У будь-якій кімнаті людина повинна почуватися комфортно. Кухня у цьому плані не стала винятком. У цій частині квартири проводиться більша частина часу.
Тут збирається за спільною трапезою всі члени сім’ї, а господині готують різні ласощі. Для того, щоб кухня одночасно радувала око і при цьому була простою та функціональною, потрібно уважно підійти до підбору дизайну та аксесуарів для неї. Тюль на кухню може відігравати не останню роль в оформленні приміщення.
У кухні важливо підтримувати чистоту і витрачати на це трохи часу. Тому краще якщо поверхні будуть легко очищатися і бути якнайменше маркими. Прикраси на кухню краще підбирати найпростіші. Це може бути кілька тематичних картин. Окрасою вікна виступає тюль.
Тюль на кухню стане чудовим доповненням загального образу приміщення та надасть йому закінченого вигляду.
Матеріал для тюлю
У виборі «одягу для вікон» не останню роль відіграє матеріал з якого вона буде зроблена. Найчастіше зустрічаються тюля для кухні з наступних матеріалів:
Для виготовлення тюлю використовуються як натуральні, так і штучні тканини. Тюль із натуральних тканин чудово захищає від сонячних променів та пропускає повітря. Тюль зі штучних матеріалів більш практичні і менш схильні до деформації та вигоряння. Зараз у дизайні широко використовуються багатокомпонентні матеріали – це тканина, що складається з кількох матеріалів.
Остання новинка від дизайнерів – тюль для кухні зі шкіряними вставками. Стверджують, що за таким тюлем легко доглядати, він легко піддається чищенню і має високу зносостійкість.
Текстурні особливості тюлі
Після того, як обраний матеріал виробу, потрібно звернути увагу на структуру тюля. Щоб визначитися з вибором, слід врахувати розташування вікон, відповідність обраного матеріалу для тюля загальному дизайну приміщення. Наприклад, якщо вікно кухні виходить на південну сторону, то краще віддати перевагу тюлю із щільних та темних матеріалів. Такий тюль захистить приміщення від потрапляння сонячних променів та допоможе зберегти прохолоду у приміщенні.
По текстурним особливостям розрізняють кілька різновидів матеріалу:
- гладкий;
- з нанесеними візерунками або сітчастим;
- матеріал з гладкою поверхнею та нанесеним малюнком;
- тюль з вишитим візерунком.
Вибір тюлю для кухні
При покупці тюля для кухні слід пам’ятати, що він повинен не тільки доповнити образ і надати легкості приміщенню, а й виконати такі функції:
1. Сонячне світло крізь тюль має проникати у приміщення у достатній кількості, але при цьому зберігати прохолоду у приміщенні;
2. По можливості приховувати конструктивні дефекти вікна чи віконного отвору;
3. Органічно вписуватись у дизайн приміщення та доповнювати його.
Підбір тюлю за стилем
Тюль не успішно підібраний до загального стилю кухні може виглядати безглуздо і псувати весь зовнішній вигляд приміщення. Як уже говорилося, тюль має доповнювати образ, а не вибиватися з нього. Отже, який тюль підійде для кухонь оформлених у різних стилях?
Класичний стиль оформлення
Такий стиль оформлення найчастіше зустрічається. Для нього характерні спокійні тони із невеликими яскравими акцентами. Дизайнери рекомендують підбирати оформлення для вікон неяскравих тонів з малюнком або без нього.
Якщо віддавати перевагу тюлю з малюнком, слід вибирати матеріал з дрібним і непомітним візерунком або малюнком.
Приблизно такі ж рекомендації підійдуть до кухні, оформленої в стилі кантрі. Адже при оформленні приміщення у такому стилі використовуються максимально натуральні матеріали та кольори.
Кухня в стилі модерн
У такий стиль органічно впишеться тюль із нанесеним на нього малюнком у вигляді прямих чи ламаних ліній. Добре підійде тюль із широкими прямими вертикальними лініями. Вони поєднуватимуться з лініями віконного отвору і складатимуть із ним одне ціле.
Стиль бароко або рококо
Такий стиль вдало підкреслить тюль із комбінованих матеріалів. В нїм може поєднуватися одночасно сітка, органза, бавовна або льон. Доповнити такий тюль для кухні можна доповнити мереживними воланами або прикрасити вишивкою. Таке поєднання матеріалів різних текстур та щільності дозволить досягти цікавої гри сонячних променів у приміщенні.
Сучасний арт-деко
Цей стиль має на увазі наявність в оформленні безлічі кистей та складок. В інтер’єр такого стилю ідеально впишеться тюль, оформлений ламбрекеном. Оборка може бути виконана з матеріалу, що основне полотно тюля. Достатньо виконати його з контрастного кольору і це надасть зовсім іншого вигляду приміщенню. Оборка із щільного матеріалу або тканинні штори виглядатимуть дуже багато. Але таке оформлення категорично протипоказане на кухнях невеликих розмірів. Вони буде виглядати важко.
