Теракотовий колір у декорі інтер’єру

Вибір кольору декору – це важливо не тільки для створення в інтер’єрі досконалого стилістичного ансамблю, але й для набуття певного настрою в приміщенні. Саме тому дизайн Вашої квартири має починатися з визначення колірного фонового рішення.

Тільки після цього можна буде збиратися підшукувати та купувати оздоблювальні матеріали, аксесуари, меблі. І, звичайно, кожному хочеться, щоб його будинок був найзатишнішим і викликав захоплення у гостей, тому подивіться на теракотовий колір в інтер’єрі.

Він надзвичайно сонячний і дуже радісний. Його відтінки зможуть вам подарувати чудові варіації та натхнення на організацію неперевершеного дизайну вашого улюбленого житла.

теракотовий колір в інтер'єрі width=

теракотовий колір в інтер’єрі вітальні

Теракотова палітра зібрала всі червоно-коричневі відтінки, що належать до третіх кольорів. Це приглушені, але природні, земні фарби. У її переліку: брудний помаранчевий, морквяний, темно-жовтий, цегляний тони, які чудово поєднуються з блідими відтінками. Сьогодні теракотовий колір став модним в інтер’єрному дизайні.

Однак відтінок не такий простий, як здається. З одного боку, природні осінні фарби наповнюють кімнату теплом, розслабляюче впливають на людину, викликаючи почуття умиротворення та комфорту, а ось з іншого – теракотові відтінки чудово тонізують і виглядають настільки життєствердно, що можуть оживити найсумніші декори.

Теракотовий колір в інтер’єрі: як вписати?

Ефектного партнера теракотовому підшукати не так просто. Проблема в тому, що будь-які неонові, яскраві, штучні тони просто засунуть його на задній план та й самі на його тлі сильно втратить привабливість.

Ну, уявіть його, наприклад, в оточенні наївного салатового чи блискучого фіолетового: жалюгідне видовище! Оскільки теракотовий – це природний колір, то і компаньйонів йому потрібно шукати серед подібних – природних, екологічних кольорів пастельно-фруктово-кондитерської гами.

Прекрасною партією стануть і всі відтінки рудого, жовтого та червоного спектру.

теракотовий колір в інтер'єрі width=

сполучення теракотового з пастельними відтінками в інтер’єрі

Теракотова вітальня

Вітальня, в інтер’єрі якої теракотовий змішався з бурштиновим та коричневими відтінками, випромінюється світлом. У перші два тони обробляють стелі і стіни, коричневий відтінок представлений в такому декорі стразу трьома тонами:

  1. Дубовим.
  2. Шоколадним.
  3. Гранітним.

Начебто декор і нагадує якусь ковдру, але вона неймовірно гармонійна – а все тому, що витримано правило міксової «натуральності». Сюди ж, за бажання, можна «вплести» ще й колір молодого листя. Загальне тло від цього не втратить своєї цілісності.

теракотовий колір в інтер'єрі width=

акцентна стіна теракотового кольору в інтер’єрі вітальні

Теракотовий з синім кольором в інтер’єріуживаються погано. Яскрава блакит і перська синь просто тьмяніють на його глинистому тлі, яскравий блакитний контрастує настільки войовничо, що породжує в атмосфері занепокоєння. Однак можливість злити воєдино стихію землі і повітря все ж таки є.

Потрібно просто врівноважити наявність конфронтаційних відтінків димчастими меблями та килимами бежевого кольору.

Теракотова спальня

Не треба думати, що теракотовий тон може бути лише густим і тягучим, наче олійна фарба. Звичайно, його пастельні відтінки шукати складно, але спробувати це зробити варто. Дивовижна суміш із рожевого, коричневого, помаранчевого кольорів виглядатиме в інтер’єрі не менш ніжно, ніж абрикосовий або пісочний.

Перевагою теракотового кольору в інтер’єрі можна вважати відсутність у нього холодних відтінків.

теракотовий колір в інтер'єрі width=

теракотові штори у спальні, оформленій у класичному стилі

Його спектр складається виключно з теплих тонів, тому теракотовий має стати пріоритетом для тих, хто хоче зігріти своє гніздечко. Але наявність у декорі фону цього кольору породжує деякі обмеження. Він абсолютно не дозволяє у своїй присутності використовувати прохолодні тони: у такій спальні доведеться відмовитисьвід білої постільної білизни та аксесуарів, замінивши їх молочними чи пудровими.

Фактурний теракотовий

Як і будь-які природні тони, теракотовий колір краще вводити в інтер’єр на пухнастих, опуклих, шорстких і м’яких поверхнях. Він не терпить глянцю, а значить шпалери не повинні бути з блискітками, а подушки не можуть бути пошиті з шовків. При фарбуванні стін теж потрібно дотримуватися традиційної техніки, тобто залишати на них характерні розлучення.

А ось на шторах присутність теракотового кольору зовсім не бажано, тому що проникає крізь них світло здатне пофарбувати кімнату в тривожні червоні тони.

теракотовий колір в інтер'єрі width=

теракотові шпалери в інтер’єрі вітальні

Якщо у Вас є бажання вписати яскравий акцент у теракотовий колір класичного інтер’єру, то Вам доведеться серйозно постаратися. Але що робити, якщо душа просить червоного? Як не скотитися у вульгарність та простоту? Дизайнери пропонують брати його складніші відтінки; вони, до речі, більш цікаві та символічні.

Хоча, якщо подивитися на спектр, можна знайти і сам теракотовий відтінок, який цілком може стати заміною бажаному червоному – головне його правильно відтінити коричневим та ваніллю, щоб інтер’єр залишився підкреслено елегантним.

