Передпокій – це початок настрою вашої квартири, її візитна картка, і нехтувати цим не можна. Багато людей роблять акценти на інших кімнатах, коли передпокій залишається абсолютно бляклим та суто функціональним. І дуже дарма! Адже саме цей простір першим зустрічає вас та ваших гостей. Ідеальним рішенням для створення гостинної та світлої атмосфери стане стиль Прованс. Цей стиль на сьогоднішній день один з найпопулярніших, оскільки поєднує в собі затишок кантрі та витонченість класики.
Навіть важко уявити, що колись стиль Прованс вважався екзотикою. Сьогодні неможливо встояти перед його легкістю, життєрадісністю кольорів та компонентів. Це простота, яка захоплює.

Давайте розглянемо передпокій як головну кімнату у вашій квартирі. Заходячи до неї, гості відразу ж відчують увесь шарм та атмосферу, яка залишиться в їхній пам’яті. Тому зробіть це місце не звалищем непотрібних речей та розкиданого взуття, а чимось вишуканим та з родзинкою. Наприклад, передпокій у стилі Прованс, який у Франції називають «французький кантрі». Цей стиль асоціюється із запашними спеціями, Середземним морем та теплим сонцем. Інтер’єр передпокою в стилі Прованс чудово поєднує ексцентричну розкіш та сільські мотиви Провансу.
🎨 Особливості стилю та декорування
На оформлення зони передпокою піде не так багато фінансових коштів, як на інші частини вашої квартири, тому можете сміливо віддатися фантазії та розпочати роботу. Головне варто пам’ятати, що Прованс в інтер’єрі відрізняє світла палітра кольорів, які помітно розширюють простір вашого передпокою та надають особливої свіжості.
Аксесуари оформлення:
- Кольори: лавандові, ніжно-рожеві, оливкові, блакитні відтінки з переважанням білого на загальному тлі, також колір шампань та слонової кістки.
- Меблі: старовинні або спеціально створені «під старовину», які додадуть шарму інтер’єру.
- Текстиль: повітряні ажурні штори, які ви можете використовувати просто як елемент декору, навіть якщо немає вікон.
- Килимок: в’язаний або плетений килимок, який можна покласти на дуже світлу підлогу з дерева або плитку з натурального каменю.
- Системи зберігання: відкриті полиці або маленький шафка, де у вас можуть зберігатися фарфорові ляльки, посуд, квіти.
- Декор: подушки пастельних тонів з натуральних тканин (льон, ситець, бавовна), невеликий кований комод, кована або дерев’яна підставка для парасольки.
- Дзеркало з витонченою кованою або різьбленою дерев’яною рамою.
- Картини з живими пейзажами, ботанічними ілюстраціями чи сімейні фотографії у вінтажних рамках.
Незважаючи на те, що стиль не любить втручання чужого стилю, ви все ж таки можете трохи поекспериментувати. Пориньте в сільські мотиви Франції і подивіться, що актуально там, знайдіть автентичні меблі або зробіть крок у світ сучасності і додайте digital-деталь, якщо вона вам знадобиться в щоденному використанні.
Прованс – місце, де завжди багато сонця, тому передпокій і все, що в ньому, має бути з ефектом вигорілого на сонці. Чудовим чином сюди впишеться будь-який hand-made та якісь ковані вишукані деталі.
Ремонт передпокою в стилі Прованс
Щоб ваш коридор відповідав стилю, необхідно зробити правильний акцент на ремонті. Для цього вам знадобляться спеціальні матеріали.
По-перше, необхідна кількість натуральних предметів: цегла, дерево, метал та інші камені. Якісь деталі інтер’єру з каменю надають розкішного вигляду, але не перенасичують коридор. Однак, якщо граніт та мармур для вас коштують дуже дорого, завжди можна знайти їм заміну.
По-друге, стельові дерев’яні балки. Якщо в старих традиціях їхній функціонал був – підтримувати перекриття стелі, то в нашому випадку це лише елемент загального стилю. Доречно використовувати балки у приватних будинках, котеджах, а ось у передпокої квартири це виглядатиме як мінімум нав’язливо.
По-третє, елементи, що створюють ефект старовини, такі як нерівності на стінах, меблі з шорсткістю, рами для картин з фарбою, що облупилася. Навіть шпалери можуть виглядати так, ніби їх недбало пофарбували. Ви повинні буквально відчувати себе у французькому селі, тому шпалери потрібно використовувати світлих тонів та з рослинним малюнком, також допускається штукатурка з недбалими шорсткостями.
