Дитяча кімната – простір оригінальний. Її інтер’єр постійно трансформується і зумовлено це тим, що її власник невпинно росте, а отже, його смаки та запити також змінюються. То яким же має бути оформлення дитячої кімнати для хлопчика у різні періоди його життя? Спробуймо розставити пріоритети.
Особливості дизайну кімнати для хлопчика перехідного віку
Період становлення особистості, загалом, не простий, хлопчикам цей час дається з найбільшим працею. Змінюється сприйняття світу, пріоритети, відповідно до чого їх перестає задовольняти все те, в оточенні чого вони прожили багато років. Зокрема, з’являються претензії до інтер’єру власної кімнати.
Присутність мультяшних зайчиків і тема тачок у дизайні дитячої кімнати для хлопчика 12 років вже не актуально, отже, доведеться шукати нові способи її оформлення. Іноді батьки не можуть визначитися чи повинні радикальні зміни торкнутися виключно питань обробки, чи корекції підлягатимуть й інші концепції дизайну кімнати для хлопчика.
Планування
У кімнаті підлітка повинні бути такі зони:
1. Спальна.
2. Робоча.
3. Інтимна.
4. Система зберігання.
Спальна зона
У дизайні дитячої кімнати для хлопчиків 12 років і більше має з’явитися повномасштабне спальне місце. Оскільки це місце сну організму, що формується, то варто приділяти увагу при виборі його моделі, якості матраца. Бажано, щоб останній мав ортопедичну функцію.
Для спального місця потрібен ортопедичний матрац
Робоча зона
Куточок зі столом не повинен породжувати тугу при погляді на нього. Не означає, що його слід активно декорувати. Все наявне в цій зоні за проектом дизайну дитячої кімнати для школяра має налаштовувати на роботу.
Єдина вільність, яку можна тут дозволити – невелика колірна та формова різноманітність аксесуарів. Розрядить обстановку органайзер у неоновому рішенні або підставка під книгу незвичайної форми. У цій частині припустимо розміщення предметів гордості хлопця. На полиці можна встановити кубки, а на стіни прикріпити фото вдалих життєвих моментів.
Робоча зона в кімнаті хлопчика
Особистий простір
Особиста зона в дизайні кімнати для хлопчика вже обов’язкова. Вона дозволить дитині знайти усамітнення. Її роль чудово виконає крісло-груша, поставлене за етажерку або мобільну ширму. Там підлітку буде комфортно осмислювати свої переживання, у яких у такі роки не бракує.
Куточок для відпочинку
Зона зберігання
У дизайні дитячої кімнати для хлопчика систему зберігання у будь-якому разі краще робити закритою. Діти не особливо люблять займатися прибиранням, тому нехай краще тимчасовий бардак буде прихований за глухими меблевими фасадами. Не породить звички влаштовувати бедлам.
Згодом дитина привчиться утримувати все гаразд. Та й речей, у хлопців помітно менше, ніж у дівчаток, тому присутність шаф часто ставиться під питання. І взагалі, інтер’єр кімнати для хлопчиків не повинен перевантажуватись меблями. Чим більше там простору, тим затишніше почуваються власники. За бажання заповнити порожнечу вони самі знайдуть, як це зробити.
Система зберігання в кімнаті хлопчика
Стиль
Для дизайну дитячої кімнати для хлопчика 12 років та старше проекти оформлення підбирають індивідуально. Найцікавіші підліткам інтер’єри в мінімалістичних рішеннях, оформлені на кшталт лофт чи гранж.
Дизайн-проект кімнати для хлопчика у стилі лофт
Сучасне оформлення кімнати для хлопчика
Стилістика дизайну кімнати для школяра може бути комбінованою. Залишкові коливання між дитинством і зрілістю неодмінно знайдуть своє відображення в оточенні його. Вибравши досить суворий стиль, підлітки щедро присмачують його яскравим декором.
