Індивідуальні уявлення про ідеальний комфорт та затишок формуються на основі сімейних традицій, життєвих вражень, смаків. Якщо лаконічна сучасність, така як мінімалізм, або помпезна класика не забезпечують умов для приємного відпочинку та якісного розслаблення, вітальня в сільському стилі може стати для Вас оптимальним варіантом. Пріоритетом цього напрямку є саме затишок. У такій обстановці можна легко забути про міську метушню, тиск урбаністичних ландшафтів, що рясніють склом і бетоном. Крім того, вибір цього стилю забезпечить Вашому дому відповідність модним трендам, адже прагнення до натуральності та душевності зараз на піку популярності.

🌿 Особливості дизайну: не просто інтер’єр, а філософія
У кожній країні є сільська місцевість, в якій за довгу історію сформувалися певні традиції, звичаї, поняття про комфортність житла. Тому під визначенням «сільський стиль» ховається велика кількість варіантів. Завдяки достатку будівельних, оздоблювальних матеріалів можна реалізувати будь-який з них, орієнтуючись на особисті переваги та вихідні умови Вашого приміщення.

Незважаючи на відмінності в деталях та нюансах, усі напрямки, що входять до цієї категорії, мають спільні риси, які об’єднують їх в єдиний дизайнерський стиль. До них належать:
- Відображення сімейних традицій. Часто використовуються меблі, що передаються з покоління в покоління, або речі, зроблені своїми руками.
- Максимальна натуральність обстановки. Перевага надається дереву, каменю, натуральним тканинам (льон, бавовна, вовна).
- Атмосфера тепла, затишку, умиротворення. Це головна мета, яка досягається через кольорову гаму, фактури та декор.
Одним з найпривабливіших моментів сільського стилю є повноцінне втілення мрії про родове гніздо, де протягом кількох поколінь складалися сімейні традиції. У такій обстановці людина не відчуває самотності та порожнечі, що характерно для лаконічних сучасних стилів. На підсвідомому рівні формується відчуття приналежності до великої родини, де всі люблять та цінують один одного.

Грамотно оформлений дизайн у сільському стилі створює дивовижну атмосферу умиротворення, спокою. Вона необхідна жителю мегаполіса для якісного переключення, дозволяє дистанціюватися від напруженого ритму, відчути задоволення від приємного домашнього комфорту.
🎨 Характерні відтінки, матеріали, форми
В оформленні сільського стилю головною метою є створення якісної імітації обстановки, характерної для сільського будинку в минулі століття. У ті часи не було пластику, синтетичних матеріалів, розвиненої промисловості, інтер’єри житла створювалися з природних матеріалів та виробів, виготовлених вручну. Для якісної реалізації такого проекту використовуються:
- натуральні матеріали;
- природні відтінки;
- предмети рукоділля.

Стіни, підлоги, стелі покриваються деревом, каменем, штукатуркою, побілкою. Встановлюються дерев’яні меблі, розміщуються предмети декору з натуральних матеріалів. Прикрасами дизайну є антикварні предмети сільського побуту, вироби, виготовлені вручну. Система освітлення облаштовується таким чином, щоб світло було якісним, але створювало атмосферу максимального затишку (тепле, розсіяне світло).
Вичурні, складні форми не характерні для таких інтер’єрів. Сільський побут поєднує зручність та практичність. Але і в такому дизайні знаходиться місце для плавних ліній, вдалого декору, що забезпечує привабливість. У кожного напрямку є свої секрети створення затишку.

