Ліжечко для малюка не просто предмет побуту. Це місце, де він проводить чимало часу. З перших днів до півроку дитина буквально живе в ній, тому що довго спить, та й у ті короткі моменти неспання їй не дуже хочеться залишати затишне містечко, адже тут завжди є чим зайнятися, наприклад, поспостерігати за яскравим автомобілем, що рухається. Бортики в дитячих ліжечках.
У міру зростання дитячі ліжка з бортиками із просто зручного спального місця перетворюються на безпечний куточок для активного проведення часу. Мамам можна не хвилюватися, що малюки, в спробах сісти, встати або дістати іграшку, що сподобалася, випадуть зі свого гніздечка. Не складно зробити висновок, що цей меблевий аксесуар повинен бути підібраний з особливою ретельністю та ретельністю. Давайте розумітися на тонкощах процесу.
Дитячі ліжка з бортиками: кому які, і з чого
Сучасні моделі дитячих ліжечок радують різноманітністю дизайну, як у колірному аспекті, так і конструкційному, тому питання виникають не в підборі їх до певного інтер’єру, а саме як і функціональність.
Конструкції для новонароджених
У цю підгрупу входить кілька типів дитячих ліжечок:
1. Колиска.
2. Класичне ліжко.
3. Манеж.
4. Ложе-гойдалка.
Практичність колисок перевірена не одним поколінням мам та тат. У конструкції ліжечка передбачений механізм, що розгойдує. Плавно люлька, що рухається, ніжно заколисує малюка, і він засинає в повному комфорті. Колиски відрізняються легковагістю (їх просто переміщати) та зручністю в експлуатації (вам не треба сидіти та качати ліжечко ногою або рукою). Бортики, колиски, не особливо високі, але на розрахунковий період експлуатації такого захисту буде цілком достатньо.
Класичні ліжечка належать до категорії найпопулярніших. У сучасному виконанні вони можуть бути багатофункціональними і практичними предметами. Вони розраховані довгі роки служби. Мають регульоване днище.
Пропонуються у стаціонарному та мобільному варіанті. Для простоти переміщення їх обладнають коліщатками.
З функціональних доповнень батькам припали до душі вбудовані комоди, пеленальні столики та знімні боковушки.
Манеж також є досить комфортним спальним місцем. Вони мають регульоване дно та м’які сітчасті борти. У комплектацію часто включені конструкційні доповнення у вигляді колисок та поверхонь для сповивання.
Конструкція ложа-гойдалки примітна наявністю механізму-маятника або спеціальних полозів, що дозволяють без зайвих зусиль укачати дитину. Детальніше ознайомитися з вибором дитячих ліжок-качалок з бортиками допоможуть фото.
Типи бортиків для найменших
«Дитячі ліжка можуть спочатку йти в комплектації з бортиками безпеки та матрацами»
У набір «приданого» для ось-ось малюка, що збирається з’явитися на це світло, обов’язково входить ліжечко. Вирушаючи її купувати, матусі дивляться найчастіше на естетичне оформлення виробів. Їм подобається незвичайна конструкція меблів, наявність балдахінів та пристроїв для кріплення іграшок, колір. Тати – перевіряють надійність складання, зручність експлуатації. Найбільш педантичні вимагають документи, що підтверджують екологічність товару. Все це правильно, але до переліку потрібно додати такий пункт як безпека. Ні, не екологічна, яка вже точно була перевірена, а реальна. Можна заперечити, що будь-яке дитяче ліжко має спеціальні борти, що не дозволяють дитині випасти з неї. Так, це дійсно так, але окрім як випасти, дитина може вдаритися об жорсткі перильця, заснути ніжки або ручки в їхню решітку. Що робити?
