Малогабаритні вітальні в коридор

Інтер’єр передпокою створює загальний настрій вдома. Тому важливо, щоб місце, з якого починається знайомство з апартаментами, було стильним та зручним.

Малогабаритні вітальні в коридор здатні перетворити напівтемний непоказний куточок у затишне приміщення. Як правильно облаштувати передпокій?

малогабаритні вітальні в коридор

компактний передпокій з антресоллю, гачками для одягу та м’якою лавкою з нішами для взуття

У передпокої люди проводять не так багато часу. Але дуже важливо, щоб у тісному коридорчику люди почувалися комфортно. По оформленню та обстановці передпокою у гостей складається перше враження про житло. Однак не кожному господареві вдається знайти правильне дизайнерське рішення для приміщення невеликих розмірів.

Деякі господарі використовують хитрі прийоми: наклеюють шпалери, що візуально збільшують простір, встановлюють декоративні перегородки, вішають великі дзеркала, обставляють передпокій ергономічними меблями.

малогабаритні вітальні в коридор

вдале використання коридорної ніші під містку шафу з полицями

Малогабаритні вітальні в коридор поєднують у собі практичність та універсальність. Вони є функціональним доповненням інтер’єру передпокою. Отже, як підібрати меблі для невеликого коридору?

Меблі в передпокої

В даний час виробники пропонують величезний асортимент ергономічних меблів, тому у покупців з вибором не повинно виникнути особливих труднощів.

малогабаритні вітальні в коридор

модульний передпокій з шафою під верхній одяг, невеликою полицею для головних уборів, тумбою та пеналом із дзеркалом

Цільні вітальні

Для оформлення коридору в класичному стилі використовують цілі передпокої, які включають шафу з прикріпленими до неї модульними елементами.

Перевага подібних передпокоїв полягає в помірно низькій вартості та можливості кутового розташування. Однак вони мають малий попит, оскільки мають однотипний дизайн.

Цільні передпокої класичного стилю є компактною і місткою шафою, що складається з однієї частини.

малогабаритні вітальні в коридор

даний мінімалістичний набір підійде для дуже маленьких коридорів

Модульні малогабаритні вітальні

Існує певний набір предметів меблів, які повинні знаходитися у передпокої:

 • компактна шафа для верхнього одягу, вішалки або гачки;
 • шафка для взуття, трюмо або тумба;
 • одне або кілька дзеркал;
 • поличка для зберігання різної дрібниці.

малогабаритні вітальні в коридор

дизайн модульної передпокою в сучасному стилі

Вищеперерахований модельний ряд включають модульні малогабаритні вітальні.

Зробити кімнату максимально функціональною допоможе малогабаритна модульна передпокій – це меблі, що складаються з модульних елементів, які можна оригінально скомпонувати.

Перевага модульного комплекту полягає в його мобільності. Це практичні меблі, які виконують всі основні функції та ідеально доповнюють інтер’єр передпокою.

малогабаритні вітальні в коридор

стильний двокольоровий передпокій у стилі мінімалізм

Такий передпокій зручний тим, що будь-якої миті можна прибрати або поставити модульний елемент.

Зазвичай модульні малогабаритні вітальні складаються з шафки, тумби та дзеркала. Їх можна розташувати на власний смак з урахуванням особливостей планування – в комплекті, або окремо. Вони в будь-якому випадку збережуть цілісність стилю, оскільки мають схоже дизайнерське оформлення.

малогабаритні вітальні в коридор

сучасний передпокій – це насамперед функціональність та компактність

Всі вироби займають мінімум простору, надаючи мініатюрному приміщенню стриманість та лаконічність.

Цільні вітальні складаються лише з однієї частини, а модульні малогабаритні вітальні – з кількох частин.

Кутові малогабаритні вітальні

Це чудовий варіант для довгих вузьких коридорів. Кутові шафи дуже місткі та компактні. При використанні кутових малогабаритних передпокоїв не потрібно додаткового кріплення гачків.

Гачки повинні розташовуватися в кілька рядів. Від 160 см для дорослих та 80 см – для дітей, а також додаткових атрибутів одягу (сумок, парасольок).

Малогабаритні вітальні в коридор краще розміщувати біля дальньої стінки, оскільки так вони візуально зменшать простір до 50 см. Візуальний ефект подвоїться, якщо на дверцятах шафки висітиме велике дзеркало. Тоді коридор виглядатиме просторо та затишно.

малогабаритні вітальні в коридор

оригінальний кутовий передпокій з опуклими кутами

У висоту кутова шафа повинна досягати стелі, щоб створювати зовнішню єдність простору. Основною перевагою високих меблів є її місткість. В ній достатньо вільного місця, щоб компактно розмістити всі речі, а відкриті полички дуже зручно використовувати для зберігання взуття та різних дрібниць.