Кухня

Мабуть, найкраще теракотовий сприймається у декорі кухні. Згадайте, яке основне тло в затишних ресторанчиках? Правильно, нехитрий декор у теракотовому дусі. Але як комфортно у ньому перебувати!

теракотовий колір в інтер'єрі

дизайн кухні в теракотових тонах

Теракотовий колір у кухонному інтер’єрі віджене зайві думки, дозволивши зосередитися виключно на смаку їжі.

У такій кухні Ви почуватиметеся дійсно спокійно та впевнено. Крім того, колір стимулює бажання готувати, заряджаючи господарок позитивною творчою енергією та піднятим настроєм.

Яскраво і навіть дещо урочисто виглядатиме кухня, оформлена в золотаво-теракотових кольорах. Ви можете відійти від стандартних принципів декорування і пофарбувати в нього тільки поверхні стільниць і кухонну мийку. Підтримати акцентну присутність теракотового допоможуть червоно-оранжеві картаті подушки та підвіконня.

Лампи з незвичайними мозаїчними абажурами та шпалери з латунним орнаментом наповнять кухню не лише повітрям та простором, а й змусять циркулювати в ній енергію життя та руху.

теракотовий колір в інтер'єрі

теракотовий колір створює в інтер’єрі кухні атмосферу домашнього тепла та затишку

А ось традиційний середземноморський стиль бореться за теракотовий колір у своїх інтер’єрах буквально всюди. Тут для нього справжній рай. Він може бути скрізь: на килимах, стінах, підлозі, меблях, посуді і навіть на корпусах побутової техніки.

Але є один нюанс – теракотовий декор підходить лише для просторих кухонь. У квартирах з типовими плануваннями така кухня вийде темною і нагадуватиме швидше кролячу нору, ніж затишне гніздечко.

Щоб уникнути небажаних ефектів, розбавте теракотовий фон «смачним» відтінком кави з молоком. Він додасть декору контрастності і розрядить атмосферу, що давить.

Ванна

З приводу присутності теракотового кольору в дизайні такої кімнати, як ванна, ми навіть не будемо сперечатися. Це звичайне рішення для таких класичних інтер’єрів. Їх добре сприймають ті, хто втомився від безликості сіро-блакитних ванних кімнат.

Які відтінки тут оптимальні? В основному ті, які добре сприймаються без додаткових підсвічувань, тобто у складі яких є рожеві та помаранчеві включення.

теракотовий колір в інтер'єрі width=

тандем теракотового та бірюзового в інтер’єрі ванної кімнати

Однак прагнення до натуральності у випадку теракотового кольору в інтер’єрі ванної не повинно привести до аскетизму. Спробуйте використовувати в її оформленні нестандартні комбінації відтінків, наприклад, наситити мідними відблисками. Вони можуть бути на відполірованій поверхні ванни і в плитці для підлоги.

Всі інші аксесуари можна підбирати в будь-яких відтінках. На них все одно мало хто зверне увагу, бо теракотово-мідний ефект просто не дасть відірвати від себе погляду.

Можна заміксувати в декорі ванної кімнати.ракотовий з венге та бежевим. Особливо ефектно це виглядатиме, якщо основою теракотовий фон прагне помаранчевого. «Приземлити» його з «небес» допоможе комод у кольорі венге, що стоїть на бежевому кахлі.

теракотовий колір в інтер'єрі

теракотовий колір стін у ванній кімнаті

Дитяча

Теракотовий колір у дитячому інтер’єрі – це практично. Декори виходять на кшталт «дорослої» вітальні, тобто у них є все: строгі лінії, велика арка, білі панелі. Такий інтер’єр не доведеться змінювати в міру дорослішання господаря кімнати. А відчуття казки на цьому етапі можна створити, наприклад, балдахіном над ліжком. Дитяча кімната – це те місце, де суміш теракотового з білим доречна та виглядає легко.

Можна комбінувати на дитячій території теракотовий та зелений, причому пальму першості в цьому дуеті віддати другому, а перший додати дуже невеликими порціями, виключно з метою підкреслити навколишню природну гаму. Всі тони зеленого спектру потребують деревної або землеї підтримки і теракотовий колір блискуче виконає запропоновану роль!

Зупиніться на його брудно-жовтогарячому відтінку, і Ви не пошкодуєте: кімната вийде неймовірно комфортною.

теракотовий колір в інтер'єрі width=

життєрадісний інтер’єр дитячої: теракотовий у поєднанні з помаранчевим білим кольором

Висновок

Теракотовий колір в інтер’єрі – дуже гаряча суміш, але такий декор однозначно сподобається тим, хто шукає радісний, сонячний варіант оформлення свого будинку. Цей колір, будучи основним тлом обстановки, реально здатний пожвавити і змусити грати фарбами кімнату будь-якого призначення.

2 thoughts on “Теракотовий колір у декорі інтер’єру

  1. Avatar of Накинолн
    Накинолн says:

    “Ну що це за мода така? Що взагалі означає ‘теракотовий’? І як воно має виглядати в інтер’єрі? Вибачте, але я тут нічого не розумію.”

  2. Avatar of Витаутас
    Витаутас says:

    Прислів’я напряму пов’язані з конкретними ситуаціями або поведінкою людей, тому вони не можуть бути прямо пов’язані з описом колірних схем інтер’єру. Однак, якщо ми шукаємо прислів’я, яке би могло бути асоційоване з важливістю кольору в декорі, можна використати “Не все золото, що блищить” – наголошуючи на тому, що кольори можуть бути обманливими або “Кожному своє красне” – підкреслюючи, що краса – поняття суб’єктивне.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.