У дитячій колисці, крім обов’язкових жорстких, передбачених особливістю конструкції бортиків, неодмінно повинні бути ще й додаткові м’які варіанти, звані бамперами або охранками. На вигляд вони дуже схожі на своєрідні, прямокутної форми, мати. Усередині таких матраців закладено м’який наповнювач. Бортики цього розраховані на кріплення по всьому периметру ліжечка. Їхнє завдання приховати жорсткі поручні разом із поручнями.
Використання додаткового аксесуара убереже дитину від травм під час сну. Але це єдине завдання м’якої оболонки. Крім захисту від удару, текстильні бортики не дозволять гуляти в ліжечку протягам.
Дитячі ліжка можуть спочатку йти в комплектації з бортиками безпеки та матрацами. Якщо в моделі охоронки, що сподобалася, немає, то ви завжди зможете купити її окремо. Рукоділкам не важко буде пошити подібний комплект бамперів самостійно. На виготовлення м’яких бортиків використовують лише натуральні гіпоалергенні тканини.
В основному це:
1. Велюр.
2. Байка.
3. Фланель.
4. Ситець.
Закріпити охоронку в ліжечку допоможуть:
1. Липучки.
2. Декоративні зав’язки.
3. Ґудзики.
Тут не важлива форма кріплення, головне, щоб воно вирізнялося надійністю. Цікавість дітей не знає кордонів, тому, як тільки дитина підросте, воно неодмінно випробуває всі способи видалення «зайвих» деталей зі своєї колиски. Крім цього, потрібно перевіряти, щоб фіксуючі елементи були адекватно розташовані і дозволяли міцно кріпити захисні мати до спинок ліжечка. В іншому випадку дитина, що крутиться під час сну, легко змістить їх убік і може вдаритися об жорсткі ребра основних поручнів.
Сучасні виробники часто доповнюють охоронку додатковими кишенями. Це дуже практично. Вони зручно зберігати важливі у догляді за дитиною аксесуари. Сюди складають памперси та змінні пелюшки, брязкальця та присипки.
Все це чудово, але до певного моменту. Як тільки малюк навчиться стояти в ліжечку, він запросто зможе дістатися вмісту стильних сховищ, що в кращому випадку закінчиться розкиданими речами. Тому перш ніж купувати м’які борти з кишеньками, подумайте, чи доречні вони у вашій ситуації. Можливо, ці деталі вам тільки заважатимуть.
У цьому випадку є сенс подивитися на інші варіанти, в яких знімні борти наділені функцією не системи зберігання, а розвитку малюка. Знайти приклади дитячих ліжок з бортами, що розвивають, можна у фотогалереї. Що можна віднести до категорії охранок, що розвивають? Наприклад, вироби з принтом різнокольорових геометричних фігур або зображення тварин. Добре, якщо зображення ще матимуть і різні розміри. Вивчаючи їх, ви зможете відкрити для дитини такі поняття як: великий та маленький, круглий та квадратний, вивчити колірний спектр. Є м’які борти, подушки яких оснащені звуковими ефектами та серією м’яких іграшок, що кріпляться до них на звичайних липучках. Такі доповнення допоможуть розвинути маленьку моторику дитячих ручок.
Вирішивши зупинити свій вибір на охранках, що розвивають, для дитячих ліжок з високими бортиками, не прагнете купувати їх в кричаще-яскравих фарбах. Колірна какофонія заважатиме дитині засипати. Оптимальним варіантом стануть вироби у спокійних пастельних тонах.
Недоліки м’яких бортиків
«Недоліком дитячих ліжок із закритими м’якими бортиками є відсутність безперешкодного припливу в них свіжого повітря»
Дивно звучить, але такий корисний і, здавалося б, практичний аксесуар, має деякі недоліки. Можливо вони і не такі істотні, але знати про них треба. Найголовніший мінус тканинного бортика – його фактура. Матеріал мимоволі збиратиме пил. Проблема, в принципі, легко розв’язувана, тому що охоронка – елемент знімний і випрати її зайвий раз не складе праці. У цьому вся аспекті стає актуальним питання наповнювача комплектуючих складових. Виріб повинен швидко сохнути.