Колір
Підлітки страшенно бояться здатися сентиментальними. Найстрашніше для них, коли в дизайні дитячої кімнати для хлопчиків раптом використовуються, на їхню думку, відтінки дівчат. Свою територію вони бачать виключно у чорних та сірих фарбах, що неймовірно лякає батьків.
Спробуйте експериментувати. Є чимало проектів оформлення дитячої кімнати для школяра, де інтер’єри у сірих рішеннях легкі та стильні. Підлітка не складно вмовити на комбіновані варіанти оформлення, де до сірого, в кімнаті для хлопчика, приєднується помаранчевий, бліда зелень або гірчично-жовті фарби.
Дизайн кімнати для хлопчика у сірій кольоровій гамі
Декор
Хлопчаки в підлітковому віці прагнуть оточувати себе різною атрибутикою, здатною розповісти про їхнє захоплення. Таким чином діти самостверджуються, отримують можливість почуватися впевнено. Не заважаючи синові самовиражатися, батьки дозволяють йому вчитися відповідальності і відкривають новий рівень самостійності.
Дизайн кімнати для хлопчика може вийти не звичайнісіньким, але це можна пережити, враховуючи, що дані експерименти – перші спроби знайти власну унікальність. Наявність великої кількості постерів і постійна зміна пріоритетів може призвести до псування основного оздоблення стін.
Щоб уникнути цього, рекомендується додавати в інтер’єр дитячої кімнати для хлопчиків спеціальні бордюри. Їх вирізають із листової фанери та оформляють декоративною самоклейкою. Такі елементи стануть чудовою основою під плакати, заміна яких тепер протікатиме безболісно для загального дизайну.
Бордери для нотаток та фотографій прикрасять робочу зону
Оформлення вікон
У проекті дизайну кімнати для хлопчика 12 років і більше особливе місце має зайняти оформлення вікна. Його краще прикрашати однотонними шторами в нейтральних кольорах. Це позбавить зміни всіх інтер’єрних аксесуарів при черговій зміні дитячих інтересів.
Нейтральні фіранки ідеально підійдуть для кімнати хлопчика
Меблювання
«В інтер’єрі кімнати для хлопчиків найчастіше реалізується мінімалізм»
Підлітки, в основному, прихильники аскетизму в обстановці. Це пов’язано на підсвідомому небажанні довго прибирати свій притулок. В інтер’єрі кімнати для хлопчиків найчастіше реалізується мінімалізм. Чи не захаращений простір породжує відчуття свободи, чого так прагнуть діти в цьому віці.
Хлопчики віддають перевагу мінімалізму в інтер’єрі
Що має привернути увагу? Насамперед, матеріали, використані виготовлення меблевих елементів. Для мінімалістичних меблів характерна велика кількість металу. В інших випадках кімната для хлопчика може бути залишена похідними дерева.
За і проти
Дерево для дизайну дитячої кімнати для хлопчика практично. Навіть при випадковому пошкодженні поверхонь фасадів та появі на них подряпин проблему можна легко усунути. Колишня краса відновиться за допомогою фарб та лаку.
Металу також характерна підвищена міцність. Він не горить. Розрахований на тривалу експлуатацію. Немає необхідності в специфічному догляді, наприклад, обробці складами, що полірують. Металеві конструкції, які використовуються для дизайну кімнати для хлопчика, можуть регулярно митися. Їм це зовсім не зашкодить.
Металічні меблі можна регулярно чистити
Недоліки обох варіантів суто символічні. Дерев’яні модулі складні у збиранні. Металеві предмети меблів важкі та мають холодну поверхню.
Що краще використовувати для оформлення дитячої кімнати для хлопчика сказати складно. Обидва рішення можуть бути неймовірно гарними. Дозволити дилему допоможе сам власник апартаментів, головне не забути про це запитати.
Техніка в дитячій
Сучасний дизайн дитячої кімнати неможливий для хлопчика без присутності техніки. Що можна додати до ситуації? Невеликий комп’ютер у комплекті з маленьким телевізором або просто ноутбуком, у якому будуть поєднані обидві функції. Музичним центрам, домашнім кінотеатрам, габаритним плазмам у кімнаті для хлопчиків, навіть старшого віку, робити нічого.