💰 Вартість сільського інтер’єру: міф про дорожнечу
Інтер’єр вітальні в сільському стилі може здатися занадто дорогим задоволенням, здатним розорити сімейний бюджет. Кожен споживач знає, що натуральні оздоблювальні матеріали, меблі з дерева є елітними дорогими товарами. Недешево обійдеться і покупка раритету в антикварному магазині. Однак обмежені фінанси не є причиною для відмови від мрії про справжній затишок.
Сучасна промисловість надає можливість придбати якісні імітації натуральних матеріалів та створити комфортну атмосферу без непомірних витрат. У створенні дизайну можуть стати в нагоді:
- імітація бруса, блок-хаус, плитка «під цеглу, камінь, дерево», ламінат;
- шпоновані, штучно зістарені меблі з МДФ, ДСП;
- синтетичний, сумішевий текстильний декор, що імітує льон, бавовну, вовну.
🧐 Важливо знати: Вартість цих матеріалів невисока, а сучасні технології забезпечують ідеальну імітацію природних аналогів. За комфортом та затишком обстановка буде ідентичною дизайну, оформленому з натуральних компонентів, але витрати на неї не будуть руйнівними.
🤔 Рустик чи кантрі: два обличчя одного стилю
Сільський стиль ділиться на два головні напрямки: кантрі та рустик. У них є суттєві відмінності. Ознайомитися з особливостями цих варіантів можна на фото віталень у сільському стилі. Вибираючи напрямок, потрібно керуватися особистими уподобаннями.


Рустик можна порівняти із сучасним мінімалізмом. Йому також властива лаконічність, відсутність зайвих декоративних деталей. Ідеї для рустику беруться в далекому минулому, коли сільські жителі в оформленні житла керувалися практичним призначенням кожної речі. Цьому стилю властива навмисна грубуватість, що і приваблює любителів неординарних інтер’єрів.

У кантрі інші пріоритети. Цьому стилю також властива певна простота, але обов’язковою вимогою є атмосфера домашнього затишку. Для цього в інтер’єр включаються:
- меблі з різьбленням, філенчастими дверцятами, м’якою оббивкою;
- кімнатні рослини;
- гарний посуд з порцеляни, фаянсу, кераміки;
- статуетки, панно, картини;
- текстильні вироби з рюшами, мереживами, принтами.
Такий інтер’єр вітальні в сільському будинку або сучасній квартирі створює комфортну обстановку, що забезпечує відмінні умови для приємного відпочинку.
Характеристика | Рустик | Кантрі |
---|---|---|
Основна ідея | Чесність матеріалів, брутальність, простота | Затишок, тепло, сімейні традиції |
Меблі | Масивні, грубо оброблені, лаконічні форми | Витонченіші, з декором, м’якою оббивкою |
Декор | Мінімум декору, акцент на фактурах | Багато текстилю, посуду, сімейних реліквій |
Атмосфера | Спокійна, сувора, медитативна | Душевна, тепла, ностальгічна |
Найкраще підходить для | Просторих приміщень, заміських будинків, лофтів | Міських квартир, дач, будинків для великої родини |
🛠️ Створення дизайну в стилі рустик
Навіть якщо стиль рустик зачарував вас при перегляді фото віталень у сільському стилі, не варто його використовувати для кімнати невеликої площі з низькою стелею. У цього напрямку є певна специфіка. Він вимагає солідних розмірів, високих стель. Маленьке приміщення може виглядати занадто похмурим, захаращеним.

Характерним оздобленням для рустику є:
- стіни – штукатурка, дошка, камінь;
- стеля – побілка або фарбування, конструкція з дерев’яних балок;
- підлога – нефарбоване дерево, камінь.
Якщо застосування натуральних матеріалів не входить у плани, для стін можна вибрати панелі, що імітують дошку з масиву, плитку «під камінь». Підлога покривається ламінатом, що повторює текстуру вибіленого дуба, керамогранітом. Не потрібно купувати оздоблення «під мармур, граніт». Для сільського житла такі природні матеріали нехарактерні. Добре підходить імітація пісковика, кругляка.

