💡 Вступ від експерта: Велика родина – це не тільки велике щастя, а й великі клопоти. Потрібно зуміти всіх нагодувати і хоча б раз на день зібрати разом, за одним столом, щоб обговорити плани на найближче майбутнє або просто поговорити.
Наші квартири, на жаль, не завжди можуть похвалитися наявністю таких специфічних кімнат, як вітальня або їдальня, тому ідеальним місцем для збору домочадців стає кухня. Але для того, щоб тут усім вистачило місця і було по-особливому комфортно, потрібно правильно її оформити. То якою ж вона повинна бути, кухня для великої родини?
Проєктуємо дизайн: стиль та колір 🎨
Починаючи створювати кімнату, призначену для виконання ролі домашнього вогнища, потрібно продумати її обстановку і подумки спробувати розподілити її площу на функціональні ділянки. Ваше головне завдання – так оформити кухню, щоб ні в якому разі не зменшити її обсяги, причому ні реально, ні візуально.
Якщо площа, відведена під кухню, досить велика, то Ваша фантазія у виборі колірного рішення не буде обмежуватися якимись рамками. Тут просто треба порадитися з членами сім’ї, дізнатися, якою вони бачать цю кімнату. Після цього Ви зможете підібрати таку колірну палітру, яка припаде до душі всім без винятку.

🧐 Важливо знати: В якому стилі краще оформити кухню для великої родини – питання риторичне. Тут знову-таки справа смаку і особливостей планування кімнати.
Шанувальники класицизму вважають за краще обставляти її солідними меблями, виконаними з деревного масиву і приваблюючими красивим натуральним кольором. На додаток до такого гарнітуру купується великий обідній стіл і відповідні стилю стільці. Останні повинні бути не тільки вишукані в екстер’єрі, але і комфортні.
Прихильники неостилів найчастіше зупиняються на хай-теківському варіанті декору, де в обстановці передбачена барна стійка. До речі, цей предмет інтер’єру не просто стане прикрасою великої кухні, а й активно візьме участь в діленні її на зони.

На просторій кухні добре почувають себе етнічні інтер’єри. За допомогою декоративних елементів Ви легко зможете внести в обстановку нотки культурних мотивів різних народів. Причому таких предметів може бути чимало, адже на Вашій кухні цілком достатньо шухлядок, поличок та інших відкритих поверхонь для їх розміщення.

Як зонується кухня для великої родини? 🗺️
Облаштовуючи кухню, Вам доведеться керуватися цілим переліком правил, що передбачають різні нюанси. Так як поняття «велика сім’я» передбачає наявність пристойної кількості людей різного віку, то і в кухонному господарстві повинні бути зроблені відповідні зміни.
На кухні неодмінно додасться техніки, інвентарю, посуду. У зв’язку з цим може виникнути проблема нестачі місця для їх зберігання, тому що стандартна квартира ніколи ще не блищала кухонними площами. На допомогу прийдуть вбудовані кухонні гарнітури, які можуть бути адекватно і ергономічно встановлені в кухні будь-якого планування. Тим самим вони економлять простір і залишають місце для розподілу зон.

Робочий простір – невід’ємна частина будь-якої кухні, а не тільки призначеної для великої родини. Це її серце, тому всі елементи, розташовані в цій зоні, повинні сприяти полегшенню процесу приготування їжі. Дуже зручно, якщо робоча стільниця лежить між раковиною і плитою, утворюючи так званий “робочий трикутник”.
Якщо сім’я звикла в повному складі снідати, обідати і вечеряти, значить, Вам доведеться виділити левову частку простору під обладнання обідньої зони. Новомодна в інтер’єрі барна стійка або популярний «острів» в даному випадку можуть використовуватися як додаткова деталь обстановки, але не замінять повноцінний стіл.
Якщо в будинку є діти, то для них також доведеться облаштувати спеціальний куточок з відповідними за віком меблями.

Тонкощі планування обстановки 📐
Найскладніше в оформленні кухні для великої родини – це не створити в ній колірний фон і атмосферу, а правильно обставити площу, щоб всі присутні могли відчувати себе вільно. До того ж зараз життя ставить господинь в жорсткі часові рамки, що не дозволяє їм достатньо часу проводити за приготуванням страв, а значить, на кухні повинна бути вся специфічна техніка, що дозволяє максимально прискорити процес готування. Її також потрібно зуміти оптимально розмістити відносно робочої зони і один одного.

Зі стандартних способів розстановки предметів хочеться виділити:
- Однорядне розміщення. Це актуально в невеликих приміщеннях, частина площі яких відійшла під їдальню зону.
- Дворядне розташування. Воно оптимальне в просторих кухнях квадратної планування. У центрі приміщення завжди залишиться достатньо місця для розміщення обіднього столу.
- Кутова розстановка. Найбільш популярний спосіб меблювання, що створює максимальний комфорт в інтер’єрі кухні будь-якої форми.
- П-подібне розташування. В цьому випадку меблі розставляють під трьома стінами відразу, в результаті чого виходить неймовірно практичний «робочий трикутник». Спосіб прийнятний тільки в просторих кухнях.
- Півострівне розташування. Застосовується такий спосіб декорування меблями лише в комбінованих кухнях-вітальнях для великої родини, і не тому, що він якийсь особливий, а тому що на невеликих просторах реалізувати цей проєкт фактично неможливо. А шкода! Те ж саме можна сказати про присутність в інтер’єрі повного «острова» – розкішно, незвично, практично, але вимагає великих площ.

Висновок
Красива простора кухня для великої родини – мрія господині. У такій кухні може поміститися не тільки все, що потрібно, але і більше того. У ній, наприклад, легко стане невеликий диван, на якому зможуть пограти діти, поки мама зайнята готуванням. Прийшли гості? Знову-таки диван до місця – буде, де їх розташувати, поки сервірується стіл. Так що подивіться на простір своєї кухні і спробуйте трансформувати в ньому всі свої фантазії. Ви напевно залишитеся задоволені результатом! Та й не тільки Ви…