки пересувки традиційного японського житла, де, по суті, це була частина стіни, яка зрушувалася в бік.

Не дивно, що у вік дефіциту житлової площі, великої кількості маленьких міських квартир, вони стали неймовірно популярними. Такі міжкімнатні двері вибирають як власники малометражок, так і просторих студій, у яких розсувні перегородки дозволяють зонувати простір, виконуючи роль легких простінків та тимчасових стін.

як вибрати міжкімнатні двері

двостулкові розсувні двері в інтер’єрі вітальні

Різноманітність матеріалів та декоративних елементів міжкімнатних дверей дозволяє вибрати такі, що вдало впишуться в інтер’єр.

Розсувні міжкімнатні двері зсуваються або вздовж стіни, або у простір усередині стіни. У зв’язку з цим виникають деякі незручності: у першому випадку вздовж цієї частини стіни неможливо розмістити меблі, а в другому – порожня стіна не поглинає звуки (навпаки, працює як резонатор), тому доводиться подбати про додаткову звукоізоляцію.

Невидимка міні-вен

Особливий клас – розсувні двері, в яких застосовується механізм відчинення, аналогічний тому, який ми бачимо у міні-автобусах. Щоб відкрити їх, треба спочатку потягнути на себе, а потім зрушити убік. Іноді їх вибирають, щоб зробити міжкімнатні двері-невидимки, які у закритому стані становлять одне ціле зі стіною.

як вибрати міжкімнатні двері

одностулкові розсувні двері

Недолік такої конструкції – частина стіни, куди зсувається міні-вен, має бути вільна від меблів.

Складні «гармошки»

Якщо приміщення невелике, або міжкімнатні двері «за сумісництвом» повинні виконати роль перегородки, при необхідності повністю прибирається, вибирають конструкції, що складаються гармошкою. Це відмінне рішення, щоб розділити та об’єднати кухню та їдальню, вітальню та спальню, вітальню та їдальню. Навіщо встановлювати вузькі двері там, де іноді хочеться просто поєднати два приміщення в одне?

Складні конструкції нерідко вибирають там, де замало місця навіть для відкату розсувних міжкімнатних дверей.

Вибираємо дизайн

Визначившись із конструкцією міжкімнатних дверей, необхідно правильно вибрати тип полотна. Саме цей вибір великою мірою визначає дизайн міжкімнатних дверей та її роль у дизайні інтер’єру – чи стане вона невидимкою чи соковитим акцентом, а можливо, увійде до дисонансу із загальною концепцією, що, звичайно, небажано.

Вибираючи міжкімнатні двері, звертають увагу на матеріал та оздоблення полотна.

як вибрати міжкімнатні двері

скляні двері в інтер’єрі – модні та сучасні

Типи дверного полотна

Полотно міжкімнатних дверей вибирають із чотирьох типів:

  1. щитове;
  2. фільончасте;
  3. суцільне скляне;
  4. металопластикове.

Щитове

Щитове полото є гладким щитом, рідко – з декоративними накладками, ще рідше – з рельєфом (про винятки поговоримо нижче).

В його основі – каркас із дерев’яного бруса, краще, якщо з клеєного бруса. Каркас обшивається плитами МДФ, ламінованою деревоволокнистою плитою (ДВП) або ДВП під фарбування. Порожні порожнини заповнюються або дерев’яними брусками, або стільниковий конструкцією з ДВП або картону (стільникове заповнення).

як вибрати міжкімнатні двері

міжкімнатні двері із закругленим дверним прорізом – оригінальне рішення в дизайні інтер’єру спальні

Особливий різновид щитових – мазонітові полотна, яким виробники надають рельєф фільончастих за рахунок опресування.

Іноді щити обклеюються шпоном або декоруються накладними деталями, що імітують фільонки. Щитові двері можуть бути декоровані вставками зі скла, рамками, імітацією палітурки, при цьому ціна їх істотно зростає.

Щитове полотно – найдешевше. Використовується як у розстібних, так і в розсувних дверях. Щитові міжкімнатні двері вибирають тоді, коли низька ціна ремонту має важливе значення, або коли дизайн інтер’єру передбачає найлаконічніші конструкції.

білий колір міжкімнатних дверей надає приміщенню легкість і простір

білий колір міжкімнатних дверей надає приміщенню легкості та простору

Фільончасте

Виготовляється з рами та палітурки – горизонтального, вертикального, з масиву дерева. Таким чином, ця конструкція поділена на кілька імпостів, кожен з яких має дерев’яну рамку та заповнення. Як заповнення – фільонки – виступають пластини з масиву дерева, фанери, ДСП, ДВП, скло матове або прозоре, вітражі.

Найбільш якісні фільончасті двері з масиву дерева збираються не на клей, а на спеціальних шипових з’єднаннях.

Якість залежить також від сорту деревини. Хвойні породи відносять до найменш якісних. Для міжкімнатних дверей рекомендується вибирати горіх, тик, дуб та граб – шляхетну деревину, яка відрізняється як довговічністю, так і декоративними перевагами.