Дерев’яні балки на стелі надають дизайну особливого колориту. На них можуть підвішуватися оригінальні світильники. У рустику використовуються люстри у вигляді «великих свічок» на дерев’яній підставці, гасових ламп, колеса воза. Меблі в інтер’єрі грубі, «збиті» з дощок, штучно зістарені, що мають мінімальну обробку.
Не потрібно думати, що рустик через свою лаконічність не зможе створити комфортних умов. Меблі з оббивкою «під рогожу» оснащуються сучасними, м’якими наповнювачами, що забезпечують зручність. Можна встановити плетені вироби, покласти на підлогу штучну або натуральну шкуру тварини, прикрасити стіни оригінальними предметами декору, виготовленими вручну.
🗺️ Популярні напрямки кантрі: географія затишку
Напрямок кантрі дає можливість відтворити в дизайні вітальні в сільському стилі атмосферу певного куточка планети. Для цього в оформленні використовуються кольори, матеріали, предмети декору, характерні для даної місцевості. У напрямку кантрі багато різних течій. Ви можете віддати перевагу стилю:
- українському сільському;
- американському фармхаусу;
- швейцарському шале;
- французькому провансу;
- англійському кантрі.

У цих напрямків є суттєві відмінності. Є можливість зробити вибір, враховуючи специфіку приміщення, особисті можливості та вподобання. За бажанням можна поєднати стилі, вибрати з них привабливі аспекти. Але робити таке комбінування потрібно уважно, виключити дисгармонію, відчуття хаосу.
Український сільський стиль
На Русі житлом селянина була хата, основу якої становив рублений зруб. Балки на стелях не закривалися, до них підвішувалися гасові лампи, колиски для немовлят. Підлоги створювалися з дошки, встановлювалися прості, функціональні меблі. Важливим елементом інтер’єру була піч.

У відтворенні затишної, практичної атмосфери українського сільського будинку можна використовувати натуральні матеріали та їх імітацію. В оздобленні стін використовується блок-хаус, що повторює структуру зрубу. Можна використовувати імітацію бруса, панелі «під дерево». Як підлогове покриття застосовується штучно зістарена дошка, ламінат.

У створенні такого інтер’єру вітальні в дерев’яному будинку варто виділити площу, кошти для встановлення печі. Цей важливий елемент не буде зайвим навіть, якщо в житлі є опалювальна система. Піч:
- створить особливу атмосферу затишку;
- стане якісним додатковим джерелом тепла;
- дозволить приготувати чудові страви.
Прикрасою інтер’єру стануть дерев’яні столи та лави, скриня, буфет з філенчастими дверцятами. Як додаткові елементи використовуються самовар, серветки, зв’язані гачком, вишиті рушники. На стінах можна розмістити колажі з фотографій, картини з природними пейзажами. Доречно використовувати в дизайні штори, скатертини з льону однотонні, з рослинним, квітковим малюнком, покривала з народними орнаментами, декоративні вишиті подушки.

Необов’язково використовувати як світильники моделі, що імітують гасові лампи, свічки. Гармонійно впишуться в інтер’єр вироби з керамічними, скляними, текстильними абажурами, плафонами.
Класичний американський фармхаус
Американський напрямок характеризується змішанням культур, традицій. На материк приїжджали колоністи з різних європейських країн, що і забезпечило складне комбінування кількох етнічних стилів. Оформлення фармхаус використовувалося на ранчо, мало забезпечити комфортні умови для відпочинку, підкреслити статус господарів, їхній гарний смак.

Є кілька характерних прикмет у цього напрямку:
- добротні, зручні меблі з плавними лініями конструкцій, різьбленням;
- глибокі, але приглушені природні відтінки;
- велика кількість текстильного декору;
- включення кімнатних рослин, виробів з кераміки.
В американському кантрі доречні великі великі дивани та комфортні крісла, просторий журнальний столик. В оформленні використовується весь колірний спектр, можна скористатися грою контрастів.

