Затишність житла складається з великої кількості елементів: розташування та зовнішній вигляд меблів, освітлення, кольорова гама, оздоблення стін, дизайнерські рішення та безлічі інших. Вони ж задають унікальність приміщення, його стиль, а також відображають переваги господарів.
Для надання житлу виняткового зовнішнього вигляду не обов’язково займатися видозміною всіх елементів, достатньо зосередитись на чомусь одному. І якщо в приміщенні вже присутні потрібні меблі, то варто зосередитися на обробці.
В даний час стіни немає необхідності прикрашати виключно квітчастими шпалерами, вішаючи на них додаткові елементи типу картин чи килимів. Можна використовувати і сучасніші варіанти обробки. Найбільш популярним є 3D панелі для стін в інтер’єрі.
3D панелі для стін – що це таке
3D панелі – накладні плити прямокутної або квадратної форми, плоскі із заднього боку, але на лицьовій із рельєфним малюнком. Зображення може бути яким завгодно, що відкриває нескінченний простір для дизайнерських рішень. 3D панелі створюють об’ємні ефекти в інтер’єрі приміщення.
Завдяки своїм облицювальним можливостям вони змогли швидко здобути світову довіру. І з кожним днем можна все частіше зустріти квартири чи будинки, для створення внутрішнього затишку яких використовуються 3D стінові панелі. А це позитивно позначається на їх ціні, рельєфні плити стають дедалі доступнішими.
Для чого підходять 3D панелі
Крім класичної можливості прикраси 3D панелі для стін в інтер’єрі мають кілька практичних особливостей. Головною є можливість приховування дефектів. Стіни в приміщенні не завжди бувають рівними, іноді на них є різні відколи, дірки або інші недоліки. Вони будуть добре помітні на шпалерах. Але дефекти вдасться приховати рельєфними плитами.
Ще 3D панелі вигідно використовуватиме зонування простору житла. При грамотному підборі об’ємних ефектів в інтер’єрі приміщення вийде кілька секторів, що відрізняються за зовнішнім виглядом. Таким чином, можна розділити житлові кімнати з робочим простором. Або знайти інше застосування для зонуючих можливостей 3D панелей.
Переваги
Використання 3D панелей для стін в інтер’єрі обумовлено рядом переваг, завдяки яким вони стали такими популярними. Для розуміння теми слід ознайомитись із ними.
Перше було частково згадано вище. Об’ємні плити підійдуть не тільки для приховання дефектів, але й для ізоляції різноманітних комунікацій. Завдяки принципу установки за 3D панелями можна сховати та ізолювати електричну проводку. Таке рішення позбавляє необхідності монтувати її усередину стіни.
Другою значною перевагою варто виділити ціну. Для бамбукових панелей вона вкрай демократична. За квадратний метр вона може не перевищувати тисячі рублів, а самі плити будуть екологічно чистими.
Різноманітність – третя позитивна якість 3D панелей. Існує безліч матеріалів, з яких вони виготовляються. А об’ємних ефектів ще більше. Це дозволяє надати приміщенню унікального вигляду.
Немаловажною перевагою є простота встановлення 3D панелей для стін в інтер’єрі. Вони можуть ставитись навіть на нерівні поверхні. А підготовка перед монтажем мінімальна. Достатньо обробити та висушити стіну, а після заздалегідь принести необхідні інструменти. Вже за добу після поклейки рельєфні плити будуть надійно закріплені на стінах.
Завдяки рельєфному зображенню 3D панелі здатні візуально збільшити простір приміщення, де вони були встановлені. А це, у свою чергу, позитивно позначиться на його зовнішньому вигляді.
Недоліки 3D панелей
Використання 3D панелей для стін в інтер’єрі також зумовлене деякими недоліками та незручностями експлуатації.
Розглянемо ключові з них:
- Необхідність додаткового догляду;
- 3D панелі можуть гармонійно вписатися не в кожен інтер’єр приміщення. У деяких вони будуть виглядати химерно і різати очі;
- Труднощі заміни. Об’ємний малюнок створюється з багатьох рельєфних плит. У разі виходу з ладу однієї знайти окрему 3D панель для стіни, яка буде точно такою ж — не найшвидше завдання.
- На додаток до вже представлених недоліків варто відзначити і негативні властивості матеріалу. Адже вони переносяться і на 3D панелі. Наприклад, необроблене дерево внаслідок взаємодії із водою починає гнити. А рельєфні плити з матеріалів, що відрізняються особливою крихкістю, легко розбити.
- Було помічено, що довге споглядання 3D панелей, об’ємний малюнок яких розташований на всю стіну, стомлює очі. В результаті вони починають хворіти, можливо легке запаморочення. Таке відбувається з незвички та негативний ефект згодом піде. Але рекомендується встановлювати 3D панелі лише на частину стіни. У такому разі їх споглядання не викликатиме жодних негативних впливів на організм людини.