як вибрати міжкімнатні двері

сполучення кольору міжкімнатних дверей, переведення в готівку та плінтуса

Фільончасті стулки відрізняються багатством малюнку палітурки, різьбленими рамками та різноманітністю вставок (філюшок). Це дорогі, але виразні двері, без яких неможливо уявити історичні інтер’єри та кантрі, у тому числі прованс. Причому для провансу та шебі-шику використовують особливу технологію багатошарового забарвлення – штучне старіння.

Традиційно фільончасте полотно вибирають для дверей, але можна з успіхом використовувати його і розсувних, і навіть у складних (гармошках), завдяки вдалому поєднанню міцності і ваги.

Цільноскляне

Скляне дверне полотно без рам та каркаса виготовляють із товстого загартованого скла. У житлових приміщеннях рідко використовують прозоре скло, частіше – матове або з нанесеним піскоструминним малюнком.

як вибрати міжкімнатні двері

класичні міжкімнатні двері з матовими вставками

Візуальна легкість, що вільно проникає потік світла, роблять їх привабливими для дизайнерів, які вибирають їх для приміщень у стилі хай-тек, техно, мінімалізму.

Незважаючи на те, що міцність загартованого скла не викликає сумнівів, краще не виберуть цільноскляні міжкімнатні двері для будинку, де є маленькі діти – як і хто зможе передбачити їх витівки?

Металопластикове

Це полотно з алюмінієвого профілю, покритого пластиком, скло або склопакет – як заповнення. Використовують зазвичай для офісів, у житлових приміщеннях майже не застосовується, хіба що для виходу на лоджію.

Втім, ніщо не заважає вибрати металопластикові міжкімнатні двері для реалізації якогось оригінального дизайн-проекту в сучасному стилі, де вони – міцні, вологостійкі, з непоганою звукоізоляцією, хоч і скромні у плані декоративності – виявляться якраз до речі.

колір дверей венге гармонує з кольором меблів

колір дверей венге гармонує з кольором меблів

Як вибрати міжкімнатні двері?

Про що слід пам’ятати, вибираючи міжкімнатні двері в квартиру, що оформляється у певному стилі? Існують напрями дизайну, вкрай вимогливі до їх конструкції та декору.

  1. Ампір, бароко, рококо виглядають завершеними, коли встановлені двостулкові дверцята – один з ключових елементів декору.
  2. Для етнічних стилів, що корінням сягають традиції Старого і Нового світу – кантрі, прованс, середземноморський, німецький – вибирають розстібні одностулкові, причому для провансу та середземноморського – штучно зістарені, немов перефарбовані багаторазово і вицвілі на сонці.
  3. Поп-арт і лофт не настільки категоричні щодо конструкції міжкімнатних дверей, проте так склалося, що яскраво-червона розстібна фільонка стала візитною карткою цих стилів.
  4. Щитові розсувні – невід’ємний атрибут мінімалізму, а також інтер’єру у східному (японському) стилі.
  5. Складні двері гармошкою та легкі розсувні органічно вписуються в стиль сафарі.
  6. Хай-тек вимогливий до матеріалів. Міжкімнатні двері можуть бути будь-якої конструкції, але до вибору матеріалу треба віднестися прискіпливо – тільки пластик, скло або метал, з гладкою поверхнею. Вибрати дерев’яні фільончасті міжкоматні двері – означає зруйнувати образ хай-тек.
як вибрати міжкімнатні двері

єдине оформлення кольорів міжкімнатних дверей та підлогового покриття

Найчастіше, матеріал і декор полотна важливіше конструкції дверей.

Як бути, якщо дизайну інтер’єру передбачає розстібні міжкімнатні двері, а з певних міркувань доводиться вибирати складну чи розсувну? І тут корисно згадати, що у інтер’єрі важлива не історична достовірність, а якась атмосфера, гра за правилами стилю. Якщо вибрати розсувну, але з фільончастого полотна, декорованого в дусі античності, це допоможе примирити інтер’єр ампір із сучасним способом життя.

Єдиний дизайн чи «ковдру»?

Коли та як вибирати міжкімнатні двері – до розробки дизайн-проекту чи на заключному етапі? Є один важливий момент, який доводить, що робити це треба ще на етапі вироблення концепції.

Подумайте про інтер’єр передпокою та коридору – яким вони будуть, якщо тут «зустріться» фільончаста двостулкова з вітальні-бароко, зістарена – спальні-прованс та скляна – кухні хай-тек.

Серйозний аргумент на користь того, щоб не оформляти кімнати в «конфліктуючих» стилях, чи не так?

2 thoughts on “Як вибрати міжкімнатні двері?

  1. Avatar of Дамамсюзн
    Дамамсюзн says:

    Цей текст, безумовно, буде корисним для тих, хто планує ремонт або обирає двері для нового будинку. Я сподіваюся, що автор розгляне такі важливі аспекти, як матеріал, дизайн, замки та інші елементи безпеки, а також врахує акустичні властивості дверей. Я також хотів би бачити поради щодо вибору надійного виробника і магазину. Було б чудово, якби була інформація про те, як правильно виміряти відкриття для дверей та які параметри слід враховувати при виборі.

  2. Avatar of Тюканбюнф
    Тюканбюнф says:

    Автор намагається надати читачам корисні поради та рекомендації щодо вибору міжкімнатних дверей, враховуючи різні фактори, такі як матеріал, дизайн, ціна та якість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.