Другим недоліком дитячих ліжок із закритими м’якими бортиками є відсутність безперешкодного припливу в них свіжого повітря. Вирішити проблему можна, надягаючи охоронку лише на період сну малюка. У цьому випадку в моменти неспання дитина отримає можливість ще й знайомитися з навколишнім оточенням кімнати, а також стежити за переміщенням мами.
Дитячі ліжечка для дошкільнят та школярів
Оптимальна конструкція ліжка для дітей дошкільного віку та учнів у початковій школі повинна мати таку комплектацію:
1. Жорстка рівна основа (можливо з рейок або ДСП).
2. Обмежувальні борти.
3. Помірковано жорсткий, в ідеалі – ортопедичного типу матрац.
Спальні місця для дітей такої вікової категорії можуть бути складовою меблевого куточка і розташовуватися на другому ярусі. Їх дизайн також може відрізнятись різноманітністю. Вони викликатимуть захоплення, якщо оформлені не у стандартній формі, а у морській, природній, космічній тематиці.
Навіщо в конструкції ліжок для свідомих дітей захисні бортики? З тієї ж банальної причини – з метою безпеки. Діти наче й стали старшими, проте контролювати уві сні себе ще не навчилися. Убезпечити їх від падінь – ваш прямий обов’язок. Природно, враховуючи вік дитини, ви не обвішаєте його ложе м’якими подушечками, нехай навіть і в знімному варіанті. Він цьому активно противитиметься, мотивуючи відмову від колись улюбленої охоронки тим, що зовсім дорослий. І буде правий. Перегини тут ні для чого. Більш органічно, як зрозуміло, буде сприйняте дитяче ліжко з уже вмонтованими бортиками. Відмінно, якщо такі обмежувачі будуть мобільними, тобто їх можна буде опускати, піднімати або взагалі знімати.
Лицьовий борт може не бути цілісним і не обов’язково повинен тягтися по всій довжині спального місця. Часто його роблять лише на половину, третину чи дві третини довжини основи. Це робиться для того, щоб дитина могла безперешкодно потрапити в ліжко.
Моделі ліжок для дітей-підлітків
Ліжко підлітка – особлива розмова. Вона має бути не просто зручною, а мати оригінальний дизайн. Вироби відрізняються лаконічністю форм та кольорів. Комбінація останніх рідко налічує понад два відтінки. Але на цьому «дорослість» закінчується. Інші технічні вимоги до підліткових ліжок залишаються такими ж, як і до моделей для дошкільнят.
Найбільш улюблене підлітками ліжко «горище». Вона чимось схожа на дитячі куточки. Місце відпочинку тут також розташовується другим ярусом. Під ним цілком можуть розташуватися письмовий стіл та міні-шафа. З цієї ж серії двоярусні дитячі ліжка з бортами фото найпопулярніших варіантів, яких так часто мелькають в інтернеті. Вони незамінні в сім’ях, де ростуть дві дитини. Више, зазвичай воліють влаштовуватися старші діти, але хто може гарантувати, що завтра бажання спати нагорі не виникне у малюка? Ось тут бортики-обмежувачі і стануть тим рятівним елементом, які дозволять батькам спати спокійно навіть у цьому випадку.
Вибираючи ліжко подібних конструкцій, дивіться, щоб захисні частини були виконані з цілісного полотна і мали достатню висоту, щоб дитина не змогла через них легко перевалитися. Якщо бортик має ґратчастий вигляд або нагадує перила, то не беріть вироби, в яких відстань між перегородками надто широка. У такі «дірки» може випасти дитяча ручка чи ніжка. Що ще важливо перевірити, оглядаючи варіанти дитячих ліжок з бортиками, то це якість кріплення останніх. Вони повинні бути дуже надійно фіксовані та не хитатися.