По-четверте, на підлогу найчастіше кладуть світлий ламінат, плитку, або дошки. Іноді хочуть виділити підлогу і зробити її темною, але це вже трохи не французький стиль.
По-п’яте, що стосується стелі, то можна використовувати натяжний варіант або пофарбувати його в білий колір. Якщо ви розраховуєте на економний варіант, то ламінат або ДСП можуть зімітувати дерев’яну фактуру.
Французька атмосфера – це добродушність та радість, яку ви знайдете в маленькому передпокої в стилі Прованс або у великому. Головне – акценти та підхід із почуттям смаку та грамотне використання кольору.
Варіанти кольору
- Домінуючий колір білий та молочний, а до них можна додавати шампань, лимонні відтінки, м’ятні та лілові.
- Меблі також повинні відповідати і зберігати світлі тони.
- Іноді використовують сірий колір для контрасту в інтер’єрі.
Меблі для передпокою Прованс
Меблі для передпокою Прованс повинні бути в класичному стилі, оскільки їм характерна вигнутість, дорогі елементи та плавність. Якщо ви не хочете використовувати тільки дерево в чистому вигляді, можна розбавити фактурами з пластику та металу, але в результаті має вийти художня картина в стилі Прованс.
Дизайн передпокою в стилі Прованс відрізняється не лише красою, а й функціональністю. Підкреслити стиль допоможуть аксесуари, а функціональність додадуть підставка для взуття, шафа, міні-крісло або диванчик. Якщо дозволяє простір, можна додати столик і регулярно прикрашати його свіжими квітами. Якщо простору мало, то не варто перевантажувати його елементами декору. Меблі в стилі Прованс повинні не тільки підкреслювати стиль, але і бути комфортними.
Обставляючи передпокій меблями, важливо дотримуватися балансу і сильно не перевантажувати простір, щоб залишити місце повітрю та світлу, що йде від ламп.
Освітлення в стилі Прованс
Найчастіше в передпокоях немає вікон, тому ми максимально використовуємо світлі тони та грамотне освітлення. Найкраще сюди впишуться світильники в стилі ретро та настільні лампи. Крім того, ви можете повісити бра чи люстру з елементами кування. Прекрасно вписуються в’язані абажури та плафони з візерунками. Грамотно підібране освітлення завершує стиль Провансу.
Помилки в оформленні стилю
Одна і найголовніша помилка в оформленні коридору в стилі Прованс – це трансляція атмосфери через один аспект. Наприклад, ви купили шпалери потрібного кольору або ковані предмети і над рештою деталей інтер’єру особливо не замислюєтеся. А дарма. Тільки єдність стилю дозволить передати дух чарівних сільських полів Франції.
Друга поширена помилка – це бажання заповнити простір максимальною кількістю елементів декору. Багато – не означає якісно, і це варто пам’ятати.
Третя помилка – це нерозуміння габаритів коридору. Якщо вам дозволяє простір, можна розмістити стіл, безліч елементів, шафу та крісла. Якщо ж це зовсім маленький передпокій, то ви також можете створити «французький кантрі», але мінімізувати використання фурнітури.
Must have елементи Провансу:
Для тих, хто не хоче думати над головними елементами, ми вибрали основні та характерні для стилю в передпокої.
- Міні-крісло або банкетка. Воно може бути лавандового кольору або білого.
- Консольний столик. На нього можна поставити вазу, покласти сумочку або рукавички.
- Люстра. Часто ви зустрічаєте люстру в коридорі? У Провансі вона майже обов’язкова.
- Дерев’яний кошик. Як елемент декору та зберігання корисних речей: рукавичок, шапок, шарфів.
Секрети стилю
- Якщо хочете заощадити, вибирайте текстиль із бавовни або ситцю.
- Якщо хочете використовувати кольорові шпалери, вибирайте меблі однотонного кольору.
- Натуральні кольори у всьому – ось другий девіз стилю Прованс.
- Багато аксесуарів у передпокої не означає добре. Нехай буде менше, але якісніше.
- Якщо ви не дуже педантичні, цей стиль для вас. Він допускає недбалість.
Прованс стиль нікого не може залишити байдужим: він або подобається беззастережно, або викликає нерозуміння. Гармонізувати простір потрібно насамперед для себе, а ваші гості обов’язково відчують сердечний підхід до справи.