Кухня у східному стилі
Для доповнення загального образу такої кухні ідеально підійде тюль із вкрапленнями люрексової нитки, золотистих чи сріблястих тонів. Можна підібрати однотонний тюль нейтрального кольору, але прикрасити його золотистими аксесуарами. У сонячний день вони відображатимуть сонце та гратимуть сонячними зайчиками.
Як універсальне рішення дизайнери пропонують використання в інтер’єрі ниткового тюлю або тюля-бусин. Вони ефектно виглядають у будь-якій кухні та поєднуються з будь-яким стилем. Також вони пропускають достатню кількість світла та є цікавим аксесуаром.
Останнім часом серед дизайнерів набирає популярності тюль «локшина». Він представляє смужки полотна різної ширини. Частина смуг прикрашена намистинами або паєтками. Виглядає такий тюль дуже ефектно і свіжо. Він добре пропускає сонячне світло і просто очищається від забруднень. Цей тюль можна використовувати в оформленні вікон не тільки на кухні, а й у вітальні та спальні.
Вибір форми та довжини тюлю
При виборі тюлю в кімнату люди зазвичай керуються кольором стін, покриттям на підлогу та кольором меблів. Тут рідко дають волю експериментам із довжиною та формою тюлю. Але при виборі оформлення для кухонних вікон можна дозволити деякі вільності.
1. В оформленні допускається поєднання тканин різних фактур, кольору та щільності тканини. Цікаво буде виглядати тонкий тюль в обрамленні штор із більш темної та важкої тканини. По-перше, це дозволить регулювати кількість сонячного світла у приміщенні, а, по-друге, створить приголомшливий візуальний ефект від такого поєднання.
2. Тюль у поєднанні з ламбрекенами і римськими шторами краще на кухнях, ніж тюль зі шторами. Основна перевага такого тандему — менша кількість жиру та пилу, що накопичується на тканині.Але й легше очищення тюлю. Але подібний варіант не підійде для кухні з невеликою площею.
3. Більшість віддають перевагу середній довжині тюлю, до підвіконня або вище за нього. Але дизайнери радять не обмежуватися таким вибором і розглянути для оформлення вікон у кухні тюлем до підлоги.
Порада від дизайнерів: використання довгого тюлю у підлогу в комплекті з римськими шторами. Довгі штори гарні тільки в тому випадку, якщо поруч із вікном не розташовані кухонні меблі або плита. Якщо кухонні меблі стоять біля вікна або примикають до нього, то краще вибрати тюль довжиною до підвіконня.
Що стосується форми тюлю, то тут можна дати волю своїй фантазії і придумати навіть найхимернішу форму, головне, щоб вона вдало вписалася в інтер’єр приміщення.
Підбір кольорової гами
Багато господарок в оформленні вікна на кухні використовувати тюль світлих відтінків, наприклад, бежевого, персикового, кавового або білого. І справді тюль такого кольору ідеально підійде під будь-який інтер’єр, візуально збільшить приміщення і додасть йому легкості. /p>
Але можна спробувати поекспериментувати з квітами і пограти на контрастах.
Для того, щоб зробити акцент на віконному отворі, слід звернути увагу на тюль яскравих кольорів, наприклад, рожевого, фіолетового, яскраво-зеленого або помаранчевого. Спокійніші відтінки — зелений, жовтий, подарують умиротворення і налаштують на позитивний лад.
Якщо кухня то місце, де хочеться розслабитися і відпочити від важкого трудового дня, то в оформленні вікон краще віддати перевагу тканинам у холодній кольоровій гамі: блакитній, світло-синій, м’ятній.
Багато не уявляють тюль на кухні Вважається, що темно-сірий, коричневий, шоколадний або чорний тюль буде виглядати похмуро. це дійсно буде мати місце. Однак, якщо приміщення великого розміру, то використання темних штор буде доречним для акценту на деталях такий. кольорової гами або якщо дизайн кухні виконаний у світлих тонах.
Але який би колір тюля не був би обраний він повинен відповідати будь-якому кольору, що використовується в дизайні кухні. Якщо в оформленні вікон поєднується кілька кольорів, необхідно, щоб один з них збігався з кольором меблів, стін або деяких деталей інтер’єру.
Популярні кольорові рішення цього року
Рада дизайнерів: у 2024 році особливою популярністю користується тюль усіх відтінків бежевого, м’ятного та насичено синього кольору.
Використання на кухні тюля бежевого кольору зробити її затишною і нададуть особливого шарму. Вони значно практичніші за білі фіранки, але при цьому також органічно вписуються в будь-який інтер’єр. Особливо дизайнери радять звернути на тюль відтінків бежевих при оформленні кухні в класичному стилі.
Пісочний відтінок матеріалу також зараз на вершині популярності. Він ідеально вписується в інтер’єр кухні, оформленої в неяскравих, пастельних тонах. Використання таких фарб в інтер’єрі заряджає бадьорістю та отримає позитивний настрій на весь день.
Почуття весняної свіжості та чистоти додадуть кухні штори м’ятного кольору. Знайти штори подібного кольору досить непросто, зате зусилля цього коштуватимуть.
Світло-сині відтінки – чудове рішення для дизайну тюлю в інтер’єрі, виконаному в морському стилі. Такі кольорові рішення будуть виглядати вдало і на кухні, оформленій в сучасному стилі.