до змісту ↑
Види 3D панелей для стін в інтер’єрі
Усі 3D панелі для стін в інтер’єрі можна поділити на кілька ключових видів. Головною їхньою відмінністю буде матеріал, з якого вони виконані, і, як наслідок, ціна за квадратний метр плити, а також експлуатаційні властивості. Розглянемо найпопулярніші їх.
3D панелі з бамбука
3D панелі з бамбука для облицювання стін застосовуються найчастіше. Насамперед це пов’язано з вкрай низькою ціною. Важливим чинником є екологічність матеріалу. Відрізняються вони і простотою монтажу. До стін бамбукові плити надійно прикріплюються за допомогою спеціального клею. Робиться це досить просто, із завданням може впоратися навіть новачок. Також вони мають досить приємний зовнішній вигляд.
Але бамбукові 3D панелі для стін в інтер’єрі мають і ряд недоліків. Головним із них є згадана вище ненадійність, а також низькі експлуатаційні властивості. Їх неможливо використовувати в приміщенні з високою вологістю, оскільки вони там прослужать дуже малий проміжок часу. Однак позитивних сторін більше ніж недоліки. Все одно бамбукові плити стануть заміною класичним шпалерам і чудовою прикрасою стін житла за досить низькою ціною.
МДФ панелі
МДФ панелі виготовляються з волокон дерева, отриманих внаслідок переробки лісозаготівель методом склеювання. В результаті виходить екологічний та надійний матеріал, який за ціною значно нижчою від дерева. Перевагою таких панелей стануть високі експлуатаційні властивості та надійність. Вони підходять для обробки стін приміщень, вологість яких менше 80%. 3D панелі із МДФ якісно ізолюють звуки, а також добре зберігають тепло усередині приміщення. Матеріал виготовлення легко піддається фарбуванню, ламі.вання, а також іншим варіаціям декорування.
З мінусів слід виділити необхідність у догляді. Згодом покриття 3D панелей із МДФ облуплюється і його необхідно оновлювати. В іншому ж рельєфні плити із спресованих волокон дерева є чудовим оздоблювальним матеріалом. 3D панелі зі МДФ приємно виглядатимуть на стінах житлового приміщення, а ціна за квадратний метр плити буде значно нижчою, ніж у аналогів з породи дерева.
ДСП
За властивостями деревинно-стружкові панелі аналогічні МДФ варіаціям. Правда ДСП відрізняється низькою стійкістю до вологи, менш вибагливим зовнішнім виглядом та меншою ціною. Такі 3D панелі для стін в інтер’єрі непрактичні з усіх, тому зустрічаються досить рідко. Використовують їх для теплих та сухих приміщень.
Гіпсові 3D панелі
Гіпс є універсальним матеріалом, який вживається повсюдно. Він легко піддається зміні форми, тому відмінно підходить як матеріал для 3D панелей. Гіпс досить просто пофарбувати, у продажу знаходиться безліч кольорових рішень рельєфних панелей з нього. Відрізняються такі 3D панелі загальною довговічністю та надійністю. Головний недолік – гіпс є штучним матеріалом. Однак він не завдає шкоди здоров’ю людини, а також може застосовуватись і при оздобленні житлових приміщень.
За ціною гіпсові 3D панелі варіюються залежно від об’ємних ефектів в інтер’єрі, які вони створюють. Чим вони складніші, тим вартість рельєфної плити вища. Однак найпростіші варіації за ціною за квадратний метр трохи більше бамбукових панелей. Їхній зовнішній вигляд, а також різноманітність колірних рішень зможуть вигідно підкреслити стіни житлових приміщень.
З пластику
Найпоширенішим штучним матеріалом, із якого створюються рельєфні панелі, є пластик. Він цілком нешкідливий для людини, тому його використання можливе також і в житлових приміщеннях. ПВХ 3D панелі легко доглядають, бруд з них відмивається водою, до впливу якої вони стійкі. Їх можна використовувати як облицювальний варіант балконів і ванних кімнат. 3D панелі ПВХ добре переносять низькі температури і не деформуються при них.
Пластикові плити вийдуть дорожче за бамбукові. Однак і прослужать вони значно довше, а доглядати їх доведеться менше. А штучний вигляд може стати не недоліком, а відмінною особливістю в інтер’єрі приміщення.
Рельєфні плити зі скла
Скло – досить нестандартний облицювальний матеріал. Тому 3D панелі, виконані з нього, стають ексклюзивним способом оздоблення стін. Скло їх виготовлення береться промислове. Завдяки такому рішенню при падінні з невеликої висоти плита не постраждає. А при попаданні в нього побутовим предметом, наприклад, молотком, скло тільки трісне, але не розвалюється.литься на уламки.