Розміщення техніки в інтер’єрі кімнати
Дизайн дитячої кімнати для школяра
Як зміниться кімната для хлопчика, який досяг шкільного віку, залежить не так від планування і розміру приміщення, хоча це теж важливий аспект. На перше місце вийдуть дитячі уподобання та інтереси. При цьому вимоги до оформлення інтер’єру кімнати для хлопчика зміняться мало. Все, що потрапляє до неї, має мати високу екологічність, бути безпечним. Кольори обробки залишаються життєрадісними.
Проект кімнати школяра
Це не означає, що треба перетворити обстановку в кімнаті для хлопчика на шапіто – у всьому має бути міра. Щоб відтворити ідеальний мікроклімат для гармонійного розвитку дитини в цей непростий період життя, буде корисно прислухатися до рекомендацій фахівців.
Оформлення дитячої кімнати для хлопчика-першокласника
«У дизайні дитячої кімнати для школяра психологи рекомендують віддавати переваги зеленим, персиковим, жовтим, блакитним кольорам»
На цьому етапі у дитячій з’являється повноцінна навчальна зона. У цьому куточку розташується стіл-парта та стілець. Обставляти її варто із прицілом на майбутнє. Так як дитина продовжує рости, а її навчальний шлях тільки почався, прагматичні батьки намагаються меблювати куточок предметами, що регулюються по висоті. Створити додатковий комфорт при роботі за столом допоможе стілець з ортопедичного типу спинкою та підлокітниками, що мають регулювання.
Для робочої зони підбирайте меблі з регулюванням висоти
Важливо правильно вибрати місце для встановлення навчального столу у кімнаті для школяра. Бажано, щоб йому знайшлося місце біля віконця. Присунути його до джерела світла треба так, щоб освітлення на стільницю потрапляло з лівого боку.
Для роботи у вечірній час потрібно настільна лампа. Її також ставлять ліворуч. У дизайні дитячої кімнати для хлопчика важливо правильно організувати навчальний простір, і без полиць, тумби, ящиків не обійтися. У їх надрах можна розмістити безліч шкільних аксесуарів.
Настільна лампа розташована на лівій стороні столу
У дизайні дитячої кімнати для школяра психологи рекомендують надавати перевагу зеленим, персиковим, жовтим, блакитним кольорам. Вони стимулюють бажання навчатись, допомагають дітям зосередитися. Незважаючи на те, що малюк пішов до школи, остаточно з дитинством він ще не попрощався.
У нього все також буде багато малювати займатися іншою творчою роботою. Щоб дитина мала можливість розвісити свої шедеври, бажано оснастити навчальну зону в кімнаті для хлопчика магнітною дошкою.
Зелений колір допомагає дітям зосередитись
Не поспішає відмовитися першокласник від улюблених ігор, тому ігрова зона в приміщенні зберігається.
Зону відпочинку обладнують ліжком, що тансформується, в ідеалі з ортопедичним спальним місцем, застилатися яке, буде постільним приладдям з натуральних матеріалів.
Виділення ігрової зони в кімнаті
Дитяча для молодшого шкільного віку
За умови, що при переоблаштуванні дитячої для першокласника були куплені регульовані стіл і стілець, без переоформлення інтер’єру кімнати можна буде протриматися ще пару років, потім у дитини почнуть змінюватися інтереси, та й самі меблі стануть йому замалі. Ось тут треба буде дослухатися, яким бачиться дизайн дитячої кімнати для хлопчика після чергової модернізації простору, і спробувати знайти компромісне рішення для реалізації дитячих запитів.
Те, що доведеться розширювати навчальну зону, – поза сумнівом. У малюка вже з’явилося більше шкільних предметів, а відповідно додалася література, зошити тощо. З’явиться потреба в користуванні персональним комп’ютером, для якого доведеться шукати вдале місце установки в кімнаті для хлопчика. Розширювати робочий простір доведеться за рахунок урізання зони для ігор.