Модне колірне рішення, яке все частіше зустрічається в оформленні вікон в інтер’єрах кухні – мигдаль. Як акцент на деталях інтер’єру, такі штори не підійдуть, але з метою створення закінченого образу в класичній або провінційній кухні впораються відмінно.
Які види штор актуальні у 2016 році
Щосезону диктує щось нове. Винятком не стали модні тенденції в оформленні вікон. Цього року особливу актуальність мають такі види штор:
- Тюль дизайнерського виконання. Зараз модне використання для оформлення вікон креативних та витончених фіранок. Використовувати дизайнерські штори в оформленні інтер’єру це не означає заплатити величезні гроші за них. Можна самостійно розробити їх дизайн та втілити його в життя. Такий тюль серед інших виділятиме незвичайні акценти або оздоблення, і тоді звичайнісінький тюль перетворюється на дизайнерський.
- Щоб привернути увагу і урізноманітнити навіть найскромніший дизайн, потрібно подумати над використанням в оформленні тюлю з вираженою текстурою. Наприклад, це може бути об’ємний або опуклий малюнок, який обов’язково хочеться торкнутися. Такий тюль не залишиться непоміченим.
- Прихильники серіалів на східну тематику відзначили для себе і красу тюля, який використовується в оформленні приміщень. Східний стиль у дизайні та оформленні давно знаходиться на піку популярності. Якщо використовувати на кухні тюль, виконаний у східному стилі, то слід спочатку подумати, що доповнюватиме його і перегукуватиметься. Як самостійний аксесуар такий тюль виглядатиме недоречно.
- Римські штори в інтер’єрі важко назвати новинкою, але при цьому їхнє використання актуальне вже протягом кількох років. Щорічно тільки оновлюються тканини та візерунки на ній та римські штори знову займають лідируючі позиції в оформленні вікон.
- Тюль у французькому стилі. Нечасто так зустрінеш в оформленні інтер’єру. Багатьом такий тюль нагадує театральну завісу через безліч різноманітних складок та драпірувань. Але якщо продумати дизайн, такий тюль ідеально в нього впишеться.
- Тюль для кухні у стилі кантрі. Такий тюль має щось спільне із оформленням у стилі прованс. Для оформлення вікна використовуються легкі, практично прозорі тканини та дрібним та неяскравим малюнком. Тюль у такому стилі одночасно має поєднувати дві якості – бути ніжною та яскравою. Пошити такий тюль можна і самостійно, благо різноманітність тканини дозволяє це зробити.
- Стиль народів Скандинавії. У ньому поєднується простота, чіткість ліній та малюнка та насиченість кольору. Особливістю тюля у цьому стилі є його закріплення на люверсах. Крім того, простота дизайну дозволяє самостійно поекспериментувати з ним і зробити «прикрасу» для вікон своїми руками.
Вдала комбінація: тюль та штори
Ще одна модна тенденція в оформленні кухонних вікон – злиття різних за щільністю тканин. За основу береться тюль, а під нього підбирається колір і текстура іншої тканини. Підібрати до тюлю штори досить легко. Якщо виникли сумніви щодо вдалості поєднання, то за основу можна взяти білий тюль, до якого підійдуть будь-які відтінки іншої тканини.
Рада дизайнерів: вдало поєднуються тюль і штори однієї кольорової гами, але різних відтінків.
Припустимо штора може бути на кілька тонів темніша за тюль.
Виникають питання як удачно спільно розмістити тюль та штори. Хороший варіант щільнішу тканину використовувати як ламбрекен, а тюль зробити довжиною до підлоги. Але вибираючи таке оформлення вікон слід враховувати, що ця зона завжди повинна залишатися вільною, а отже, для маленьких кухонь такий варіант не підходить.
Найпростіша ідея використання тонкого тюлю та більш щільних штор однакової довжини та форми. Зазвичай тюль вішається посередині, а по обидва боки обрамляється шторами. Такий варіант виглядає просто та лаконічно
Ще один варіант: поєднання тюлю з римськими шторами чи рулонними фіранками. Багато хто намагається надати оригінальності інтер’єру використовуючи в оформленні тюль з японськими панелями. Таке поєднання дизайнерами категорично не рекомендується.
Існує безліч варіантів оформлення кухонного вікна, щоб воно виглядало свіжо і незвичайно. Достатньо трохи фантазії і мінімум зусиль і кухня виглядатиме зовсім інакше. Тюль на кухню важливо вибирати ґрунтовно та з душею, щоб образ приміщення виглядав свіжо та ново.
“Ну вот, опять модные тренды заставляют нас забывать о практичности. Сколько усилий уйдет на то, чтобы постоянно стирать этот тюль от жира и грязи, которые неизбежно будут на кухне!”
Текст “Тюль на кухню” занадто короткий і неінформативний. Він не дає читачеві достатньо інформації про тему. Наприклад, які види тюлю підходять для кухні, як вибрати правильний тюль, як доглядати за тюлем на кухні, тощо. Це було б більш корисним і цікавим для читача. Тому пропонується розширити текст, додати більше деталей та конкретних прикладів.