Наявність бортиків у ліжку дитини старшого віку не повинна вас бентежити. Адже можна знайти такі варіанти, де ця деталь конструкції буде знімною. Як тільки малюк навчиться контролювати свої рухи уві сні, захисні деталі можуть бути просто прибрані. Це не стосується ліжечок верхнього ярусу. Тут бортики не завадять навіть дорослій людині.
Дорого і красиво не означає добре
Якість ліжечка полягає не тільки у зручності матраца та екологічності. Його критерії: міцність та стійкість. Як тільки дитина підросте, вона відразу перестане просто тихо лежати в ній. Ліжечко швидко перетвориться на місце веселих ігор, трансформується в батут та міні-бігову доріжку. Випробування на міцність дитячої життєрадісності проходятьдалеко не всі вироби. А з чого сьогодні роблять якісні дитячі ліжка із бортиками?
Матеріали
На виробництво ліжечок використовують:
1. Натуральне дерево.
2. ДСП.
3. Меблевий металевий профіль.
4. Пластмасу.
5. МДФ.
Дерево з його природністю походження і високою зносостійкістю є ідеальним варіантом витратного матеріалу для випуску дитячих меблів, тому вироби з нього представлені в найбільш широкому асортименті.
Знайти цікаві пропозиції дерев’яних дитячих ліжечок з бортиками допоможуть фото. Якщо ви хочете купити хороше дитяче ліжечко за помірною ціною, шукайте моделі з хвойних порід. Але врахуйте, що цей тип деревини відрізняється м’якістю, тому на поверхні виробу можуть з’явитися вм’ятини та подряпини, залишення дитячими іграшками, наприклад. Таких проблем не буде вироби з бука, горіха, вільхи, вишні, берези, ясеня, клена. Розглядаючи дерев’яні дитячі ліжка, звертайте увагу на спосіб обробки поверхні. Якщо вона була лакована, варто уточнити, яким складом. Відмінно, якщо використовувалось лакофарбове покриття на водній основі.
Міцним та безпечним у всіх відносинах буде дитяче ліжечка з фанери. Часи, коли з неї вироблялися непоказні речі, канули в літа, сьогодні фанерні меблі мають досить химерні форми та конструкції.
ДСП у виробництві ліжечок не дуже бажаний матеріал, оскільки часто виділяє токсини. Проте в економ-класі вони представлені досить широко. Якщо ви вибрали цей продукт, перевірте, щоб він був виготовлений з ДСП категорії Е1. Конструкційні елементи ліжечка повинні бути додатково «загерметизовані», тобто покриті ламінатом або облицювальним шпоном і по краю оброблені тим же шпоном, плівковим матеріалом або пластиком.
Ліжечка зі МДФ якісніші. Вони відрізняються довговічністю та чудово зберігають свій вигляд роками.
Пластикові ліжечка відрізняються легкістю, міцністю, але малостійкі, тому в такій якості частіше випускають колиски, розраховані на спокій новонароджених. У виробів такого виду обов’язково має бути сертифікат, який гарантує повну безпеку.
Неймовірно красиві, міцні та зручні плетені дитячі ліжечка. Їх роблять із бамбука, ротанга та різної лози. Вироби також оснащують бортиками, один із яких залишають мобільним. Таке ліжечко може прослужити дитині не один рік.
Висновок
Дитячі ліжечка з бортиками – запорука спокою батьків і щоб його знайти повною мірою, вам залишається тільки вибрати модель відповідну віку, а можливо, вже й запитам ваших чад. Успіхів!
“Не зважаючи на те, що бортики в дитячих ліжечках призначені для безпеки, вони можуть створити ілюзію захищеності і занадто обмежити простір для дитини. Крім того, є думки, що вони можуть сприяти розвитку клаустрофобії. Тому, можливо, варто розглянути інші варіанти організації спального місця для малюка.”
“Береженого Бог береже.”