Дитяча для молодшого шкільного віку
Найкращими меблями для такої дитячої стануть модульні конструкції. Вони легко трансформуються і переміщаються, так що за потреби можна хоч щодня урізноманітнити обстановку. Характерна для дизайну кімнати для школяра кутові меблі. За її допомогою вдасться зберегти дефіцитні метри.
Кутові меблі звільнять додаткове місце в кімнаті
Дитячий старшокласник
«Втиснути в рамки інтер’єру кімнати для хлопчика якийсь конкретний стиль можна особливо не намагатися»
Називати старшокласника дитиною вже якось неправильно. Це цілком сформована особистість зі своїм світоглядом та баченням оточуючого. З цим обов’язково доведеться зважати. У цей період концепція дизайну дитячої кімнати буде радикально змінена. Син, напевно, постарається проявитися як індивідуальність і в цьому дитину неодмінно треба підтримати, проте, з розумом, зберігаючи принциповість зонування простору.
Зонування простору в кімнаті старшокласника
Зміна меблів у кімнаті для хлопчика неминуча, і противиться цьому немає сенсу. Головне врахувати, що дитяча кімната, яка була цілим світом для колись крихітного хлопчика, тепер стала йому тісною, тож підбирайте в інтер’єр дитячої кімнати для школяра багатофункціональні предмети.
Будь-яку корисну в хлоп’ячому житті всячину можна складати на відкритих полицях або зберігати в стелажах. Останні, до речі, можуть стати за сумісництвом предметом зонування. Будучи поставленими серед кімнати, вони чудово відокремлять зону відпочинку від навчальної або місця прийому гостей.
Для розміщення одягу можна встановити шафу-купе, а за умови, що дозволяє площу взагалі організувати міні-гардеробну.
Сучасна кімната для хлопчика
Втиснути в рамки інтер’єру кімнати для хлопчика якийсь конкретний стиль можна не намагатися особливо. Дитина сама чудово декорує свій простір, адже вона все одно ще живе у своєму підлітковому світі, девіз якого – повне самовираження. Достатньо буде обставити кімнату для хлопчика-підлітка дійсно якісними молодіжними меблями, тоді хлопець отримає можливість реалізувати свої фантазії в повному обсязі.
Як оформити дитячу двох хлопчиків
Наявність двох хлопчиків у ній помітно ускладнює завдання облаштування дитячої їм. Добре, якщо вони погодки чи взагалі близнюки. Тут можна подвоїти кількість предметів особистого користування. Зовсім інші завдання постають перед батьками дітей із великою віковою різницею.
Тут треба задовольнити потребам обох, причому зробити це так, щоб не обмежити нічиї інтереси при дизайні дитячої кімнати для хлопчиків. Спробуємо розібратися, як і якому етапі обов’язково потрібно у дитячому побуті.
1. Новонародженому цілком вистачить ліжечка та місця для сповивань. Це може бути повноцінний столик або панель, що трансформується (висувна), що входить в конструкцію того ж ліжечка, наприклад.
2. Після року в інтер’єрі кімнати для хлопчиків потрібно організувати місце, де можна пограти в активні ігри.
3. Хлопчикам від 3 до 5 вже цікаві спортивні куточки.
4. При оформленні дитячої кімнати для хлопчиків першокласників, не обійтися без зручно організованого робочого місця.
5. Мрія старшокласника – свій куточок, в якому можна при нагоді не тільки сховатися від світу, але і прийняти друзів.
Інтер’єр кімнати для двох хлопчиків
Стилістичне рішення
Інтер’єр кімнати для хлопчиків помітно різного віку зазвичай оформляється у різних стилях. При вдалому збігу обставин діти часом готові на компроміси, тоді кімнату для хлопчиків можна зробити у єдиному інтер’єрному рішенні. Найчастіше хлопці обирають:
- морську тематику;
- піратські мотиви;
- тему джунглів;
- щось із науково-фантастичних ідей;
- ковбойську тематику;
- спортивну серію;
- авторитетних для обох мультяшних героїв.