малогабаритні вітальні в коридор

кутовий передпокій – чудовий вибір для вузьких малогабаритних коридорів

Кутові малогабаритні вітальні відрізняються різноманіттям вибору. У свій комплект вони можуть включати різні компоненти: антресолі, шафки, комоди, тумбочки, трюмо, дзеркала, полички, підставки та вішалки. Кожен із перелічених вище складових комплекту має свій неповторний стиль. Кутова модульна – грамотне рішення для затишного та раціонально обставленого інтер’єру передпокою.

Фахівці рекомендують віддавати перевагу модульним елементам ще й тому, що їх можна придбати за прийнятними цінами, оскільки оплачується не весь комплект, а лише необхідні деталі.

малогабаритні вітальні в коридор

Найчастіше кутові малогабаритні вітальні виготовляються з дерева. Тому такі вироби відрізняються якістю та довгостроковістю. Завдяки поєднанню зручності та дизайну, вони справлять на гостей незабутнє приємне враження.

Ігри з простором

Існує кілька способів візуально збільшити невелике приміщення.

На зручну обстановку в передпокої впливає правильне розташування предметів меблів та декоративних речей.

Нерідко коридор лише здається невеликим, але досить грамотно облаштувати передпокій, як з’являється багато вільного простору.

малогабаритні вітальні в коридор

використання передпокою для розділення простору коридору та вітальні

Надлишок декоративних деталей створює ефект захаращеної кімнати. Однак не варто повністю відмовлятися від елементів декору, необхідно залишити лише кілька речей, і передпокій заграє по-новому. Наприклад, доцільно залишити в коридорчику гачки та поличку для взуття, а шафку для зберігання верхнього одягу перемістити в іншу кімнату.

 1. Візуально збільшити або зменшити висоту стелі дозволить правильне освітлення. Настінний світильник допоможе виправити ситуацію. Достатньо направити потік світла вгору, щоб трохи опустити стелю і вниз – щоб підняти.
 2. Надати довгому та вузькому приміщенню рівномірні параметри можна за допомогою приладів освітлення, направивши світлові промені поперек коридору.
  малогабаритні вітальні в коридор

  компактний передпокій фіолетового кольору контрастує на тлі світло-зелених стін

 3. Зробити протилежну стіну зорово ближче допоможе спрямоване на неї яскраве освітлення.
 4. У невеликих приміщеннях рекомендується використовувати різноманітні освітлювальні прилади, відмінні за формою та розмірами. Найбільший світильник краще розташувати в центрі стелі, а менші моделі будуть надавати інтер’єру передпокою узгодженість освітлення. Додатковий затишок створять настінні бра, розташовані біля дзеркала.
 5. Значну роль обсязі простору відіграє кольорова гама обробки. Світлі тони візуально збільшують приміщення, а темні – зменшують. Однак не слід віддавати перевагу білим відтінкам, це не раціонально. Будь-яка брудна пляма псуватиме загальний вигляд. До того ж знадобиться щоденне прибирання передпокою.
  малогабаритні вітальні в коридор

модульний передпокій – найкращий вибір для ергономічності простору

Переважніше вибирати відтінки слонової кістки, бежеві, піщані або світло-коричневі. При цьому світлих тонів має бути не лише оздоблення, а й меблі.

 1. Дзеркала здатні надати простору об’єму. Однак їх недоцільно використовувати сім’ям з дітьми, оскільки виникає небезпека травмуючих ситуацій. Діти можуть просто впустити або розбити дзеркало. Тому краще використовувати або одне велике дзеркало або обмежитися невеликим дзеркалом, розміщеним над пуфиком із взуттям.
 2. Універсальні меблі, що поєднують у собі безліч функцій – відмінний варіант оформлення передпокою, коли кількість абсолютно не впливає на якість.

малогабаритні вітальні в коридор

приклад використання ніші для облаштування верхньої та нижньої полиці

Наприклад, тумбочку, у якої відкидається кришка, можна використовувати одночасно як місце для сидіння та систему зберігання.

Ідеальним варіантом стануть малогабаритні вітальні в коридор, у нижній частині яких розміщується поличка для взуття, а вгорі – вішалка або шафка для речей. Збоку можуть бути відкриті полиці для зберігання різної дрібниці.

малогабаритні вітальні в коридор

у довгих вухких коридорах меблі розташовані в один ряд

Як підібрати меблі

Простір невеликої передпокою може кардинально змінитися, завдяки не тільки правильно встановленому освітленню, але й вмілому розміщенню меблів.