Перевагою таких 3D панелей є невибагливість до догляду. Достатньо вчасно витирати пил із їхньої поверхні. Також скляні плити мають підвищені експлуатаційні властивості. Вони стійкі до вологи, високих температур, а також не піддаються корозії з часом. Завдяки цьому прослужать 3D панелі зі скла довгий термін. Але й за ціною вони вищі за свої екологічні аналоги.
Дерев’яні 3D панелі для стін в інтер’єрі
Дерево – преміальний матеріал. Деякі виробники пропонують 3D панелі для стін в інтер’єрі. На відміну від МДФ, вони виготовлені не із спресованих волокон, а вирізані з повноцінних порід дерев. Завдяки попередній обробці та лакуванню дерев’яні плити стають стійкими до води. Тому їх можна використовувати в приміщеннях із підвищеною вологістю. Дерево є найбільш екологічним матеріалом, як і бамбук. Головним недоліком є масивність конструкції.
Рельєфні панелі зі спилів повноцінних дерев відрізняються дуже високою вагою і, як наслідок, великим навантаженням на місце скріплення. Тому їхнє встановлення на ненадійні стіни стає неможливою. Через преміальність матеріалу 3D панелі з дерева відрізняються високою ціною.
Алюмінієві панелі
Алюміній є легким металом. Об’ємне зображення на нього наноситься перфорацією. Із зовнішнього боку він ламінується спеціально призначеною плівкою. Це дозволяє 3D панелі з алюмінію не іржавіти, бути стійкими до корозії. Також вони не забруднюються з часом. 3D стінові панелі з алюмінію не вимагають особливого догляду, а зовні виглядають дорого і дуже красиво. Відмінністю від дерев’яних, бамбукових та пластикових плит стане також і стійкість до вогню. Але і за ціною 3D панелі з алюмінію досить дорогі.
Вибір
Для того щоб вибрати найбільш підходящий вид 3D панелі потрібно керуватися кількома факторами: інтер’єр приміщення, в яке встановлюватимуться рельєфні плити, перевага господарів житла, а також бюджет бюджету покупки.
Найекономнішим варіантом стане облицювання стін бамбуковими або ДСП варіаціями. Такі плити виготовлені з екологічного матеріалу, що є очевидною перевагою. Але його експлуатаційні властивості будуть нижчими, ніж у інших видів плит. Також такі 3D панелі вимагатимуть найретельнішого догляду і, швидше за все, прослужать менший термін, ніж дорожчі варіанти.
Найбільш дорогими 3D панелями є дерев’яні, скляні та алюмінієві. Облицювання стін житла такими рельєфними плитами додасть до його зовнішнього вигляду відтінку преміальності. Завдяки якості матеріалів догляд за ними буде потрібно набагато менший, для алюмінієвих панелей він взагалі не потрібен.
Середнім за ціною та експлуатаційними якостями варіантом буде використання МДФ або ПВХ панелей для створення інтер’єру приміщення. Обидва матеріали добре переносять вологу, а також низькі чи високі температури. А пластикові 3D плити ще й не потребують ретельного догляду.
Співвіднісши всі позитивні та негативні сторони матеріалу із власним бюджетом та стилістикою приміщення у господаря вдасться вибрати оптимальний вигляд 3D панелей для створення об’ємних ефектів в інтер’єрі житла. А їх варіативність дозволить створити в приміщенні унікальний рельєф, орнамент або композицію зі складними лініями.
3D панелі увійшли в моду в нашій країні порівняно недавно. Їхні позитивні експлуатаційні разом із самобутністю рішення роблять рельєфні плити відмінною альтернативою класичним шпалерам або просто загрунтованій стіні. Різноманітність 3D панелей дозволить надати унікальному стилю житла, відобразивши в ньому перевагу господарів.
Ідеї застосування 3D панелей для створення об’ємних ефектів в інтер’єрі
Головне – підходити до оформлення житла творчо. У такому разі вийде унікальна композиція, в якій всі елементи гармоніюватимуть один з одним. А рельєфні плити можуть вписатися майже в будь-який інтер’єр приміщення.
Ідей як використовувати 3D панелі в якості оздоблювального матеріалу для стін безліч. Найпростіше застосування – виконати всі приміщення житла в одному стилі. Його варіацією стане зонування кожної кімнати, роблячи їх унікальними.
Вже зараз рельєфні плити можна зустріти у квартирах та будинках. Створення об’ємних ефектів в інтер’єрі житла не обов’язково дороге задоволення. Можна підібрати компромісний варіант, який прослужить довгий термін. А знання переваг та недоліків того чи іншого виду рельєфних панелей значно спростить вибір.
Фотогалерея- 3D панелі для стін в інтер’єрі
Відео