Декілька ідей універсальних інтер’єрних рішень
Морська тема в хлопчачій кімнаті
До безпрограшних ходів в оформленні дитячої кімнати для хлопчиків слід зарахувати появу:
- підводних човнів;
- парусників;
- матроських кубрик;
- комфортабельних кают;
- піратської атрибутики.
Кімната для хлопчиків у морському стилі
Дитяча в такому виконанні приведе в захват хлопчиків, які обожнюють пригоди і марять морськими походами. Ведучий колір в обстановці – синій, у всьому його спектровому різноманітті.
Аксесуари:
- масштабна карта;
- великий глобус;
- канати;
- годинник у дизайні штурвалу;
- маса різноманітних прапорців;
- скринька з іграшками.
Аксесуари підкреслять морську тематику кімнати
Природа та подорожі
Тематика найпростіша до реалізації в дизайні дитячої кімнати для хлопчиків, оскільки обширність теми дозволить повністю підібрати ідеальне поєднання декоративних елементів, що задовольняють обох дітей.
Фоновий колір у дизайні кімнати для хлопчиків природного спрямування буде нейтральним. У фаворі відтінки бежевого, зеленого, блакитного, жовтого.
Кімната для двох хлопчиків
З аксесуарів у кімнаті для школяра та його молодшого брата використовують яскраві фото з сюжетами з життя звірів, акваріуми, великі кімнатні рослини, в ідеалі роду пальмових.
Дитяча техно-спрямованість
Нескладно облаштувати оригінальний і цікавий інтер’єр у дитячій кімнаті для хлопчиків, що цікавляться: автомобілями, літаками, поїздами, танками, космічними шатлами та іншою технікою, що рухається. Їм обов’язково припадуть до душі спальні місця, інтерпретовані як паровози, машини тощо.
Техно-стиль в інтер’єрі кімнати
У плані загального фонового оформлення особливих побажань немає. В інтер’єрі кімнати для хлопчиків можуть з’являтися будь-які симпатичні відтінки.
Аксесуари: яскраві посади, самостійно зібрані моделі техніки, великі іграшки.
Дитячий спортивний стиль
Дітей, що захоплюються спортом, розумно оточити стимулюючою до взяття вершин і становлення рекордів обстановкою.
Колірне рішення – червоно-біле.
Аксесуари: повноцінний спортивний куточок з драбинками, кільцями, канатом та боксерською грушею, вивішені у рамках досягнення (дипломи, грамоти), плакати, що зображують кумирів.
Червоно-біла кімната у спортивному стилі
Правила перерозподілу простору в кімнаті для хлопчиків
Арифметика тут проста: чим старший хлопчик, тим більше функціонально має бути оформлена його частина території. Це не привід обмежувати в особистому просторі однорічного малюка, хоча запити у нього значно нижчі. Якщо в дітей віком спільні ігрові інтереси, то облаштуйте їм єдину ігрову зону. Можна не розділяти меблі для зберігання одягу. Якщо планується змінювати дизайн дитячої кімнати для школяра 12 та хлопчика глибоко дошкільного віку, то все-таки правильно ділити наявний простір порівну.
Розподіл простору в кімнаті для двох дітей
Особистий простір кожному
Оформлення дитячої кімнати для хлопчиків – завдання не просто. Тут треба врахувати безліч нюансів, зокрема, не забути виділити кожній дитині суто особистий куточок. Не варто сподіватися, що зараз брати повністю поглинені один одним. Мине буквально пару років і їм просто знадобиться усамітнення.
Їхні інтереси можуть радикально розійтися і в той час, коли один із захопленням слухатиме рок, інший може дивитися кінокомедію. Не завадити один одному, займатися улюбленою справою, діти зможуть лише вирушивши до своєї особистої частини кімнати.