Слід вибирати такі меблі, які досягають не більше 40-50 см завширшки. І розташовувати її потрібно лише біля однієї стіни.

Ергономічним варіантом вважається шафа з розсувною системою. Однак слід враховувати, що він забирає приблизно 10 см внутрішнього простору. Це пов’язано з тим, що система відчинення дверей забирає зовнішній простір.

малогабаритні вітальні в коридор

у надто вузьких коридорах, де недостатньо місця для повноцінного передпокою, достатньо розташувати комод для взуття

Найкращий варіант – малогабаритні вітальні в коридор на замовлення. Тільки так можна бути впевненим у правильності вибору модульних меблів. А професійні дизайнери підкажуть правильне рішення.

Поради щодо вибору меблів

При покупці меблів багато хто віддає перевагу малогабаритним передпокоям, оскільки вони ергономічні. Однак деякі речі залишаються неврахованими.

Наприклад, якщо в маленькому коридорчику знаходиться відкрита вішалка з великою кількістю верхнього одягу, це створює відчуття бардаку і хаосу. Краще використовувати вузькі шафи із закритими поличками та дверцятами.

малогабаритні вітальні в коридор

кутовий передпокій – грамотне рішення використання квадратних метрів при створенні інтер’єру у передпокої

Для зберігання великої кількості взуття чудово підійде взуття слим – вузька (близько 20 см), але досить містка, оскільки розташовується вертикально.

Дизайнери рекомендують віддавати перевагу модульним малогабаритним передпокоям з дзеркалами, оскільки поверхні, що відбивають, візуально розширюють приміщення. Гарне дзеркало великого розміру гармонійно впишеться в мініатюрний передпокій.

Особливе значення слід надавати відтінкам меблів. Темні тони краще уникати. Предмети інтер’єру світлих кольорів мають ті ж функції, що і дзеркала – візуально збільшують простір.

малогабаритні вітальні в коридор

у вузькому коридорі вирішено проблему з простором за рахунок вбудованого у дверного отвору двох пеналів з антресольними полицями

Малогабаритні вітальні в коридор відрізняються зручністю конструкцій. При необхідності їх можна розділити на секції і розташувати в різні кути приміщення. Якщо в сім’ї є люди похилого віку, то компактне крісло стає просто невід’ємною частиною інтер’єру. Головною умовою при покупці меблів є багатофункціональність меблевого комплекту.

малогабаритні вітальні в коридор

лаконічні строгі лінії сучасної передпокою

Досягти потрібного ефекту допоможе заздалегідь складений план та схематичне креслення планування меблів. Вона має бути місткою та компактною. Зробити приміщення оригінальним допоможе пуф з відкидними дверцятами.

Як вибрати меблі

Передпокій – те місце, з якого починається знайомство гостей з квартирою, і складається враження про житло в цілому. Тому дуже важливо підібрати грамотне дизайнерське рішення.

Створити неповторний дизайн передпокою можна самостійно. Достатньо лише ретельно продумати та спланувати всі деталі. Але значно заощадити час і не помилитися з вибором меблів для облаштування передпокою допоможуть досвідчені дизайнери.

малогабаритні вітальні в коридор

світла модульна передпокій візуально збільшує простір

Надати невеликому приміщенню затишок та комфорт дозволять малогабаритні передпокої, до яких відносяться модульні меблеві комплекти – цілісні та кутові.

Зручніше використовувати модульні малогабаритні передпокої з дзеркалами, оскільки вони мають подвійний ефект візуального розширення простору. Однак такі передпокої не рекомендується купувати сім’ям з дітьми через можливий ризик травмуючих ситуацій.

малогабаритні вітальні в коридор

дизайн кутовий передпокої з відкритими полицями

Велику роль при оформленні передпокою також відіграють світлі відтінки меблів та правильно встановлене освітлення. Вони надають приміщенню комфорту і візуально збільшують простір.

Секрет вільного простору полягає і в обробці меблів – в ній не повинно бути деталей, що виступають, і прироблених прикрас, які тільки обмежуватимуть рухи гостей.

малогабаритні вітальні в коридор

наявність дзеркал на всю висоту пеналу візуально збільшить простір коридору

Не варто забувати і про елементи декору, які здатні зробити інтер’єр передпокою стильним та оригінальним. Різні декоративні атрибути не повинні бути присутніми у великій кількості. Достатньо повісити на стіни сімейні фотографії, картини, а на поличках помістити квіткову вазу або подарунковий сувенір.

Грамотно оформлена передпокій справлятиме на всіх гостей лише вигідне перше враження.

5/5 - (1 голос)

Одна думка про “Малогабаритні вітальні в коридор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.