Стіни оштукатурюються, обклеюються шпалерами в квітковій, рослинній тематиці, вікторіанському стилі. Стеля оздоблюється матеріалами «під дерево» або покривається побілкою, фарбою. Як підлогове покриття вибирається дошка або ламінат.
У вітальні в сільському стилі по-американськи можна встановити ріжкову, багатоярусну люстру, витончені бра з підвісками. В інтер’єрі розміщуються керамічні вази, кімнатні рослини, настільні лампи з текстильними абажурами. Відмінним варіантом може стати буфет або стінка з тисненням, різьбленням, шафками з філенчастими дверцятами.
Атмосфера швейцарського шале
Своєрідний стиль сформувався в селах, розташованих у швейцарських Альпах. Будиночки в цих регіонах називаються шале. Головними принципами є тепло і затишок. Повноцінно відтворити цю атмосферу можна в інтер’єрі вітальні в дерев’яному будинку з двосхилим дахом без перекриття. Є можливість стилізувати варіант для міської квартири з високою стелею, створивши конструкцію з дерев’яних балок.

Найкращим варіантом для підлоги, стін є нефарбована дошка з мінімальною обробкою. У швейцарському шале камін є обов’язковим елементом. Зараз в асортименті є газові, електричні моделі, які можуть без проблем встановлюватися в квартирі.

В оформленні шале враховується кілька специфічних рис:
- основними є відтінки коричневої гами;
- меблі лаконічної, простої форми з дерева, переважно зі шкіряною оббивкою;
- світильники з кованими елементами, масивні;
- як прикраси використовуються мисливські трофеї, глиняний посуд, ручна вишивка.
Застосування цих елементів дозволяє створити затишний, стильний, добротний інтер’єр вітальні в сільському стилі. Вироби з хромованими елементами не використовуються. Відмінним варіантом для вікна стануть жалюзі з дерев’яними планками, штори з льону, бавовни. Можна прикрасити інтер’єр картатими класичними пледами, поставити плетене крісло-гойдалку.
Кантрі по-англійськи
Англійський варіант відрізняється презентабельністю і навіть манірністю, властивою жителям цієї країни.

Важливим елементом вітальні в сільському стилі по-англійськи є меблі. Це добротні предмети з деревини цінних порід (вишня, червоне дерево). У кімнаті встановлюються масивні секретери, шафи для книг, обідня група з великим столом, м’якими стільцями. В якості оббивки для диванів, крісел використовуються: шкіра, добротний текстиль в клітинку, з квітковими мотивами.

Камін є обов’язковим акцентом і в цьому оформленні. Істотну роль у створенні затишку відіграє текстильний декор. В англійському кантрі широко використовуються:
- килими з орнаментами;
- класичні портьєри з ламбрекенами, підв’язками;
- декоративні подушки;
- лляні скатертини, серветки;
- картаті пледи.
Перевагою цього напрямку є вдале поєднання респектабельності та максимального комфорту, справжнього домашнього затишку.
Очарування французького провансу
Інтер’єри, оформлені у французькому стилі прованс, можна побачити на будь-якому континенті. Багатьох приваблює його легкість, ніжність, дивовижна атмосфера. Прованс ідеально підходить романтикам, творчим натурам, шанувальникам вишуканого шику.

Є кілька критеріїв, притаманних цьому напрямку. Дизайн вітальні в сільському стилі прованс включає:
- світлі пастельні тони;
- дерев’яні, плетені, ковані меблі;
- легкий, повітряний декор вікон;
- декоративні елементи ручної роботи.
Стіни можуть оштукатурюватися, покриватися дошкою або панелями. Можна поклеїти шпалери з дрібним квітковим принтом. В оформленні основними тонами є блакитний, білий, пісочний. Можна використовувати приглушені відтінки зеленого, бежевого, кольору морської хвилі, лаванди.

Для підлоги можна використовувати штучно зістарену дошку або плитку теракотового кольору. Стелі зазвичай білі, можуть встановлюватися дерев’яні балки. Вітається доповнення ліпниною. Гарним варіантом для цього інтер’єру є великі панорамні вікна. Вони оформлюються напівпрозорим тюлем, гардинами. Обов’язковою прикрасою провансу є кімнатні рослини, ікебани, квіткові композиції у вазах.