Організуйте особистий простір для кожної дитини
Для поділу території при дизайні інтер’єру кімнати для хлопчиків рекомендують використовувати не лише легкі перегородки, мобільні ширми та фіранки, а й радикальніші гіпсокартонні конструкції або предмети меблів.
Поділ простору кімнати за допомогою перегородки
Особливості оформлення простору
Вибраний дизайн дитячої кімнати для хлопчиків повинен відображати дитячі характери та враховувати їхні звички. Якщо це кімната для справжніх зірваних голів, то її не варто навантажувати зайвими деталями. В інтер’єрі кімнати для хлопчиків краще відмовитись від об’ємного декору у вигляді ліпнини, великих декоративних композицій тощо.
Не перевантажуйте простір кімнати декоративними деталями
Незалежно від віку дітей слід дбати, щоб обстановка не вийшла травмонебезпечною, а оздоблення та предмети меблів не несли загрози здоров’ю. Оптимальними матеріалами оформлення стін є щільні шпалери або еко-фарби. На підлогу варто покласти паркет чи постелити ламінат. Плитка мало того, що може бути слизькою, ще досить холодна. Не слід використовувати в дитячій та ковролін. У ньому накопичується дуже багато пилу.
Як зекономити площу в дитячій
«Виправдано оформлення дитячої кімнати для хлопчика 12+ років та багатоярусними меблями»
Те, що у дизайні дитячої кімнати для школяра має бути досить простора, це аксіома. Повноцінний ігровий простір, в кімнаті для хлопчиків, необхідний не тільки для малюків. Хлопчаки і в підлітковому віці не проти активно провести час.
Можливо, це виявиться не в біганах і хитромудрих стрибках, а в чомусь більш солідному, наприклад, у занятті брейк-дансом, але тим не менш. Пам’ятаєте, скільки потрібно втиснути в інтер’єр кімнати для хлопчиків? А як бути, якщо дитяча зовсім мала?
Використовуйте компактні меблі. Заберіть зайві деталі. Замість дивана, для посиденьок можна розставити пуфи.
Компактні меблі заощадять простір
У дизайні дитячої кімнати для хлопчика всі предмети мають бути функціональними. Спальне місце обладнане ящиками для білизни. Є цікаві проекти дизайну кімнати для хлопчика, де ліжко на день взагалі ховають у нішу.
Виправдано оформлення дитячої кімнати для хлопчика 12+ років та багатоярусними меблями. Відмінне рішення ліжко-горище. Внизу такої конструкції облаштовується дуже зручне робоче місце. У дитячих для двох мешканців часто можна бачити двоярусні ліжка і не лише. У такому дизайні кімнати для школярів також є кутові або іншій конструкції двомісні столи.
Ліжко-горище в кімнаті хлопчика
Шафи бажано ставити вузькі. Вони не втратять у місткості, якщо будуть досить високі.
Розробка дизайну дитячої кімнати для хлопчика 12+ повинна проводитись з урахуванням усіх нюансів планування. Якщо в приміщенні є така розкіш як широке підвіконня, віддайте його під зону відпочинку, збудувавши на ньому подобу міні-диванчика, на якому так зручно буде гортати комікси.
Облаштування дивана на підвіконні
Висновок
Коли йдеться про оновлення дизайну кімнати для хлопчика, особливо підліткового віку, дорослим краще залишити свої мрії при собі, адже вони їх, а не як не дитячі. Все, що можна собі дозволити, це спробувати допомогти дитині підібрати зручний проект обробки. В усьому іншому, дозвольте хлопчику висловити власне бачення кімнатного декору – найчастіше виходить досить симпатично!
Хіба дизайн дитячої кімнати повинен залежати від статі дитини? Це досить застаріле та стереотипне мислення. Давайте замість цього створимо простір, який буде сприяти розвитку та творчості дитини, а не обмежувати її через гендерні кліше.
Які критерії важливі при оформленні дизайну дитячої кімнати для хлопчика?